PDA

View Full Version : Километража на 33-1992 не бачка



Beco
02-08-2005, 08:34
Абе пичове къв мое да му е шибания проблем и дайте съвет къде мога да си го оправя

Serpente
12-08-2005, 21:34
Ха! И на моята не бачка. Скоростомера също. Нямам никаква идея с колко км/ч карам, нито пък колко км изминавам... Защо ли ми се струва, че километража нещо е попревъртян от някого навремето? :unsure:

shadow Boxer
13-08-2005, 00:54
мисля 4е преди време беше коментирана същатата тема . за скоростомера поне на мен на 2000км буксата отзад на таблото губи контакт хубаво е да провериш до акомулатора има букса която свързва дат4ика със километража това е наи добрия варянт .
ако не тръгне отваяш километража и мериш какво е по4инало на мен ми бе6е заминал един диот смених го и работе6е извесно време и пак се прееба и то окон4ателно от по старите 33 става километража с малки промени оба4е ако смени6 циферблата показва със 10km\h отгоре другото е дат4ика които мисля 4е бе6е доста скъп . мотор4ето на километража може да го проверите със батерия от 1.5в

късмет

рали
19-08-2005, 13:08
провери датчика на скоростната кутия дали не се е измъкнал или кабела се е напукал може и да е изпаднала зегерката от каналчетата

Beco
20-08-2005, 17:41
Ха! И на моята не бачка. Скоростомера също. Нямам никаква идея с колко км/ч карам, нито пък колко км изминавам... Защо ли ми се струва, че километража нещо е попревъртян от някого навремето? :unsure:
Moже ли да знае човек старата кола е като стара жане не се знае колко са минали

Dodo 155
21-08-2005, 07:52
Ха! И на моята не бачка. Скоростомера също. Нямам никаква идея с колко км/ч карам, нито пък колко км изминавам... Защо ли ми се струва, че километража нещо е попревъртян от някого навремето? :unsure:
Moже ли да знае човек старата кола е като стара жане не се знае колко са минали
Тъпо изказване колега и не на място :offtopic:

@Serpente - Провери си жилото, както казва колегата. Може да е излязло откъм скоростите или откъм таблото. Ако и на двете места е ОК, провери да не се е скъсало в бронята :wink:

shadow Boxer
21-08-2005, 10:50
колега само малко да те поправя не сме със жило :wink:

Dodo 155
21-08-2005, 12:53
колега само малко да те поправя не сме със жило :wink:
:oops: :oops: :oops: Sorry, не знаех че 33 няма жило :oops:
Значи някъде по "трасето"' може да се губи сигнала :roll:

Alfamaniak
21-08-2005, 13:35
Проверяваш си първо датчика тои е на скоростната кутия от дясно гледано откъм купето. Ако датчика е здрав провери кабела който ходи до таблото, ако и той е здрав отваряш таблото с уредите и повтаряш с поялник съмнителните спойки. Ако и след това не работи сменяш транзистора за управление на моторчето което върти стрелката слагаш по-мощен транзистор и всичко заспива. :wink:

Beco
22-08-2005, 08:54
Ха! И на моята не бачка. Скоростомера също. Нямам никаква идея с колко км/ч карам, нито пък колко км изминавам... Защо ли ми се струва, че километража нещо е попревъртян от някого навремето? :unsure:
Moже ли да знае човек старата кола е като стара жане не се знае колко са минали
Тъпо изказване колега и не на място :offtopic:

@Serpente - Провери си жилото, както казва колегата. Може да е излязло откъм скоростите или откъм таблото. Ако и на двете места е ОК, провери да не се е скъсало в бронята :wink:
1.Мисля, че е съвсем на място. Въобще нямам идея кой и какво е човъркал по тази кола, все пак 92 набор е тук е била при трима собственици а в италия бог знае.Но както и да е мерси за съвета ама километража е електронен, както беше забелязал някой по горе :P

ARomeo
09-09-2005, 21:51
Километража е електронен!!! Няма жила!!! :shock:
Зад оборотомера има една платка с лентов кабел и куплунг. Презапойте куплунга като начало, както и проверете всички куплунзи към километража