PDA

View Full Version : смяна радиатор?



aav
26-07-2005, 13:59
Свалих перката, беше лесно, държи се на три болта.
Гледам трябва да свалям предна броня, което досега не съм правил. Как се свалят лайсните под фаровете и най-вече как се сваля предната броня?

Dodo 155
26-07-2005, 20:22
Свалих перката, беше лесно, държи се на три болта.
Гледам трябва да свалям предна броня, което досега не съм правил. Как се свалят лайсните под фаровете и най-вече как се сваля предната броня?
Ако никога не ти е свалян радиатора и колата е с клима, то значи има и болтове м/у двата (воден и клима) :!:
Лайсните под фаровете се свалят по следния начин:
1. Демонтираш пластмасовата козирка над фаровете.
2. Сваляш мигача.
3. Развиваш болта, който държи лайсната в края (под мигача).
4. Дърпаш внимателно напред, трябва да излезе, на другите места е на ябълковидна връзка.
... следва бронята....:
5. Сваляш решетката м/у фарове.
6. На напречната греда м/у роговете се държи бронята в горната част.
7. Освобождаваш я отстрани, при под калника и я развиваш отдолу, под радиатора.
8. Дърпаш напред леко и малко.
9. Откачаш халогените (ако има такива)
10. Бронята е вече демонтирана .....

УСПЕХ :wink:

pr_00f
26-07-2005, 23:19
Додо много добре си го написал, ако може и една снимка към обясненията и темата направо си отива към раздела който е само за четене със полезни съвети на хора патили :lol:

valjo
26-07-2005, 23:21
мда, и аз това си помислих, а и на Додо повечето мнения са направо за там :respect: :respect::respect:

virusalfa
27-07-2005, 08:46
:!: :!: :!: РАДИАТОРА МОЖЕ ДА СЕ СВАЛИ И БЕЗ ДА СЕ СВАЛЯ БРОНЯТА!!!!

WhitePower
27-07-2005, 10:13
???????????????? не може пробвал сам ;))) ако имаш климатик тои е хванат за другя радиатор и 2 тарадиатора не можеш да ги измукнеш

virusalfa
27-07-2005, 10:28
???????????????? не може пробвал сам ;))) ако имаш климатик тои е хванат за другя радиатор и 2 тарадиатора не можеш да ги измукнешТи ше обясниш!Свалял съм го при минус 13 градуса :evil: -много добре знам кое се сваля-решетката,тръбата за въздуха,маркуча от термостата,и се работи с тръбен и глух ключ

pr_00f
27-07-2005, 10:31
:!: :!: :!: РАДИАТОРА МОЖЕ ДА СЕ СВАЛИ И БЕЗ ДА СЕ СВАЛЯ БРОНЯТА!!!!

Ами надявам се да не те домързи да напишеш едно кратко ръководство. За да могат тук непросветените колеги да знаят как да се оправят за в бъдеще :D

virusalfa
27-07-2005, 11:44
:!: :!: :!: РАДИАТОРА МОЖЕ ДА СЕ СВАЛИ И БЕЗ ДА СЕ СВАЛЯ БРОНЯТА!!!!

Ами надявам се да не те домързи да напишеш едно кратко ръководство. За да могат тук непросветените колеги да знаят как да се оправят за в бъдеще :DБива,ама позабравих кое след кое се сваляше....иначе си е за човек с търпение и с тънки пръсти :roll: Това не е Фолксвагенче,та да сваляме бронята,айде сега :lol: Един приятел с Типо 16в ,който работи в сервиза на VW,реши,че на Типото за да смени водната помпа е трябвало да свали мотора и така направи.Помня,че имаше пиниз при самото изваждане на радиатора,понеже е малко тясно.

hf hpe
27-07-2005, 12:58
Вирусе
предвид на това, че човека е непрофесионалист и аз си мисля че ще му е по лесно да си свали бронята

Dodo 155
27-07-2005, 18:06
???????????????? не може пробвал сам ;))) ако имаш климатик тои е хванат за другя радиатор и 2 тарадиатора не можеш да ги измукнеш
Може ако вече си го свалял веднъж и не си сложил болтовете м/у двата :idea: Тогава сваляш само перката с дифузьора и е навън :wink:
Ама преди първото сваляне ще брадясаш и пак няма да го отцепиш :D

Dodo 155
27-07-2005, 18:18
мда, и аз това си помислих, а и на Додо повечето мнения са направо за там :respect: :respect::respect:
Е сега ме караш да се изчервявам :oops: :oops: :oops:
Хайде като се върна ще :tequilla: :drunk: :cheers: :cheers:

А за снимките, за съжаление от всички ремонти "НАПРАВИ СИ ГО САМ" имам само документиран UPGRAD-а на Murry :tongue: :tooth: :tooth:, когато слагахме спортния филтър :wink: :D Запазил съм снимките за всеки случай :wink: :tooth:

alfamicin
27-07-2005, 23:41
колегата virusalfa е прав!Може и без сваляне на бронята но е голяма мъка и трябва да имаш гомени пръсти /знам от личен опит/!ако колегата иска да сменя воден радиатор и не си е купил мога да му кажа аз от къде го купих за 160 лв.нов!

търтей
27-07-2005, 23:45
става прекрасно от 110 8)

virusalfa
28-07-2005, 09:11
става прекрасно от 110 8)ЛАДА 2110 :idea: :idea: :!: :!: :!: :!: :lol: Гаранция е по-здрав!!!!! :!: :!: :!:

търтей
28-07-2005, 09:48
[ЛАДА 2110

лада ама 110 не 2110 :wink:

е от тая

http://www.autonavigator.ru/autonews/images/20040402082239/1.jpg

aav
28-07-2005, 10:48
Ако никога не ти е свалян радиатора и колата е с клима, то значи има и болтове м/у двата (воден и клима) :!:
Лайсните под фаровете се свалят по следния начин:
1. Демонтираш пластмасовата козирка над фаровете.
2. Сваляш мигача.
3. Развиваш болта, който държи лайсната в края (под мигача).
4. Дърпаш внимателно напред, трябва да излезе, на другите места е на ябълковидна връзка.
... следва бронята....:
5. Сваляш решетката м/у фарове.
6. На напречната греда м/у роговете се държи бронята в горната част.
7. Освобождаваш я отстрани, при под калника и я развиваш отдолу, под радиатора.
8. Дърпаш напред леко и малко.
9. Откачаш халогените (ако има такива)
10. Бронята е вече демонтирана .....

Благодаря! точно това пише в книжката. Колата е с климатроник и не знам заради това ли или друго, но има болтове, които се отвъртат само, ако са свалени бронята и решетката. друг начин не виждам.
Историята е такава: потече ми радиатора сложих химия за запушване и колкото и да ми е странно теча спря. След два месеца текна като река каквото сипя отгоре изтича отдолу. Гаража ми е удобен с канал и мога да си направя рамонта сам, но не обичам метода проба-грешка затова питам някой който го е правил вече. Радиатора, ако може ще го лепя, иначе нов, откъде да си купя

virusalfa
28-07-2005, 10:52
Благодаря! точно това пише в книжката. Колата е с климатроник и не знам заради това ли или друго, но има болтове, които се отвъртат само, ако са свалени бронята и решетката. друг начин не виждам.
Историята е такава: потече ми радиатора сложих химия за запушване и колкото и да ми е странно теча спря. След два месеца текна като река каквото сипя отгоре изтича отдолу. Гаража ми е удобен с канал и мога да си направя рамонта сам, но не обичам метода проба-грешка затова питам някой който го е правил вече. Радиатора, ако може ще го лепя, иначе нов, откъде да си купя :!: Още веднъж повтарям,че МОЖЕ и без да се сваля бронята! :!: :!:

virusalfa
28-07-2005, 10:53
[ЛАДА 2110

лада ама 110 не 2110 :wink:

Не по врато,а по шията.....Нали това е същата Лада,бе,Търтей!

alf
28-07-2005, 10:57
Радиатора, ако може ще го лепя, иначе нов, откъде да си купя
от магазин на лада както се оказа
:D

РАДИАТОРА МОЖЕ ДА СЕ СВАЛИ И БЕЗ ДА СЕ СВАЛЯ БРОНЯТА!!!
еййййй твърда кратуна македонска бее :wallbash:

alfamicin
28-07-2005, 13:11
Колегата "aav"ако е от софия може да провери там от където го взех аз.Като се движи по ул.Опълченска в посока от центъра към гарата,завива в дясно по ул Симеон и от дяснята страна на улицата в първия магазин да провери.Аз отам го взех за 160лв.По други магазини вървят около 200-240лв.А от лада може и да е по евтин!

Dodo 155
28-07-2005, 14:44
Може или не може да се свали без бронята да е долу зависи от много неща - от това дали си виждал инструмент, до това да знаеш как да си направиш основен ремонт :wink:
Момчето няма много представа кое как става, затова съм му обяснил нещата, които питаше :wink: Така поне няма да счупи нещо :idea:
Колкото до радиатора, ако става за лепене го залепи и преди да го качиш го продухай с вода обилно да излезе тинята отвътре. Ако не става вземи нов, там от където ти казва колегата (цената е мн.добра), ако нямат там отиди в КОСЕР, при тях е 190лв.
УСПЕХ!

don_pepone
26-07-2009, 19:44
пичове и аз свалях днес радиаторана моята алфа 155 2.5 v6 с климатроник и мога да кайа на колегата който тварди че не се сваля бронята да пие една вода, защото нема как да извади перката за охлаждане и второ няма как да развие болтовете между двата радиатора освен ако не откачи и този за климатроника от тръбичките му и не ги изкара и двата наведнаж и то пак трябва да свали о челрката с фаровете и бронята тъи като няма как да извади очеларката без да е свалена бронята.. :Tease: