PDA

View Full Version : Датчик за горивото при 33



aserrr
26-07-2005, 23:40
Здравейте колеги. От скоро забелязах , че не ми работи нормално датчика за бензина. В момента имам към 15 литра гориво а датчика ми показва на нула. Лампата също не ми свети. След известно време стрелката пак ми показва нормално , но на другия ден пак на нула. От какво може да е това ? От датчика на таблото или от този на резервоара ? Защо и лампата не свети ?

shadow Boxer
26-07-2005, 23:51
лампата сигорно е изгоряла и при мен не светеше 80ст на стамболиски
и на мен ми играе стрелката наи много като пусна фаровете

aserrr
26-07-2005, 23:55
Добре де разбирам да играе , но тя направо стои като залепнала даже под нулата. И изведнъж след няколко часа пак се оправя.

shadow Boxer
27-07-2005, 00:09
нз провери буксата да не се ебава нещо сваляш капака на целия километряж и докато работи натисни или размърдаи буксите . като по4не да показва лампата свети ли ? на контакт трябва да свети

Alfamaniak
27-07-2005, 01:37
МАСАТА !!! :wink:

aserrr
27-07-2005, 20:39
Почвам да си мисля че наистина е изгоряла защото имам вече само 4-5 литра гориво по мои сметки а тя не свети никаква. Като дам на контакт пак не свети. А резервата до колкото си спомням беше към 7 литра.





П.С. А къде е тая маса ? Да не би да е наистина от нея ?

aav
28-07-2005, 11:38
отвиваш 2 болта на козирката на таблото и сменяш лампата, няма нужда да сваляш цялото табло. даже за да си сигурен, че е изгоряла можеш да размениш местата на лампите за резервата и преграването на мотора. можеш да си купиш лампа без цокъл и да използваш стария от изгорялата.
При мен стрелката също е в крайно ляво положение, но резервата свети и по това се ориентирам. Явно имам ел. проблем в таблото, защото до резервоара отиват само две жици, т.е. стрелката на таблото и лампата се управляват от една ел.верига и щом лампата на резервата работи нормално означава, че датчика в резервоара е наред. така си мисля.

aserrr
28-07-2005, 23:44
Лампата наистина е изгоряла :evil: Смених я със нова и светна. Стрелката обаче продължава да показва всеки път каквото си поиска. В крайна сметка на кого да вярвам ? На стрелката или на лампата ? Кое би трябвало да показва по точно ?

Alfamaniak
29-07-2005, 00:08
Устройството на бензиномера е следното:
Има една пластина на която е навит нещо като кантал /проводник/, по него се плъзга една контактна пъпка и променя в различните положения на поплавъка съпротивлението. При мен се беше с4упила една пластмасова щипка и също показваше когато си поиска. Лошото е при 33-ката, че за да свалиш конзолата с поплавъка първо трябва да свалиш целия резервар. Ако ти се занимава действай и успех, а ако ти трябва помощ за бензиномера се обади ще го оправим. :wink:

_Krasi
10-08-2007, 18:44
Верно, че темата е от 2005 година (тогава не съм и мислил за такава кола), но днес 10.08.2007 установих каква играчка е това !!!!!! Само едно пояснение - ПРИ мен към разервара идват 3 КАБЕЛА , а на както колегата AAV казва ДВА . Ето и снимки.

vikoalfa
10-08-2007, 22:56
Верно, че темата е от 2005 година (тогава не съм и мислил за такава кола), но днес 10.08.2007 установих каква играчка е това !!!!!! Само едно пояснение - ПРИ мен към разервара идват 3 КАБЕЛА , а на както колегата AAV казва ДВА . Ето и снимки.
Може неговата да е старата 33ка преди 89г и в това да е разликата.Ама вярно ,че на някой май бяха с 2кабелчета, а другите с 3.Уфф кво ти пука :twisted: