PDA

View Full Version : За обезвъздушаване на парното



aex
27-07-2005, 00:35
Ами аз съм малко нов с алфите още и да попитам 1 2 неща :))Проблема е че ми течеше съдинката за антифриза(не знам как се казва точно).Намерих си нова с нов маркуч и реших да си я сменя сам.Явно при свалянето изтичат около 2 литра.Монтирам новата , доливам антифриз и паля на отворена капачка.Въпросът ми е нужно ли е някакво допълнително обезвъздушаване за да не се получат изненади :no_no_no: И да попитам за втория проблем.Особено сутрин на студено като се запали трябва да се напомпа малко педала на газта за да тръгне колата иначе просто нишо не се случва, все едно не давам газ, даже падат оборотите и загасва.След като напомпам 5 6 пъти и мина 20 30 метра всичко се оправя ?

gigi
27-07-2005, 02:09
Може да ми се спи ама не видях за каква алфа става въпрос?????
Ще е най лесно да си напишеш данните на колата в подписа.

aex
27-07-2005, 17:41
Готово вписана е :wink: Значи ако някой друг се мъчи сам, принципно може и да не се наложи, но има пробки за обезвъздушаване и е добре да се направи.За втория проблем ако разбера утре във Ванто какво е ще постна.

gigi
28-07-2005, 02:08
Екстра е сега си ок.

А за обезвъздушаването мисля че на тази кола системата сама се обезвъздушава нищо че има пробки, но трябва да си пуснал до край парното или климатроника на най топлото и просто да изчакаш да се включи перката после ако има нужда доливаш.

търтей
28-07-2005, 10:53
Екстра е сега си ок.

А за обезвъздушаването мисля че на тази кола системата сама се обезвъздушава нищо че има пробки, но трябва да си пуснал до край парното или климатроника на най топлото и просто да изчакаш да се включи перката после ако има нужда доливаш.

требе да му е отворена капачката на преливното казанче
то избълбуква въхдуха и се следи с шиши вода да се долива
аз го бех писал как става ама явно се е затрило при профилактейшъна

aex
28-07-2005, 14:15
Мисля че се получава и без да е вклиучено парното. Тя сама си пусна перката почти веднага без да е загряла още.По втория проблем се оказа ,че е стандартно така при алфите преди 2000 и е проблем с електрониката.Просто трябва да се изчака 5 10 секунди.

EvgeniiM
28-07-2005, 17:25
А кой ти сподели че е стандартно за Алфите такова нещо, аз досега на ни една не съм го забелязал.Сутрин, вечер, няма значение, сега не е зима и не си с дизел, не се успокоявай с такива изказвания

valjo
28-07-2005, 17:32
Мисля че се получава и без да е вклиучено парното. Тя сама си пусна перката почти веднага без да е загряла още.По втория проблем се оказа ,че е стандартно така при алфите преди 2000 и е проблем с електрониката.Просто трябва да се изчака 5 10 секунди.

е незнам, на моя колега Бладеруннер 1.8ТС 156цата го прави 1:1 това което казваш ....

aex
29-07-2005, 11:35
Ами каза ми го на QV-то брат му и след това питах и в Ванто и там ми го потвърдиха.Казаха че се водело детска болест по електрониката на алфите.

EvgeniiM
29-07-2005, 12:45
Може да е само на двигатели 1.8, мойта няма такива ефекти, а и още 2-3 които пробвах като търсих нямаха, даже едната беше 1,8

pumukle
29-07-2005, 13:47
На жена ми 145-цата правеше такива проблеми и във Ванто ми казаха абсолютно същото - че било проблем на туйн спарковете и че алфа така и не решили тоя проблем...и т.н.....глупости
На мен обаче не ми звучеше много правдоподобно....и реших сам да се заема с проблема....
свалих дебитомера, почистих го със спрей за почистване на ел.компоненти /има го в мосю Бриколаж/, въпреки,че видимо нямаше някакви наслоявания....след това почистих и дроселовата клапа, която беше прилично омаслена---със същия спрей.....и вече 1 година този проблем го няма! :D

aex
08-08-2005, 11:20
Добре звучи.Ако може да се оправи ще е екстра защото е доста дразнещо дори и само за половин минута :evil: . Ще видя какво мога да направя и може да помоля за малко хелп :oops:

EvgeniiM
08-08-2005, 16:55
Тази неделя ако дойдеш на срещата и дано не вали, мисля че ще се намерят ентусиасти да развъртят някоя друга скоба. А имам под ръка оръжейна смазка спрей който е и за почистване на ел компоненти и може да го поизпръскаме господин дебитомера.