PDA

View Full Version : Барикело напуска Ferrari



търтей
03-08-2005, 17:12
Представителите на Ferrari потвърдиха, че през следващия сезон на Формула 1 Рубенс Барикело няма да се състезава за отбора. Мястото му ще заеме Фелипе Маса.

Барикело, втори пилот на Ferrari, преминава в отбора на BAR в края на тази година. Мястото му ще заеме 24-годишният бразилец Фелипе Маса, който в момента се състезава за Sauber.
Рубенс е спечелил в девет Гран При за петгодишната си кариера във Ferrari. В настоящия шампионат той е събрал 31 точки.
Разривът в отношенията Барикело – Шумахер започна след надпреварата в Австрия през 2002 г., когато Рубенс умишлено забави финиша си, за да даде преднина на "пилот №1".
"Винаги трябваше да мисля в две насоки – какво да направя за него и какво за отбора" – коментира Барикело.
В сегашния сезон се случиха два инцидента – в Монако и в Индианополис. В САЩ състезателите едва не се сблъскаха при излизане на Шумахер от питстоп. Михаел натисна газта "до дупка" и излезе под носа на своя съотборник, принуждавайки го по този начин да завие в тревата.
"Така реших, за в бъдеще да го възприемам не като партньор, а като всеки друг състезател" – заяви Барикело.
На този етап не е известно кой ще напусне BAR – Дженсън Бътън или Такома Сато.
Фелипе Маса гледа оптимистично на бъдещето си във Ferrari.
"Готов съм за новите изпитания, които ще открият пред мен по-големи перспективи в кариерата ми" – заяви той.

Az4o
03-08-2005, 18:18
Прочетох за Рубенс преди 2-3 часа и нещо още не мога да го преодолея :( Жалко .. всъщност май ще е по-добре за него да се развива в отбор, в който той самият ще е водещ (първи) пилот ..
За Ферари .. ще видим Маса какво ще направи, макар че нещо не съм много добре настроен към него :oops: .. не че ми е направил нещо човека ама .. :crazy:

FIRE 8V
14-08-2005, 02:42
Смятам че трябва да застанем зад Фелипе все пак е бивш пилот не на кой да е, а на Алфа Ромео 8)