PDA

View Full Version : Къде се намира филтъра на климатика?



b_angelov
01-02-2008, 09:05
Здравейте колеги! Преди седмица си смених всички консумативи, но остана филтъра на климатика. Така и немога да намеря информация къде се намира. Ще съм ви благодарен, ако ми помогнете :D

proper
01-02-2008, 10:40
Под предната дясна чистачка гледано от вътре!!!
Това е филтъра на купето.
Внимателно се развиват винтчетата и после лекичко изместваш кората навън и нагоре.
Под кората има един капак правоъгълен пък на самия филтър :)
Чистачката не я махаш. Цялата операция се прави при отворен капак...

Успех.

b_angelov
01-02-2008, 15:55
Да, намерих го, но за жалост няма нищо общо с това, което са ми дали от магазина за авточасти. Ето и снимка, малкия филтър го изкормих от колата (беше нещо като капак, ама под него - само вентилатори), а големия (белия) е магазинския, уж трябваше да пасне. :x

val_mcrae
01-02-2008, 19:33
Този филтър дето са ти дали е за Фиат Купе :D

b_angelov
02-02-2008, 08:17
Този филтър дето са ти дали е за Фиат Купе :D

И за Алфа 146 :) Нищо, мисля, че ще стане и на Пежото ми...

А на колегата Влади (proper) Много благодаря за съпорта! ;)

proper
03-02-2008, 00:48
[quote="val_mcrae":p00hlj0n]Този филтър дето са ти дали е за Фиат Купе :D

И за Алфа 146 :) Нищо, мисля, че ще стане и на Пежото ми...

А на колегата Влади (proper) Много благодаря за съпорта! ;)[/quote:p00hlj0n]

:)
Колега какво стана с дебитомера? намери ли и писа ли на Мъри??
Ако не да му звънна да видим каква е ефтината оферта??
Извини ме, че вчера не взъннах ама бях луднал по много задачи..

П.С. между другото...прегледай гофрираната тръба от филтъра към двигателя, която е за въздуха !!!! на мен пак ми се беше цепнала "лекинко" едвам едвам отдолу и изобщо не се вижда (отгоре изглежата идеална)....
А когато има пробив така с цепка колата над някакви обороти "диша" и се едно липсва мошност и въздуха е неправилно количество...разход...кво ли не...
Просто я погледни внимателно като можеш!!! Успех :)

Mury
03-02-2008, 13:30
Колега какво стана с дебитомера? намери ли и писа ли на Мъри??
Ако не да му звънна да видим каква е ефтината оферта??

шошошош.ше ми звъните :?: :?: :idea: аз просто ви казах че може да се намери по-ефтино вашия дебитомер :wink: :wink: за това трябва по-скоро към Бобо да се обърнете :wink:

П.С.Сега видях че колегата е със стария мотор,а Влади с новия :oops: :oops: иначе за стария,аз го взех от човек за 500 лв.,който го беше взел за толкова от Стаси/ТиН/но не му трябваше :wink: :wink: :wink:

b_angelov
03-02-2008, 21:26
Здравейте колеги,
Да, смених си дебитомера, но не с оригинален, а някакъв друг, намерих го за 150лв. с отстъпката (около 210лв. иначе). Смених го, както каза и Влади - проверих внимателно въздуховода... Започнал е леко да се цепи, но пробив няма... все още. Забелязах и че една заварка се е спукала на колекторните тръби за изгорелите газове и утре - вдруги ден ще ги сваля да ми ги заварят. Тогава ще си засека разхода... Дано този път да е под 20 :?

bobi_25_
04-02-2008, 18:58
Моят е като този големия, да не си свалил нещо друго?

Mury
04-02-2008, 19:01
Здравейте колеги,
Да, смених си дебитомера, но не с оригинален, а някакъв друг, намерих го за 150лв. с отстъпката (около 210лв. иначе). Смених го, както каза и Влади - проверих внимателно въздуховода... Започнал е леко да се цепи, но пробив няма... все още. Забелязах и че една заварка се е спукала на колекторните тръби за изгорелите газове и утре - вдруги ден ще ги сваля да ми ги заварят. Тогава ще си засека разхода... Дано този път да е под 20 :?

С този дебитомер няма да се радваш дълго на нормален разход :idea: :idea: :idea:

b_angelov
05-02-2008, 08:12
Моят е като този големия, да не си свалил нещо друго?

Боби, гледам, че твоята е с малко по-големия двигател, може да е втора фаза, затова да има разминаване. Ако ми остане време ще направя снимка да видите точното разположение на филтъра под лявата чистачка (гледано отпред).


С този дебитомер няма да се радваш дълго на нормален разход :idea: :idea: :idea:

Mury, Аз си пазя и стария, защото мисля, че нищо му няма. Проблема идваше главно от свещите и термостата. Смятам да си върна оригиналния и отново да засека разхода.

proper
05-02-2008, 09:11
Дано всичко е наред колега!!!

Аз точно вчера проучих нещата и щях да ти пиша.
От Кирето (Алфаманиака), че Гиги е на двете коли май с такива дебитомери и те са Китайски както ми каза. Цената е дори някъде около 130-150 от магазина, който е на колегата с 159-ката малко след Александър Ауто надолу към сточна гара. Киро каза, че засега нямало проблеми вече 20К километра.....ще видим....

Стискам палци всичко да е наред!!!

b_angelov
05-02-2008, 10:53
Ами да, ще си го засичам отвреме навреме, ако се вдигне пак разхода, ще изрева тука :)

slav40
05-02-2008, 12:53
е то е ясно ,че дебитомера е консуматив .......... не се знае колко ще изкара със сигурност ............ може и да извадиш късмет ..........
моя не е 500лв,но е на БОШ за 230лв никакви проблеми вече 40к км.
Дали е оригинален незнам - ето сериен номер ако някой знае да сподели ......

0 280 218 019


А и филтъра ако е по дълъг може да си го резнеш на точния размер :idea:

kalvach
05-02-2008, 13:24
е то е ясно ,че дебитомера е консуматив .......... не се знае колко ще изкара със сигурност ............ може и да извадиш късмет ..........
моя не е 500лв,но е на БОШ за 230лв никакви проблеми вече 40к км.
Дали е оригинален незнам - ето сериен номер ако някой знае да сподели ......

0 280 218 019


А и филтъра ако е по дълъг може да си го резнеш на точния размер :idea:

И моя е със същия номер и също пише Бош, би трябвало да е орогинален и също го купих за 230 лв.

slav40
05-02-2008, 13:31
е то е ясно ,че дебитомера е консуматив .......... не се знае колко ще изкара със сигурност ............ може и да извадиш късмет ..........
моя не е 500лв,но е на БОШ за 230лв никакви проблеми вече 40к км.
Дали е оригинален незнам - ето сериен номер ако някой знае да сподели ......

0 280 218 019


А и филтъра ако е по дълъг може да си го резнеш на точния размер :idea:

И моя е със същия номер и също пише Бош, би трябвало да е орогинален и също го купих за 230 лв.
вече 40К км никакви проблеми - Незнам какво са се захласнали за тия 500 лв - някой се опитва да забогатее бързо.
Айде оферта от мен - продавам същия дебитомер(0 280 218 019 чисто нов) 330лв :D

b_angelov
06-02-2008, 13:09
А и филтъра ако е по дълъг може да си го резнеш на точния размер :idea:
Обаче немога, защото новия филтър е от гофрирана филтърна хартия, а стария е от някакво плътно киче, като платняно едно такова... :)

А за дебитомера - засега е добре, мързи ме да го сменям отново... ако китайския нещо сгъне - тогава.

slav40
06-02-2008, 16:16
Нали размера е важен :lol: ............ Ти си знаеш най-добре :lol:

Mury
06-02-2008, 19:54
е то е ясно ,че дебитомера е консуматив .......... не се знае колко ще изкара със сигурност ............ може и да извадиш късмет ..........
моя не е 500лв,но е на БОШ за 230лв никакви проблеми вече 40к км.
Дали е оригинален незнам - ето сериен номер ако някой знае да сподели ......

0 280 218 019


А и филтъра ако е по дълъг може да си го резнеш на точния размер :idea:

И моя е със същия номер и също пише Бош, би трябвало да е орогинален и също го купих за 230 лв.
вече 40К км никакви проблеми - Незнам какво са се захласнали за тия 500 лв - някой се опитва да забогатее бързо.
Айде оферта от мен - продавам същия дебитомер(0 280 218 019 чисто нов) 330лв :D

Я се ориенторайте малко и после пишете глупости :idea: :idea: :idea: вие сте с дебитомер с 5 крачета :idea: :idea: :idea: а моя е с 4,и ако искаш отиди в Бош да ти кажат цена за нов :idea: :idea: :idea:

slav40
07-02-2008, 14:24
е то е ясно ,че дебитомера е консуматив .......... не се знае колко ще изкара със сигурност ............ може и да извадиш късмет ..........
моя не е 500лв,но е на БОШ за 230лв никакви проблеми вече 40к км.
Дали е оригинален незнам - ето сериен номер ако някой знае да сподели ......

0 280 218 019


А и филтъра ако е по дълъг може да си го резнеш на точния размер :idea:

И моя е със същия номер и също пише Бош, би трябвало да е орогинален и също го купих за 230 лв.
вече 40К км никакви проблеми - Незнам какво са се захласнали за тия 500 лв - някой се опитва да забогатее бързо.
Айде оферта от мен - продавам същия дебитомер(0 280 218 019 чисто нов) 330лв :D

Я се ориенторайте малко и после пишете глупости :idea: :idea: :idea: вие сте с дебитомер с 5 крачета :idea: :idea: :idea: а моя е с 4,и ако искаш отиди в Бош да ти кажат цена за нов :idea: :idea: :idea:
твоя може да е и 1500 НО има едно НО
Аз когато бях при БОБО преди година,той самият ми намери дебитомер за 515 лв или нещо от сорта,но беше над 510лв- оригинален на БОШ............. Аз не разбирам нито от крачета нито от ръце ,та в тоя ред на мисли демек БОБО е искал да ме натовари с 300лв,хем ми каза ,че цената е с отстъпка :idea: От там си правя извода ,че цената е малко висока и си взех от друго място(защото бях питал преди това) :idea: :idea: :idea:
Аз един път бях там даже и ти беше там незнам дали помниш :idea:
Извода е че както са за 5++ оригинални така са и за 2++ ......... не трябва ли серииния номер да е различен или аз се бъркам нещо .........

b_angelov
13-03-2008, 11:11
Да споделя, макар и с голямо закъснение....

Преди да си сменя дебитомера, разхода ми беше в порядъка на 25-30 на 100.

От доста време вече карам с китайския дебитомер за 150лв., с нови свещи + кабели + термостат и разхода ми падна на 12/100. Доста по-доволно!

мирко
01-04-2008, 15:20
Смених филтъра на Спайдера и той е точно като белия, който са ти дали. Явно има значение годината на производство на автомобила.

b_angelov
01-04-2008, 20:54
Да, явно. Нищо.. моя го изпрах и пак стана. Ако някой го иска тоя белия - подарявам го. Ако не - ще го сложа на Пежото като му дойде времето.