PDA

View Full Version : Бургаските "инжове" полудяха



Pages : [1] 2

ALFA155Ts
04-02-2008, 23:37
Започвам по отдалече приказката .... :D Та звани ми ГСМ-а и гледам а "Радо алфа145" Дигам аз ооо патрон ко стаа? И си мисля през туи време и ми нахлуват мисли в тиквата я е прегрял някаде я се е разтропал коляновия вал нормалните неща я...... :mrgreen: Казвам ало ? И насреща глас Филипе пали и идваи кам поморие да видиш братчеда кви ги е сатворил бреее притесних се :shock: викам по тела брат нямам гас ела ме земи не ми се марда паметника пред кащи таман сам го остаил по надолнище на писта да запали сутринта че дан закаснея за работа.... как да е радо доиде с една печка 164 зе ме отидох в гаража и щях да пометна това са снимки ...... малко папарашки ама шиба... ериксон не снима по добре :bowdown: :bowdown: :bg: :screwy:

http://i.data.bg/08/02/04/794494_orig.jpg

http://i.data.bg/08/02/04/794497_orig.jpg

http://i.data.bg/08/02/04/794502_orig.jpg

http://i.data.bg/08/02/04/794505_orig.jpg

http://i.data.bg/08/02/04/794511_orig.jpg

http://i.data.bg/08/02/04/794515_orig.jpg

http://i.data.bg/08/02/04/794519_orig.jpg

http://i.data.bg/08/02/04/794522_orig.jpg

http://i.data.bg/08/02/04/794526_orig.jpg

http://i.data.bg/08/02/04/794532_orig.jpg

http://i.data.bg/08/02/04/794537_orig.jpg

това са всичките папарашки снимки от гсм-то които успях да изкопча дано да тръгне :screwy:

п.с. много е важен климатика .... в потрес е защо не бачкал ...

JORDANGT
05-02-2008, 00:22
На снимки си го докарал добре,но дай и малко повече инфо де :wink:

ALFA155Ts
05-02-2008, 00:28
ще ми се карат... :D 1,7 8клапана с вал от 1.5 да има по голяма камера турбината е от опел 2,0 .... не е палено още .... ще видим живот и здраве какво ще направят на вид изглежда много истинско

vikoalfa
05-02-2008, 01:50
Само кажи буталата и биелите какви са :?: :?: :?:
Само това,само това :please:

drigata
07-02-2008, 19:40
значи може ли и аз да попитам нещо,тва 1,7 мотора е с ход 72мм,а вие сте сложили колянов вал от 1,5 тоест 67,2 ход ,или разлика от 4,8мм,значи това ще ви е недохода ,до тук добре ,но кажете ми за бога някой от вас може ли да смята,или не знаете какво и как да смятате

1,7 мотора е на 9,5/1 сгъстяване,и от това което сте направили следва че сте го направили на 5/1,за мене лично този тунинг няма да е сполучлив,или имате намерение да направите буст от рода 3бара,ако изобщо запали ,а и с този j-троник,какво ще управлявате


моят савет е че първо трябва да посмятате или да си върнете стаерият колянов вал и да не надувате повече от 0,6бара,сменете j-троника ,сложете подобаваща електроника(мегасекурит),трябва да си сметнете дюзите щото ако оставите оригиналните ще се получи обедняване на сместа при наличието на буст и ще имате бутала които дори няма да стават за пепелници

има много за смятане преди да започнете с гаячните ключове

WhitePower
08-02-2008, 11:10
остави ги хората ве
никои не се е родил научен
зали знаеш че трябва да счупиш определен брой мотори за да се научиш как стават нещата
най важното в такова начинание е желанието , останалото се намира в магазините

drigata
08-02-2008, 15:53
колега,аз не ги упреквам,а точно обратното,смятам че ще имат полза от това което съм им написал,ако се заинтерисуват на драго сърце ще помагам с каквото мога

не е ли по добре повече глави да умуват върху този проект ,и смятам че стане нещо нечувано :D

Grozdan
08-02-2008, 17:08
Жаден съм за информация относно този проект.И ако слушате дригата няма да сбъркате :wink:

drigata
08-02-2008, 17:56
колеги,ще ви дам няколко идеи

1-намирате блок или основните пети от 16v мотор(боксер),защото има пръскалки които охлаждат буталата от долната част(пръскат масло)

2-слагате си нормалният колянов вал,и ако толкова много държите да разедите мотора,си поръчайте двойни гарнитури(1,4мм+1,4мм),това се равнява на 8кубични см +50 кубика камера,ще падне някъде към 8/1


3- равни рънъри на изпускателният колектор


4-търсете или кажете каква е турбината за да ви дам турбо картата за нея и да видите дали ще има нужният дебит и налягане,в какви обороти искате да има буст????????


5-според турбината и нейните спецификации се изчисляват и дюзите иначе баммммммм.......



6-кулера също се смята,какво кпд

7-какво ще управлява този мотор(щото с тоя j-троник и делко-твърдо неееее)


ако ви трябва помощ свиркайте,на се срамувайте,никой не се е родил научен

ай със здраве

hondoman
08-02-2008, 18:44
Е най- полсе да видим 33-ка турбо ще е интересно това зверче какво ще прави 8)

DJ_STIVAN
08-02-2008, 19:19
Дам!!! И аз следя с нетарпение проекта.... искаше ми се много да видя някоя 16V-ка с турбо но.... и с тази е интересно. Чудно ми е колко коня ще даде на колелата това нещо и дали ще издържи ходовата част (най-вече скоростите). Предполагам,че в този си вид ще издържи, но с едни големи дюзи и добра елактроника.... може друго ядче да стоят нещата :twisted:

Grozdan
14-02-2008, 19:15
Колеги,има ли развитие с проекта?

drigata
18-02-2008, 20:10
коментарът,ще е след като запали,чакам с нетърпение отзивите,добре,зле ,супер е мнооооу върви,праи 12 по гтк

DJ_STIVAN
18-02-2008, 23:24
коментарът,ще е след като запали,чакам с нетърпение отзивите,добре,зле ,супер е мнооооу върви,праи 12 по гтк

Дам... какво стана колеги? До каде стигна проекта, нищо неказвате? Хвърлихте рибата и ся се скатаваите. Давайте инфо че като гледам доста интерес има :wink:

Sergey_gigov
17-03-2008, 19:27
кой прав кой не аз не можах да разбера сега запали ли вече това чудуна техниката или не - айде кажете нещо повече , че само задавате и след това си мълчите - не е честно така искаме инфо

Novachev
17-03-2008, 20:32
Чух едни слухове не много добри че нещо май ... ама ще оствяа alfa155TS да ви каже каква са я свършили.

ALFA155Ts
17-03-2008, 21:51
Чух едни слухове не много добри че нещо май ... ама ще оствяа alfa155TS да ви каже каква са я свършили. :priest: ..... следващия път нищо не направиха

Sergey_gigov
17-03-2008, 23:28
язък - много се надявах да видя боксер - турбо :x

drigata
17-04-2008, 11:24
ще видиш!!!!!!!!!!!!

hsr
18-06-2008, 11:53
ПРЕДИЗВИКВАМ ТЕ ГОСПОДИН ТЕРМИНАТОР,НАЧЕВ,ТАЗИ НЕДЕЛЯ НА ПИСТА МАЛЕВО В ХАСКОВО

заради теб съм ангажирал снимачен екип на местната кабелна,но според мен ще ти се дръпне ..... и няма да дойдеш

да те видя какъв ще ти е поста???????????

За съжаление няма да получиш отговор, понеже човека с бързия боксер вече е с БАН по ИП :?

TishO
14-01-2009, 23:40
язък - много се надявах да видя боксер - турбо :x


Даи боже до итал геста да оспея да си сложа и ще видиш на 33 1.7 8v + TURBO :machinegunner: е само ако може един зарибен новак да доиде незнам какви са ви изискванията за сега сам само съфорумник :cheers:

Novachev
04-03-2009, 13:22
Сега да внеса малко разяснение по темата
Значи колата в крайна сметка е запалила и е вървяла около 2 седмици мисля че около 300км но и двете турбини които са и сложили са били свършили и не е вдигала повече от 0,3-0,4 бара. Даже в момента колата е движение но без турбина и със сменени глави. Колата е била разредена достатъчно че да издържи на 1,5 бара но уви. Момчето се оплака че е имал проблеми със нагряването на турбото и пространствата около него. Няма много място в коша на боксера за турбина.

drigata
05-03-2009, 22:15
Сега да внеса малко разяснение по темата
Значи колата в крайна сметка е запалила и е вървяла около 2 седмици мисля че около 300км но и двете турбини които са и сложили са били свършили и не е вдигала повече от 0,3-0,4 бара. Даже в момента колата е движение но без турбина и със сменени глави. Колата е била разредена достатъчно че да издържи на 1,5 бара но уви. Момчето се оплака че е имал проблеми със нагряването на турбото и пространствата около него. Няма много място в коша на боксера за турбина.

я дай по подробно инфо.......

карантиите стокови ли са кви турбини ползват,с каква електроника е и прочие,плийййс

Novachev
06-03-2009, 17:27
я дай по подробно инфо.......

карантиите стокови ли са кви турбини ползват,с каква електроника е и прочие,плийййс
Ще поразпитам по подробно и ще ти кажа а може и да ти пратя телефона на момчето да се разберете че става голяма препредаване. Или може да питаш колегата Rado145QV

Novachev
07-03-2009, 20:13
Сега след справка положението е следното двигателя на колата е от 33 1,7 8v с хидравлични повдигачи.
Сложен е колянов вал от 1,5 и двигателя е станал с компресия 7,5 . и разпределителни валове от 1,7 8V хидравлични повдигачи и карбуратори
След като се е разбрало че турбината и турбопътищата не са наред блока е свален с 2мм на страна турбото е премахнато и колата се кара и върви с компресия 17 и ускорява доста добре за кубатурата си която е малко неизвестна в момента да кажем 1,6

Furious 155
07-03-2009, 20:45
блока е свален с 2мм на страна турбото е премахнато и колата се кара и върви с компресия 17 и ускорява доста добре за кубатурата си която е малко неизвестна в момента да кажем 1,6
17:1 компресия? С каква адска смес се кара вместо бензин тая кола?

Novachev
07-03-2009, 20:49
17:1 компресия? С каква адска смес се кара вместо бензин тая кола?
LPG момчето се занимава с монтаж на газови и като е бил турбиниран мотора пак е бил на ГАЗ

stelt
07-03-2009, 22:34
Сега след справка положението е следното двигателя на колата е от 33 1,7 8v с хидравлични повдигачи.
Сложен е колянов вал от 1,5 и двигателя е станал с компресия 7,5 . и разпределителни валове от 1,7 8V хидравлични повдигачи и карбуратори
След като се е разбрало че турбината и турбопътищата не са наред блока е свален с 2мм на страна турбото е премахнато и колата се кара и върви с компресия 17 и ускорява доста добре за кубатурата си която е малко неизвестна в момента да кажем 1,6

Последно за степен на сгъстяване ли става въпрос или за налягане в цилиндъра, щот и за двете понятия цифрата 17 ми се вижда нереална.

Furious 155
08-03-2009, 00:53
Последно за степен на сгъстяване ли става въпрос или за налягане в цилиндъра, щот и за двете понятия цифрата 17 ми се вижда нереална.

да и на мен ми се вижда доста 17, ако е степен на сгъстяване. Дори на газ май пак няма да му стига...газта знам че октана и е грубо 112-120.

Novachev
08-03-2009, 09:33
компресията е била 17 атмосфери степента на сгъстяване не е измервана нали знаете че е по особено там измерването

stelt
08-03-2009, 21:06
Е значи вероятността манометъра с който са мерили налягане да не е работел както трябва е огромна.

Novachev
08-03-2009, 21:25
Е значи вероятността манометъра с който са мерили налягане да не е работел както трябва е огромна.

Не бе манометъра си е верен и сега си мерят с него просто маниака много ударил надолу блока, а пък и сега е намаляла компресията онзи ден беше около 14-15

b_angelov
16-04-2009, 08:27
Маниаците са си маниаци... :)
Отиваме ние онзи ден в Троян на почивка с Радо и той вика:
- Дай да отскочим до Плевен да пием кафенце и да видим една запалена 145-ца.
ОК. Отиваме и кво да видим - Един грозен въглен.
- Чудна работа - вика Радо и я спазари за 500 лв.
Още на следващия ден другите маниачета - брат му Калоян и братовчед му Георги отидоха, закачиха я на твърда връзка и газ към Поморие.
Питам ги: Добре де, кво ще я правите??
Гошето се подхили леко и спомена за един 3.0 V6 12V мотор от една 164-ка. :shocked:
Ха ся де, този мотор да влезе в тоя въглен...
От началото не повярвах, но като ги видях онзи ден - усилено се работеше по колата. Днес ми казаха, че коша вече е очистен от всичко що е било вътре и боядисан. Дори вече си имала нова ел. инсталация.
Както си мислех, че ще имат поне 3 месеца работа, май до 2-3 седмици ще хвърка най-бързата 145-ца в региона.
Проекта си е доста сложен, но виждам че инжовете си решават проблемите с лекота.

Днес пак ще ида до сервиза, където реставрират тая овъглена кукла. След това пак ще постна някоя нова снимчица да видим докъде са стигнали.

Пожелавам им успех!

abart_
16-04-2009, 12:56
само да уточня мотора е 3.0 V6 12V !!! значи бързо напредва проекта,трябва да ги навестя скоро :waving: маняците

b_angelov
16-04-2009, 23:23
само да уточня мотора е 3.0 V6 12V !!! значи бързо напредва проекта,трябва да ги навестя скоро :waving: маняците

Да, прав си за мотора. Моя грешка.
Днес видях докъде са я докарали, но снимки ще кача утре, че немога да гледам от умора ;)

b_angelov
17-04-2009, 13:48
Ето още малко снимчици от вчера. Работата по мотора върви много добре. Вече има и някои ламарини като брони, маска и капак. Ел. инсталацията е още вън, ама днес-утре ще влезе

b_angelov
18-04-2009, 13:58
Не би трябвало да има проблеми с разделянето на темите, но и двата проекта се правят от едни и същи маниаци - Радо и всички мастери покрай него.

Проект с нов турбо боксер ще бъде скоро на дневен ред, само се издирва колянов вал за 1.7

Скоро ще пусна и снимки от един труг проект който правят. Проект, мечта за всеки маниак от FIAT форума - а именно FIAT Punto 2000 16V Turbo :shocking:

Тия младежи не си играят. Евала за ентусиазма им, и за това, че нищо не ги спира! :)

b_angelov
19-04-2009, 14:21
А ето и малко снимчици от другия им проект, които вчера ви обещах да пусна - Фиат Пунто 2000 16V Турбо! :boxed:
Цяла предница почти, заедно с мотора, свалена от Фиат Купе.

Незнам как ще затворят капака накря.

DJ
19-04-2009, 22:19
А ето и малко снимчици от другия им проект, които вчера ви обещах да пусна - Фиат Пунто 2000 16V Турбо! :boxed:
Цяла предница почти, заедно с мотора, свалена от Фиат Купе.

Незнам как ще затворят капака накря.

А това с обикновенния диференциал ли ще остане? макар че и с Q2 да е май доста трудно ще потегля:lupe:

Доко
23-04-2009, 23:21
Малко снимки от днес по проекта 145 3.0 , двигателя вече е в коша, маняци са :photo:

b_angelov
23-04-2009, 23:32
Да, двигателя е обслужен, излъскан, надписите по капаците и октопода са боядисани в червено. Самоче пак леко са го омърляли, ама няма дерт.

Всичко изглежда почти готово, макар, че имат още доста работа.

Alfamaniak
26-04-2009, 03:11
Аз мисля че са 4-ри 145ците, ама още не се знае за 4-тата :meeting:

b_angelov
26-04-2009, 11:08
Съвсем скоро ще е първото въртене на стартера. Момчетата са много напред. Само дано не палят докато ме няма. Уж са обещали че ще чакат, за да правим клипове, ама като нямат и те търпение...

Mury
26-04-2009, 11:11
Съвсем скоро ще е пътвото въртене на стартера. Момчетата са много напред. Само дано не палят докато ме няма. Уж са обещали че ще чакат, за да правим клипове, ама като нямат и те търпение...

Браво на пичовете,евала,тва ми е мечтата на мен,само че 3.2 в коша на 146-цата:jumping::jumping::jumping:Интересуват ме някои неща,например с какво магаре е колата,и как ще се справят с включването на скоростите-с жила или щанги:tv::tv::tv:

b_angelov
26-04-2009, 12:17
Скоростната кутия е от 164-ката. Главините ще се сменят също със цялата им система - дискове накладки... от 164-ката. Задните главини също ще се сменят и ще са си с петте болта.
Скоростната кутия ще е с 2 щанги, без никакви жила.
Старото магаре е отрязано, и магарето от 164-ката е точно напаснато, заварено и подсилено към старото. Твърдят, че е станала отлично.
Иначе Диференциала е обикновен... засега. Няма шпер. Но няма да остане дълго така. Предполагам, че до Италфеста ще го направят Q2.
Електрониката се доработва от Петко и Киро в момента.
Много ми е интересно какво ще излезе и какво ще покажат дино тестовете, ако я закачат.

След малко отиваме на калабалък в сервиза им. После ще пускаме снимки ;)

Също ми е интересно и за проекта с Пунтото какво ще стане, но там нямам много поглед над нещата, че го правят на едно друго засекретено място :)

Mury
26-04-2009, 12:49
Скоростната кутия е от 164-ката. Главините ще се сменят също със цялата им система - дискове накладки... от 164-ката. Задните главини също ще се сменят и ще са си с петте болта.
Скоростната кутия ще е с 2 щанги, без никакви жила.
Старото магаре е отрязано, и магарето от 164-ката е точно напаснато, заварено и подсилено към старото. Твърдят, че е станала отлично.
Иначе Диференциала е обикновен... засега. Няма шпер. Но няма да остане дълго така. Предполагам, че до Италфеста ще го направят Q2.
Електрониката се доработва от Петко и Киро в момента.
Много ми е интересно какво ще излезе и какво ще покажат дино тестовете, ако я закачат.

След малко отиваме на калабалък в сервиза им. После ще пускаме снимки ;)

Също ми е интересно и за проекта с Пунтото какво ще стане, но там нямам много поглед над нещата, че го правят на едно друго засекретено място :)

Благодаря за инфото:busted_cop::busted_cop:

П.С.М/у другото в София има такова Пунто,на него обаче са му удължавали коша,защото не са могли да съберат всичко:busted_cop::busted_cop::busted_cop:

b_angelov
27-04-2009, 00:21
Ооо, нашите са го събрали. Всичко, до последния кабе. Днес даже го запалили. Всичко било нормално засега. Турбинката надувала добре, мотора се държал прекрасно.

Не само това, ами и 145-цата запалила днес. Поръмжала само на место за минутка, да се изкефи тима на саунда. Самоче това ми се казва в последствие. :smackbum:

P.S. Нено днес беше там и я видя, час-два преди да запали.

b_angelov
05-05-2009, 22:14
Колеги, 145 3.0 V6 вече е в движение. Има още много работи да се правят по нея, но като цяло я подкараха малко. Шумна е, защото няма хубава генерация. В момента е със стандартната за 145, но с преработени колектори. Скоро ще влизат оригиналните, с нови меки връзки. Намерени са и халогени за маската, нови спортни пружини...
Оборотомера вече работи, остана скоростомера и още някои работи по електрониката - за налягане на маслото и темподобни "глезотийки" :) Трябва да се сменят и задните главини. Има още около 2 месеца работа, докато се доизкосури всичко.
Леле, луда е тази кола. Оборотомера полудява. За един миг отива от 1000 до около 8000 оборота. Самоче съседите са нервни и негодуват като мърмори мотора със тази генерация.

Ето и малко пресни снимки:

Rado145QV
06-05-2009, 23:16
идва и ред на следващият проект 145 1.9 QVD утре я започвам,та да видим колко коне ще изкараме от 1.9 jtd,от 116 мисля поне до 200 но това ще стане благодарение и на колегите от JTD POWER.

Alfamaniak
06-05-2009, 23:20
идва и ред на следващият проект 145 1.9 QVD утре я започвам,та да видим колко коне ще изкараме от 1.9 jtd,от 116 мисля поне до 200 но това ще стане благодарение и на колегите от JTD POWER.

Смятай че сме ги подминали ;) Вече е тествано :grandpa:

Mitko_155
08-05-2009, 01:28
Също ми е интересно и за проекта с Пунтото какво ще стане, но там нямам много поглед над нещата, че го правят на едно друго засекретено място :)

Колега, какво стана с пунтото как вървят нещата, много ми стана интересно. Знаеш ли какво точно са преправили та да вкарат 2.0 турбо 16-ка в коша на ГТ-то.(захващане на мотора ,на скоростите ,полуоските дали са рязали та да паснат и окачването от пунтото ли са оставили) ?

b_angelov
08-05-2009, 17:03
Колега, какво стана с пунтото как вървят нещата, много ми стана интересно. Знаеш ли какво точно са преправили та да вкарат 2.0 турбо 16-ка в коша на ГТ-то.(захващане на мотора ,на скоростите ,полуоските дали са рязали та да паснат и окачването от пунтото ли са оставили) ?

Колега, захващането на мотора е доработвано. Тампоните му почти идват на оригиналните, но има няколко, които са доработвани.
Скоростите са преправяни също. Ако не се лъжа на GT-то са със жила, а на купето са били с течност.
Относно полуоските - рязана е само едната, за да може да влезе мотора.
Окачването си е от пунтото. Все пак е GT и си е много добро спортно окачване. По-добро от на Купето.
Засега знам, че колата запали преди седмица още, но има работа по нея с месеци.

Mury
09-05-2009, 23:02
идва и ред на следващият проект 145 1.9 QVD утре я започвам,та да видим колко коне ще изкараме от 1.9 jtd,от 116 мисля поне до 200 но това ще стане благодарение и на колегите от JTD POWER.

Бая требе се потрудите за да постигнете 200 коня от 1.9 8в ЖТД,за мен това е невъзможно:screwy::screwy::screwy::screwy:каквото и да направите аз си мисля че неможе да ги постигнете.Ако успеете,искам да качите графика от дино,иначе няма как да повярвам.

П.С.Изказвам се така,защото знам на какво беше подложена колата на Пух,за да достигне 208 коня на колелата,колата е 1.9 16в ЖТД-140 коня:screwy::screwy::screwy:


Окачването си е от пунтото. Все пак е GT и си е много добро спортно окачване. По-добро от на Купето.

Тук нищо не каза,окачванте но Пунто ГТ е меко казано смешно в сравнение с това на Фиат Купе турбо

Rado145QV
12-05-2009, 02:42
Бая требе се потрудите за да постигнете 200 коня от 1.9 8в ЖТД,за мен това е невъзможно:screwy::screwy::screwy::screwy:каквото и да направите аз си мисля че неможе да ги постигнете.Ако успеете,искам да качите графика от дино,иначе няма как да повярвам.

П.С.Изказвам се така,защото знам на какво беше подложена колата на Пух,за да достигне 208 коня на колелата,колата е 1.9 16в ЖТД-140 коня:screwy::screwy::screwy:



Тук нищо не каза,окачванте но Пунто ГТ е меко казано смешно в сравнение с това на Фиат Купе турбо
пунтото е с окачване koni fsb регулируемо така че няма проблем.а що се отнася за дизела 200 коня смятам да стане с смяната на турбината , колера и малко дачици и много помощ от петко и киро

WhitePower
12-05-2009, 17:03
аз само едно неразбрах защо сменяте двигателя на пунтарата - конете ли не стигат или какво
има едни много лош проблем сега с големия мотор
центъра на тежастта е много напред и задницата остава много лека , в завойте ще е мноого нестабилна независимо дали ще е с кони или не
проекта веднъж вече е пробван в англия и това са отзивите
Но за Драг ще е адска машина ако я напънете до към 300 кончета

hristiqn
12-05-2009, 17:25
До два дни трябва да почнем да слагаме мотора от купето в алфата (16 клапановият 190 коня) , засега си го оставям напълно сток ,така че може да я пробваме с печката . Поздрави за добрите проекти :grandpa:

nastybg
14-05-2009, 20:40
аз само едно неразбрах защо сменяте двигателя на пунтарата - конете ли не стигат или какво
има едни много лош проблем сега с големия мотор
центъра на тежастта е много напред и задницата остава много лека , в завойте ще е мноого нестабилна независимо дали ще е с кони или не
проекта веднъж вече е пробван в англия и това са отзивите
Но за Драг ще е адска машина ако я напънете до към 300 кончета

... тежести ... :smoke:

ne0
14-05-2009, 23:38
аз им казах че акъл нямат ама кой ли има. Яд ме е че можеше да се хванат да направят една 75 например. А иначе за проектите, нямам думи, замъглени мозъци действат там... дано да се карат колите. Аз 145 3.0 съм сигурен че всичко повече от 10 градуса на завой ще е опасно. НО пък е уникално нещо.
Незабравяйте че всяка кола си има предназначение.
Интересно е и дезелчето.
И не сравнявайте колите по бързина що е грешно. И незабравяйте че говорите единствено и само за права линия ;)

WhitePower
15-05-2009, 00:31
аз им казах че акъл нямат ама кой ли има. Яд ме е че можеше да се хванат да направят една 75 например. А иначе за проектите, нямам думи, замъглени мозъци действат там... дано да се карат колите. Аз 145 3.0 съм сигурен че всичко повече от 10 градуса на завой ще е опасно. НО пък е уникално нещо.
Незабравяйте че всяка кола си има предназначение.
Интересно е и дезелчето.
И не сравнявайте колите по бързина що е грешно. И незабравяйте че говорите единствено и само за права линия ;)

как не се сетихме бе - правят я за дрифт

Rado145QV
15-05-2009, 03:36
как не се сетихме бе - правят я за дрифт
колега ншето xоби е да правим алфи не да се пускаме някаде си а като xоби за занимание.това 3.0 го направиxме за наше удоволствие да видим какво ще стане.не е за дрифт нито за драг,а за каране по нормален път като нормална 145

ne0
15-05-2009, 10:39
алфамицин се казва това Радо...

WhitePower
16-05-2009, 00:07
колега ншето xоби е да правим алфи не да се пускаме някаде си а като xоби за занимание.това 3.0 го направиxме за наше удоволствие да видим какво ще стане.не е за дрифт нито за драг,а за каране по нормален път като нормална 145

шегичка бе не се засягаи и ние се кефиме щото сте умупомрачени фенове

punto gt
16-05-2009, 02:34
ето малко инфо и за пунтото почти е готово
http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=42553

Mury
16-05-2009, 10:29
пунтото е с окачване koni fsb регулируемо така че няма проблем.а що се отнася за дизела 200 коня смятам да стане с смяната на турбината , колера и малко дачици и много помощ от петко и киро
Така вече може,но пак ще е трудно,казвам ви ние правихме кола с 1.9 16в Мжет с доста преработки стигна 208 коня на колелата:boxing::boxing::boxing::boxing:

ne0
17-05-2009, 04:34
нека следващите постове да са по темата

krotall
22-05-2009, 15:46
здравейте
може ли адрес и телефон на Радо
благодаря предварително

white-shark
09-06-2009, 14:47
Вчера Алфата взе първата си заблудена жертва:death:
Засякохме се с момчето из улиците на града случайно.И по принцип съм отворен откъм заигравки като видях 145-ца си помислих,че е поредния ентусиаст с 1.4 на големи джанти :mrgreen:
Реших да я наказвам,но си взех жестоко...няма какво да ви описвам жалкото си падение:surrender: Като разбрах с какъв мотор е и че докато аз съм ръгал в лютеницата колегата е бръмкал на 5-та само с газ:shock::stumm:
Въпреки,че имаме един Фиат в семейството не съм италфен,но работата по тая кола е достойна за похвала.Евала на момчето,че е такъв пич и вдигна капака и разказа за колата.Колата е:plane:...няма какво повече да се каже.
Браво пак ще кажа и безварийно шофиране на бегачката.А на всички останали пожелавам да могат да си позволят да си направят такава кола.

п.с:момчето с черното бмв съм аз;)

bager
09-06-2009, 15:55
Такива проекти не могат да не предизвикат уважение към хората, които ги правят! Браво за отделеното време и средства, както и за голямото желание за направата на нещо по-различно от стандартното.
И тъй като това лято съм запланувал една почивка в Поморие за около седмица, ще е истинско удоволствие за мен да видя на живо 145-ца 3.0 V6(ако може, разбира се).
Поздрави!

KGB
01-08-2009, 05:48
Дизеловата бегачка в момента е в София....правиме й настройки за планиския шампионат.

nastybg
02-08-2009, 15:58
А ето и малко снимчици от другия им проект, които вчера ви обещах да пусна - Фиат Пунто 2000 16V Турбо! :boxed:
Цяла предница почти, заедно с мотора, свалена от Фиат Купе.

Незнам как ще затворят капака накря.
Колеги до колкото разбрах проекта завършва трагично ...

http://www.dariknews.bg/view_article.php?article_id=380247

ПП. Дано другите две момчета да се оправят :rip:

KGB
02-09-2009, 14:11
упдате по темата:

Живот и здраве скоро 145 3.0V6 ще е с турбо или компресор....повече информация скоро.

Gosheto30v6
07-03-2010, 00:07
упдате по темата:

Живот и здраве скоро 145 3.0V6 ще е с турбо или компресор....повече информация скоро.
Да,живот и здраве ще видим какво ще се получи,:thumbup:ама имам един боксер които вече не тьрпи отлагане и много се задьржа в бокса(замрьрзна вече почти година)и ме рови много отвьтре,та тои сега ми е на преден план.С доста подобрения по мотора и електрониката, да видим какво ще излезе,ама ще ми е необходима и вашата помощ:razz:

S_G_M
07-03-2010, 02:06
Аре Гоше , давай задачите за изпълнение...

Gosheto30v6
07-03-2010, 11:54
Скоро,много скоро.....

Kris
07-03-2010, 14:11
Дай да го видим тоз боксер, за гледане ли е:new_Eyecrazy: Купе намери ли се

Gosheto30v6
07-03-2010, 21:19
Дай да го видим тоз боксер, за гледане ли е:new_Eyecrazy: Купе намери ли се
Абе то купето е още в процес на уговаряне:handshake:,ама сьс сигорност ще е то.:yes:Иначе мотара вече сьм го сьбрал(след дьььььлго тьрсене на к. вал за 1.7),с малко по специални валове,доста подобрения по главите и друга електроника(сьс 4 блокбобини)като мисля да я карам само по дросели:innocent:(става вьпрос за 33 1.7 16в. 4х4)като взема купето ще пусна снимки че сега само един мотор с кутия и кабелаци......;)

Kris
07-03-2010, 21:29
Като го съберете дайте да направиме една сверка със сток 16в боксер

Gosheto30v6
07-03-2010, 21:42
Като го съберете дайте да направиме една сверка със сток 16в боксер
До там да стигнем......живот и здраве ще я направим:th_up:

Rado145QV
08-03-2010, 15:33
Като го съберете дайте да направиме една сверка със сток 16в боксерколега ако беше дал купе от. р4 досега сверката щеше да се е състояла.не си ли размислил за някое купе обурудвано без мотор и кутия,и салон не ми трябва.ако измислиш нещо звънкаи:fish:

Gosheto30v6
12-03-2010, 22:31
Оооооохххххх........много се изнервих неска след поредните преговори на това купе,(кой щал да го взима,кой бил го капарирал,друг ме плаши с прехвьрляне)абе все гледам с добрата(отиваш с парите и го питаш колко иска,а то само това,онова,разни овьртания,а уж за даване била)ама взе да ми писва вече и нещата отиват кьм:paddle::paddle::paddle::stretcher: колкото и да не ми се иска.Моля ви даите някоя оферта за купе на 33-ка(ако може по здраво),може и на Л.С.,а ако може и 4х4 да е било още по добре:D. За модераторите ,малко се извинявам че,то май малко като обява ми излезе тоя пост:innocent:

Rado145QV
16-03-2010, 21:01
купето от 33 п4 вече е налице благодарение на КРИС, проект 33 1.7 16 4х4 продължава с пълни обороти,тази седмица ГОШЕТО ще качи малко снимки и инфо по проекта.

TishO
16-03-2010, 22:12
купето от 33 п4 вече е налице благодарение на КРИС, проект 33 1.7 16 4х4 продължава с пълни обороти,тази седмица ГОШЕТО ще качи малко снимки и инфо по проекта.

Само така :metal:.Чакаме снимки и допълнителна информация!!!

Gosheto30v6
19-03-2010, 23:57
Значи още ведньж благодарности на Крис за купето:clapping:,утре го качвам на гредата за разтягане че е леко чукнато в десния краи,ще гледам да нащтракам малко снимки ако не отсьмнем много,;)м/у другото на красавицата и липсва един заден споилер,така че ако на някои му се намират в повече..........да звьнка 0886616234:D

S_G_M
21-03-2010, 19:07
Малко подобрения по колата на Радо.

Stoyan Georgiev
22-03-2010, 11:26
хехеее евалата :)

ALFA JTD
23-03-2010, 20:24
екстра е станало:Yoda:

Kris
25-03-2010, 20:55
Гошо, дай да гледаме кво става с гробницата

Rado145QV
26-03-2010, 00:24
Гошо, дай да гледаме кво става с гробницата
вече не е гробница а грозното пате се превърна в красив червен лебед.няма да я познаеш като я видиш.скоро гошо ще пусне някоя снимка

TishO
02-04-2010, 16:46
вече не е гробница а грозното пате се превърна в красив червен лебед.няма да я познаеш като я видиш.скоро гошо ще пусне някоя снимка


А снимки се още няма?????

Desi323
02-04-2010, 22:05
http://www.clubalfaromeo.com/forum/picture.php?pictureid=2227&albumid=662&dl=1270231009&thumb=1 (http://www.clubalfaromeo.com/forum/album.php?albumid=662&pictureid=2227) http://www.clubalfaromeo.com/forum/picture.php?pictureid=2226&albumid=662&dl=1270231009&thumb=1 (http://www.clubalfaromeo.com/forum/album.php?albumid=662&pictureid=2226) http://www.clubalfaromeo.com/forum/picture.php?pictureid=2225&albumid=662&dl=1270231009&thumb=1 (http://www.clubalfaromeo.com/forum/album.php?albumid=662&pictureid=2225)ето малко снимки на грозното пате, скоро ще направим още, вече и с новия двг;)

Desi323
02-04-2010, 22:26
http://www.clubalfaromeo.com/forum/images/attach/jpg.gifhttp://www.clubalfaromeo.com/forum/images/attach/jpg.gifhttp://www.clubalfaromeo.com/forum/images/attach/jpg.gifето още малко

Kris
02-04-2010, 22:38
Кво излезе по двигателя?

Gosheto30v6
03-04-2010, 01:58
Двигатела не сьм го отварял още,ама той отива в мазата за части.Между другото току що се сдобих с кожен салон REKARO от сьщата такава 33-ка,благодарение на братофчедите(Радо и Калоян):static:.Все още си тьрся споилер и пр.стькло.;)

Gosheto30v6
30-04-2010, 22:07
Вече и стькло си взех,ново,остана да сглобявам.Поне запали бракмата и с бракма,ще гледам да кача някоя снимка и клип утре

Desi323
02-05-2010, 21:26
ето най пресните снимки от днес, май ще предстой поредната смяна на електрониката, че нещо него кефи вървежът

Kris
02-05-2010, 21:37
като слезе от оная 145ца и седне в 33ката е нормално да не го кефи вървежа :)

TishO
02-05-2010, 21:45
:drool: Направо нямам думи прекрасна е !!!!!
Един въпрос на мястото на котията на филтъра кулер ли е тва да не се подготвя за турбиниране случаино:smoke:

Gosheto30v6
02-05-2010, 22:08
Това е радиаточето за маслото колега;),макар че все ми се вьртят и от тези другите радиатори дето ги спомена,и едни турбини сьщо из главата:whistle:,ама за сега ще е така,че предстои боядисване и разработка малко :drive:пьк след това ще видим:waving:

TishO
02-05-2010, 22:50
46527 Ами наща турбинираната 33-ка там е кулера а радяторчето за маслото е долу !!! За това питах !!! :D 46528

Kris
17-05-2010, 00:18
кво стана, защо не кара на калояново?

Gosheto30v6
23-05-2010, 01:53
кво стана, защо не кара на калояново?
На работа бях и не можах да се освободя,ама и 33-та не беше напьлно готова,не успях да я направя тази година много ми се искаше да доида с нея и да покарам

Desi323
31-05-2010, 23:25
33-ката почти е готова, вече е подготвена за боядисване, сигурно накрая на тая седмица ще я пръснат, иначе останаха някои дребни неща за дооправяне. За сега тва от мен, повече информация накрая на седмицата като си доиде брат ми.

Desi323
06-06-2010, 02:06
Eто последните снимки от днес, най-накрая боядисана:static:

Flame
06-06-2010, 02:13
Браво,много е красива:drool:

MUROMAN
06-06-2010, 11:38
Браво,много е красива:drool:

Супер е колата ,много радва окото,дано да стане още по-вървяща и да радва много собственика си.:clap:

Stoyan Georgiev
07-06-2010, 17:05
Адският цвят!


само и лайстничките да ги бяхте направили червени иииии щеше да е перфектна и веднага да ти предлагам бартер ;D

Gosheto30v6
08-06-2010, 23:00
Днес направих някоя друга врьтка из града(за сефте от като я боядисаха)и нещо като че ли пристьргва отдолу,да не говорим че фаровете светят някьде горе из дьрветата,предните пружини са ужасни за каране(добре,че нямам пломби из устата)и някак си имам чувството че и са умрели поне 20 коня от тия 16-ки ама пуста фаца:whistle:,и изобщо доста други дреболии които мн. ме дразнят.От утре ако остане време почвам с пр.пружини(смяна)и след това на стенд:D

Stoyan Georgiev
11-06-2010, 03:42
видяхме се днес на новата поща, колата наистина има страшна фаца, на живо особено през нощта е :big_love:

Desi323
21-06-2010, 23:21
Ето малко снимки от подобренията, това са новите глави и дюзи, а и притескател. Вече почти е привършил със смяната. И сега вече ако не му хареса вървежа незнам:hmm:

Gosheto30v6
22-06-2010, 03:09
Само дето имам едно усещане че този пьт притескателят ще дьржи ама фиродовият диск ще стане на парцали и като се замисля вече сьжалявам че не изчаках една седмица да сложа керамичен:innocent: Ама нали се бьрзаме да ги подкараме

DJ_STIVAN
22-06-2010, 21:40
Колега, горе доло на какво сгъстяване е колата? Като гледам сте взели максимума от главите. Има ли детонации?

Gosheto30v6
23-06-2010, 02:01
Чесно да ти кажа колега разликата за в момента е малко по добра от преди,ама пак не е това което очаквах.:dunno:Детонеции за сега няма,ама аз и сложих и УЖ по големи дюзи,заедно с регуатор за гориво,а сьщо и едно леко ремапче на комп.,и пак нещо не ми харесва:no:.Колата трьгва добре в ниските,от 3 до 5 хиляди оборота някакво замисляне тогава изведньж трьгва.Дали с тия дюзи нещо я обьрках или май ще иска и раздвижни шаиби.Ще измеря и згьстяването какво е,абе не искам да я правя някьв самолет,просто не сьм свикнал по сатофарите разни голфаджии или опелджии да си правят гаргара с мен;-),щото това ще ми е малолитажката за работа и предвижване.Ще видим и утре до кьде ще я докарам,наи вероятно до баи стугар за раздв.шаиби

xctr
23-06-2010, 12:17
Много е важно къде ти ходи аванса също така!
Действай с раздвижните шайби!!

Kris
23-06-2010, 13:20
.Колата трьгва добре в ниските,от 3 до 5 хиляди оборота някакво замисляне тогава изведньж трьгва

При мен също е така, както го описа. Слагал съм дюзи от 2 литров опел и ефект няма както са с двуточково впръскване

Gosheto30v6
23-06-2010, 20:46
При мен също е така, както го описа. Слагал съм дюзи от 2 литров опел и ефект няма както са с двуточково впръскване
ми то моите са със 4-ково впръскване ама кур.....:?.дали пак се удавя от гориво,с раздв.шаиби ша стане ясно.Поздрави:waving:

MrX
28-06-2010, 11:56
ми то моите са със 4-ково впръскване ама кур.....:?.дали пак се удавя от гориво,с раздв.шаиби ша стане ясно.Поздрави:waving:

Все ми се струва, че щом дюзите не пръскат директно в цилиндъра е без значение колко точково пръскат.

DJ_STIVAN
28-06-2010, 20:56
Кофтито е, че впръскват само в едината камера на смукателя.....

голямата риба
28-06-2010, 21:30
Все ми се струва, че щом дюзите не пръскат директно в цилиндъра е без значение колко точково пръскат.
Иво не е точно така
целта на многото отвори в дюзите е добро разпрашаване (смесообразуване)

но пък от друга страна само с бензин не става:)

Desi323
04-07-2010, 00:50
Крис, май колата доста е стояла на едно място. Днес, след поредния напън, лагерите започнаха да се обаждат един по един :haha:

Jorkkoo
04-07-2010, 09:08
То лагерите на една страна да оставим ... на третата снимка нещо подава муцуна отзаде с В6 мотор :)

сорри за офф-а :)

Gosheto30v6
04-07-2010, 11:42
То лагерите на една страна да оставим ... на третата снимка нещо подава муцуна отзаде с В6 мотор :)

сорри за офф-а :)
Това е едно спаидьрче,на което слагам три-литров мотор през свободното време,ама не е нещо особено,(наи слабата версия,184к.с.).ще ви кача инфо и снимки някои ден по подробно за него(вчера даже му се чу гласа)ама пьрво ще направя 33-ката.;)

eskaliburg
16-09-2010, 02:55
какво става със проектите ?

Gosheto30v6
16-09-2010, 20:56
какво става със проектите ?
за сега има лек застои ама много скоро ще ви представя официално 155 8в турбо.Не сам мн.лакум ще гоня около 200 коня пак да видим кво ще излезе що се отнася до 3 литровия спаидар които правих и за които не сам казвал' дано успее да доиде момчето на феста в хасково че след боята стана уникален'що се отнася до моя боксер 'още си чакам раздв.шаиби че маи доста избяга аванса:D

drigata
17-09-2010, 11:00
Кой аванс?????

Gosheto30v6
21-09-2010, 20:40
Кой аванс?????
малко прекалих сьс згьстяването,чука и аванса и на газ,та тва имах предвит,макар че имам едни сьмнения че и с раздвижните шаиби няма да се получи:innocent: ама все пак,проба/грешка;-)

ScuderiaAlfaCorse
22-09-2010, 12:14
Колеги извинявам се , че ви спамя темата , но тези дни ще идвам към Бургас да гледам една 146 1.9jtd и искам да ми кажете къде правят диагностика както трябва ?
Поздрави

S_G_M
13-10-2010, 21:40
Ето снимки на друг бургаски ИНЖ. , Гошо Ланчията .
Интегралето му е на 98% готово , за предстоящото състезание в Бургас тази неделя "Републикански шампионат по автомобилизъм писта Бургас" . Остават козметичните неща , като стикери , прагове , полиране и др. от този тип. В петък или събота ще има снимки и на 100% готовото Интеграле и още инфо за самото него.

Bobo
13-10-2010, 21:44
Ето снимки на друг бургаски ИНЖ. , Гошо Ланчията .
Интегралето му е на 98% готово , за предстоящото състезание в Бургас тази неделя "Републикански шампионат по автомобилизъм писта Бургас" . Остават козметичните неща , като стикери , прагове , полиране и др. от този тип. В петък или събота ще има снимки и на 100% готовото Интеграле и още инфо за самото него.

Евала за колата да му кажеш перфектна е - ма да беше снимал и мотора :grin:

S_G_M
13-10-2010, 21:47
Споко и него ще снимам тези дни .

abart_
13-10-2010, 22:05
Мотора е 8V :evil:

да доуточня,че не се разбира много от снимките.

Аз мислех че днес вече ще е с фарове и т.н......айде,че не остана :super:

Bobo
13-10-2010, 22:08
Мотора е 8V :evil:

да доуточня,че не се разбира много от снимките.

Аз мислех че днес вече ще е с фарове и т.н......айде,че не остана :super:

8V - 16V се тая колата е маняшка мен ме кефи много поне от снимките :grin:

abart_
13-10-2010, 22:15
8V - 16V се тая колата е маняшка мен ме кефи много поне от снимките :grin:

:th_up: На живо е още по-интересна.

За мен това е цвета за Гралето .

Дано не създава проблеми през уйкенда, и Гошо си покара както трябва. Успех!

S_G_M
13-10-2010, 22:25
Каза ми че бил с нова електроника и валове , тоест тази година ще е много по-добре.

ICI
14-10-2010, 00:02
Каза ми че бил с нова електроника и валове , тоест тази година ще е много по-добре.

снимай етикетчето на капака на ЕКУ-то да видим какво се има предвид под нова електроника ;)

а и с 8в мотора си е мъка да се извадят коне в сравнение с 16в-то ;)

mitaka_cs
14-10-2010, 01:20
Каза ми че бил с нова електроника и валове , тоест тази година ще е много по-добре.


снимай етикетчето на капака на ЕКУ-то да видим какво се има предвид под нова електроника ;)

а и с 8в мотора си е мъка да се извадят коне в сравнение с 16в-то ;)

На мен ми е интересно какви са новите валове и колко са "отпушили" 8-клапановата глава във високи обороти спрямо стандартните:)
Има ли информация за мощността преди и след валовете?

Rado145QV
14-10-2010, 01:42
мотора и електрониката са група А, нямат нищо общо с нормалните коли.,новите валове са коломбо беряни купени са от ники златков заедно с електрониката към тях,дюзите са 630кубика колата е около 300коня, но това е наи малкото интеграле на ГОшО ланчата тои има и още две интегралета които са 16клапанови с големите мотори едното го подготвя за ежедневка а другото за писта,на следващеят трак деи ще е на линия с някоя от красавиците.

vegatta
14-10-2010, 01:43
:th_up: На живо е още по-интересна.

За мен това е цвета за Гралето .



И не само................

иначе колата е много добре, а и на мен ми е итересно кви коне е с валовете и ква турбина е

оп Радо ме изпревари

Tie
14-10-2010, 11:18
А турбината каква е?

Rado145QV
14-10-2010, 21:48
турбината е motorsport от форд косуард доста по голяма е от т3 та изпускателната генерация е на 76

Gosheto30v6
14-10-2010, 22:20
Колата вече е напьлно завьршена,леки дреболии остават,каза адаша,дори и гласеца и чухме,то ени жестоки звуци на всякакви обор.,то ено гьрмяне ,трещяне:shocked:,абе направо ти се налива душата от всякьде,трябва да се чуе и види на живо ,че така...Евала адаш, ще стискаме палци на сьстезанието..:clap2::th_up:

Tie
15-10-2010, 11:12
Успех на състезанието!!!:th_up:

Bobo
15-10-2010, 14:08
турбината е motorsport от форд косуард доста по голяма е от т3 та изпускателната генерация е на 76

Кво значи моторспорт е турбината няма такова понятие ! Кажи каква е и кво значи по голяма от Т3 има доооста големи Т3-ки?

S_G_M
16-10-2010, 21:17
Ето снимки и от днес .

b_angelov
17-10-2010, 11:45
Добре изглежда колата. Само стикера на задния джам е голяма глупост.:chair:

kocta
17-10-2010, 17:33
Как се представи? На какво налягане караш? Замервана ли е колата?
Иначе лепенките ми идват в повече както под капака но все пак е делта.

S_G_M
17-10-2010, 17:39
Конкретни времена нямам , но днес на 3та обиколка отпадна :( излезе маркуча от турбото.

Kris
17-10-2010, 21:03
добре се движеше делтата, но конкуренцията беше жестока:clap2:

Rado145QV
23-10-2010, 01:24
на следващият трак деи гошо ланчията обеща да доиде да покара интегралето на пистата

kocta
23-10-2010, 05:05
А аз обещавам да го бия :grin:

голямата риба
23-10-2010, 11:08
на следващият трак деи гошо ланчията обеща да доиде да покара интегралето на пистата
на професионалистите не им ли е забранено

kocta
23-10-2010, 12:13
Попринцип Трак дей-овете са с несъстезателен характер.

ICI
23-10-2010, 23:52
на следващият трак деи гошо ланчията обеща да доиде да покара интегралето на пистата

Поздрави от нашето жълто слонче :)
http://www.streetfire.net/video/lancia-delta-integrale-evo2_2076721.htm

все още е слабичко, на зима ще стане към 500 ;) , жалко че няма да е подходящо тогава времето за даване на цялата газ.

Rado145QV
24-10-2010, 01:11
страхотна е:big_love:

eskaliburg
25-11-2010, 18:09
как върви със 33ка има ли раздвижванене ?

---------- Post added at 17:09 ---------- Previous post was at 17:09 ----------

как върви със 33ка има ли раздвижване ?

Gosheto30v6
25-11-2010, 20:27
как върви със 33ка има ли раздвижванене ?

---------- Post added at 17:09 ---------- Previous post was at 17:09 ----------

как върви със 33ка има ли раздвижване ?
За сега с 33-та няма,ама сьс 155-цата има ,и то многу сериозно развитие,много скоро ще има и снимков материал:naughty:

vegatta
26-11-2010, 10:49
Гоше върви ли??? 155-цата

Rado145QV
26-11-2010, 23:26
155та на гошето в момента се тунингова зверски,:shocked:но нека тои си каже и покаже,проекта е потаен никои не го е виждал:nono::frown:,работи се при заключени врати, и аз още не съм я виждал

oem
27-11-2010, 10:35
Поздрави от нашето жълто слонче :)
http://www.streetfire.net/video/lancia-delta-integrale-evo2_2076721.htm

все още е слабичко, на зима ще стане към 500 ;) , жалко че няма да е подходящо тогава времето за даване на цялата газ.

Разлаяхте кучетата :)

Rado145QV
27-11-2010, 21:41
прав си колега кучетата са разлаяни. с нетърпение се очаква следвщият трак деи.двете интегралета,,малкото 8в и голямото 16в,, на Гошо ланчията от Бургас ще са там да премерят сили с жълтото слонче от русе.

ne0
27-11-2010, 22:25
На следващия трак дей (дата си имаме, даже две :):):) ) ша има изненада за редовните участници ..... и без Гошо няма да ва пуснем на пистата....

ICI
28-11-2010, 23:41
кога ще е датата, че за нащо жълтото съм планирал да му вадя мотора за да слагам вече рейсинг частите, това едно на ръка а другото е собственикът му да изяви желание :) Пък и за другото червеното се сещам, ама много са трудни за навиване :)))

ne0
29-11-2010, 02:36
имате поне 4 месеца

ФЕРАРИСТ
29-11-2010, 19:06
На следващия трак дей (дата си имаме, даже две :):):) ) ша има изненада за редовните участници
Персонална мажоретка?????
Две?

kocta
29-11-2010, 19:17
И една качествена стига :D

Desi323
04-12-2010, 19:04
Така ето малко снимки по проекта със 155-та
За сега е това, очаквайте продължение:photo:

Jivko7777
04-12-2010, 19:49
Много добре! А какво се очаква като краен резултат?

acko88
04-12-2010, 20:44
Гоше браво бе момче :) айде успех в начинанието! :respect:

toki4a
04-12-2010, 20:45
да много добър проект,:grandpa: и аз искам да видя . крайния резултат

Da_Fuse
04-12-2010, 21:20
Много яка става! Мен ме интересува с каква електроника ще е двигателя, защото като гледам сте оставили дебитомер, та ми е любопитно... :)

to6ko
05-12-2010, 09:37
мн добре е станала но все си мисля че на дебитомера не му е мястото там....
мое мнение!

Mury
05-12-2010, 15:10
мн добре е станала но все си мисля че на дебитомера не му е мястото там....
мое мнение!

Точно тва смятах и аз да попитам,ако остане там дебитомера няма да издържи и първото даване на газ:dunno::dunno::dunno:

Bobi_33
05-12-2010, 15:44
А не трябваше ли дебитомера да бъде преди турбината или пак нещо съм се оакал. Там какво точно ще мери (където е в момента) ?
Няма ли да се затвори клапата когато се опита да надуе турбината?

MainaCore
05-12-2010, 20:28
На мен ми стана интересно и се допитах до специалисти и няма проблем дебитомера, да е там, но само в конкретния случай.

mitaka_cs
05-12-2010, 21:00
Какъв е измервателният обхват на този дебитомер?
Стандартно на какви двигатели се слага?
Колко макс. кг/ч въздух може да измери?

Gosheto30v6
05-12-2010, 21:19
По принцип щом дебитомера е от типа с клапата вьтре,няма голямо значение каде ще баде,в случая при мен колата ще се кара с неината си собствена електроника(понеже не сьм привьрженик на мега скюрити)но с доста доработки кьм нея,дебитомерьт ще остане така ,специално за него сьм се консултирал с приятел на които BMW-то му ,318 is би турбо,кара по този начин и няма проблем.Пьрвоначално ще гоня 200 коня при надув не повече от 1 бар,ама нека пьрво запали че после ще видим.Пристигна и новия маслен радиатор,остана да се преправи малко генерацията и малко работа по окабеляването и ще паля

Da_Fuse
06-12-2010, 20:06
За дебитомера ясно, просто ми стана интересно по каква причина си го оставил дебитомера, при положение, че почти няма начин да минеш без МАП, твоята заводска електроника как ще се "справи" с картите на мап-а/бууст-а..., при положение, че заводски няма мап? :roll:

vegatta
07-12-2010, 13:23
на колко я разреди бре

Bobo
07-12-2010, 22:34
За дебитомера ясно, просто ми стана интересно по каква причина си го оставил дебитомера, при положение, че почти няма начин да минеш без МАП, твоята заводска електроника как ще се "справи" с картите на мап-а/бууст-а..., при положение, че заводски няма мап? :roll:

Айде бе мойта никога не е имала мап в момента е 400 коня и пак е по дебитомер :flirt:

Gosheto30v6
07-12-2010, 23:01
Абе за разреждане не е мн. кам 9/1 9/2 ама за сега ще е така,докато не намеря турбо бутала.Що се отнася до ел. ,ползвам мап от 1.9 ж.т.д. които ще спомага за горивото при надув,и дюзи от сааб ли беше волво ли,2.5 турбо 380куб.високоомни.Ще имам и 5-а дюза,която сьщо ще се управлява от мапа ,като мога да си я регулирам с потенциометьр на какьв надув да дава гориво ако се стигне до там да обеднява вьв високите.Притеснява ме само тая кутия,че кат знам колко вече сьм смлял:death::mrgreen:........и то без турбо,кои знае сега ква ще излезе......;-)

голямата риба
08-12-2010, 00:32
ми слагай С530 кутия, с Q2-ка нали е модерно

Gosheto30v6
08-12-2010, 11:36
ми слагай С530 кутия, с Q2-ка нали е модерно
А бе то модерно ама за тия които я имат,пак такива кьт мен:brickwall:

голямата риба
08-12-2010, 13:00
ми те са по 150 лева

Z:)m
08-12-2010, 16:02
ми слагай С530 кутия, с Q2-ка нали е модерно

Това скоростна кутия от Фиат купе турбо ли е?
Няма ли да има "драми" с имплантирането на тази кутия към 155-цата?
Питам само за инфо, дали не е твърде трудоемко.

Gosheto30v6
08-12-2010, 23:19
ми те са по 150 лева Ами ако наистина ви се намират при вас на тази цена ,направо да я купувам,щото тук при нас за ена такава искат маика си баща си кьм 500-600лв.Да не говорим че последно тьрсих за шестака 6-степенна кутия,казаха ми в ена морга 900лв.:shock:,баси и кутията братче

---------- Post added at 22:19 ---------- Previous post was at 22:14 ----------


Това скоростна кутия от Фиат купе турбо ли е?
Няма ли да има "драми" с имплантирането на тази кутия към 155-цата?
Питам само за инфо, дали не е твърде трудоемко. Колега то драми винаги,поне да намерим частите,пьк все някак ще ги напаснем,ако не от 1-ият,то от 2-ият или 3-ият пат ще се получат,всичко е вьпрос на желание;)

1912
08-12-2010, 23:29
ooo
аз преминах през тая драма тъй че мога да помогна :)

Gosheto30v6
08-12-2010, 23:35
ooo
аз преминах през тая драма тъй че мога да помогна :) Ми ко я докарам и аз до там,че да сьбера частите за пьзела,може да се чуем зе някоя др. идея. М/у другото,твоя филм с кутиите го помня,беше маи бая голям:big_whoops: ,кои знае и при мене кьв ще излезе

1912
08-12-2010, 23:46
бе голям ама вече като си го гледал е друго :)
иначе ти трябват :
лоста с жилата
всички полуоски и карета
с тая паразитната и нейната стойка
по дългите носачи
и вече зависи дали ша си караш външните карета на стругар или ша сменяш шенкели....

Gosheto30v6
09-12-2010, 00:01
бе голям ама вече като си го гледал е друго :)
иначе ти трябват :
лоста с жилата
всички полуоски и карета
с тая паразитната и нейната стойка
по дългите носачи
и вече зависи дали ша си караш външните карета на стругар или ша сменяш шенкели.... Ми аз сега сьм сьс шенкели от фиат купе,заради сп.апарати и дискове,дано поне тва ми е плюса,:calc: ама и вьншни карета не ми се сменят заради ABS-а,така че сигурно ще отворя работа на баи стругар да ми свьрзват полуоските с муфи;-) Маи мноу се замечтах,още не сьм намерил кутия,а опраих другите работи

голямата риба
09-12-2010, 01:09
Това скоростна кутия от Фиат купе турбо ли е?
Няма ли да има "драми" с имплантирането на тази кутия към 155-цата?
Питам само за инфо, дали не е твърде трудоемко.
като дойдеш другият път в сервиза ме подсети да ти разкажа, че ще се вдигнат цените на кутиите.


Гоше като ти чета мненията в продава, ми се струва че имаш нужната кутия на склад
ако наистина те интересува пиши едно ЛС
П.П. с шенкели от кое(двигател) купе си?

Gosheto30v6
09-12-2010, 10:53
като дойдеш другият път в сервиза ме подсети да ти разкажа, че ще се вдигнат цените на кутиите.


Гоше като ти чета мненията в продава, ми се струва че имаш нужната кутия на склад
ако наистина те интересува пиши едно ЛС
П.П. с шенкели от кое(двигател) купе си?
Карам с шенкели на купе 2000 16в а за кутиите ако имаш предвит от 2-та шестака,ената я карам ама на 145-та а другата си отиде с мотора и ела.даи един тел. на Л.С. да се чуем тия дни

Gosheto30v6
19-12-2010, 18:53
Да раздвижа малко темата,днес запалих,изглежда всичко е ок.след доста работене на място,течове нямаше на нищо,но имам доста довьршителни работи а и не мога да я изкарам на тест да и видя смесите какви са,на какьв буст сьм,на тоя сняг сигуно няма да може да трьгне,а отпред е и с ени галоши......Жал ме е само за бронята,че претьрпя голямо рязане:ritter::jason2:,мн. радиатори мн. неща, не мога да ги сьбера сичките боклуци,ще бьде качен и снимков материал тия дни ама от сестра ми че аз сьм скаран с тия работи

Rado145QV
20-12-2010, 03:11
Даваи изкарваи я и сичката газ както си знаеш'но първо при томата за настроика;и после ще ги борим:drinking:

Gosheto30v6
20-12-2010, 10:05
Даваи изкарваи я и сичката газ както си знаеш'но първо при томата за настроика;и после ще ги борим:drinking: Незна ама от тва гадно време ми се струва че ше ги борим чак на пролет:tooth::tooth:

acko88
20-12-2010, 16:51
Незна ама от тва гадно време ми се струва че ше ги борим чак на пролет:tooth::tooth:

Еее ако изчакате до пролетта и аз се нареждам до вас :D

1912
20-12-2010, 23:45
ее щом е за пролетта и аз съм с вас

Desi323
21-12-2010, 00:22
Хайде малко снимков материал, това е масления радиатор. Дано скоро и клипче да направим:biggrin:

Gosheto30v6
21-12-2010, 20:44
ААААхххх.....още не ми е минало за бронята,че претьрпя голямо орязване,ами и днес се наложи да скася левия халоген отзат с около 2/3 см.,опира в трабите от колера,а тях просто няма вече на кьде да ги местя:dunno:.поразвали и се фацата малко отпреде ,ама дано е за добро:whistle:

Desi323
08-01-2011, 22:48
Така, малко да раздвижим темата, първо палене:spiteful:
http://vbox7.com/play:e852d679
http://vbox7.com/play:95766af9
http://vbox7.com/play:a04a27dc
ето и малко снимчици на почти завършен вид под капака:static:

diapper
08-01-2011, 23:06
Супер е ! Браво :static:

Jivko7777
08-01-2011, 23:23
Ох на батко :spiteful: Чакаме в движение!

ScuderiaAlfaCorse
08-01-2011, 23:25
Много яко съска охльо бохльо :devil::screwy::respect:

Desi323
08-01-2011, 23:27
Дано утре да излезе да я настройва, че очакванията му били оправдани и каза че е доволен. Ама да видим как ще върви все пак

Rado145QV
08-01-2011, 23:27
не може да не си направил поне един тест,. като те знам сигурно вече си и запалил гумите .Утре ще доида да я видя ;-)Браво станала е мн. добре,и на звук е добре.

Gosheto30v6
09-01-2011, 15:36
Ммммддаааа.... тест имаше и определено сьм доволен:D,колата не си иска гумите и на трета :shoot:на надув 0.7 0.8 ама има още кво да се желае,като например скоростите,струва ми се тая кутия няма да издьржи и тя ще бьде вписана в следващите промени по колата,остава да видя и горе долу на какво време сьм на 400м. ама с тва трудно потегляне сигурно няма да е много добро;)

VFTI
18-01-2011, 12:18
До къде стигна проекта...нещо клипчета на асвалта? Дино, или пък някакви промени се правят :go: :go: :go:???

Gosheto30v6
18-01-2011, 16:48
Обещавам до седмица да кача някои друг клип ама се отвори доста работа из сервиза и в момента хич не ми е до нея.Иначе си вьрви колата иска още леки настроики и ена корава кутия, че с тая няма да я бьде .Взел сьм им още нови задни сп. апарати сьс дискове ,реика хидравлична от новите и разни глезотиики др.,само да се освободя малко и продьлжавам;-) Само дето сьм пред дилема за генерацията,дали да си я оставя на 60мм. както ми е сега,или на 65мм.да я направя

Iltcho
19-01-2011, 19:37
Добре де, кажи ми честно колега :

Аз ли не чувам добре, или ти дрънка веригата?????????

Щот ако на мен ми се причува - ще се извиня на секундата.
Ама при положение, че толко сте бъркали тоя мотор, не можахте ли да я смените ... или поне да я понатегнете?

Gosheto30v6
20-01-2011, 13:15
Колега,тя веригата е натегната ама все така си е звьняла и преди,просто иска нова ,заедно сьс средното двоино зьбно колело и втулките му;)

Desi323
23-01-2011, 16:59
Ето го и клипчето с първия тест от преди малко. Предстоят й софтуерни настройки, защото в ниските ще се одави от гориво
http://vbox7.com/play:9e501903

Jivko7777
23-01-2011, 18:13
Добре е станало, това което сподели на Италфеста в Хасково се осъществи, браво на теб...и очакваме видео когато е готова напълно :)

Flame
23-01-2011, 18:48
Добре буботи.:smoke:

MUROMAN
28-01-2011, 10:31
Добре буботи.:smoke:

Да супер е колата има още за доработване,но ще стане добра бегачка. Успех във всички начинания.:yes:

ПП. Страхотни джанти ,може ли да ми кажеш марка ,модел и цолаж? :devil:

stelt
28-01-2011, 11:49
На мен тези джанти ми приличат на AZEV, 16''.

Gosheto30v6
28-01-2011, 18:04
На мен тези джанти ми приличат на AZEV, 16''.
:thumbup::thumbup: Точно в десятката

S.W.A.T.
29-01-2011, 16:24
Здрасти съфорумници имам типо 1.8/16 със електрониката на вебер без ламбда сонда IAW 04N /WF4N.07/8LD-MO/ Някой може ли да ме посъветва къде в Бургаска област могат да ми пипнат чипа спрямо модовете, които са правени или да се сдобия с нов чип :)

acko88
29-01-2011, 18:39
Здрасти съфорумници имам типо 1.8/16 със електрониката на вебер без ламбда сонда IAW 04N /WF4N.07/8LD-MO/ Някой може ли да ме посъветва къде в Бургаска област могат да ми пипнат чипа спрямо модовете, които са правени или да се сдобия с нов чип :)

Пиши на KGB (Петко) той пътува,често към буркаския регион и може да ти свърши работа.

totii
31-01-2011, 12:30
:BBQ:

to6ko
15-02-2011, 20:24
Момчета докъде стигнахте с легендата?

Gosheto30v6
15-02-2011, 21:02
Момчета докъде стигнахте с легендата?Скоро ще има подробен снимков материал

kocta
15-02-2011, 22:17
Снимков нещеме. Дайте Видео! :)

Gosheto30v6
15-02-2011, 23:31
Снимков нещеме. Дайте Видео! :) Еееее....и видео обещавам де:thumbup:

S.W.A.T.
21-02-2011, 21:13
Много завет пазите около този проект, пуснете малко аванта :)

Gosheto30v6
21-02-2011, 22:52
Ето ви аванта.......неска викам ше направя ено околоврьсно малко да я разтрия и :shoot:..........(м/у другото щях да качвам и обещаните клипчета)турбото грьмна.....ама хич не ми вьрви с тия турбини,като знам пьрво на 33/та една,втора,трета и накрая мотора....а сега маи и тук се почна:brickwall:.Разцепи се топлата част и сега пуши като за световно:biggrin:

S.W.A.T.
21-02-2011, 23:55
Къде да Ви посетя да видя този проект на живо ? :)

Desi323
22-02-2011, 00:21
Ето ви аванта.......неска викам ше направя ено околоврьсно малко да я разтрия и :shoot:..........(м/у другото щях да качвам и обещаните клипчета)турбото грьмна.....ама хич не ми вьрви с тия турбини,като знам пьрво на 33/та една,втора,трета и накрая мотора....а сега маи и тук се почна:brickwall:.Разцепи се топлата част и сега пуши като за световно:biggrin:

Оф май пак се започва старата песен на нов глас:tequilla::whistle:

Gosheto30v6
22-02-2011, 00:29
Спокооооооо......иска само един нов охлюв,може и по голям да намеря

---------- Post added at 23:29 ---------- Previous post was at 23:26 ----------


Къде да Ви посетя да видя този проект на живо ? :) колата ми е в сервиза долу в победа м/у шела и фабрика Яна Льскова ,ако идваш ,тва ми е тел.0886616234

S.W.A.T.
22-02-2011, 01:10
Утре след работа ще звънна да видя дали си там още :)

голямата риба
22-02-2011, 11:28
Гоше мерите ли EGT?

Bobo
22-02-2011, 11:36
Ето ви аванта.......неска викам ше направя ено околоврьсно малко да я разтрия и :shoot:..........(м/у другото щях да качвам и обещаните клипчета)турбото грьмна.....ама хич не ми вьрви с тия турбини,като знам пьрво на 33/та една,втора,трета и накрая мотора....а сега маи и тук се почна:brickwall:.Разцепи се топлата част и сега пуши като за световно:biggrin:

Шматка от грешен аванс спокойно можеш да пръскаш чугуните - рибата затва те е питал за ЕГТ-то ;) Ти успя ли поне да логнеш тва дето ти казах ?

Gosheto30v6
22-02-2011, 21:55
Всьщтност успях донякьде,за тва дет ми каза,ама тои и чогуна му с чогун си беше и пьтник,е тя колата се движи все пак ма като позагрее се поразкадява и бликва масалце през цепнатината.М/у другото трудно се намира широколентова сонда тук при нас,един му се свиди,друг щяла да изгори все ени такива.Ше ти звьнна да се чуем тия дни,че с тая клавиатура........

Gosheto30v6
07-03-2011, 22:54
Така малко да обновя темата ,че позамря,вече сьм с новата турбина(благодарности на колегите от екстриим сервиз за нея):clap:,пристигна и новият изпарител(че на бензин не се издьржа)ловато турбо,които сьщо доиде слаб,уж 140 киловатов пак се наложи да му вдигам налягането,утре ше сьм на тестови обиколки пак,да видим кви ше се резултатите,обещавам и снимков материал и клипове ама кьм края на седмицата,поне спря да кади отзат

Gosheto30v6
04-06-2011, 01:37
Да обновя темата, че много замря. След като строших мотора (то се очакваше, тя пак доста изкара и то на 1 бар) поредните издевателства над нежното й сърце. Този път ще правя малко разработка и ще видим какви ще са резултатите на степан на сгъстяване 8,5. Малко снимков матриал от ремонта, за сега оставам на 0,6 бара, после ще правя финните настройки.
Взел съм и 6-степанна кутия, но там тепърва ще предстоят напасванията.

Stoyan Georgiev
04-06-2011, 01:41
айде давай, летоска да гърми по бургаските улици :)

не съм те засичал от онзи път на пиците обаче, къде е 33ката ?

Gosheto30v6
04-06-2011, 01:47
33-та си почива в гаража,за нея зимата е силния сезон

drigata
04-06-2011, 11:38
Баце,спази ли посоките на буталата,защото при боксера е различна посоката от посоката на 8в туинспарка???

mitaka_cs
04-06-2011, 11:42
Ааа, тия буталца на 5-та и 10-та снимка са от боксер 1.5 или 1.6, признай си:biggrin:
Колко хлабина им остави в ризите?

Gosheto30v6
04-06-2011, 22:56
Баце,спази ли посоките на буталата,защото при боксера е различна посоката от посоката на 8в туинспарка???
Всичко е ок. Направих стрелките на буталата да сочат напред, към бронята т.е. посоката на въртене на мотора. Мисля че това трябва да е правилния начин. Днес имах ново премеждие, надух я на 0,9 бара и имам проблем с един маркуч, който утре ще бъде отстранен. Иначе буталата са от 1.6 боксер за колегата , който пита горе. Те са си 84, хлабини не съм правил никакви спрямо ризите, само нови втулки на биелите, които излязоха златни. Да поразработя още малко и ще кача снимков материал.

Iltcho
05-06-2011, 16:32
Гоше, тоя път нали ще обърнеш внимание на веригата? :hmm:

Евала за ентусиазма обаче. Шапка ти свалям! Успех и дано само те радва след тоя ъпдейт :in_love:

Много красива 155-ца!

Gosheto30v6
05-06-2011, 20:34
Този път веригата е ок

Gosheto30v6
19-06-2011, 00:41
След дълго мерене и умуване установих, че тая шестстепенна кутия няма да стане на 155-цата, и за да не я вераносам реших да я сложа ето тук:devil::

Gosheto30v6
19-06-2011, 00:44
:shoot::drive:

PE4E
19-06-2011, 11:48
Ама хич не ви слушат главите вас!! :jason2:

Gosheto30v6
17-07-2011, 15:17
Малко снимки от вчера с новия кулер и промените по охлаждането с масления радиатор. Надявам се вече да няма проблеми с маркучите.

abart_
17-07-2011, 16:53
Майсторе в Бургас ли си ? докарай я на сектантска среща днес,да я разгледаме отблизо ;)

Gosheto30v6
17-07-2011, 17:13
А кьде е срещата и в колко часа

abart_
17-07-2011, 17:18
18 ч на Уеста,там до тенискортовете ;) аз мисля да прескоча

Gosheto30v6
17-07-2011, 17:31
Ако е в 18.00ч.ще пропусна,щото сигурно ше позакьснея ,след малко ще свалям един мотор от ена 145-ца боксерка

---------- Post added at 16:31 ---------- Previous post was at 16:24 ----------

Тя сега и без това не е много за гледане,че от стария кулер едни огромни хралупи останаха по бронята и ще трябва да мисля някаква решетка отпред,че може и котка да влезе от там;-)

Gosheto30v6
25-09-2011, 23:21
малко да сьживя темата и с голяма радост да се похваля ,че днес пристигнаха и последните части от пьзела за 155та ,това е то,ще я правя истинска кучка :naughty:само да се поосвободя тия дни и почва голямото разхвьляне:jason2:,обещавам и снимков материал;-)

to6ko
25-09-2011, 23:30
Успех с начинанието:yes:

toki4a
25-09-2011, 23:52
малко да сьживя темата и с голяма радост да се похваля ,че днес пристигнаха и последните части от пьзела за 155та ,това е то,ще я правя истинска кучка :naughty:само да се поосвободя тия дни и почва голямото разхвьляне:jason2:,обещавам и снимков материал;-)

евала колега ;)