PDA

View Full Version : Понамирисва на газ след спиране на двигателя



lord_chuldarkar
04-02-2008, 19:39
Здравейте колеги газаджии,

от петък имам ГИ и още не съм засякъл разхода на газ но изглежда (ако показателите на бутилката са верни) че ще е поне 20-30% над този на бензин.

Въпроса ми е нормално ли е след като спра поработи малко (10тина сек.) на място и угася колата да намирисва на газ отпред (в купето не мирише) - не мирише остро, но аз съм карал други газови трошки и те маи въобще не миришеха но пък не са били с ГИ

също имам въпрос относно ламда сондата и неиното влияние за работата на колата на газ - тъй като газаджията каза че моита показвала само права линия, но пък не била важна за работата на газ - само на него му помагала да настрой колата.

в общи линии въпросите ми имат ясно обособени отговори - да си сменя сондата и да ида на газаджия да погледнат газовото, но искам да отложа поне едното във времето.

мерси предварително

Crusader
04-02-2008, 21:55
Не трябва да мирише силно на газ /около колите с АГУ винаги се носи съвсем леееека миризма на газ, но не трябва да е натрапчива/
Не знам какъв ти е ГИ, но определено на компа на ГИ му трябва инфо за сместа, а не знам как ще стане без ламбдата...

lord_chuldarkar
04-02-2008, 22:04
газовото е Фобос ГИ с италиански части и плевенски електронен блок - тъй ми обясниха

а относно работата на двигателя, ускорение и такива неща доста добре върви колата даже под 3000 оборота ми се струва че върви по добре от на бензин.

някой има ли представа колко време отнема сменянето на ламда сонда и трябват ли после някакви настроики на колата?

Novachev
04-02-2008, 22:22
По принци е възможно на газ да върви по добре в ниските от колкото на бензин щото картата на управление на газ не е като на бензин има повече аванс и по богата смес предполагам и на бензи се изглажда този проблем със смяна на софтуера . А за сондата смяната е от 5мин до 1 час зависи дали е оригинална или универсална и дали може да се развие лесно но е добре да се закачи на диагностика непосредствено след смяната за да се уверят че работи и по принцип трябва да го правят или поне да замерят с мултицет дали променя напрежението в дадените граници.

code
04-02-2008, 22:45
Няма какво да се шашкаш на мен ми го прави същото от време на време, газ ми гори малко под 15 градско - точно колкото и бензин, така че явно проблем няма. Ако има теч или кофти изгаряне разхода ще е друг. Ако гори 20-30% отгоре определено имаш проблем.

nikolaaaay
04-02-2008, 23:40
За миризмата не е нормално а мирише откъм двигателя. Поне при мен не мирише оттам, но пък когато напълня бутилката догоре намирисва откъм бутилката. По тази причина избягвам да сипвам газ от ОМВ. Там газта мирише много силно. На ОПЕТ не смърди чак толкова много.

lord_chuldarkar
06-02-2008, 21:05
днес смених ламдата - старата е била ударена, но според мен колата си работи по същия начин - добре

само при спиране на кръстовищата в ниските обороти някои на газ остава на 1700 някъде друг път отива около 1000 и малко по малко, като когато беше 1700 не беше стигнала 88градуса

също миризмата на газ се носи като е на място и оборотите са малко и е осезателна.

разхода го мерих към 11 е като тоя на бензин беше 8, но незнам дали когато съм мерил тоя на бензин ламдата е работила

някои има ли идея защо пуска газ като колата е в покои и работи на ниски

nikolaaaay
06-02-2008, 23:17
Възможно е настройките ти да не са добри. Оттам идва твърдо високият разход на газ и добрата динамика, но това са само догадки.

lord_chuldarkar
09-02-2008, 19:07
ходих до сервиза - там неискаше да се размирише с пълния си капацитет само съвсем леко и маисторите провериха за течове ама нямаше

инак захранването за газта си е от акумолатора освен това маи си има батерия.

Сега като ми направиха нови настройки на газта незнам какъв ще е разхода но определено не може да върви - ще ходя пак другата събота.


П.С.: май скоро няма да ми излезе сметката от това газово - дадох 1320, на бензин гореше 8 а на газ май под 11 няма да слезне ако искам да изпреварвам тировете :) и то като го обърна в бг лева около 5лв на 100км ще дойде икономията или ~26 400км докато си го избия :roll:

nikolaaaay
10-02-2008, 01:22
Еми толкова е, а освен това харчи и бензин на градско. При мен е 1-3л. /100 км. Обаче на извънградско ми харчи 8-9 газ - 7-7.5 бензин.

Crusader
10-02-2008, 10:03
П.С.: май скоро няма да ми излезе сметката от това газово - дадох 1320, на бензин гореше 8 а на газ май под 11 няма да слезне ако искам да изпреварвам тировете :) и то като го обърна в бг лева около 5лв на 100км ще дойде икономията или ~26 400км докато си го избия :roll:

Не ти е наред настройката, освен това мембраните на изпарителя са още твърди /тва ще се оправи след 1000-2000 км./ по принцим около литър над бензиновия ти разход трябва да е..
Един милион пъти съм казвал че проблемите на автомобилите на газ идват най вече от "майсторите", които с един петък подготовка, решават, че могат да монтират АГУ....

lord_chuldarkar
10-02-2008, 12:08
Еми толкова е, а освен това харчи и бензин на градско. При мен е 1-3л. /100 км. Обаче на извънградско ми харчи 8-9 газ - 7-7.5 бензин.

8-9 газ на дълго е добре само че моите 11 са на дълго.

колкото до майсторите уж Фобос са добри ходих чак до плевен защото четох добри отзиви за тях, иначе знам че сега настроиките ми не са добре

Да добавя информация от днес - реотаните ми не работят но не е от бушона тъй като копчето им свети, а като махна бушончето и спира да свети освен това то е прозрачно и си изглежда наред.

другото което забелязвам е че като я оставя да поседи и после не иска да запали от първия път - т.е. пали и веднага угасва и втория път пали без проблем някой има ли идея що така?

slav40
11-02-2008, 14:49
Няма какво да се шашкаш на мен ми го прави същото от време на време, газ ми гори малко под 15 градско - точно колкото и бензин, така че явно проблем няма. Ако има теч или кофти изгаряне разхода ще е друг. Ако гори 20-30% отгоре определено имаш проблем.
А извънградско колко гори!?

SFINKS
11-02-2008, 15:01
от това което си описал моят извод е че имаш теч някъде
когато си спрял и когато караш на бензин продължава да ти пуска и по малко газ. Затова ти мирише и когато си спрял , затова не ти пали както трябва ( запалва се и газта която се е насъбрала от теча докато е стояла на място и става газ+бензин+въздух )
Разхода пак от това ти е голям щото докато караш на бензин и докато е паркирана колата газта малко по малко пак си изтича :wink:

lord_chuldarkar
11-02-2008, 16:17
от това което си описал моят извод е че имаш теч някъде
когато си спрял и когато караш на бензин продължава да ти пуска и по малко газ. Затова ти мирише и когато си спрял , затова не ти пали както трябва ( запалва се и газта която се е насъбрала от теча докато е стояла на място и става газ+бензин+въздух )
Разхода пак от това ти е голям щото докато караш на бензин и докато е паркирана колата газта малко по малко пак си изтича :wink:

и аз за нещо подобно си мислех, но тоя теч трябва да е вътрешен или по скоро инжекторите да пускат по малко газ иначе трябва сутрин да мирише на газ около колата

забравих да спомена че като спра и нещо препуква все едно някои натиска празен резервоар и ламарината хлътва - такъв звук издава няколко минути после спира

nikolaaaay
11-02-2008, 22:11
другото което забелязвам е че като я оставя да поседи и после не иска да запали от първия път - т.е. пали и веднага угасва и втория път пали без проблем някой има ли идея що така?[/quote]
Същия проблем го имам и аз след като сложих ГИ. Сутрин на студено пали и след няколко секунди изгасва, от втория път пали без проблем, след време от третия и накрая 30 пъти не запали!!! Оттогава 1 месец карах на бензин без следа от проблема. Сега от 1 седмица пак я пробвам на газ и няма проблем. Нямам обяснение.

Crusader
11-02-2008, 22:53
Ми тя винаги би трябвало да пали на бенз - не виждам каква е връзката между ГИ и паленето, при Вас има един температурен датчик на изпарителя и като достигне температура подава импулс на компа на ГИ, който почва да захранва дюзите на ГИ и освобождава клапана на газа, същевременно спира захранването на безиновите дюзи и започва симулация на работата им за пред ЕКУ-то на колата. Това с "непаленето" на бенз. си го обяснявам със слаба връзка някъде....ма може и да са куп други работи.
А иначе ако "изключите" ГИ би трябвало да си е все едно нямате АГУ, а да се "оправя " проблема понякога си мирише точно на хлабав кабел някъде... :idea:

nikolaaaay
11-02-2008, 23:20
Проблемът е само на бензин и не се оправя с изключване на ГИ! Определено не виждам как може да е лоша връзка, защото непаленето се появява след продължително каране на газ. От 2 седмици се мъча отново да карам на газ, но пускам ГИ ръчно след като отвори термостата. Така харча не по 1, а около 2-3 литра на сто км. градско, но поне засега няма никакъв проблем. Като вероятни причини виждам паметта на ЕКУ-то на ДВГ, който обсъждахме в моята тема или проблем с дюзите, когато се кара почти само на газ и нещо да се ебават на бензин. Възможно ли е при температури под нулата да замръзва нещо? Защото сега е сравнително топло. На моя ГИ не са го направили добре, защото дори при загрял ДВГ като пусне студената газ придърпва за 2-3 сек и понякога загасва. Дават го застудяване, ще видим. Не мисля, че може да не спира добре газта, защото тогава щеше да го има проблема винаги, а както казах посл. 2 седмици го няма. Засега.

code
12-02-2008, 21:30
Няма какво да се шашкаш на мен ми го прави същото от време на време, газ ми гори малко под 15 градско - точно колкото и бензин, така че явно проблем няма. Ако има теч или кофти изгаряне разхода ще е друг. Ако гори 20-30% отгоре определено имаш проблем.
А извънградско колко гори!?
Гори 9газ/100 нормално каране до 130-140км/ч

lord_chuldarkar
18-02-2008, 19:58
сега оправиха настройките и върви екстра, но разхода още не мога да го засеча предполагам около 10.

даже вчера сипах в бяла слатина на лукойла догоре и после в търново около 200км на шела сипаха 2лв и казаха пълна е :roll:

та претиснява ме че като спра и се чува едно думкане или все едно нещо хлътва, не знам как да го опиша откъм бутилката, даже тая сутрин като спрях в закрития паркинг и на ниски клатеше оборотите на газ от 800 до 1100, смених на бензин и хоп катенето спря угасих - откъм багажника се чуваше тоя звук запалих включи на газ и пак се клатеха, те се клатят и после се спират все едно се изравнява някакво налягане.

и другото е че трудно паля сутрин - сигурно както каза адаша (николай) се записват някакви грешки - ще откача клемата за малко да видя дали няма да има подобрение

Crusader
19-02-2008, 00:51
1. Газстанциите работат при различни налягания, Шел на по-ниски и изключва по-рано пистолета /съвет карай с газ от шел и лукойл/
2. Чукането вероятно е от поплавъка на сондата, като се клати течността и чука по стената на бутилката - доста коли правят така, тва е щото "майстора" е бил "калпак" и не е съобразил дължината на пръчката на поплавъка с диаметъра на бутилката -> не е проблем ма дразни /знам от опит/
3. Клатене на оборотите...кога при студен или топъл ДВГ?
4. Паленето трудно не е от грешки /вероятно/ по скоро някой си е "оставил ръцете" по твоята АГУ - толкова мога да кажа от разстояние... :wink:

lord_chuldarkar
19-02-2008, 10:51
клатенето е когато е топъл ДВГ и не се получава винаги, забелязах че е свързано с въпросния страннен шум които описах по горе.

инак че има нещо на АГУто има - ама трети път бях тая събота при маисторите и засега само върви добре и разхода е в норма, странностите си остават :)


да се надявам че времето ще ги излекува

slav40
19-02-2008, 16:49
клатенето е когато е топъл ДВГ и не се получава винаги, забелязах че е свързано с въпросния страннен шум които описах по горе.

инак че има нещо на АГУто има - ама трети път бях тая събота при маисторите и засега само върви добре и разхода е в норма, странностите си остават :)


да се надявам че времето ще ги излекува

И на мен взеха да ми се клатят оборотите отвреме на време като е топла и това само ако остана повече време на едно място, иначе на светофар не го прави :?: На бензин е пушка :?:

Novachev
19-02-2008, 17:07
И на мен взеха да ми се клатят оборотите отвреме на време като е топла и това само ако остана повече време на едно място, иначе на светофар не го прави :?: На бензин е пушка :?:
Да бе за това бързо гниещите Вектрите 1,4 те изпреварват :tooth:

lord_chuldarkar
19-02-2008, 17:31
И на мен взеха да ми се клатят оборотите отвреме на време като е топла и това само ако остана повече време на едно място, иначе на светофар не го прави :?: На бензин е пушка :?:
Да бе за това бързо гниещите Вектрите 1,4 те изпреварват :tooth:

аз веднъж се пробвах с тунингована вектра на газ и не ме мина, даже беше доста изненадана - все пак беше инициатор на импровизираната гонка - не ми даде да го изпреваря

Novachev
19-02-2008, 17:42
И на мен взеха да ми се клатят оборотите отвреме на време като е топла и това само ако остана повече време на едно място, иначе на светофар не го прави :?: На бензин е пушка :?:
Да бе за това бързо гниещите Вектрите 1,4 те изпреварват :tooth:

аз веднъж се пробвах с тунингована вектра на газ и не ме мина, даже беше доста изненадана - все пак беше инициатор на импровизираната гонка - не ми даде да го изпреваря
С какъв мотор беше вектрата че не можа д аго изпревариш. Аз правих една гонка с една хонда 1,5 90 к.с. той твърдеше че се е гонил с същата като моята алфа и я бил изпреварил, разправям му аз че не може да буде а той ми вика ти знаеш ли как върви хондата. е ми дай да видим как върви първия път нещо не можах да уцеля втората като хората и през това време ме изравни но като захапа втора и го дръпнах а пък втория път първа 8000 втора 7800 и ония като видя колко изостана се отказа да гони нагоре.

lord_chuldarkar
19-02-2008, 20:45
ъм не съм се изразил правилно:

зтачи тоя тип с вектрата 97-98 някъде по моя преценка (нямаше написано какъв двигател е беше с някакви споилери), та той си минава един жп прелез със 2кв в час да не си разтрие споилерите и аз реших да го изпреваря на прелеза - пътя беше две ленти в едната посока и две в другата.
В момента които реших да го изпреварвам вече минахме линията и тои даде газ, съответно и аз след това включих втора (на около 6000) и почнах да си търся бутона за газ да го превключа (все пак таман бях сложил газовото) междувременно бутнах трета на около 6000 и тоз вече беше отзад.

не ми даде да го изпреваря в смисъл нормално, наложи се да бъде неправилно изпреварването с несъобразена скорост

Novachev
19-02-2008, 22:36
АААААА и аз викам нещо тука алфите се излагат а другия път превключи на 7000 да видиш какви ластици стават е не със всички коли де

slav40
20-02-2008, 10:45
И на мен взеха да ми се клатят оборотите отвреме на време като е топла и това само ако остана повече време на едно място, иначе на светофар не го прави :?: На бензин е пушка :?:
Да бе за това бързо гниещите Вектрите 1,4 те изпреварват :tooth:
1.4 а под капака 2.0 а аз на газ и то на 4500об/мин трябва да превкючвам щото забива муцуна как да не ме изпревари!?
Ти да не си с чип,че на 8000об/м превключваш .........!?
Наакахме темата - та сега какво стана с оборотите на ГАЗ - защо се клатят като е топла на място(не винаги) в движение няма проблем!?

Novachev
20-02-2008, 11:13
1.4 а под капака 2.0 а аз на газ и то на 4500об/мин трябва да превкючвам щото забива муцуна как да не ме изпревари!?
Ти да не си с чип,че на 8000об/м превключваш .........!?
Наакахме темата - та сега какво стана с оборотите на ГАЗ - защо се клатят като е топла на място(не винаги) в движение няма проблем!?
За вектрата си разправял и в ддуги теми затова се пошегувах. А за прекъсвача на 8000 да имам ре-мап от Бобо

slav40
20-02-2008, 11:54
:lol: :D :lol:

lord_chuldarkar
20-02-2008, 15:04
АААААА и аз викам нещо тука алфите се излагат а другия път превключи на 7000 да видиш какви ластици стават е не със всички коли де

газовото е настроено до 6000, след това един господ знае как точно става изгарянето и на какви коефициенти е подчинено - аз затова търсех копчето за бензина