PDA

View Full Version : Къде в София ще ми сложат качествено газова уредба?



an4oo
16-01-2008, 13:23
Здравейте!
Аз съм сигурно най-неграмотния на тема автомобили член на този форум :oops:
Вчера си купихме Алфа Ромео 146 1.8 TS и искаме да й сложим газ, че иначе малко множко идва...Та въпросът ми е къде да отидем, за да ни сложат газова уредба (така като чета по форума, май инжекцион ще е) качествено и с гаранция? И ако можете да ми дадете и някакво инфо за цени, ще ви бъда много благодарна...
Освен това, при диагностиката ни казаха, че дава грешки в дебитомера и ламда сондата, та искам да попитам дали е добре да ги сменим преди да сложим газовата уредба или след това, или няма значение?
Благодаря предварително.

Crusader
16-01-2008, 13:50
Първо добре дошъл във форума и много безаварийни километри с колата ти...до тук с хубавите работи. Сега като я взе тая кола не я ли кара на диагностика? Щото тия грешки в дебитомера и ламбда сондата могат /евентуално/ да ти струват към 600+ лв. имаш и към 400 обслужване /ремъци ролки, масло, филтри..../ + 1200-1600 лв. газов инжекцион + още накоя друга дреболийка и си еб%$ мамата.
За софия колегите ще те насочат /вероятно/ към някой сервиз, но аз да ти дръпна едно конско: не чете ли форума преди да купуваш кола и евентуалните проблеми в последствие, в крайна сметка парите са си твои, но после излиза лоша слава на италианските автомобили....

Дано да се разминеш само с чистене на грешките /става като откачиш акумулатора за 15 мин/...а после те чакаме при любителите на алтернативните горива :wink:

an4oo
16-01-2008, 15:12
Ами да, заедно с продавача отидохме във Ванто Трейд за диагностика и там ни казаха за тези грешки. Но кола на старо без проблеми не сме и очаквали да случим, а доста търсихме...така че тези 500 лв. (толкова ни казаха във Ванто за дебитомера и ламбда сондата) ги прежалихме (а и продавача ни свали 600 лв. от цената). А ремъци, ролки, филтри и масла къде препоръчвате да се сменят (в Александър ауто проверих и излиза около 300 лв. с труда). Колкото до газта, смятам първо да разучим добре преди да слагаме газ (тъкмо ще отделим още някой друг кинт, щото си абсолютно прав че си "е**** мамата").
Очаквам да ме опътите по въпроса за газовата уредба.
10х

търтей
16-01-2008, 15:22
не ходи в александър авто
изчакай за газовата
покарай колата така
щото квото и да разправят аз лично не разбирам хора дето си зимат кола 150 коня и й слагат газ

mim
16-01-2008, 15:24
ти не разбираш и тия дето си взимат 120 коня и им слагат метан :twisted:

търтей
16-01-2008, 15:25
тези па ич биля не са ми ясни :lol:

SFINKS
16-01-2008, 16:59
За това че не разбираш защо се слага газ на автомобилите .... отговора е много лесен , помисли и ще се сетиш :wink: , колкото по голям и мощен е двигателя толкова ползата от слагане на газ е по голяма..
А ако не си срещал има и доста коли с по 200-300 коня двигатели дето са на газ ...

търтей
16-01-2008, 17:04
срещал съм и 500 кс на газ за твое сведение
и пак няма смисъл
:idea:

ама с теб не ми се спори :wink:

SFINKS
16-01-2008, 17:11
Хахахах , и на мен не ми се спори с някой който не знае какъв е смисъла от слагането на газ . :wink:

търтей
16-01-2008, 17:13
пак не четеш внимателно кво съм написал :idea:

кола 150 коня се зима заради динамиката, а не заради разхода

и ся не ми обяснявай как на газ е същата или по-добра динамиката :idea:

code
16-01-2008, 17:40
Навремето се чудих на единия микробус дали да слагам метан, ама викам айде сега ще сложа газ че метана идва 1000лв отгоре .. Сега след като съм му навъртял 100 000км седнах да сметна каква всъщност съм я свършил и се оказа, че на метан досега щях да съм дал 9 000лв по-малко за гориво отколкото съм дал за газ. . ами изводите всеки за себе си :?

raiders
16-01-2008, 17:44
много ясно, че е по-добра, важното е да е по-евтина, и кав е смисъла тея дето карат на бензин да разбират тези дето карат на газ, кво ме топли мен това??? Всеки си решава какво да се прави с колата

Иначе, ако слагаш ГИ тръбва да ти е наред всичко по вървежа на колата на бензин, затова и аз ти казвам покарай я малко колата, засечи разхода, лесно ще се монтира газова и преди това направи пак диагностика и един газанализатор

SFINKS
17-01-2008, 09:33
пак не четеш внимателно кво съм написал :idea:

кола 150 коня се зима заради динамиката, а не заради разхода

и ся не ми обяснявай как на газ е същата или по-добра динамиката :idea:

мда , само че като сложиш газ на кола 150 или повече коня имаш хем динамика хем нисък разход на пари :wink:

търтей
17-01-2008, 09:43
пак не четеш внимателно кво съм написал :idea:

кола 150 коня се зима заради динамиката, а не заради разхода

и ся не ми обяснявай как на газ е същата или по-добра динамиката :idea:

мда , само че като сложиш газ на кола 150 или повече коня имаш хем динамика хем нисък разход на пари :wink:

викаш ем вълкът сит ем агнето цяло а
ега не :roll2:

скорост на горене/обороти нещо да ти говори? :P

an4oo
17-01-2008, 10:08
То е ясно че първо ще я покараме и ще видим колко харчи. Освен това, доколкото разбирам е хубаво първо да сменим и ламбда сондата и дебитомера преди да слагаме газ. И все пак някой може ли да ми каже къде слагат качествено газови уредби в София? А, междудругото, взех да се чудя дали не е по-добре метан (пак докато четях темите от форума)...

търтей
17-01-2008, 10:12
бате оправи всичко по колата
покарай я един два месеца

пък след това ако искаш и на въглища я преправи


:wink:

SFINKS
17-01-2008, 10:50
[quote="търтей":13xpb4a9]пак не четеш внимателно кво съм написал :idea:

кола 150 коня се зима заради динамиката, а не заради разхода

и ся не ми обяснявай как на газ е същата или по-добра динамиката :idea:

мда , само че като сложиш газ на кола 150 или повече коня имаш хем динамика хем нисък разход на пари :wink:

викаш ем вълкът сит ем агнето цяло а
ега не :roll2:

скорост на горене/обороти нещо да ти говори? :P[/quote:13xpb4a9]



За вълка и агнето е доста точна илюстрация на ситуацията :wink:
скорост на горене / обороти - бля бля , вървят си колите на газ без никакъв проблем . Тва е теоретизиране на човек който изглежда никога не е карал кола на газ...

SIS
17-01-2008, 13:19
:offtopic:

A каква е целта на целия тоя "пишкомер"?! Защо не вложихте всички тези усилия да отговорите за надеждния сервиз (вместо спама)? Ако не знаете добър сервиз, не виждам никакъв смисъл да пишете нещо, просто за спорта!

raiders
17-01-2008, 18:27
Eто ти мнение, и аз ще слагам газ, както върви сигурно другия месец, но ще ходя до Плевен за Фобос, в София не мога да си харесам.

deadairplane
18-01-2008, 17:41
И аз много търсих в София и не намерих но понеже не отидох до Плевен щото викам и с обикновенна става му ядох гл**ата. После пък някой хора бая се потрудиха и нещата почти си дойдоха на мястото. Ама им остава още съвсем малко да се потрудят, ама пусто време като го няма.

an4oo
30-01-2008, 12:35
Начи препоръчвате да се ходи в Плевен...Аз още се чудя дали да не е метан, ама май заради честото ходене в Гърция ще бъде газ (въпреки че чух че там било забранено в големите градове). За метан чух че в Русе било добре да се сложи...някой знае ли нещо по въпроса?
Иначе оправихме дебитомера, а ламбда сондата се оказа че си е ок. Сега ще видим разхода, но мисля че падна доста.

yovi
30-01-2008, 14:18
Най-ценната препоръка беше тази да си покараш малко колата и тогава да решиш. Ако все пак имаш решение да слагаш газ, да ти споделя моя опит. Карам с обикновена АГУ Ловато. Разходът е повече от приличен. Проблеми, каквито изброяват колегите нямам. Единствено засега майсторите от сервиза не могат да преборят оборотите на празен ход, но и това ще стане. Ако те интересуват подробности, пиши ЛС, ще ти отговоря.

slav40
30-01-2008, 17:01
пак не четеш внимателно кво съм написал :idea:

кола 150 коня се зима заради динамиката, а не заради разхода

и ся не ми обяснявай как на газ е същата или по-добра динамиката :idea:
тва е малко необмислено с динамиката
Защо трябва да е водещ фактор -никой не се съзтезава по светофарите постоянно! Щом като колата не се задъхва по баир на 5-та на газ значи си е добра динамиката а икономията е почти наполовина ................... Излишен спор

nikolaaaay
30-01-2008, 20:51
То е ясно че първо ще я покараме и ще видим колко харчи. Освен това, доколкото разбирам е хубаво първо да сменим и ламбда сондата и дебитомера преди да слагаме газ. И все пак някой може ли да ми каже къде слагат качествено газови уредби в София? А, междудругото, взех да се чудя дали не е по-добре метан (пак докато четях темите от форума)...
Ако караш под 20 000 км. годишно - най-добре бензин.

Crusader
30-01-2008, 21:04
Абсолютно невярно, но всеки сам решава, за 20 К км. един ГИ се избива точно 2 пъти!

nikolaaaay
30-01-2008, 21:21
Абсолютно невярно, но всеки сам решава, за 20 К км. един ГИ се избива точно 2 пъти!
Ако сипваш само газ, респ. бензин се избива за 15-20000 км. взависиост от цената, но има и доста други разходи/филтрите на ГИ са 50 лв. за 10к. км./, описани подробно в другите теми на форума.
Пък и не всичко е пари. Половината багажно пространство, от което се лишаваш колко струва? Или миризмата на газ, и неизбежното ходене по диагностики и т.н. Ако не караш повече от 20к. км. не си струва газ, но това е лично мнение.

търтей
30-01-2008, 21:28
пак не четеш внимателно кво съм написал :idea:

кола 150 коня се зима заради динамиката, а не заради разхода

и ся не ми обяснявай как на газ е същата или по-добра динамиката :idea:
тва е малко необмислено с динамиката
Защо трябва да е водещ фактор -никой не се съзтезава по светофарите постоянно! Щом като колата не се задъхва по баир на 5-та на газ значи си е добра динамиката а икономията е почти наполовина ................... Излишен спор

щото ако не ми пукаше за динамиката щях да си карам москвича например
той също не се задъхва на 5-а по баир :idea:
нооо
:wink:

JORDI
30-01-2008, 21:55
Абсолютно невярно, но всеки сам решава, за 20 К км. един ГИ се избива точно 2 пъти!
Ако сипваш само газ, респ. бензин се избива за 15-20000 км. взависиост от цената, но има и доста други разходи/филтрите на ГИ са 50 лв. за 10к. км./, описани подробно в другите теми на форума.
Пък и не всичко е пари. Половината багажно пространство, от което се лишаваш колко струва? Или миризмата на газ, и неизбежното ходене по диагностики и т.н. Ако не караш повече от 20к. км. не си струва газ, но това е лично мнение.
Някой те е излъгал...ама яко 8) Има две филтърчета едното метална оплетка се разглобява и се сменя/5,60лв/ и другото е хартиено конусче в изпарителя-/4лв/ за 19000км ги вадих два пъти и ги измих с кореселин и още съм с тях! Мирише на газ само на газстанцията,когато вадят пистолета накрая! Ако не си обвързал сервиза за монтаж с гаранции може да ходиш на диагностика и да си плащаш като поп- те имат сметка от това! :idea:

Crusader
30-01-2008, 22:46
За каква миризмя ми говорите колеги, някой от Вас завирал ли си е носа в ауспуха на дизел, па пил той и JTD, миризмата е в пъти по неприятна от тази на газ, съпругата ми се подиграва че сега гаража миришел на Икарус, щото гаража с нейното Уно е общ и миризма на газ не се усеща, но на дизел определено :!:
А газов инжекцион се избива точно за 10 К км. като не вярвате -> вадите калкулаторите и смятайте :!:

търтей
30-01-2008, 22:51
нафтата си мирише факт
бензиновите и те миришат - на бензин :wink:
а газовите коли и ти съмрдят
въпрос на вкус

а за избиването завики как се смята
ама межде 10 и 20 000 км се избива отсякъде една газова - е ако ен гръмне 5 пъти :wink:

JORDI
31-01-2008, 15:26
Всяка газова монтирана с "две леви ръце", може да гръмне! Затова някои хора трябва да се сърдят на "майсторите", а не на уредбите :!:

nikolaaaay
31-01-2008, 20:06
Някой те е излъгал...ама яко 8) Има две филтърчета едното метална оплетка се разглобява и се сменя/5,60лв/ и другото е хартиено конусче в изпарителя-/4лв/ за 19000км ги вадих два пъти и ги измих с кореселин и още съм с тях! Мирише на газ само на газстанцията,когато вадят пистолета накрая! Ако не си обвързал сервиза за монтаж с гаранции може да ходиш на диагностика и да си плащаш като поп- те имат сметка от това! :idea:[/quote]

Е ти може и никога да не ги сменяш и няма да ти струват нищо.
ГИ ми е гаранционен /затова филтрите се сменят за 50 кинта/, но аз не го правя, щото предпочитам да карам на бензин. По-скъпо е, но ми писна да ходя по газови сервизи за всевъзможни проблеми около таа газ. Е утре пак съм в бокса за цял ден да мислят ше го бъде ли на газ моя двг или да продавам бойлера.
П.С. В Газ сервиза са ми безплатни диагностиките, но като искам да разбера къде е даден проблем ходя при Бобо или във Ванто, където не става без кинти.

JORDI
01-02-2008, 11:10
Е утре пак съм в бокса за цял ден да мислят ше го бъде ли на газ моя двг или да продавам бойлера.
П.С. В Газ сервиза са ми безплатни диагностиките, но като искам да разбера къде е даден проблем ходя при Бобо или във Ванто, където не става без кинти.
Абе направо го продавай бойлера, какво се суетиш толкова време! Газта не е за суетни хора!:lol: Кат имаш пари за даване за какво ти е газ :!: 8)