PDA

View Full Version : Диагностика на ГИ Tartarini???



JORDANGT
24-01-2008, 23:22
Има ли някъде в София сервиз на тази марка.Сама си обръща на бензин и не ще да се върне на газ :roll:
Моля Ви дайте бързо мнения,защото иначе трябва да ходя в Пловдив в Събота.

Ламбда сондата ми е заминала,дайте някакви предложения и за това.Каква,от къде и колко,че на Бош струва 317лв.но ако няма алтернатива ще я взимам.А и сколко кабела е тая пущина :idea: :wink:

nikolaaaay
24-01-2008, 23:47
Не е лошо да звъннеш на Бобо за ламбдата. Доколкото зная при каране на газ се получава конденз, който съкращава живота на сондата до няколко месеца /дано не е така/. Така, че едва ли има смисъл да слагаш няква скъпа.

deadairplane
25-01-2008, 01:58
Не е лошо да звъннеш на Бобо за ламбдата. Доколкото зная при каране на газ се получава конденз, който съкращава живота на сондата до няколко месеца /дано не е така/. Така, че едва ли има смисъл да слагаш няква скъпа.
Компа на ГИ ползва сигнал от ламбда сондата така че няма не искам няма недей.

JORDANGT
27-01-2008, 03:00
:idea:

deadairplane
28-01-2008, 03:15
Газовия инжекцион си има собствено ЕКУ което ползва сигнал от ламбда сондата, така че ако е заминала ще се наложи да я сменяш, а не както съветваше колегата горе. За самата сонда мисля че е по добре при Бобо, ако проблема не е в това после върви при Янис, в София не знам да има читави газаджии. Повече подробности не мога да ти дам, защото не съм специалист газаджия. Обаче съм специалист по патене от "майстори" и директно ти казвам кой оправи проблемите най накрая. Тъй като инжекциона използва сигнал от ламбдата е по добре първо този проблем да оправиш за да може после да се работи по останалите.

chico
28-01-2008, 10:25
Колега, в моя квартал има един газаджия, който се занимава с Тартарини. При него съм ходил само за преглед на газовата бутилка, затова не мога да кажа колко е свестен... а и "сервиза" му се намира на доста забутано място, но нищо не пречиш да пробваш. Мястото е в един паркинг на Младост 1А:
http://bgmaps.com/map.asp?sid=8615a11f4bcf924c33027d8e7085c8cc&ix=62&iy=21
Пак ще кажа, гаранция няма че ще ти свърши работа, но ми показваше преди време някакви снимки на негови монтажи на ГИ.
@deadairplane , не искам да го тълкуваш като заяждане, но ГИ може да се монтира без да се свързва към ламбдата... Според зависи от майстора-монтажор :)

deadairplane
28-01-2008, 22:57
Прав си, че зависи от "майстора". Ама тия да ги обикаляш отдалече. За какво си дал толкоз пари за ГИ ако ще ти бачка като обикновенно? Нали това е идеята да имаш точна дозировка :shock: а това без ламбдата няма как да стане, тия не са майстори а "майстори" и трябва да се пазиш от такива.

JORDANGT
29-01-2008, 00:06
Колега, в моя квартал има един газаджия, който се занимава с Тартарини. При него съм ходил само за преглед на газовата бутилка, затова не мога да кажа колко е свестен... а и "сервиза" му се намира на доста забутано място, но нищо не пречиш да пробваш. Мястото е в един паркинг на Младост 1А:
http://bgmaps.com/map.asp?sid=8615a11f4bcf924c33027d8e7085c8cc&ix=62&iy=21
Пак ще кажа, гаранция няма че ще ти свърши работа, но ми показваше преди време някакви снимки на негови монтажи на ГИ.
@deadairplane , не искам да го тълкуваш като заяждане, но ГИ може да се монтира без да се свързва към ламбдата... Според зависи от майстора-монтажор :)Ще ми дадеш ли някакви кординати :roll: :wink:

chico
29-01-2008, 10:12
Ами в предния пост уж бях сложил урл от мгмапс, aма явно не бачка... Пробвай това:
http://bgmaps.com/map.asp?sid=31d3bf8c5bb19e20bff48ac37f8e820f&city=sofia&str=%CC%CB%C0%C4%CE%D1%D2-1%C0&num=520&grid=m5k&nType=49&oName=&oType=49&Map65_22.x=66&Map65_22.y=108
Ето и малко карти:

manolito
29-01-2008, 21:23
Колеги и аз си карам с мъртва ламбда сонда и нямам никакви грижи. ГИ е този от подписа ми. Може би с изправна ламбда ще свали малко разхода но за вървенето не съм съгласен, че е като на обикновена газова ако не е изправна ламбдата. Разход градско 12-14/100 , извънградско 9-10/100. Вървежа е почти като на бензин! :wink: