PDA

View Full Version : Как се оправят показанията за бензина на 155?



Psycho
25-11-2003, 12:00
Знам че на бензиностанция ще е най-леснорхд не това имам впредвид! :lol: :lol: :lol:

В момента не мога да се сетя как се казва уреда който показва нивото на бензина!!! :x

Знам че сте я обяснявали тази манипулация, но понеже тогава нямах такъв проблем и не и обърнах внимание.
Но понеже от 2 седмици карам на майка ми 155-цата и тоя уред ме побърква.
Ту е до половината ту свети резерва, общо взето не може да вземе решение и постоянно ми отвлича вниманието.

та 155 1.8 е МПС-то.

Мерси предварително!

WhitePower
25-11-2003, 13:22
spokoino i mojat e taka ;)) 8)

Dizela
25-11-2003, 13:44
Vika my se benzinomer. :wink: Na men pak mi igrae6e strelkatra ot ediniq da drygiq krai i zastava6e v nqkakvi izmisleni polojeniq.Problema i na dvama vi e v zagrasten benzinomer.Otvivate go razglobqvate go bez da vartite vint4eto otnoly i pomnite koe ot kade e,po4istvate xybavo nai-dobre s gore6ta voda,podsy6avate i zglobqvate.Pone taka stana pri men.
Yspex.

WhitePower
25-11-2003, 15:53
da ne izkash da kazesh che trjabva da izvadja inzekcionnata pompa ??? i tam e benzinomera

Dizela
25-11-2003, 17:08
Pompata ne e li otdelno? :shock: Do kolkoto znam na 164-e pompata si e pompa a dat4ika e do neq.Ako gre6a 6e svalq6. :wink:

twin spark
25-11-2003, 18:16
отваряш багажника, махаш стелките и в десния ъгъл зад аварийната гума ще видиш елипсовиден капак, отваряш го и по-голямата букса е за нивото на бензина. откачаш и мериш съпротивление, ако играе постоянно, значи проблема е там, ако не, тогава отвиваш двата болта под таблото, вдигаш нагоре и проверяваш самото табло. отзад в буксите пак мериш съпротивление, ако играе значи кабелите м/у таблото и нивомера не са наред, ако и там съпротивлението е постоянно, тогава проблема е в самото табло, не дава добър контакт някъде или самата стрелка на таблото е повредена.
предполагам че е нещо дребно и за 5мин. ще го оправиш

Psycho
26-11-2003, 11:28
Леле в какво приключение ме хвърлихте!!!;)
Ще посетя сервиз, защото обикновенно като правя опит за нещо подобно преебавам един куп неща. :cry:

Мерси все пак.

Dizela
26-11-2003, 15:25
Tova v serviza nqma da ti go opravqt ami nai mnogo da stane po-zle. :wink:

JUGiTO
23-01-2008, 02:45
и моята алфа 155 е така от известно време това за резервната гъма 6те махна стелките ама как да измеря налягането с какво по точно на сервуз ли да ходя ?

PEPI-2ALFA
23-01-2008, 04:46
Не налягане , колега , съпротивление се мери :wink: Ел. техниците знаят как да го измерят.
П.П. Ето един колега , който се оправя с търсачката :lol: (JUGITO това е за колегите , които се оплакват , че търсачката не е ефективна :wink: ). Темата е от края на далечната 2003г.

Furious 155
23-01-2008, 08:24
Добре де моя си му свикнах горе долу. Когато правя десен завой и стрелката се удря долу до нулата :). На ляв е обратно - завишава показаниято. При рязък страрт пак намалява показанието, ама леко. Интересното е че като е на половината са си 30 литра да кажем. Като е на 1/4 обаче явно е повече... малко послъгва може би за да не остава без бензин. И като се разглоби да кажем бензиномера, какво му се чисти и изибщо това може ли да се подобри с нещо или само рискувам да си го прекарам като го разглобя?!

Z:)m
23-01-2008, 12:42
...абе някъде из пи-ди-ефите имаше указания за това как се сваля и после как се проверява дали датчика за контрол нивото на горивото в резервоара отчита правилно... ма се иска ровене! ;)

Wolfy
23-01-2008, 12:49
Добре де моя си му свикнах горе долу. Когато правя десен завой и стрелката се удря долу до нулата :). На ляв е обратно - завишава показаниято. При рязък страрт пак намалява показанието, ама леко. Интересното е че като е на половината са си 30 литра да кажем. Като е на 1/4 обаче явно е повече... малко послъгва може би за да не остава без бензин. И като се разглоби да кажем бензиномера, какво му се чисти и изибщо това може ли да се подобри с нещо или само рискувам да си го прекарам като го разглобя?!

Показанията са ти стандартни за 155 :lol: Нямаш проблем, това си е нормално поведение :shock: Аз на светеща лампа минавам между 100 и 200км, без никакви проблеми... На бензиномера може да му се вярва само на магистралата при нормално каране и без много завои :D

The_Game
23-01-2008, 18:13
Добре де моя си му свикнах горе долу. Когато правя десен завой и стрелката се удря долу до нулата :). На ляв е обратно - завишава показаниято. При рязък страрт пак намалява показанието, ама леко. Интересното е че като е на половината са си 30 литра да кажем. Като е на 1/4 обаче явно е повече... малко послъгва може би за да не остава без бензин. И като се разглоби да кажем бензиномера, какво му се чисти и изибщо това може ли да се подобри с нещо или само рискувам да си го прекарам като го разглобя?!

Показанията са ти стандартни за 155 :lol: Нямаш проблем, това си е нормално поведение :shock: Аз на светеща лампа минавам между 100 и 200км, без никакви проблеми... На бензиномера може да му се вярва само на магистралата при нормално каране и без много завои :D

Aз си гледам бензиномера само сутрин след няколко часа престой. Тогава според мен мери правилно. И вече му посвикнах.

Поздрави

do4ko
23-01-2008, 18:14
колега ако ти играе стрелката е възможно куплонгът към уреда или таблото да не прави добър контакт можеш да провериш и това.

alf
23-01-2008, 19:49
няма смисъл да си играете с поплавъка проблема е в уреда на таблото. решението е ново табло. ама съвсем ново.