PDA

View Full Version : Закупуване на Alfa 75



Abarth
29-07-2005, 20:59
пичове голям фен съм на италянските коли(най-много на алфа) и искам да си купя 75-ца,33ките не ме кефят а до 2000лв няма нищо друго(аз повече нямам).Евтина е,готина на вид и доста върви.та искам да ви питам как са цените на резервните части,скъпа ли е поддръжката като цяло,изобщо заслужава ли си да се купи 75-ца.И ако някой продава да свирка!!!

V_G_Z
30-07-2005, 20:09
алфа 75 е за маняци :D об6то взето е доста здрава не създава проблеми 4астите нови не са много ефтини но вора ръка е пълно тъй като 75 старото гтв жулиета алфета са все на една база с малки разлики и 4астите им са взаимозаменяеми ... не бих препоръ4ал на 4овек който не разбира от коли ,ремонти да си взима такава кола ... вярно е 4е има доста специфи4ни особенности но ако познава6 колата като цяло не е проблем да си я подържа6 сам . най фенски са 1,8 турбо 2,5 и 3,0 в6 но са доста редки няма 4асти за тях и по трудно се поддържат ... най сполу4лив е модела 2,0 ТС ... ако търси6 да купува6
по добре се ориентирай към 1,8 2,0 двигателите ... за 2000 лева такава стара кола трябва да е в доста добро състояние, като има някои особенни места на които трябва да се обърне внимание !

ilian75
31-07-2005, 21:47
моито мнение е че за 2000 левчета е почти не възможно да намириш 75 без сериозни проблеми но добра жулиета имш шанс

Abarth
01-08-2005, 21:57
какво имаш предвид под сериозни проблеми.Гледах преди няколко дни 2 алфи75.Първата беше за 1000лв 2.0ТС външно беше кукла,запалихме я пак добре,след това се връщаме пак да я огледаме врътнахме 2 кръгчета и прегря,започна да хвърля антифриз,а най-гадното беше,че като е на свободна даваш и газ,оборотомера стига до 3000rpm,колата започва да се мъчи,и след много мъки стига до 5000 и т.н.Втората беше с 1.8ТС за 1000лв ама имаше работа по нея за още 600,задни накладки,кърпене,смяна на задна врата,слагане на средно и задно гърне и на всичкото отгоре омасляваше мотора ЯКО.Днеска гледах една с 1.8TC мотора за 1800,свали ми на 1700,много беше запазена,двг-то не играеше като другите,а не мърдаше,не беше омаслило,2-ра и 3-та си влизаха добре,не тропаше по окачването и доста вървеше.Не работеха само датчиците за нивото на маслото и за чистачките,защото този човек беше слагал казанче от лада :cry: .

А знаете ли откъде мога да си намеря 75-ца бензинка защото в мобилето няма,до 2000лв

Venci
02-08-2005, 09:32
Един съвет от мен. Преди да купиш такава кола нека някой, който наистина разбира от тези модели да я огледа.Ама наистина да е ремонтирал и то не веднъж. Защото това "има работа за още 600 лв." въобще не ми звучи. Казвам ти го с най-добри чувства. Тази кола не е като останалите средства за предвижване от точка А до точка Б :!: Още нещо. Не дей да си правиш сметка. Колата ми е 1500 лв. още 600 да я стегна и съм готов. Казвам ти го от опит, то и аз само основни лагери мислих да сменявам ама :smackbum: вече една година ще стане.
:respect:

ilian75
02-08-2005, 22:20
евалата венци кажи му как се страда със евтините а на тебе пич ще ти кажа че ддсто на 2000ts.във момента се равнява на 2800лв за нов внос направи си сам сметка ако няма сериозни проблеми кои луд ще ти я даде за 2000лв

Abarth
03-08-2005, 08:52
Не ти говоря за 2.0ТS,а за някоя по-старичка и тея дето съм ги писал 3те не мисля да ги взимам.Търси се нещо по-читаво,ама вие започнахте да ме плашите.Venci такива ли са кошари бе.Така излиза че трябва да лежа постоянно под нея.нали все пак ше я гледаме

Abarth
03-08-2005, 08:55
А какво да и гледам още на 75цата.Напишете ми какво се гледа да не стане :wallbash:

Venci
03-08-2005, 10:07
Приятелю, не искам да те плаша. Ще използвам едно клише, но е много подходящо за случая. На там накъдето си тръгнал, аз вече се връщам. Точно същите неща си мислех преди и аз. Мислех си сега взимам една "трансаксиална мръсница" като на брат ми 75-та. Ще, вкарам малко пари в нея и съм готов. За по ефтино реших да е Джулиета. За още по ефтино с блокирал мотор. Не, че съжалявам. Ама то и надали има друг такъв шемет като мен. Не съжалявам за нито един лев, който съм дал обаче на моменти губя търпение. Колкото и ефтино да си мислиш, че ще ти излезе знай, че ще е тройно на това, което си приготвил като пари. И десеторно като труд, нерви и време. Това е ако искаш колата да ти е като хората. Ако си взимаш кола с проблем знай, че сигурно не е само той.
Пак ти казвам не искам да те разубеждавам. Но точно тези модели са само за истински манияци и болни Алфисти. Тази кола е в състояние да достави огромно удоволствие от шофирането и. Но трябва да платиш определена цена за това. Тя е съвкупност от това, което ти написах по-горе. И със сигурност не означава, че само ще лежиш под нея!!!!!!! Мога да ти разказвам с часове, така че спирам. Последно, ако искаш да си вземеш трансаксиална Алфа, колкото и да ти се струва хубава вземи някой, майстор с теб да я види. И знай, че ако правиш опити да минеш тънко, ще съжаляваш.

hf hpe
03-08-2005, 11:05
...Гледах преди няколко дни 2 алфи75.Първата беше за 1000лв 2.0ТС външно беше кукла,запалихме я пак добре,след това се връщаме пак да я огледаме врътнахме 2 кръгчета и прегря...
тази наистина ли е била Twin Spark и ако няма да я копуваш може ли да дадеш телефон за връзка със собственика

Abarth
03-08-2005, 11:16
тази наистина ли е била Twin Spark и ако няма да я копуваш може ли да дадеш телефон за връзка със собственика
Не Twin Spark,а с 2 двойни карбуратора Twin Carb

Abarth
03-08-2005, 11:24
Приятелю, не искам да те плаша. Ще използвам едно клише, но е много подходящо за случая. На там накъдето си тръгнал, аз вече се връщам. Точно същите неща си мислех преди и аз. Мислех си сега взимам една "трансаксиална мръсница" като на брат ми 75-та. Ще, вкарам малко пари в нея и съм готов. За по ефтино реших да е Джулиета. За още по ефтино с блокирал мотор. Не, че съжалявам. Ама то и надали има друг такъв шемет като мен. Не съжалявам за нито един лев, който съм дал обаче на моменти губя търпение. Колкото и ефтино да си мислиш, че ще ти излезе знай, че ще е тройно на това, което си приготвил като пари. И десеторно като труд, нерви и време. Това е ако искаш колата да ти е като хората. Ако си взимаш кола с проблем знай, че сигурно не е само той.
Пак ти казвам не искам да те разубеждавам. Но точно тези модели са само за истински манияци и болни Алфисти. Тази кола е в състояние да достави огромно удоволствие от шофирането и. Но трябва да платиш определена цена за това. Тя е съвкупност от това, което ти написах по-горе. И със сигурност не означава, че само ще лежиш под нея!!!!!!! Мога да ти разказвам с часове, така че спирам. Последно, ако искаш да си вземеш трансаксиална Алфа, колкото и да ти се струва хубава вземи някой, майстор с теб да я види. И знай, че ако правиш опити да минеш тънко, ще съжаляваш.
Разбира се че ше я гледаме много хора преди да я вземеме.Никога няма да я взема без да я види майстор,и ако не е в добро състояние.Много е важно къде се прави колата.Има двама майстори с 2 75ци,едната 3.0 V6,а другата 2.0TS,която се продава за 4500лв.А иначе кое и е по слабото място двг или ходова част и скорости?Ще ми кажеш ли кое да и оглеждам на тази кола

Venci
03-08-2005, 12:01
Окачването е доста здраво, но все пак знаеш как се проверяват амортисъори. Лагерите на главините трябва да нямат луфт, да не вият, да се въртят свободно. Да не се хванеш за главата и да кажеш като един мой близък да не казвам кой, че ме е срам " Абе къде са и пружините отпред на тая кола?", защото е на торсиони. Гледате тампоните на реактивните щанги отпред. Отзад на стабилизиращите. Спирачните дискове мисля, че им даваха минимална дебелина 9 мм и да нямат надирания. Карданът е с три гумени карета всяко с цена от 70 до 90 лв. Трябва да са здрави, защото това джелезо се върти с оборотите на двг-то и нали се сещаш. Задния тампон на мотора. беше към 65 лв. ще е хубаво да е здрав. Обрънете внимание на спирачките и съединителя. Това са едни от най-слабите места на тези коли. Помпите трябва да са сухи и най-добре ако си йога да се завреш под таблото да видиш дали са текли отзад. Има едно "бай миле" дето седи до спирачната помпа и служи за забавяне задействането на задните спирачки. Може и да е изхвърлено отдавна, но ако го има много вероятно да тече или да не работи. Като махнеш гумичката отзад и като натисне някой спирачката трябва усетиш с пръст една малка ос да изпъкне. Скоростите са предразположени към износване синхроните на втора. Ослушвай се и за деференциала. Двигателя зависи кой е. За V6 признавам, че нищо не знам. На TS ще се ослушваш за тракащ вариатор и ще е хубаво да са читави свещите и кабелите. Малката ангренажна верига почти задължително ще е разтеглена. Нека някой, който разбира повече от мен да каже друго.

Abarth
03-08-2005, 12:35
мерси батка.ше гледаме.То няма от къде да се намери 75ца.В мобилето няма никакви.Ти знаеш ли някой сайт или някой да продава.А на брат ти с кой мотор е?

Venci
03-08-2005, 15:43
Как няма в мобилето? :shock: Аз имам стари автопазари, ако искаш ще препиша обявите от един месец назад. На брат ми е 2000 кубика с карбуратори Делорто.

ilian75
03-08-2005, 21:11
червената на петър за маисторите които говориш не е карана от друг освен от него от както е влязла в нашата мила родна страна тои я кара от много лета като кола карана години на ред по нашите пътища е във много добро състояние човека я гледа добре знам че се продава но ако трябва да бъда честен със теб бих си поръчал нов внос ще ти излезе горе доло на тези пари и ще е по кола във италия цената на 75 2000ts. е от300 до 500 евро воза до тук е 800лв ддс 2800лв табели и гражданска около 300лв лошото е че и там вече се намират трудно но определено си заслужава чакането

Abarth
04-08-2005, 09:06
Илиане твойта TS ли е?

Abarth
04-08-2005, 09:08
Как няма в мобилето? :shock: Аз имам стари автопазари, ако искаш ще препиша обявите от един месец назад. На брат ми е 2000 кубика с карбуратори Делорто.
В мобилето има 2-3 дизела,една 1.6(не искам такава),една 2.0 за 1000лв мноо зле и в общи линии нишо нема.Дай некви обяви че полудех без кола

valjo
04-08-2005, 09:48
В мобилето има 2-3 дизела,една 1.6(не искам такава),една 2.0 за 1000лв мноо зле и в общи линии нишо нема.Дай некви обяви че полудех без кола
75цата преминава в категорията "Ретро автомобили за ценители",
което означава две неща:
1. Eкземпляри в добро състояние или не се продават или се продават за много пари, тъй като собственика много добре съзнава какво продава !
2. Евтините екземпляри, доколкото се намират, са в окаяно състояние и обикновено не са с желаното оборудване и/или двигател
Освен това от съветите и мненията на колегите :respect:, би трябвало да си си направил извода, че трансаксъл алфите са всичко друго, но не и "мяташ се, сипваш и караш" автомобили! ако не знaеш наистина какво купуваш и незнаеш как да го вкараш в ред, просто ше си седи някъде тая кола и така .... :brickwall:

мисля, че в тая ценова категория, в която си се насочил, е много по-разумно да си изнамериш 33ка след 90та година... не че там няма особености, но поне има все още достатъчно предлагане

Abarth
04-08-2005, 11:09
33ките са доста скъпи на новото купе.Немога да разбера защо толкова я плюете тая кола.Нали е кола,предназначена е за возене.Не мисля че е ретро,защото голф2-ките започват да се произвеждат 83 доста преди 75цата,тя е в класа на Passat B3,а немските кошници не са признати за ретро нали?

Venci
04-08-2005, 11:39
Тя и моята, трябва тогава да е баш ретро, ама истината е, че в ретро клуба за да съм трябва да е произведена края на 60-те тогава е ретро вече наистина. Иначе за плюенето ще ти кажа само едно. Алфа 75 е последната истинска Алфа Ромео със задвижващи колела разположени от правилната страна - задната. Това е моето и на доста други хора мнение. Хората, които карат по-нови Алфи пък смятат 75-та за ретро. Въпрос на вкус може би и на пристрастия. Въпреки, че до сега не съм попадал на чуждестранен сайт, в който този модел да е наречен ретро. :no:

Lucky
04-08-2005, 14:00
:) Колегата е прав 75 е страхотна кола за ценители аз се бях спрял на такава но ТЯ е за хора с солидни технически познания :book: и по възможност собствен гараж, а за ретро има още да почака!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

valjo
04-08-2005, 16:27
Тя и моята, трябва тогава да е баш ретро, ама истината е, че в ретро клуба за да съм трябва да е произведена края на 60-те тогава е ретро вече наистина. Иначе за плюенето ще ти кажа само едно. Алфа 75 е последната истинска Алфа Ромео със задвижващи колела разположени от правилната страна - задната. Това е моето и на доста други хора мнение. Хората, които карат по-нови Алфи пък смятат 75-та за ретро. Въпрос на вкус може би и на пристрастия. Въпреки, че до сега не съм попадал на чуждестранен сайт, в който този модел да е наречен ретро. :no:
е не се обиждай де :handshake:
под ретро нямах предвид истинския смисъл на думата, а и ти мнгоо добре знаеш, че за твоята не се произвеждат части - ако намериш втора ръка, намериш, ако не - приспособяваш ... а това не е за всеки нали ? особено който си мисли че се качва и кара :)

"истински Алфи" със задно задвижване и СКОРОСТИ на задния мост !
нищо против, моите уважения, всичко е прекрасно, НО най новите 75ци са над 13 годишни вече .... и идва момента, в който все нещо се случва .... нестандартно решение е, няма части ...

кардан ? алф да обясни как баща му е слагал ладов на алфетата... и до кво води това;)


казвам всичко това, конкретно като съвет към колегата GrishaV, а не като обида към собствениците на тези автомобили. защото като чета тук вече към 2 години, проблемите на хората с трансаксиалните алфи край нямат, така ли е или не е :)
сега сигурен съм, че Илиан75 ги няма тия проблеми, нито 75 2.0 ТУрбо

НО не всеки е автоспециалист, има достъп до сервиз, гараж и етц...

дори Павката (75 2.0 Турбо) си купи Голф2 ГТД, за да има и нещо за придвижване от т. А до т. Б :)

алф си купи и той все пак харчеща безумно "Фиат" 155 ;), не че си няма две алфети :)

Venci
04-08-2005, 18:01
Valjo, аз не се обиждам :upsidedwnsmiley: . Просто не сложих достатъчно имотикони, за да ме разберете правилно, просто се шегувах и най-вече се надсмивах на себе си. :handshake: .

Предлагам да няма повече :offtopic: по темата. Човекът иска да си купи Алфа 75 и нека, който може да му помогне с още съвети или с оферта за подходяща кола да пише. Нека не :mf_Flush: темата. Аз поемам ангажимента довечера като изпълзя от гаража да препиша де що има обява за 75-ца от стари Автопазари.

митко
04-08-2005, 18:20
аз смятам да си продам моята 75тs 2000.но за сега не съм решил твърдо ,ако това стане ще й търся 2400лв.за техническото състояние няма да коментирам ако искаш ми се обади europa_d@abv.bg

митко
04-08-2005, 18:37
още нещо-алфата е с газово слагано в италия имам и резервни скоростна кутия с диференциал -изправни.черна е на цвят и много си я харесвам.наистина е различната кола!

Abarth
05-08-2005, 08:43
Пичове не можете да ме уплашите с ремонти.Преди около месец имахме един голф2 1.6карбуратор и беше такава кошница,постоянно нещо му се трошеше,взехме го за 2500 и по него сме сменили всичко предница,амортисьори,кърпене,с двигателя да не ви казвам колко проблеми имаше.Затова съм свикнал на ремонти,а италянските може да са по-капризни :respect: ,но определено не са боклуци като немските.ALFA RULEZZZZZ

Venci
05-08-2005, 09:10
Пичове не можете да ме уплашите с ремонти.Преди около месец имахме един голф2 1.6карбуратор и беше такава кошница,постоянно нещо му се трошеше,взехме го за 2500 и по него сме сменили всичко предница,амортисьори,кърпене,с двигателя да не ви казвам колко проблеми имаше.Затова съм свикнал на ремонти,а италянските може да са по-капризни :respect: ,но определено не са боклуци като немските.ALFA RULEZZZZZ

Eто един човек, който още не е свалял кардан :bounce8: , задни накладки :static: :static: или горна помпа на съединител :birth1:.
Шегувам се! :tooth:
Снощи прегледах умерено старите автопазари. И ще ти пратя резултатите на лично.

valjo
05-08-2005, 10:10
ето тук хората са написали практически съвети при избор на Алфа 75
http://alfisti.net/index.php?id=67&L=1

V_G_Z
05-08-2005, 21:51
:) Колегата е прав 75 е страхотна кола за ценители аз се бях спрял на такава но ТЯ е за хора с солидни технически познания :book: и по възможност собствен гараж, а за ретро има още да почака!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:devil: :metal:

ilian75
09-08-2005, 21:40
пич моита 75 е 2000 ts 91г за и колата е перфектна поне беше но пак ще бъде след известно време

Abarth
09-08-2005, 22:56
Де да знам.Ако испадне някое Трента Тре на новото купе свиркайте.Ilian-е какво си и направил?А аз в неделята на улица славянска видях една 75 T.Spark ама беше в кофти състояние.Една зелена :oops: Да не е на някой от форума :?:

ilian75
09-08-2005, 23:15
не знам на кои е но миналата седмица във понеделника един готин тип със едно пежо 106 буквално се натовари във багажника ми със половината заден ляв панел

Venci
10-08-2005, 09:35
не знам на кои е но миналата седмица във понеделника един готин тип със едно пежо 106 буквално се натовари във багажника ми със половината заден ляв панел

:crybaby: :crybaby: :crybaby: Лелееее.... Е*аси майката :no: . Тоя с Пежмелааа заслужава да :guillotine: . Това не е човешко просто :cry: . Много съжалявам, батка. Тия хора кога ще спрат да блеят и да ни трошат колите :roll: .

митко
10-08-2005, 15:27
моята е много добра незнам защо не ми се обадиш.изглежда точно като тази под псевдонимо ти "grisav"

ilian75
10-08-2005, 23:35
венци не се коси брато станалото станало ще я реставрирам пак и ще е същата красавица но ще е след морето че във понеделник заминавам за 10ина дни

Bobo
11-08-2005, 21:20
венци не се коси брато станалото станало ще я реставрирам пак и ще е същата красавица но ще е след морето че във понеделник заминавам за 10ина дни

Батко земи я оправи че като я гледам там всеки ден и ми се плаче :cry:

ilian75
11-08-2005, 23:07
бобо още миналата седмица я закарах във сервиза ма до кат минат огледи и тн не ми остана време да я права