PDA

View Full Version : Газ и спортен филтър



dievx
29-01-2008, 12:55
Колеги колебая се дали да не си сложа газово на колата. Ще имам ли проблеми с конвенционална уредба или е задължителен газов инжекцион за моя двигател боксер 1.3. И друго колата е със спортен филтър риплейсмънт JR това положително или отрицателно ще повлияе на газта.

Chimev
29-01-2008, 17:19
Аз съм с обикновена газова и със спортен филтър. Никакъв проблем, а освен това ако вземе да гърми няма какво да се строши :lol: . Просто трябва да си я настроиш на газанализатор, че със спортния влиза повечко въздух :wink:

dievx
29-01-2008, 18:33
Почти съм решил да е газов инжекцион, до към 1300 лв. мога да отделя. Дали някой колега от Бургас не може да ме насочи към добър сервиз да ми го монтират 8)

nikolaaaay
29-01-2008, 23:00
Аз съм с обикновена газова и със спортен филтър. Никакъв проблем, а освен това ако вземе да гърми няма какво да се строши :lol: . Просто трябва да си я настроиш на газанализатор, че със спортния влиза повечко въздух :wink:
Само дебитомера или колектор :lol:

Crusader
30-01-2008, 06:52
На 1.3 можеш спокойно да сложиш обикновена АГУ...при тоя ДВГ почти няма да има разлика между конвенционалната и ГИ и като вървеж и като разход...

dievx
30-01-2008, 09:53
Ами незнам, ако сложа обикновенна няма ли да имам проблеми. Какви симулатори е добре да се сложат, хубавото е че нямам дебитомер и колекторите са ми метални ама все пак си мисля за инжекцион от към по безпроблемната работа на двигателя.

Crusader
30-01-2008, 16:57
Никакви електронни боклуци не ти трябват, само автоматичен ключ газ-бензин /за да палиш винаги на бенз/ едно заради дюзите да поработват и второ за да няма детонации при палене...тоя двигател е супер за газ - карал съм такъв и то с обикновена АГУ :!:

JAMAL
30-01-2008, 17:05
Съгласен съм, че нямаш нужда от газов инжекцион. От 2-3 месеца съм с обикновенна газова и съм много доволен. С ръчно ключе съм, паля сутрин на бензин, след 4-5секунди прехвърлям, не е имало гърмежи и колата работи много стабилно

Chimev
30-01-2008, 18:36
Аз съм с обикновена газова и със спортен филтър. Никакъв проблем, а освен това ако вземе да гърми няма какво да се строши :lol: . Просто трябва да си я настроиш на газанализатор, че със спортния влиза повечко въздух :wink:
Само дебитомера или колектор :lol:
Само дебитомера, колектора е с клапани :wink:

BaiJedi
30-01-2008, 19:02
Аз съм с обикновена газова и със спортен филтър. Никакъв проблем, а освен това ако вземе да гърми няма какво да се строши :lol: . Просто трябва да си я настроиш на газанализатор, че със спортния влиза повечко въздух :wink:
Само дебитомера или колектор :lol:
:shock: :shock: :shock: Дебитомер ли? Че тая кола има ли? А колекторите са метални.

Chimev
30-01-2008, 19:25
Тука ставаше въпрос за моята :choice:

dievx
30-01-2008, 19:51
Мерси колеги, ама като че ли взех да размислям за газовото и да си вложа парите в шукарийки ;), май ще почна от джантите спортен ауспух и тн. :D

BaiJedi
30-01-2008, 20:57
Тука ставаше въпрос за моята :choice:
:oops: Извинявам се. :oops:

galinves71
17-02-2008, 19:01
на този спортен фитър дебитомер не му ли трябва че казвате че може да се монтира обикновенно газово?

code
17-02-2008, 19:59
Почти съм решил да е газов инжекцион, до към 1300 лв. мога да отделя. Дали някой колега от Бургас не може да ме насочи към добър сервиз да ми го монтират 8)
Ако решиш да слагаш каквото и да е отиди при "Техногаз" - Николай Петров след Яна Лъскова вдясно, точно зад спирката :wink: за да не си блъскаш главата после

galinves71
17-02-2008, 21:46
исо или какъвто и да си,не съм решил да слагам а и не знам за къде ми говориш защото 1во незная от къде си и 2ро сякаш и ти не ме ориентираш правилно.