PDA

View Full Version : HID Convesion Kit (xenon) на GTV/Spider /снимки



proper
14-01-2008, 21:48
Това са снимки след и преди интервенцията (поставянето) на HID днес по-рано на любовницата :)
Снимките са правени с телефона ми и все пак през предното стъкло....... и реално разликата е още по-голяма. Аз преди не си виждах фаровете изобщо, когато е нормално времето. Тук е тази вечер при сняг и все пак и нормалните се виждат, но повярвайте ми (вие си знаете де :) ) когато няма сняг много зле се вижда с фабричните.
Когато карах на изчистен път на прибиране пътя си се виждаше идеално сега....най-накрая :)
На фронталната снимка (срещу колата) разликата е фрапираща просто..... виждате долу пред колата осветеноста преди и след.....
Малко трябва да вдигна левия, че сега е съвсем по устав и не заслепявам никого :):):)

Сега се преродих..... абе голям кеф :)



П.С. Понеже знам, че ще попитате.... HID-а е от колегата Търтей (http://clubalfaromeo.com/forum/profile.php?mode=viewprofile&u=74)

b_angelov
14-01-2008, 23:41
Хм, добре ми се вижда, това от китайските китове по 200-300лв. ли е или нещо по-специално?

proper
15-01-2008, 07:16
Хм, добре ми се вижда, това от китайските китове по 200-300лв. ли е или нещо по-специално?

да, от тях е разбира се с монтаж и гаранция.

П.С. Монтирането е без никакво рязане и преправяне...

pr_00f
15-01-2008, 12:59
Аз нещо не мога да разбера коя снимка е бифор и коя афтър :)

Нещо ментак ми се вижда този ксинонт :Tease:

търтей
15-01-2008, 13:06
Аз нещо не мога да разбера коя снимка е бифор и коя афтър :)

Нещо ментак ми се вижда този ксинонт :Tease:

дода ти забриша очилите а :wink: :Tease: :lol:

bouncer
15-01-2008, 13:51
Търтея е пирамида!
Евала! добре че бях аз да се понаучи момчета как се слага на ГТВ ксинонт! :)

leshoiad
15-01-2008, 17:10
Владо, може и тъпо да прозвучи щото не съм се занимавал до сега с ксенон ма ксенона и на късите и дългите светлини ли е слага? :roll:

proper
15-01-2008, 17:33
Владо, може и тъпо да прозвучи щото не съм се занимавал до сега с ксенон ма ксенона и на късите и дългите светлини ли е слага? :roll:

Ако искаш на дългите трябва отделно да сложиш. Аз съм сложил на късите сега и то направо дълги не ми трябват :)

dilian alfa gtv
15-01-2008, 17:52
колко пари излезе за късете владо че изгоря ми едната на къси и ги смених и двете ама некво менте по 8лв-временно

glavnia
15-01-2008, 20:28
Честито! И аз съм много зарибен, но все пропускам момента... много очевадна разлика от преди и след... Браво! Дай малко повече инфо, за да сложа и аз от тези.

proper
15-01-2008, 22:48
За цената питайте директно Търтей-я, защото зависи от монтажа и доставка ако има.... просто незнам дали е коректно да я пиша, но е нормалната сега на пазара за кит с монтаж и гаранция! в рамките на горе споменатото....

Иначе вие знаете, че нашите фарове са все пак много по-малки от повечето коли (изрязания кръг от капака през който свети е малък) и ксенона се пак дава по-добра видимост, но си седи насочено заради лупата, а не да свети като лампа за хол насякъде без посоки, както на много коли....

Аз имах нужда много защото със старите недовиждах съвсем :)

vinchenco1
17-01-2008, 01:55
Zdr отново другари Рицари по броня,I`m back така да се каже :Щ .... И аз имам проблемец със мойте фарове,в смисъл че не осветяват както подобава но сега мисля и аз да опитам със тея ,сякаш доста добре се получава :)

KGB
20-01-2008, 11:56
Веднъж свикнете ли на кола с ксенон, повече няма да искате да карата кола без.

proper
20-01-2008, 12:38
Петко (КГБ) е прав...наистина е така....

П.С. налага се да добавя към темата..... оказа се, че фаровете са ми тотално НЕрегулирани и светеха много "неточно". След 2 дена борба оправих левия фар....като намеря време и десния ще оправя.
Проблема е както всички знаят, че нагоре/надолу регулирането е елементарно и безпроблемно, НО.....НО регулирането ляво/дясно е много проблемно поне при 90% от колите (ГТВ/Сапйдер). "Врътката" се движи трудно и е много крехка и се чупи лесно... Така, че регулирането става с много пот и нерви и треперене да не се счупи "врътката", защото после става мазало......
Та сега свети още по-добре, но ми трябва малко време да намеря да го направя отлично...

KaTsArA
20-01-2008, 13:18
сложи после снимки като ги регилираш да видим разликата 8)

b_angelov
21-01-2008, 00:16
proper, работи ли ти регулирането на фаровете от скролера в купето, след като инсталира ксенона?

proper
21-01-2008, 06:24
proper, работи ли ти регулирането на фаровете от скролера в купето, след като инсталира ксенона?

да разбира се...работи си както преди без грижи!!!

НЕ че има нужда при мене....това регулиране е за когато качиш повече хора отзад или голям товар и предницата се "надигне"....та да може да свалиш малко да не заслепяваш.......задни седалки нямам (хора да кача....ниц, а голям товар в Спайдера ....хахахха :):):) )

Mury
21-01-2008, 17:03
И аз съмс ХИД от около месец и съм доволен,ма аз си го взех от друго място :wink: :wink: На 145/6 има огромна разлика,незнам за ГТВ :wink: :wink:

Xtrime7
27-01-2008, 19:36
Колеги;незнам но този HID-наистина е хид, прави добра светлина и наистина е достъпен-ПО МНЕНИЕ НА КЛИЕНТИ.И мое разбира се.

KaTsArA
27-01-2008, 20:55
може ли да снимате кутийте да вида какъв Хид сте си зели ! а някои от тезми модели някои взимал ли е ?

http://www.streetmania.bg/p_4/ксенон.html

hristiqn
29-01-2008, 12:24
И аз съмс ХИД от около месец и съм доволен,ма аз си го взех от друго място :wink: :wink: На 145/6 има огромна разлика,незнам за ГТВ :wink: :wink:
Аз съм с 8000к ,което свети много добре през лупата и наистина разликата е огромна ;)

Mury
29-01-2008, 22:02
И аз съмс ХИД от около месец и съм доволен,ма аз си го взех от друго място :wink: :wink: На 145/6 има огромна разлика,незнам за ГТВ :wink: :wink:
Аз съм с 8000к ,което свети много добре през лупата и наистина разликата е огромна ;)

Аз па съм с 4300К :wink: :wink: свети екстра :wink:

hristiqn
29-01-2008, 22:45
И аз съмс ХИД от около месец и съм доволен,ма аз си го взех от друго място :wink: :wink: На 145/6 има огромна разлика,незнам за ГТВ :wink: :wink:
Аз съм с 8000к ,което свети много добре през лупата и наистина разликата е огромна ;)

Аз па съм с 4300К :wink: :wink: свети екстра :wink:
Е пъ къ нема да свети то си е дневна сутришна светлина като от заводу :lol: :wink:

slav40
08-02-2008, 10:59
Има разлика межди "преди" и "след", но ми се струват ,че светят слабо - явно на живо е различно .......... :roll:

proper
08-02-2008, 14:52
трябва пак да снимам......сега е още по-добре.....след 10-тина часа работа ксенона-светна по-солно доста....
А и аз го настроих и сега е почти на фокус вече!!

b_angelov
12-03-2008, 19:32
Proper, кажи как ги наврътка тия врътчици за хоризонталното бате. Имам чувството, че ми се въртят безконечно, а движение по хоризонтала няма. От днес си сложих Би-ксенон - на късите и на халогените, ама колата на фарове малко ингьос гледа - единия фар гони котеричките по дърветата, другия рови черъвчета по земята. За нагоре-надоле ги докарах, ама проблема ми е ляво дясно... Дали няма нещо счупено и как да го оправя...
И споделете... проблем ли е като палите мотора при включен ксенон, като се има предвид, че в момента на завъртане на стартера се изключват консуматорите, вкл. и фаровете.

proper
14-03-2008, 11:58
Proper, кажи как ги наврътка тия врътчици за хоризонталното бате. Имам чувството, че ми се въртят безконечно, а движение по хоризонтала няма. От днес си сложих Би-ксенон - на късите и на халогените, ама колата на фарове малко ингьос гледа - единия фар гони котеричките по дърветата, другия рови черъвчета по земята. За нагоре-надоле ги докарах, ама проблема ми е ляво дясно... Дали няма нещо счупено и как да го оправя...
И споделете... проблем ли е като палите мотора при включен ксенон, като се има предвид, че в момента на завъртане на стартера се изключват консуматорите, вкл. и фаровете.

офф: върнах се в БГ и съм пак наоколо :):)

Колега тези "врътки" за съжаление са много деликатни.... напълно е възможно да имаш счупена такава....
Аз лично като ги въртя и ми се коригира по хоризонтала както трябва както и вертикала с другите...НО ...... няма да казвам колко пот пролях и молитви да не се счупи нещо, защото така странно и трудно се вътрят тези за хоризонталното движение, че имам усещането, че всеки момент ще се счупи и то якоооо...
Засега е ОК. Имам да правя леки корекции след 2 месеца каране да ги насоча по добре. Преди с нормалната крушка не виждах точно зона на "светене"...а сега го сече като с нож....
Едни приятели почнаха да монтират някакви Корейски, които ме впечатлиха много и има шанс скоро да си сложа май Корейски на късите, а сегашния да го преместя на дългите.
А и цената след 1-2 месеца ше е 100лв и сигурно.
Сега е 130-150лв за мене......За клиенти е леко отгоре де :)
При тия цени ше сложа и на халогените...хеххе....Три-ксенон :):)

b_angelov
14-03-2008, 13:40
Пропер, на халогените седи много ефектно, но трябва да смениш и крушката на габарита с бял светодиод, иначе изглежда като свещичка там. Аз така направих, фацата съзвем се промени, сега се замислям и за 3-ти ксинонт на дългите, но... има ли смисъл?

търтей
14-03-2008, 13:55
Три-ксенон :):)

хехе
ще сваляш самолети бре :wink: :lol:

Bokera
14-03-2008, 23:41
Колега Proper би ли споделил на къси светлини какви са крушките Н7 ли са или ... и тези на халогенните че немога да ги разбера ....

KaTsArA
15-03-2008, 17:56
а на дългите какви крушки са !

b_angelov
15-03-2008, 21:48
На късите и на дългите са HB3 (9005)

На халогените са H3

Bokera
15-03-2008, 22:52
На късите и на дългите са HB3 (9005)

На халогените са H3

Какви са тези НВ3 егати за пръв път ги чувам .. да не са Н3 на всичките или ... :roll:

b_angelov
16-03-2008, 08:53
HB3:

http://www.consumabulbs.com/photo/9006.gif http://www.1stautobulbs.com/bulbimg/5/small.gif
http://legacy-b4.dyndns.org/ippan-seibi/hi-beam-change/HB3-connector-kaiten.jpg

Когато си поръчвах ксенона, ми казаха, че неможе да е НВ3, че те били за някои американски автомобили и т.н. Е показах им крушката на място и се съгласиха с мен. Ето ти и един полезен линк към сайт на Филипс, от който лесно може да си определиш всяка крушка в колата:

http://www.lighting.philips.com/in_en/consumer/carlighting/1_car_lighting/car_which_lamp_to_buy.php?main=gb_en_consumer_ligh ting&parent=89083467512&id=in_en_car_lighting&lang=en

b_angelov
16-03-2008, 09:00
H3:

http://www.rsmmotorsport.co.uk/sharedimages/products/Enlarged/588.jpg

Bokera
16-03-2008, 10:59
Ей заеби тоя ксенон е мисията невъзможна май .. лелелеле хаха
Мерси колега .. супер имаш една бира от мен като се видиме ;)

b_angelov
16-03-2008, 12:47
Не е невъзможно колега, ето... Аз за късите светлини си поръчах от тук:
http://www.luxima.bg/ имат си и представителство в Бургас и мо го монтираха за 30мин. макс.
Това което ти трябва по-точно е това:
http://www.luxima.bg/index.php?&tid=1&vid=&pid=10 на цена 259лв. с монтажа. Ако си от София може би ще стане веднага, аз чаках 2 дена за доставка.
При халогените работата седи малко по-лесно с намиране на кита. Но инсталацията не беше така лесна. Трябваше да се дупчат пластмасовите задни капачни на халогена (нищо сложно) за да могат да излязат кабелите оттам. Когато решиш пак може да си върнеш стандартните крушки, като тази дупчица я запълваш с малко силикон и си готов ;) Той ни отне около час.

Има две неща с които трябва да съобразиш:
1. Да си там на място като ти го монтират и да ги следиш какво правят. Аз поне нямам доверие на какви да е майстори.
2. Като го монтират на GTV-то им кажи да обърнат поляритета на захранване на баласта! Поне при мен и на четирите крушки - халогени фарове, бяха обърнати + и - и фаровете нещяха и нещяха да тръгнат.

Друг проблем е събиране на 2 баласта под всяка от двете кори на двигателя, но това си е главоболие на майсторите :)

След добра настройка ще видиш коренна разлика в осветеността "Преди" и "След", както е казал колегата Proper.

Ще кача снимки, когато мога да видите ефекта, но за жалост нямам снимки от "Преди"

Bokera
17-03-2008, 01:01
Колега наистина е така ... с баластите и с дупченето при халогените фарчета. На старата ми кола беше така .. но имаше на кусите и на халогените и напрао праише ден ;)

търтей
17-03-2008, 10:30
2. Като го монтират на GTV-то им кажи да обърнат поляритета на захранване на баласта! Поне при мен и на четирите крушки - халогени фарове, бяха обърнати + и - и фаровете нещяха и нещяха да тръгнат.



ммм не са чели достатъчно масторите затва така е станало - нв3 и 9005 имат леки разлики :wink:

b_angelov
17-03-2008, 10:45
ммм не са чели достатъчно масторите затва така е станало - нв3 и 9005 имат леки разлики :wink:

Явно ксенона става и за двете, защото на кутията му пишеше HB3 (9005). А иначе за дупченето не е никакъв проблем, с една голяма бургийца за 5 мин. капачките са на решето :) И разликата с преди е огромна наистина.

търтей
17-03-2008, 10:46
да бе, става
нали ги слагам аз :wink:

proper
19-03-2008, 00:19
а някой да знае крушчоцоте от 3-тия стоп на Спайдера какъв модел са.....????? като го разгобя ше видя, ама ако знам преди това ще си ги набавя предварително :):):)

търтей
19-03-2008, 12:02
W5W

proper
19-03-2008, 13:45
W5W

Верно ли??
Много благодаря!!!

търтей
19-03-2008, 13:58
еми така пише у каталога
ся може и да има грешки ма се съмнявам
смисъл не съм сменял на спайдер крушки по стоповете :wink:

b_angelov
19-03-2008, 15:54
Да, такива са! Пробвах да сложа там червени светодиоди, но не стана хубаво. Върнах си крушките.

proper
19-03-2008, 16:09
Да, такива са! Пробвах да сложа там червени светодиоди, но не стана хубаво. Върнах си крушките.

Благодаря за инфото колега!!! И на гусин Търтея също много благодаря!!!!

kalvach
05-04-2008, 16:26
Не е невъзможно колега, ето... Аз за късите светлини си поръчах от тук:
http://www.luxima.bg/ имат си и представителство в Бургас и мо го монтираха за 30мин. макс.
Това което ти трябва по-точно е това:
http://www.luxima.bg/index.php?&tid=1&vid=&pid=10 на цена 259лв. с монтажа. Ако си от София може би ще стане веднага, аз чаках 2 дена за доставка.
При халогените работата седи малко по-лесно с намиране на кита. Но инсталацията не беше така лесна. Трябваше да се дупчат пластмасовите задни капачни на халогена (нищо сложно) за да могат да излязат кабелите оттам. Когато решиш пак може да си върнеш стандартните крушки, като тази дупчица я запълваш с малко силикон и си готов ;) Той ни отне около час.

Има две неща с които трябва да съобразиш:
1. Да си там на място като ти го монтират и да ги следиш какво правят. Аз поне нямам доверие на какви да е майстори.
2. Като го монтират на GTV-то им кажи да обърнат поляритета на захранване на баласта! Поне при мен и на четирите крушки - халогени фарове, бяха обърнати + и - и фаровете нещяха и нещяха да тръгнат.

Друг проблем е събиране на 2 баласта под всяка от двете кори на двигателя, но това си е главоболие на майсторите :)

След добра настройка ще видиш коренна разлика в осветеността "Преди" и "След", както е казал колегата Proper.

Ще кача снимки, когато мога да видите ефекта, но за жалост нямам снимки от "Преди"

Колега я ми дай координатите им на теа момци че маи и аз ш си монтирам.

b_angelov
06-04-2008, 20:14
Бургас
Име : Метанстанция "Виго"


Адрес : Бургас ПЗ "Север"
Тел. : 056 810 149
Email : shangov@abv.bg

Първо иди и остави капаро, за да ти ги поръчат, защото нямат за HB3 в наличност ;)

b_angelov
15-04-2008, 16:04
Какво стана колега kalvach, има ли GTV-то ти вече по-бистър поглед?? похвали се!

proper
15-04-2008, 17:05
Какво стана колега kalvach, има ли GTV-то ти вече по-бистър поглед?? похвали се!

хаха "бистър поглед" звучи много яко :):)

Колеги, някой слагал ли е Ксенон на халогените??? (сори ако съм пропуснал някъде), че мисля до 1-2 седмици да сложа и там..

търтей
15-04-2008, 17:09
Колеги, някой слагал ли е Ксенон на халогените??? (сори ако съм пропуснал някъде), че мисля до 1-2 седмици да сложа и там..

костов
сега цепи мрака отсекъде :lol:

proper
15-04-2008, 17:24
Колеги, някой слагал ли е Ксенон на халогените??? (сори ако съм пропуснал някъде), че мисля до 1-2 седмици да сложа и там..

костов
сега цепи мрака отсекъде :lol:

Ауууу колко зъм зле....верно...... много добре е при него...супер силно свети!!

kalvach
18-04-2008, 17:14
Какво стана колега kalvach, има ли GTV-то ти вече по-бистър поглед?? похвали се!

Все още не мога да се прибера към Бургас :D , но се надявам скоро и това да стане.

Mury
19-04-2008, 12:42
Колеги, някой слагал ли е Ксенон на халогените??? (сори ако съм пропуснал някъде), че мисля до 1-2 седмици да сложа и там..

костов
сега цепи мрака отсекъде :lol:

И Бобо на 156-та :twisted: :twisted:

Leone
15-07-2009, 14:33
Здравейте, скоро ще слагам ксенон на късите и много се колебая между два цвята 5000К или 8000К. Бихте ли ме посъветлали кой да си купя понеже не съм карал кола с ксенон.А тези от 8000К да не дразнят окото с този синьо-лилав отенък.
Също така бил помолил някои които вече има монтиран ксенон на GTV да сподели каде е поставил баластите, защото сигурно ще прибегна към домашно монтиране.Ще ми бъде много полезна някоя снимцича.
Благодаря!

Alfredo
15-07-2009, 17:07
Колега аз съм с 12 000 к. на късите, дългите и на халогените, перфектни са ми, вижда се идеално, но това си е до вкус има хора които предпочитат по бялата светлина ...
От ксенона съм много доволен - той е Luxima , има един колега които продава такива ксенони във форума а ето и линк към обявата му ...

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=32442

b_angelov
15-07-2009, 23:58
Колега, и аз съм с Луксима - троен ксенон (къси, дълги и халогени). В момента съм с 6000к, но ми синее доста. Ако мога да избирам бих избрал 5000 или 4500. Ето и една снимка, от последната сБирка:

http://clubalfaromeo.com/forum/attachment.php?attachmentid=24187&d=1247586847

Относно баластите - доста си играх да ги подредя така, че да стане супер красиво и нищо да не се вижда. Само като се свалят корите се виждат, но кабелите са стриктно прибрани и строени. Снимки мога да кача по-нататък, като не ме мързи да сваля корите.

digitalundgrd
16-07-2009, 10:25
Аз никога не бях карал кола с ксенон и като сложих 6000к ми трябваше около 1 месец, за да свикна с този цвят..., а уж е лееееко синеещ....Така, че ако не целиш някакъв Екстравагантен ефект, то сложи си 5000К според мен...

b_angelov
16-07-2009, 15:40
И не забравяйте, че ефекта е много по-добър, ако се почистят фаровете от прахоляка, натрупан с времето по лещите:

http://clubalfaromeo.com/forum/showpost.php?p=467775&postcount=10

В същото време се прави и профилактика на механизмите за регулиране на фаровете. Много полезна интервенция, според мен.

Leone
16-07-2009, 17:54
Мерси много колега.Значи, да разбирам че си монтирал баластите някаде надоло под 2-те странични пластмасови кори.

b_angelov
16-07-2009, 19:15
Ще имаш да черпиш бира на капаните край морето. :)

Ето как съм ги подредил:

Leone
16-07-2009, 22:12
Еваларка колега.Мерси за бързия отговор и точен снимков матрял.
Почерпен си :)

Jivko7777
17-07-2009, 00:59
Колега аз съм с 12 000 к. на късите, дългите и на халогените, перфектни са ми, вижда се идеално, но това си е до вкус има хора които предпочитат по бялата светлина ...
От ксенона съм много доволен - той е Luxima , има един колега които продава такива ксенони във форума а ето и линк към обявата му ...

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=32442

Направи някоя снимка на ксенона си, че ми е страшно интересно да видя как свети 12 000 К, за да мога да направя разликата от 6000 К...

Alfredo
17-07-2009, 23:03
Направи някоя снимка на ксенона си, че ми е страшно интересно да видя как свети 12 000 К, за да мога да направя разликата от 6000 К...

Колега в конкретния линк на 19-ти пост има мои снимки - но ето и други :