PDA

View Full Version : Съвети при покупка на 164



Vectra_16V
27-07-2005, 01:57
Привет колеги, както се вижда от ника ми в момента не/карам бангията защото в рамките на една седмица се скапаха компресора на климатика, ролките на ангренажа свирят, нонстоп проблеми с алтернатора та както виждате добре допъл момент да се отърва от нея.
От доста време, да не кажа години, се зазяпвам в Алфа 164. Влюбен съм в огромните лимузини и много ми се искаше да карам точно този модел на Алфа. Първо цените на старо са много добри, а и бях чел доста добри отзиви за модела в Авто пазар. Още повече, че манията ми е автомобилния дизайн, а 164 е дело на Пининфарина. Обаче от малкото което прочетох не мога да си избера модел. 2000ТS ми се струва малко слаб, като че ли най-подходящи ми се стуват 3.0 V6 12V и 24V. Проблема с конете ще се опитвам с връзки да го оправим, зарад данъците.
Можете ли да ми кажете базисните харчове - ангренаж, евентуално ролки, водна помпа и т.н. (ако има тъпи въпрос простете все още не съм запознат с тези мотори) както и най-честите дефекти, а и за какво да гледам при оглед на колата.
Адски много благодарности предварително. Ако намеря точния екземпляр може дас е радвате на още един бъдещ верен фен!

tayfun
27-07-2005, 08:28
добре дошъл в форума аз карах 2000 тс а сега3,0в6 смело на пред проблем не създава 164

Vectra_16V
27-07-2005, 11:18
Колега вие ли се опитвахте да се свържете с мен чрез ICQ-то?
Аз ви игнорирах, щот реших, че е пак е някоя от много девойки дет си рекламират сайта.
Ако сте вие извинявам се за моята грешка.

hf hpe
27-07-2005, 12:28
дам наистина 164-ка най-добре е минимум 3.0
обаче там проблема с данъците си мисля, че е най-малък, перото разходи за гориво са си сериозни, но щом търсиш такава може би това не те притеснява

относно консумативите
TS-то е с верига, която не съм чул да се е налагало смяна, само от време на време е нужно да се опъва(не е автоматично)
3.0 V 6 12 клапана е много, много стар мотор доказал качествата, при него има ангренажен ремък и си мисля че смяната му е лесна(би следвало да има белези на коляновият вал и разпределителните)
3.0 V6 24 клапана, смяната на ремъка му е само с специализиран инструмент и или трябва да си го купиш или да посетиш сервиз в който разполагат с него
през 97г., когато тръсихме ремък за такъв двигател дори го нямаше по каталозитена гейтс, сега предполагам е по лесно, но аз само споделям

та с две думи ако ще е 164-ка най-добре да е супер-ка и да е V6

BARRACUDA
03-05-2006, 17:18
Не зная какво те притеснява намери си шестак с турбина ако ти стиска на ремонти иначе е мания на пътя. Максималката ми е 260 км/ч. вдига ги без проблеми но дойде ли до сервиз малиииииии. досега е навръткала 60000 км по нашите пътища и съм около3000 лева вътре обяснявам: Хидравличен обтегач на ремъка 450 лв. нов с ролките , фреон на климатроника нов-100лв, датчик на маслото и турбината 380 лв, водна помпа 500 лв-нова масло 10/60 селения мнооо скъпо и се сменя на 8000 км. предни накладки 240 лв комплект, кабели за свещи нови 480 лв и свщи голден уоч платина 6 бр 300 лв. Обаче си я обичам пущината особенно като набие на пътя поредният гъзар с мерцедес или БМВ дет си мисли че е фанал господ за пишката и понеже нема кьорав надпис отзад ако знаеш как се пулят като минешщ с 240 покрай тех.Е тва е Алфа Ромео не просто кола а емоция.

=======================
темата е от юли миналата година бе!