PDA

View Full Version : Чудене и питане за гърнета на 90 V6 и като цяло за звука



Venci
03-02-2008, 22:04
Колеги, знам че малко от вас са се сблъсквали като цяло с тези коли. Все пак дано някой даде някакво мнение, което да ми е от полза.
В момента моята кола е доста шумна. Звука не е като на изпърдяли гърнета, но е доста силен. Това ме радва, но често пъти като няма кой друг да спрат. КАТ-аджиите спират мен като най-шумния.
На всичкото отгоре се замислям и за спортен филтър тип конус и тогава кой знае какво ще стане.
Средното ми гърне не е оригинално и имам 2 други по отпред явно резонаторни. Дали има шанс да стана по тих.

Abarth
04-02-2008, 08:11
Ти вместо да ставаш по шумен да слушат повече шестака по тих ше ставаш :roll: На мен онази вечер ми направи впечатление на тихомобил :roll: Според мен със спортния филтър няма да стане още по шумна,само ще промени звука ;)

maluk
12-02-2008, 22:14
бе то звукът да им е проблемът на куките:)

Venci
13-02-2008, 13:37
Ами проблем си е шума, защото приятното галещо ухото боботене на ниски обороти, което ме кара да настръхвам от кеф. На високи обороти и преди прекъсващ прераства в зловещ грохот и тътен :shock: . И всяка вечер си казваме здрасти с органите на реда. Освен да сложа и спортния филтър и чакам да се запозная с всички полицаи по маршрута ми вечер :lol:

Abarth
14-02-2008, 14:48
Един приятел на типо 16В е само с крайно гърне спортно,всичко друго са тръби и вика,че не го спират куките :roll: Какво ти викат много реве а :twisted:

alfonso_90
14-02-2008, 21:34
ами даа позната работа доскоро моята алфичка звучеше като ....... (незнам всъщност немога да го опиша трактор в ниските обуроти и изстребител като се настъпи газта до дупкаа )но наистина доста углошителен тътен се носеше като някой баварец с 3,4 гърнета отзад но проблема всъшност беше отпред самите колектори се бяха скапали много и имаха луфт около половин сантиметър :ролл: заради което също така и всичко под капака е чернилка и сажди . Сега работата е друга от както са запушени тези тръби някак си се изгуби злия звук който издаваше чак не ми харесва,но ще чакам да се издъни някое гърне пак, че да се кефя на откачен зверски звук (ОТКАчЕНОО) :D

Ma7e4k0
29-05-2008, 22:06
Вярно си е много шумна твоита 90-ка, поне на мене такова впечатление ми направи, обаче звука е невероятен и си заслужава..тъпите катаджии се чудат за какво да се заяждат.... :evil: :evil: :evil: Ако питаш мен така си е добре :wink:

Nikoror
30-05-2008, 10:32
не си спомням оригиналния дизайн как беше, но имаш ли меки връзки след колекторите? ако не -> сложи.
ако не са те спирали за това, че изпускателната ти система е много шумна докато караш с 120 на 5та (и нищо друго) значи още си далеч от шумен :lol: (б.а. в щата wisconsin закона е, че ако имаш изпускателна система различна от оригиналната тя не може да е по-шумна от оригиналната)

petko77
30-05-2008, 16:16
Здрасти колега!
Наистина съжалявам, че все още не се познаваме лично, но мисля да направя нещо по въпроса в скоро време защото ще имам едно идване до София :D

Относно звука на моята 90-ка мога да споделя, че двигателят започва да се чува около колата след 3000-3500 об/мин. След 4500 вече няма начин да се обърка шестакът, но вътре извънградско двигателят става осезаем като звук след 140-150км/ч което е при около има-няма 3200-3400 оборота иначе до тази скорост се чуват гумите и вятъра :twisted:

Аз имах късмета да купя колата с отлични гърнета, изобщо перфектно поддържана за което съм безкрайно благодарен на предишния собственик. Последното даже е с етикетите на него и е доста странно на вид все едно две различни по диаметър гърнета понадени по средата ???? Иначе отпред имам две меки връзки, после по един резонатор на всяка тръба, едно гърне преди задния мост и странното последно гърне.

Това е от мен

Сърдечни поздрави и може да драснеш на лично номера си да се уговорим нещо за срещичка когато идвам до София...

Venci
30-05-2008, 21:28
Моята генерация е в следната конфигурация: След колекторите имам две малки гърнета, които не съм сигурен дали са резонатори. След това две меки връзки. После две тръби до едно двойно гърне на Босал преди гредата, което явно е като оригиналното. Изходът от Босала е със специфечната сплескана тръба, която продължава във кривка над дясната полуоска. И на края оригинално гърне с надписи Алфа Ромео. От казаното по-горе остава съмнение единствено за двете малки гърнета преди меките връзки.
Явно ОБАЧЕ проблемът не е в гърнетата, а в това че аз си карам повечето време до 5000+ об/мин :crazy: . Това явно е пролемът, а за съжаление това е единствения проблем, за който аз нямам решение :priest: освен да ме закопаете :Tease: .
Колегата Петко, май твоето последно гърне е от Туин спарк. Това ще го каже със сигурност madboy той познава тези подробности в детайли, но щом описваш така формата му, на мен ми звучи като оригиналното от туин спарк.

75TwinSpark
30-05-2008, 22:22
Мда на него затова му е шумна,оставете го момчето, то му е простено :D

на 75твинспарк и 75 2.5 v6 ,задните гърнета са еднакви,за 90 2.5 v6 незнам :idea:

alfonso_90
30-05-2008, 23:17
Мда на него затова му е шумна,оставете го момчето, то му е простено :D

на 75твинспарк и 75 2.5 v6 ,задните гърнета са еднакви,за 90 2.5 v6 незнам :idea: nqkoi 6te mi kaje li 4 i 5 kakvo predstavlqvat :?

madboy
30-05-2008, 23:20
Мда на него затова му е шумна,оставете го момчето, то му е простено :D

на 75твинспарк и 75 2.5 v6 ,задните гърнета са еднакви,за 90 2.5 v6 незнам :idea:Колега , просто това дават като заместител на оригинала , нали след това идват господата от FIAT и сам се сещай , оеднаквяване ,стандартизиране и АЛФА РОМЕО залязва ,защото това не е масов сериен автомобил :( :( :(

75TwinSpark
31-05-2008, 10:58
nqkoi 6te mi kaje li 4 i 5 kakvo predstavlqvat

ами това според мене е некав заглушител,предпазител и.т.н



Колега , просто това дават като заместител на оригинала , нали след това идват господата от FIAT и сам се сещай , оеднаквяване ,стандартизиране и АЛФА РОМЕО залязва ,защото това не е масов сериен автомобил

Ами колега незнам дали е заместител ти кажи,моята лично беше ето с такива,и мисля че са оригинални

Venci
02-06-2008, 02:55
Трябва в най-скоро време да си подменя тръбите след колекторите както и меките връзки. Смачкани са жестоко и после се чудя защо не ми се развърта мотора както трябва. Мисля да го направя към края на седмицата заедно със смяната на съединителя и ремонта на кардана :priest: