PDA

View Full Version : Карл-Хайнц Калфбел за AR



Alfa User
04-08-2005, 13:54
Един цитат от интервю на горепосменатия относно новото му шефство в Alfa Romeo & Maserati :
(за уточнение, човека идва в AR от М-подразделението на BMW и от Rolls Royce)

- Кои са според вас силните страни на Alfa Romeo ?
- Голямата известност на марката по света и отличната технология - абсолютно на едно ниво с тази на нашите съперници и сега със 159, дори на още по-високо ниво. Алфа Ромео има толкова много технически възможности. Бях доста учуден, когато дойдох в компанията. Алфа изобретиха common rail дизела, а не Mercedes, и Алфа също така наистина въведоха в пазара компактния спортен седан, а не BMW. Обновленията и технологиите тук все още са доста силни.

- Защо напуснахте Ролс Ройс и БМВ и дойдохте в Алфа Ромео ?
- Заради предизвикателството. Алфа Ромео е толкова велика марка, с толкова много възможности. Учудващо е колко много хора, които са имали Алфа преди, все още имат тази страст към марката. Откровено вярвам, че Алфа Ромео има не само велико минало, а и светло бъдеще.
...

Аз нямам какво да коментирам...

Lucky
04-08-2005, 14:47
:clap2: :clap2: Един умен човек!!!!!

Bobo
04-08-2005, 15:13
:th_up: :respect:

valjo
04-08-2005, 16:45
дано наистина тоя да вкара няква доза дисциплина и да вдигне контрола по качеството, останалото си го имаме :):)

gigi
04-08-2005, 16:48
:upsidedwnsmiley: :upsidedwnsmiley: :upsidedwnsmiley: :th_up:
Браво :D

Alfa User
04-08-2005, 21:54
Мда, той човека каза още, че в АR не харесва ниския контрол на качеството и слабата дисциплина, и че се надява да поправи и двете. Аз лично му стискам палци.

deliveryman
04-08-2005, 23:25
вчера в едно френско списание четох един тест на новата 159,та журналистите които я караха бяха в див възторг,материалите и сглобката били на такава висота та чак не им се вярвало това да е италианска кола и това при предсериен автомобил,по нататък в статията се изясни че AR са прикоткали главния контрольор на качеството от Ауди....единственото което не им хареса беше цената с 1000 евро по-скъпа от аналогична А4 и също с толкова по-ефтина от BMW 3-series.

valjo
05-08-2005, 00:32
ето това е линк към цялото интервю, на английски
http://www.edmunds.com/insideline/do/Fe ... eId=106445 (http://www.edmunds.com/insideline/do/Features/articleId=106445)

ShoxXx
08-08-2005, 06:21
За страх и ужас на "яките марки" като Алди, Мйерседйес или БеЕмФе, все повече дойчовци от Дойчланд хвалят все повече и повече кой...освен мен питам аз...кой...ами Alfa Romeo!!!
Ако помните миналата година германците изкараха някакви тестове за употребявани коли, където 156 и 147 имаха челни места по предпочитание на клиента и издържливост... :P

Alfamaniak
10-08-2005, 12:24
Страхотен имидж имат нашите колици, дано и за напред все по-добре да се развива марката и ние ще се борим за това :D