PDA

View Full Version : Alfa Romeо 164 vs. Lancia Kappa



SIS
26-07-2005, 09:43
Предстои закупуване на кола и сме се спрели на тези два модела. Алфата е по-евтина с около 2К лева, но пък човека май хареса повече Капата. Та дайте мнения - струва ли си да се вземе по-скъпата, дали някоя от двете коли има някакви всеизвестни дефекти, и ......вие знаете какво трябва да се каже :P

valjo
26-07-2005, 09:49
Предстои закупуване на кола и сме се спрели на тези два модела. Алфата е по-евтина с около 2К лева, но пък човека май хареса повече Капата. Та дайте мнения - струва ли си да се вземе по-скъпата, дали някоя от двете коли има някакви всеизвестни дефекти, и ......вие знаете какво трябва да се каже :P
дай повече детаили де ? двг-та , години, екстри ?
състояние !
както неведнъж е ставало дума, важно е в какво състояние е автомобила

SIS
26-07-2005, 09:53
Още нямаме точно набелязани екземпляри - само сме обиколили да видим къде какво и как. Иначе 100% двигател 2000 кубика, бензин. Просто още има колебание на кой от двата модела да се спрем и за това питам по принцип коя от двете си заслужава повече, дали има някакви отявлени дефекти, има ли нещо по специфично, което трябва да се гледа при покупката и такива неща.....

П.П. Алфата (ако е тя) ще бъде Super - тя май е с най-високо ниво на оборудване, а за Капата си нямам идея, но тези, които гледахме си имаха всичко :)

valjo
26-07-2005, 09:59
Още нямаме точно набелязани екземпляри - само сме обиколили да видим къде какво и как. Иначе 100% двигател 2000 кубика, бензин. Просто още има колебание на кой от двата модела да се спрем и за това питам по принцип коя от двете си заслужава повече, дали има някакви отявлени дефекти, има ли нещо по специфично, което трябва да се гледа при покупката и такива неща.....

П.П. Алфата (ако е тя) ще бъде Super - тя май е с най-високо ниво на оборудване, а за Капата си нямам идея, но тези, които гледахме си имаха всичко :)

ами аз без особени претенции да съм кой знае къв разбирко, мога да ти кажа че Алфа 164 е в едно поколение с Ланча Тема, тоест Капа-та е доста по-нова концепция ...
Обикновено Капа 2ра ръка в БГ се внася само с 2.0 20в бензиновия мотор - 5 цилиндров, който се отличава с мнооого съществен разход на бензин, по висок от 2.0 8в Туин Спарка на 164ката, това ако сте се спрели на бензинов автомобил.
Алфата е с по-спортен характер при всички случаи, Ланчата си е лимузина, с много високо ниво на комфорт, екстри, такива неща :)

все пак кои години сте гледали коли ? алфите 164 СУпер са обикновено 93та (тоест не много Супер), а тези след 94та са зверски цени. Ланча Капа е след 95та, 96та и 97ма са на добри цени....
все пак 2-3 години разлика при сходни цени ... си е аргумент

това се сещам за момента

SIS
26-07-2005, 10:28
Ами, то ясно, че такава кола няма да харчи малко! Иначе Алфите, които сме гледали бяха 94-96 като най-скъпата беше около 6000лв., а Лачите бяха 96-97 за по 7000-7400лв. Идеята е, че за 1000 лв. повече, аз лично, смятам, че си струва да се вземе кола, която е по-нова като модел. По принцип, най важното е да е голяма кола, защото човека, който ще я кара е 1.98 висок, та тия крака трябва да се съберат някъде :lol: . Ако колате беше за мен, нямаше да се чудя толкова - купувам си 145-ца и това е :P

П.П. А толкова ли е съществена разликата в бензина? Има ли разлика в цената на поддръжката?

virusalfa
26-07-2005, 11:17
Двигателя 2,0 20в е най-калпавия двигател на италианската школа!Виждал съм на няколко вече как имат проблем с 5-и цилиндър-биелата-през блока-явно й е жега и излиза на хладно.Да не говорим за скъпите ролки.....Че е по-луксозна-това е ясно,но все пак 164 е от 1987г и е подчертано по-спортна и откъм усещане в купето,и от геометрия на окачването.А разликата в разхода на бензин е очевадна-алфата гори 10,а Ланчата-12-14/100 .Не мога да разбера смисъла от толко сложен мотор който не блести с мощност,а само с "оригинални" хрумвания на Фиат :roll: Дори новите мотори на Алфа са подобна измишльотина-155 със стария мотор 2,0 гори 9,7/100 градско, а с новия-някъде около 12,а разликата в ускорението до 100 е някакви си 0,3сек.

tayfun
26-07-2005, 18:52
я си вземи 164 да нете боли главата и 2,10 ште се събере в нея

gigi
27-07-2005, 00:30
Аз винаги съм смятал че е по хубаво да си вземеш кола от последните години на производството от колкото от първите. Т.е мисълта ми е че при 164-ката всички детски болести ще са изчистени а при ланчията ще има всякакви "недоразумения". Двигателя 2.0 20в наистина е малко келяв харчи по 12-15 като клони към 15 а не върви чак толкоз. Малко прилича на немски тип мотор само където е по сложен, абе и за мен си е издънка тоз мотор. А Т.С а се е доказал през годините и разхода е бая по приличен че е и по вървежна колата. Ланчията е доста по луксозна, от вътре и по ми харесва, но от вън алфата е по хубава.
Аз бих си взел алфата поради изброените фактори (има и други не чак толкова съществени) от който само лукса е в полза на ланчата, а и за 1000лв ще оправя всичко по алфата да е перфектно.
Успех в търсенето и верният избор е в това да му харесва колата на човека и да е по запазена иначе и двете са доста добри лимузини.

dodo2
20-02-2006, 16:49
164-та е много удобна за каране от 2.00см.-ви хора а и е много лесна и евтина за поддръжка !!!Да не говориме за разхода изобщо!!!

Boby
20-02-2006, 21:57
Честно казана от вътре Ланчата ме кефи много повече....И двете са си хубави, ако имах въаможност бих си купил и двете. :roll:

donTin4
30-07-2006, 11:25
Алфите са ми в кръвта,но не мога да си кривя душата.Капата е клас над 164-ката.В момента карам и двете машини,та разликата е фрапираща: и като звук на двигател, и като пространство и лукс- Ланчата е първенец! Разход на гориво: почти 1:1

Abarth
30-07-2006, 13:29
Един понзат скоро си взе капа 2.0 20V и колата е страшна :) Разхода е около 11 в града,има всички възможни екстри,возил съм се и в капа и в 164-ка и мога да кажа,че капата е много по напред от 164-ката :) Не казвам,че алфата е лоша кола,но просто 164ката излиза през 1987,а докато капата 1995 :D Аз съм за ланчата в случая :)

Boby
30-07-2006, 22:58
На Капата окачването е почти същото като на 164.Ако си се возил в 164 от Първите с маслените амортисьори може,но Супера вози по-меко.

virusalfa
31-07-2006, 08:47
На Капата окачването е почти същото като на 164.Ако си се возил в 164 от Първите с маслените амортисьори може,но Супера вози по-меко.
Окачването е почти,ама не същото.Даже отпред нямат нищо,ама нищо общо!Боби,карал ли си Супер?-Вози по-твърдо,е примерно моя трактор е с някакви твърди пружини и на бабуни си е твърдичка :idea:

156 m-jet
31-07-2006, 09:46
Моето мнение е,че Капата е определено по добрата кола.Тя е на една платформа с Алфа 166 и окачването е горе долу същото като на 166.
АЗ вобще не бих се Замислил върху тая дилема дето я имате.Капата е ясния фаворит, само ако човека има въЗможност да купи от новата модификация след 1.1997 год. с 155к.с. Тя е с преработения мотор, харчи по малко и върви определено повече
И естествено преди покупката първо се проверява номера на шасито тук, Защото надявам се ти е ясно,че всяка дума от устата на търговеца е чиста лъжа.

BatVas
31-07-2006, 10:26
Абе кво се разписахте по тема от преди една година :?: :idea: :? я вижте кога е пусната. Е то пак е полезно де :wink:

dodo2
31-07-2006, 20:42
Моето мнение е,че Капата е определено по добрата кола.Тя е на една платформа с Алфа 166 и окачването е горе долу същото като на 166.
АЗ вобще не бих се Замислил върху тая дилема дето я имате.Капата е ясния фаворит, само ако човека има въЗможност да купи от новата модификация след 1.1997 год. с 155к.с. Тя е с преработения мотор, харчи по малко и върви определено повече
И естествено преди покупката първо се проверява номера на шасито тук, Защото надявам се ти е ясно,че всяка дума от устата на търговеца е чиста лъжа.


Не пиши глупости ако обичаш

Boby
01-08-2006, 19:00
На Капата окачването е почти същото като на 164.Ако си се возил в 164 от Първите с маслените амортисьори може,но Супера вози по-меко.
Окачването е почти,ама не същото.Даже отпред нямат нищо,ама нищо общо!Боби,карал ли си Супер?-Вози по-твърдо,е примерно моя трактор е с някакви твърди пружини и на бабуни си е твърдичка :idea:

Имах удоволствието да карам Супер.Тая до преди смяната беше с маслени(то и сега задните са маслени) и като я взехме возеше много твърдо.С течение на годините,като поизпуснаха малко взе да вози по-меко.На Супера незнам колко бяха изпуснали но много трудно се натискаше,а возеше по-меко.

За окачването,няма ми го диска с Ланча да проверя. :roll: