PDA

View Full Version : Привет! Помогнете за избор между тези 3 автомобила...



Humppa
29-07-2005, 14:38
Привет!
като новак в този форум не знам дали темата е за този радел, но се надявам админите да я преместят на подходящото и място.
От известно време са ме налегнали мисли за смяна на колата. Спрял съм са на FIAT COUPE 1.8 16v. Но другите два автомобила в моята ТОП класация са ALFA 156 и ALFA GTV. За фятката имам изградено мнение, но моля за мнения и колегите каращи подобни алфи.
Благодаря предварително!

EvgeniiM
29-07-2005, 14:47
Здравей, добре е че първо питаш, че някои правят обратното. Основното при избора ти като гледам е дали да бъде купе или седан. ГТВ-то и Фиат купе са идентични освен дизайна и леки разлики по двгигателите. Алфа 156 е малко по-нова с 2-3 години от другите две, а за нея има много да се каже, може да прочетеш целия раздел, мисля че почти всичко е обсъждано. За ГТВ колегата BBRC може да сподели опит.

Aquila
29-07-2005, 14:52
Ми аз не карам нито GTV, нито 156. От четене във форума гледам ,че има хора,които са много доволни от 156 има и недоволни.От това което се говори 156 май си има недостатъци,но между говорене и разбиране има доста разлика. Моето мнение е да вземеш тази ,която наистина ще ти е кеф да караш,после да не се ядосваш.То е ясно,че ще има подръжка,коя кола няма. Другото което е ,не казваш коя година е GTV. Щото 5 години разлика не са малко.

Humppa
29-07-2005, 15:04
Ми аз не карам нито GTV, нито 156. От четене във форума гледам ,че има хора,които са много доволни от 156 има и недоволни.От това което се говори 156 май си има недостатъци,но между говорене и разбиране има доста разлика. Моето мнение е да вземеш тази ,която наистина ще ти е кеф да караш,после да не се ядосваш.То е ясно,че ще има подръжка,коя кола няма. Другото което е ,не казваш коя година е GTV. Щото 5 години разлика не са малко.
GTV 97-ма година ми се събира в парите като цена. кеф ще ми правят и трите колици. :lol:

BatVas
29-07-2005, 15:12
Ако аз трябваше да избирам бих взел 156 2.0 ТС или 2,4 JTD
Най практична, няма да имаш проблеми с частите(сравнено с другите две) и най нова като модел. Освен това имаш по-голям избор в сравнение с другите две.
Ама най добре вземи тази която е в най добро състояние - виж ги , покарай ги, води ги до сервиза и решавай.
Моята класация (субективна) е:
1. Алфа 156
2. ГТВ
3.Фиат Купе

П.С преди да взема моята гледах едно Купе , ама беше подозрително ефтино.
Ама която и да вземеш и трите са маняшки. Успех в избора :D

valjo
29-07-2005, 19:54
купето 1.8 не върви кой знае колко, особено на фона на другите две

в ГТВто задните седалки на практика ги отпиши, докато в Купето те могат да се ползват :)

156цата някак не се връзва с предните две, които са спортни купета...
докато 156 си е лимузина ....

така че си прецени какъв автомобил ти трябва все пак
Купето е най дизайнерско според мен, тотално ме кефи, но не е особено практично и не върви
ГТВто ще върви доста, има перфектното окачване .... което си има и лошите страни ако не е в ред:)

156 е ... друга кола просто няма много общо с предните две

zliat
30-07-2005, 11:14
Колега, както казва Вальо това все пак са различни модели. Ако желаеш семеен автомобил то 156 е най-подходящия модел, а ако ти е приятно да се обръщат след тебе тогава избери GTV или Coupe. Тук моята класация е GTV, Coupe и 156. Относно подръжката на автомобилите, то предната ходова част на GTV и Coupe е идентична и много евтина като цени, а на 156 има монтирани горни носачи, втулки и тем подобни чикии като на боклука Audi A4. Двигателите 2.0 16V TS на Алфите са еднакви и по-мощни от тези на Купето, същевременно и по-бързи са тези модели. Подръжката на тези двигатели с този на Купето 1.8 16V е идентична, дори и с това че на този Фиатов мотор е монтиран вариатор на газоразпределението, както този на Алфовият мотор. Да не ти се налага да ремонтираш външният облик на GTV и Coupe, защото там цените са малко по-солени. Примерно предните капаци, брони и фарове са по-скъпи, по тази причина че не се произвеждат ментета, а само оригинални. Но и това има решение, защото тези автомобили задължително се застраховат. Вътрешният обем е най-голям при 156, следва Купе и накрая GTV, като в последната на задните седалки могат да се возят само "бейбита" с тегло до 55кг и ръст 180см, но за сметка на това ще имат голямо желание да се настанят в тази красавица. Като цени в чужбина най-подържаща стойност държи GTV, което е смятано за най-манияшко изпълнение от трите модела. Аз в момента имам на разположение и трите модела за продажба. Алфа 156 1.8 16V TS, 144кс, червена, 1997г, с климатроник и другите екстри за модела без кожен салон. Цена: 10800лв. Фиат Купе 2.0 16V, 139кс, син металик, 1996г, с всички екстри в уникално състояние. Цена: 8800лв. Алфа GTV 2.0 16 TS, 150кс, червена, 1996г, с всички екстри + много злобни чисто нови 17" джанти, спортно окачване (амортисьори Boge и пружини Ейбах), червени спирачни апарати и други. Цена: 11900лв. Всичките автомобили са с платено ДДС и без регистрация. Ако нещо те заинтересува може да звъниш на 0888315299.