PDA

View Full Version : Въпрос!



leshoiad
01-02-2008, 21:14
Какъв ще бъде ефекта ако сваля оригиналните пружини и сложа спортни, а старите амортизатори демек оригиналните си останат. Ще има ли някакъв проблем за амортизаторите?

wrc
01-02-2008, 22:32
За амортисьорите няма проблем,проблема ще е със стабилноста на колата.По гладък асфалт ще е лепенка,но по неравен път ще е едно подхвърляне.Според мен си карай със оригинални пружини и амортесьори,и по-конфортно е и по-стабилно.Другия вариант е спортни пружини и спортни амортесьори,но тогава ставаш картинг :)

leshoiad
01-02-2008, 23:23
Проблема е в това че скоро се срещнах с един колега тук в СтЗ с GTV и неговата беше с около 3, 4 см по ниска от моята а не личеше да е правено нещо по колата, беше си с оригиналните 16" и 55 гуми. И са не мога да рзбера на неговата ли е правено нещо (и той не знае /у другото щото я кара от 2мес/ или на моята, а и на мене някак си по висока ми се струва от това което би трябвало да е, ма и аз може да греша.

leshoiad
01-02-2008, 23:26
Нормално ли е височината? Първата снимка е със старите 17" а 2-та е със 16" а на колегата гумата си върви малко под ръба на калника.

b_angelov
02-02-2008, 09:14
Със 17" си изглежда съвсем нормално. А на колегата може да са му изтървали амортисьорите и затова да са му така гумите. Като минава през легналите полицаи суркат ли му гумите в подкалника?

KGB
02-02-2008, 12:32
Отговор!!!

leshoiad
02-02-2008, 17:44
Наистиан, задните и двата му бяха изтъвали. ОК значи всичко е наред!

b_angelov
02-02-2008, 20:23
Мда, лошо - ремонта му май няма да излезе никак ефтин :(

proper
03-02-2008, 00:57
Наистиан, задните и двата му бяха изтъвали. ОК значи всичко е наред!

Ех че ти е лачена хубавицата....ейй..браво!!!!

П.С. между другото само да вметана една случка много интересна и странна, която ме шокира преди година.
Братовчед ми (АутоГруп-5 предтсвител на OZ) монтираха едни 17" на един Спайдер и се наложи фланци защото опираха отвътре по маркучите на спирачките и гадно триеха ?!?!?!?!?!? Същите ги пробвахме на моята само за проба след време и НЕ опираха..... а са някой дяа ми каже защо?!?!?! уж са абсолютно еднахкви окачванията на Фаза 1 и 2 ама ето..... (другия Спайдер беше 1 аз съм фаза 2) таз явно може и в случая да са или амортесьори, което е почти 99% или по нова ли....незнам... но просто се сетих за тая случка :)

leshoiad
04-02-2008, 20:01
Ма Владо фазите и на двамата са 1 Така че...............