PDA

View Full Version : Помпа на съединитнел за 75ца - нужда от помощ



solar73
03-02-2008, 18:17
имам проблем как се сваля помпата на съединителя на таз баба
цял ден се борих и никакъв успех моля помагаите

Venci
03-02-2008, 21:57
Горната или долната помпа? :shock:
Предполагам е горната :naughty: . Първо развиваш тръбата и откачаш маркуча към казанчето. Махаш шплента на щифта към педала на съединителя. После си изграждаш от тънки удължения за гедоре 1/4 група с дължина около 30-40 см завършваща от пред с шестограм 5 или 6 мм. Бърка се отстрани покрай волана и ще е нужно да свалиш поне долната кора. Развиваш двата винта и си ти.

solar73
04-02-2008, 00:08
:shocked: благодаря
:wallbash: голяма битка ще е

Venci
04-02-2008, 02:14
Пратих ти лично съобщение. Ако решиш звънни утре следобяд и ще ти обясня, ако не ти е станало ясно. Само няма да се плашиш!

solar73
10-02-2008, 21:22
след по4ти цял ден борба благословии закани да я нарежа на скрап и други скверни мисли помпата е свалена
другата седмица ще е същата битка докато зака4а новата :twisted:
венци благодаря :big_bow_down:

Venci
11-02-2008, 04:28
За сектата съм винаги насреща!
След като си се преборил с демонтажа, сеге е момента да ти дам идея за по лесен монтаж на новата.
Аз лично съм разпробил отворите на помпата там където се навиват винтовете на размер 10 мм и съм заварил на капака с оста на педалите винтове 8мм каквито са и оригиналните, но малко по-дълги, с толкова, че като преминат през ушичките на помпата да остане дължина за по една федершайба и една гайка.
Ти няма да можеш да завариш винтовете, тъй като вече си разбрал колко труден е достъпа до тях без да свалиш капака с оста на педалите. За това моето предложение към теб е следното: Разпробий резбите на помпата както съм описал по-горе. Намери си по-дълги винтове 8 мм, но отново с глава с вътрешен шестограм. Новите винтове не е нужно да ги заваряваш. Достатъчно улеснение ще ти бъде само да държиш контра отзад, а някой друг да стяга гайките отпред. Имам един приятел той даже залепи винтовете с канаколит (лудо решение но свърши работа перфектно). Единствения недостатък е, че долната гайка не ляга много добре на отливката, но можеш да направиш няколко сухи тренировки преди разпробиването с навит винт в помпата и след това да навиеш гайка.
Освен това може внимателно да се изравни отливката с флекса така, че да легне добре шайбата и гайката. Изобщо решения има доста. Въпроса е колко си се побъркал при свалянето. След първия път вече е по лесно, но аз като докопах флекса, бормашината и телоподаващото и си напарвих голеееми улеснения.

solar73
16-02-2008, 18:00
хъм утре мисля да се боря с монтажа на помпата но с инструмента които си направих мисля 4е няма да е проблем монтажа надявам се :D
ако ли не хващам флекса и бормашината и смело и безотговорно напред :twisted: :jason2: