PDA

View Full Version : СПАМ! До Модераторите.



Amorphis
20-01-2008, 15:14
Здравейте,
искам да споделя нещо тук,надявайки се и модераторите да го прочетат и обмислят.
Тъй като разглеждам и други форуми(Този на Мерцедес,БМВ,VW)
няма как да не ми направи впечатление колко са стриктни правилата относно спаменето в темите на хората,оффтопика,обидите,умишленото скрито и явно оплюване на обявите на хората,коментирането , абе с 2 думи спаменето от всякакъв вид.
И няма как да ми убегне и факта, че тук , много хора(и се извинявам , но това си е чистата истина) спами с тонове всеки ден , (особено в раздела Купува/Продава) абсолютно безнаказано(като в другите форуми за това нещо се предупреждава , а след това и банва).По тази причина хората пускайки тук обявите си , от "разбирачи" които им мажат в темата колко им струва колата реално в Италия или Германия,колко удара има и пр. не само че не могат да продадат колата си по-лесно, а това се усложнява от десетките безсмислени поустове.
Примери колкото искаш,мога да говоря и от личен опит.
Зная че сме тук да си помагаме и че ако знаем за някакво недоразумение в дадена кола , която се продава , трябва да го споделим за да не "изгори" даден колега,
Но това е прекалено!
Кола която е видяна само на 2 или 3 снимки почва да се коментира че са и гърмяли ейрбеците,че има 2 удара от "северо-запад" и т.н. и т.н.

Моля ако модераторите , след като прочетат това , мислят че не е вярно, удачно, неколегиално - да го изтрият.

DanewRomeo
20-01-2008, 16:11
Напълно подкрепям колегата. Драги модератори и админи, абдикирали сте от задълженията си и форума се пълни с боклучави писания.

cvetelin
20-01-2008, 16:16
Здравейте,
искам да споделя нещо тук,надявайки се и модераторите да го прочетат и обмислят.
Тъй като разглеждам и други форуми(Този на Мерцедес,БМВ,VW)
няма как да не ми направи впечатление колко са стриктни правилата относно спаменето в темите на хората,оффтопика,обидите,умишленото скрито и явно оплюване на обявите на хората,коментирането , абе с 2 думи спаменето от всякакъв вид.
И няма как да ми убегне и факта, че тук , много хора(и се извинявам , но това си е чистата истина) спами с тонове всеки ден , (особено в раздела Купува/Продава) абсолютно безнаказано(като в другите форуми за това нещо се предупреждава , а след това и банва).По тази причина хората пускайки тук обявите си , от "разбирачи" които им мажат в темата колко им струва колата реално в Италия или Германия,колко удара има и пр. не само че не могат да продадат колата си по-лесно, а това се усложнява от десетките безсмислени поустове.
Примери колкото искаш,мога да говоря и от личен опит.
Зная че сме тук да си помагаме и че ако знаем за някакво недоразумение в дадена кола , която се продава , трябва да го споделим за да не "изгори" даден колега,
Но това е прекалено!
Кола която е видяна само на 2 или 3 снимки почва да се коментира че са и гърмяли ейрбеците,че има 2 удара от "северо-запад" и т.н. и т.н.

Моля ако модераторите , след като прочетат това , мислят че не е вярно, удачно, неколегиално - да го изтрият.

баце, свиркай си :lol: :lol: :lol:

Crusader
20-01-2008, 17:30
А стига ве, спам...ми той форума освен че е за взимопомощ е и за кеф, тва че някои други са въвели церберски правила и кво... и ние ли щото там било едикакси, лично аз никога не съм коментирал цени в раздел купува/продава, но истината че някои хора се оливат, да искаш 10 бона на 10 годишен дръгел, когато на пазара тоя дръгел е 6 К, ми извинете ме но тва е перверзия, щото въпросния дръгел бил едикак си гледан или поддържан. Глупости на търкалета, не вярвам нито дума на тва което е написано там и който вярва е идиот. И накрая на някой му избиват чивийте и Ви обяснява как въпросния дръгел не струва толкова и това е "СПАМ".

Даже тва със строгите правила ми мирише на цензура /бррр. мръсна дума/.
Никакви такива - свобода /но не свободия/на словото :!:
Преди имаше пак подобни мераци /за цензура/ но Бобо /шапка му свалям/ бързо охлади страстите, дано и сега...


П.П. Аз моя ъгъл си го гледам...

Amorphis
20-01-2008, 19:37
А стига ве, спам...ми той форума освен че е за взимопомощ е и за кеф, тва че някои други са въвели церберски правила и кво... и ние ли щото там било едикакси, лично аз никога не съм коментирал цени в раздел купува/продава, но истината че някои хора се оливат, да искаш 10 бона на 10 годишен дръгел, когато на пазара тоя дръгел е 6 К, ми извинете ме но тва е перверзия, щото въпросния дръгел бил едикак си гледан или поддържан. Глупости на търкалета, не вярвам нито дума на тва което е написано там и който вярва е идиот. И накрая на някой му избиват чивийте и Ви обяснява как въпросния дръгел не струва толкова и това е "СПАМ".

Даже тва със строгите правила ми мирише на цензура /бррр. мръсна дума/.
Никакви такива - свобода /но не свободия/на словото :!:
Преди имаше пак подобни мераци /за цензура/ но Бобо /шапка му свалям/ бързо охлади страстите, дано и сега...


П.П. Аз моя ъгъл си го гледам...

Колега,
тук никой не говори за цензура, а за уважаване хората , респективно тяхните обяви , постове и пр.
Ако пуснеш и алфа 156 за 4000 лв. пак ще се спами защо е толкова евтина, ако я пуснеш 8, защо е толкова скъпа, а ако я пуснеш 6 че по хубави има и в Дупница.Това се прави от неуважение /грубост/простотия.И ако това е колегиалност.....незнам.
И не се касае само за раздела купувам/продавам.
Но ако мислиш така - това си е твое мнение и го уважавам.
А,и идеята не е за кой какво иска в този форум , а за факта този форум да стане по добър с нещо.

Уважавам марката , уважавам форума и хората в него и затова си слагам присърце нещо,което иначе може да бъде подминато с лекота.

DJraceman
20-01-2008, 20:07
Подкрепям трябва тези празни приказки да бъдат спирани щото нещо много станаха компетентните мнения а има и някой теми дето се разглеждат за 1000000000000000 път :frown:

TaNo
20-01-2008, 20:39
Стига с тея правила бе всичко си е ок всеки има право да изкаже мнение в някоя тема стига само да не повтарят някоя глупост по 10ххх пъти. Аз например ако купувам нещо и незнам за кво става въпрос ми е по лесно като прочета мненията на останалите момчета и да си направа сметка дали няма да се набутам с покупката за това сме форум за да си помагаме а не да мълчим и да ни пробутват коли по 10к които струват 6к например както каза момчето по горе.

75 2.0 turbo
20-01-2008, 21:16
................

ShoxXx
20-01-2008, 23:50
Има правила за спазване на добрия тон, да не се засягат други потребители, да не се коментират цените, ако няма интерес, но в един момент става така, че ако пожелая мога от всеки 10 мнения да трия 8, защото все ще има за какво да се захвана.

Свободата на сложото е важна и да се спазват поне по-важните правила без да се отклоняваме много от добрия тон. :wink:

PS...БМВ форума рядко го дават за пример... :lol: :lol: :lol:

голямата риба
21-01-2008, 09:54
аз пък подкрепям колегата който е пуснал темата

форума отдавна не е технически
всеки го използва да гуми време в него
на виско отгоре се дават откровено неверни техниески съвете

за коментарите всичко е въпрос на лична култура
явно на малко хора(като човека пуснал темата) тя е присъща

trustworthy
21-01-2008, 10:13
аз пък подкрепям колегата който е пуснал темата

форума отдавна не е технически
всеки го използва да гуми време в него
на виско отгоре се дават откровено неверни техниески съвете...

За съжаление това, че форумът губи своята техническа част и полезност, е в следствие на това, че хора като теб, Бобо и други спряха да пишат поради причини, които вие си знаете. От това губи целия форум и е наистина жалко. Нито модераторски, нито администраторски екип би могъл да поправи това. Ние можем да изчистим всичкия спам във форума,но уви, атмосферата не може да се възстанови току-така. Говоря за тази атмосфера, която помним от преди 2-3-4 години :roll:

Нека бъда разбран правилно! Не обвинявам никого. Просто констатирам факти :?

ShoxXx
21-01-2008, 10:59
Колкото и някой да иска да се върне онова, което беше преди време - е няма да стане.
Има много повече хора, има много повече интереси. Защо не опитаме да направим нещо хубаво с това, с което разполагаме сега, а не да гледаме назад и да се чудим как да върнем онова време? То по-хубаво ли е било? Според кого?

Форума е толкова технически, колкото беше и преди, че даже и повече. Информацията си седи тук във форума и никой не я е затрил. Дори се дава и нова и актуална информация. Има достатъчно раздели за всеки модел и ползеността на действие е доста задоволителна според мен.

Още по-хубаво е дори, че напоследък се пускат теми, в които човек да може да си побъбри, защото тук не сме само специалисти, а нормални хора и като гледам има и раздели за нощния живот и хората си стават по-близки. Не е нужно да има само характеристики, съвети за ремонт и т.н. За мен недразнещия офтопик и темите, за интересни и забавни неща са +.

А офтопик ще има винаги. Както казах: всеки модератор може да изтрие всяко второ мнение, защото ще намери нещо нередно в него, но не е това целта.

Разделите са си ОК. Хора рекламират, което значи, че им харесва. Идват и нови хора. А иначе техническия раздел не лежи на Еньо и на Бобо. Това да не пишат си е тяхно решение.

голямата риба
21-01-2008, 11:23
шоко ми дай тогава да направим "поле за изява"
разсъжденията ти са жалки :wink:

mim
21-01-2008, 11:33
МрХ се опитваше да ограничава до някъде празнословията, където не са уместни, но разни ощипани госпожици му скочиха
Венци също си разчиства неговия раздел
не е лесно да си модератор, все на някой си длъжен, все на някой си крив, неудобен, пречиш...
а модераторите не взимат заплата да стоят по 24 часа в денонощието, да гледат, кой какви глупости пише
предимно самоконтрол и форумна дисциплина си трябва, но за това си трябва и малко акъл в главата, което липсва доста

KGB
21-01-2008, 11:34
Еньо (голямата риба) ти усещаш ли се как постояно си противоречиш!!!

Искате правила, ама като тръгваме да ги спазваме и ставаме най-лошите....

Или по-точно искате правила за всички други, НО не и вие да ги спазвате...тоест типичната шуро-баджанищина...съвесем по БГрски!!!


Така, че съвсем скоро тази шуро баджанащина ще престане в този форум....

ShoxXx
21-01-2008, 12:13
шоко ми дай тогава да направим "поле за изява"
разсъжденията ти са жалки :wink:

Хахаха
Знам бе, само ти си прав. :wink:

голямата риба
21-01-2008, 13:40
Петко понеже гледам пишеш в множествено число
аз и тия в главата ми отговаряме сами за себе си
та понеже ставаше на въпрос за спам и правил,
ще те замоля да ми посочиш къде точно съм спамил
и кои правила на форума съм нарушил

JORDI
21-01-2008, 18:42
Хубава тема е подхваната! Обаче както някой спомена ограничиш ли свободата на словото- ефекта е обратен! 8)
Ето сега в тази тема всеки, ако си даде мнението /само по веднъж/ е достатъчно да се разбере на всеки разбирането по въпроса! :idea: И ще има някакъв макар и статистически резултат от темата! А то какво се получава, дори и модератори се надпреварват да правят по 2-3 безмислени поста и ето ти и тази тема оспамена дори от началниците :!: Хайде сега някой баш началник да почне да трие :!:

KGB
22-01-2008, 02:16
Петко понеже гледам пишеш в множествено число
аз и тия в главата ми отговаряме сами за себе си
та понеже ставаше на въпрос за спам и правил,
ще те замоля да ми посочиш къде точно съм спамил
и кои правила на форума съм нарушил

Говоря в множествено число, защото се обръщам към доста хора! Не съм писал, че ти си спамер или нещо от сорта, ако така си ме разбрал...извинявай.

Проблема е, че при всеки опит да се вкарат нещата във ред, се започва с двойните стандарти.

Трябва да се направи една комися от няколко човека от форума, коята да се занимава с администрация та му, за да си дойдат нещата по реда им. В момента е един "организиран" хаос.

cvetelin
22-01-2008, 09:27
бе какво не му харесвате на форума. идеален си е.
върви пиши във форума примерно на дата.бг след всеки пост модератора е написал нарушена еди коя си точка затворена тема.
бахти глупоста. във форума има доста информация и доста свободни теми в който могат да се говорят съвсем други и интересни неща. щом мислите, че се е загубила техническата стойност на форума затворете всички раздели извадете всички теми най важни огоре ключ на всичко останало и няма да има грам спам ... та дори и посетители няма да има.

щом имате нещо против конкретно към разделите купува/продава направете го като в дата.бг форума. като пуснеш тема и никой не може да пише по нея само модераторите. няма да има спам няма да има излишно напрежение и най големия модератор Шокс ша остане без работа.
другото нещо което вместо само да се чудите за кво да се дракате фанете се и оправете тая търсачка. не само да пишете по темите ползвай търсачка. кво да я ползвам излизат ми 509845 теми коя е тази която търся. или да речем, че след двучасово търсене намирам някъква подобна в която има нящо написано... но не е това което търсиш.

това са само предложения... напрвате нещо да видите какъв ще бъде резултата... не само да си чешете пръстите

:lol:

wwweb
22-01-2008, 10:43
другото нещо което вместо само да се чудите за кво да се дракате фанете се и оправете тая търсачка. не само да пишете по темите ползвай търсачка. кво да я ползвам излизат ми 509845 теми коя е тази която търся. или да речем, че след двучасово търсене намирам някъква подобна в която има нящо написано... но не е това което търсиш.Търсачката си е в ред, просто маркирай втория radio бутон под input полето за keyword, а именно "Търси за всички въведени думи", т.е. така се търси за целия въведен израз, а на за всяка от въведените думи.

Например, при първия вариант и ключва дума "подавам газ" се explode-ват двете думи и се търси за всяка поотделно (и за "подавам", и за "газ"). Затова маркираш "Търси за всички въведени думи" и ще намериш резултати за целия израз "подавам газ" ;)

Crusader
22-01-2008, 11:44
Нека да постъпим демократично, да направим анкета, "харесвам ли форума в сегашния му вид" или "желая въвеждането на по-строго спазване на правилата" и нека мнозинството да реши. Според мен колкото повече референдуми, толкова по добре за демокрацията, да направим така че нашите държавници са научат нещо от нас. Ако има воля за подобна анкета, нека някой мод или админ да пусне такава.
Благодаря!

търтей
22-01-2008, 11:57
демокрация??? :shock:

DanewRomeo
22-01-2008, 12:04
Нека да постъпим демократично, да направим анкета, "харесвам ли форума в сегашния му вид" или "желая въвеждането на по-строго спазване на правилата" и нека мнозинството да реши. Според мен колкото повече референдуми, толкова по добре за демокрацията, да направим така че нашите държавници са научат нещо от нас. Ако има воля за подобна анкета, нека някой мод или админ да пусне такава.
Благодаря!

Защо не?

MrX
22-01-2008, 12:48
Въпреки нежеланието си ще напиша и моята гледна точка.Нека я представя по този начин: Човек решава да си построи къща, старае се да е красива и удобна за ползване, да е достъпна, създава правила и внася ред. След време хората със сходни интереси и не чак толкова научават за нея и решават, че трябва да посетят дадената къща, но още със прекрачването на прага внасят кал на хубавия килим, предупреждават ги , че в къщата пушенето е забранено, но те палят защото трябва да има свобода на волята.След известно време се появява и съпругата на стопанина, готина мацка и един двама гости започват да правят нагли намеци, че е по хубаво ако стопанина им разреши да я оправят защото то не било само за гледане, трябва и консумация.След неколкократни забележки от страна на домакина гостите решават, че кой е той пък да им прави забележки и да им изхвърля фасовете или да разчиства кочинката която са спретнати, а те наглите даже и със саморазправа се заканват.Не след дълго близките приятели спират да ходят на гости на човека поради изтрещялата обстановка и постоянното им нагрубяване, е да няколко са останали защото са малко по-твърдоглави, ноооо демокрация трябва да е инак комунизъм и цензура го наричат гостите!!!

pr_00f
22-01-2008, 13:31
Интересен и доста образен пример.
Като бих вмъкнал и лека корекция- все пак голямата част от новите гости се държат културно и не искат да "опънат домакинята" :)
А може би е грозна :lol:

Иначе ако някой има желание и свободно време за губене, защо не си подаде кандидатурата за модератор?
Да се види от другата страна на барикадата.

deadairplane
22-01-2008, 13:43
Ако искате мнението на страничен човек добре ако не триите.
Според мене положението е сравнително ОК съвсем леко може би има повече спам (в някои раздели). Всички изказват крайни мнения че ако се затегне много положението ще настане цензура и потребителите ще избягат (като такъв потвърждавам че ще избягам) обаче никой не казва че трябва да се въвеждат драконовски мерки, така че не вярвам да се стигне до там. Другите които са срещу демокрацията също са прави. Защото като им пуснеш на потребителите малко фъндък стават нахални, и прекаляват. Моето лично мнение е че малко затягане на положението няма да навреди, малко според мене означава в някои раздели. Тоест в техническите и продава и купува, да няма спам. Безсмислени заяждания също. В общи приказки е по важно да няма обиди все пак общите приказки са си за тая работа.
Ако не ви харесва странично мнение триите яко. :D

KGB
22-01-2008, 13:54
Въпреки нежеланието си ще напиша и моята гледна точка.Нека я представя по този начин: Човек решава да си построи къща, старае се да е красива и удобна за ползване, да е достъпна, създава правила и внася ред. След време хората със сходни интереси и не чак толкова научават за нея и решават, че трябва да посетят дадената къща, но още със прекрачването на прага внасят кал на хубавия килим, предупреждават ги , че в къщата пушенето е забранено, но те палят защото трябва да има свобода на волята.След известно време се появява и съпругата на стопанина, готина мацка и един двама гости започват да правят нагли намеци, че е по хубаво ако стопанина им разреши да я оправят защото то не било само за гледане, трябва и консумация.След неколкократни забележки от страна на домакина гостите решават, че кой е той пък да им прави забележки и да им изхвърля фасовете или да разчиства кочинката която са спретнати, а те наглите даже и със саморазправа се заканват.Не след дълго близките приятели спират да ходят на гости на човека поради изтрещялата обстановка и постоянното им нагрубяване, е да няколко са останали защото са малко по-твърдоглави, ноооо демокрация трябва да е инак комунизъм и цензура го наричат гостите!!!


:respect:

PEPI-2ALFA
23-01-2008, 00:27
...Не след дълго ...
И накрая домакинът или драсва клечката на хубавата си къща или...излиза на квартира.

code
23-01-2008, 11:32
Форума си е на 6, обаче раздела Продава е много зле. Според мен потребителите в тоя раздел трябва да могат само да искат допълнителна информация за автомобила и нищо друго. За цени трябва да се говори само на ЛС. Как ще си пусна колата да се продава, като веднага ще има мнения от сорта:
- аааааааа тая съм я виждал не знам къде си
- ти тая цена сериозно ли я искаш
- колега не ми се обиждай ама . . ( тука следва обида по колата)
- ти на тая кола не и ли прави незнам си къв ремонт
- незнам си кво ми харесва, ама незнам си кво не ми харесва
- намали с незнам си колко и може да се замисля . .
- ако беше с еди кой си двг щях да я взема и т.н. http://cheesebuerger.de/images/more/bigs/a037.gif

ShoxXx
23-01-2008, 11:43
Това е така, ама като почна да почиствам такива мнения после аз съм лош, че трия мнения...

Amorphis
23-01-2008, 14:31
Здравейте,
не бях влизал от няколко дни и с радост виждам , че и други хора ги касае този въпрос и след като отделих време внимателно да прочета всички поустове искам да добавя още "2-3" думи.
Първо: не мисля че никой тук вини модераторите за спама, би било абсурдно да обвиняваме хора, които поддържат този форум, на който толкова много се радвам(е).Това по-скоро е апел към хората които не уважават труда на хората,техните обяви и техните мнение.Апел към хората които спамят в темата Продава,към хората , заради които понякога ми е неприятно да пиша в форума, да си пиша с др."сектанти" и да споделям неволите си свързани с колата, а и не само с нея.
Поста на MrX ме заинтригува, бих довавил, една къща се прави от хората , които я обитават и от тях зависи дали къщата ще е спретната или кочина. И дори да построиш и палат, ако вътре живеят "прасета" лукса на този палат няма да просъществува много.По тази аналогия повечето сме гости в тази къща, но правим всичко възможно да я опазим максимално чиста, за да ни е прятно да я посетим и отново.
Никой не употреби думата цензура,НЕ на свободата на словото и пр. когато се записа за спам.По-скоро думите бяха уважение към колегите, меренето на обидите към колегите и към техните коли, особено ако информацията не е проверена.(Пример: Аз си продавам колата, но целия форум знае че е бутана,чупена и не е пазена - тогава няма да е СПАМ ако колегите посъветват бъдещия купувач да внимава с тази кола, да споделят с него информацията която имат), а не хора, които си нямат на идея тази кола черна ли е , бяла ли е , да започват постовете си , както един колега по горе написа: "не искам да обиждам колата ти но,.......(гърмяли са ейрбеците,тази кола не струва повече от 500 лв. , ако отида на Германия ще ми я дадат без пари и пр.)


Това е така, ама като почна да почиствам такива мнения после аз съм лош, че трия мнения...
Моите уважение, но точно пък ти и MrX като чистите темите, надали някой има против, защото така се прави!(това си е мое мнение, но със сигурност и споделено от доста хора от форума)

Amorphis
23-01-2008, 14:44
мисля че колегата пуснал темата никога не е бил в екип модератори на форум с много потребители които форум е създаден за да помага и разтушава сектантите :wink: въвеждането на такива мерки не само че няма да доведът до намаляне на спама а точно обратното ще са причина за доста нецензурни теми!!! мисля че никои няма право да ограничава свободата на словото на потребителите :!: и никакви правила не са в състояние да променят това :idea:
Дори и тези правила ли?Колега това дали съм бил или не в модераторски екип има малко общо с факта че точно тези правила съществуват и трябва да се спазват,колкото повече хора има в един форум,толкова повече трябва да се придържаме към тези писания, за да не настане хаос.


1.3 Да уважава другите потребители на форума. Всякакви обидни думи и преки характеристики/заплахи ще се считат за грубо нарушение, като резултат постът ще бъде редактиран или отстранен от темата. Никовете на особено напористи с обиди/заплахи участници ще бъдат деактивирани. Нецензурните думи ще бъдат замествани със символа "*".
1.7 Да се придържа възможно най-близо до поставените въпроси по време на дискусията в темите. При особено големи отклонения на мненията от първоначалния замисъл на темата, последната може да бъде разделена на две или повече части. Темата ще бъде затваряна след установено залагане на конфликт в нея и повишаване на напрежението. Отворена нова тема със същото съдържание ще бъде отстранявана.
1.11 Да не излага на показ лична информация на друг участник или на фирма/форум/сайт/(друго) без изричното негово/тяхно съгласие. Такива действия ще се считат за грубо незачитане на правото на лична конфиденциалност и никът на съответния участник ще бъде деактивиран, а темите/постовете ще бъдат отстранени.
1.13 За да се избегне оффтопик-а ще се трият всички постове съдържащи такъв. За триенето няма да се дава обяснение.

P.S.Защо се говори за цензура и т.н.?Тук се говори за спазване на елементарните условия за ползване на форума,За свобода, а не слободия.

Speeder
24-01-2008, 00:41
Би било добре тази тема да я прочете всеки. За съжаление имам чувството, че точно хората които трябва да я прочетат не го и поглеждат този раздел :frown:

Amorphis
25-01-2008, 23:56
И аз мисля така...

Crusader
26-01-2008, 08:11
Въпреки нежеланието си ще напиша и моята гледна точка.Нека я представя по този начин: Човек решава да си построи къща, старае се да е красива и удобна за ползване, да е достъпна, създава правила и внася ред. След време хората със сходни интереси и не чак толкова научават за нея и решават, че трябва да посетят дадената къща, но още със прекрачването на прага внасят кал на хубавия килим, предупреждават ги , че в къщата пушенето е забранено, но те палят защото трябва да има свобода на волята.След известно време се появява и съпругата на стопанина, готина мацка и един двама гости започват да правят нагли намеци, че е по хубаво ако стопанина им разреши да я оправят защото то не било само за гледане, трябва и консумация.След неколкократни забележки от страна на домакина гостите решават, че кой е той пък да им прави забележки и да им изхвърля фасовете или да разчиства кочинката която са спретнати, а те наглите даже и със саморазправа се заканват.Не след дълго близките приятели спират да ходят на гости на човека поради изтрещялата обстановка и постоянното им нагрубяване, е да няколко са останали защото са малко по-твърдоглави, ноооо демокрация трябва да е инак комунизъм и цензура го наричат гостите!!!

Хубава история, но за съжаление неточна като пример за сравнение с форума, щото форума по-скоро е хан, от колкото частно жилище, а когато си създал хан, не можеш да очакваш всички строени в колони да влизат, чинно и мирно да хапват, плащат и тръгват. Просто хората са различни, по характер, темперамент, разбирания....и именно в това многообразие е тайната на оцеляване и ако този форум иска да оцелее трябва да допуска и различия, отклонения и т.н. Освен това не пропускайте ролята на форума като забавление, щото човек така е устроен че му трябват "хляб и зрелища" а форума е вид зрелище и ако това му беде отнето, познайте какво ще се случи...
Пък и като гледам "домакинте" като че ли нямат нищо против някоя и друга кална стъпка, както и леките заигравания с домакинята :wink:
И ДА, трябва да има демокрация и ДА не трябва да има цензура, щото ако първото липсва а второто е налично, може да се стигне до момента в който да си останат само "приятелите" в малко частно форумче, което така или иначе няма да е от полза нито за тях нито за марката, нито за потребителите...
На вратата на стаята където работя има надпис: "В тази стая всеки внася радост, един с влизането си, друг с излизането си"
Така и в този форум, всеки е оставил отпечатък от себе си, кой добър, кой лош, но като цяло в положителна посока за форума.
Уважавам Вашите разбирания, но имам своите, и пак предлагам - Анкета :!:

Малко странно изказване от моя страна, по причина че работата ми е да защитавам демокрацията а не да я практикувам...

botsos
29-01-2008, 10:08
Според мен форума си е екстра с изключение на разделите купува/продава. както каза един колега, нека там има само постове за допълнителна информация, а не от сорта на "много хубава кола - успех с продажбата" :!: Тва е напълно излишен (и дразнещ) коментар.

П.С. относно всички други раздели - на мен (лично) всичко ми харесва и е удобно за ползване.

SFINKS
31-01-2008, 10:28
Екстра си е форума , немой да го барате :evil:

mimo_
22-03-2008, 08:33
Въпреки нежеланието си ще напиша и моята гледна точка.Нека я представя по този начин: Човек решава да си построи къща, старае се да е красива и удобна за ползване, да е достъпна, създава правила и внася ред. След време хората със сходни интереси и не чак толкова научават за нея и решават, че трябва да посетят дадената къща, но още със прекрачването на прага внасят кал на хубавия килим, предупреждават ги , че в къщата пушенето е забранено, но те палят защото трябва да има свобода на волята.След известно време се появява и съпругата на стопанина, готина мацка и един двама гости започват да правят нагли намеци, че е по хубаво ако стопанина им разреши да я оправят защото то не било само за гледане, трябва и консумация.След неколкократни забележки от страна на домакина гостите решават, че кой е той пък да им прави забележки и да им изхвърля фасовете или да разчиства кочинката която са спретнати, а те наглите даже и със саморазправа се заканват.Не след дълго близките приятели спират да ходят на гости на човека поради изтрещялата обстановка и постоянното им нагрубяване, е да няколко са останали защото са малко по-твърдоглави, ноооо демокрация трябва да е инак комунизъм и цензура го наричат гостите!!!
:respect:
Ще подразня доста хора сигурно, но съм мн. разочарован!
Преди 3-4г. като видех алфа на пътя корема ми ставаше на "топка" кеф. Добър шофьор си мислех, разумен и фен! Сега си мисля: Дали е истински или поредния ГОЛФАДЖИЯ !
Като се огледах и поолушах и общественото мнение върви натам!
Пъргава кола за 3000лв. с клима. Що е то Алфа :D Юрош народеееее.
А. В последствие стават механици и започват тези коментари........

madboy
24-03-2008, 00:14
Ако МИ разрешите , и мойто скромно мнение е....МНЕНИЯ и СЪВЕТИ МНОГО но ИЗСТИНАТА Е ЕДНА и на мен лично ми се струва че всичко ВЪРВИ :( :( :( НАДОЛУ ............чудя се ,колко и какво се прави за ПОПУЛЯРИЗАЦИЯТА на АЛФА РОМЕО на тази ИКОНА а тук постоянно се изтъкват разни проблеми и разногласия или кой е ПО или НАЙ а се забравя че всички сме тук само заради АЛФА РОМЕО и всичко друго трябва да си остане за бабешките седенки или купончета .Според мен колеги в този форум трябва да се насърчават ,знаещите и можещи КОЛЕГИ, или хората които могат да помогнат и съдействат с информация и съвети за нуждаещите се , А НЕ ЦЯЛА БЪЛГАРИЯ ДАСЕ ДИВИ НА ПРОБЛЕМИТЕ И СКАНДАЛИТЕ В ВСЕКИ ПОСТ , и различията НИ . Отделно от това мога да кажа че ако бъдем по сдържани ,ВЪЗПИТАНИ и толерантни един към друг всичко ще е по добре ЗА ВСИЧКИ :D :D :D Благодаря!!!