PDA

View Full Version : летни ремонти и мъкааааа



pth7712
08-08-2005, 10:43
Здравейте.

Може би темата не е за тука, обаче не се сещам къде другаде да пиша. :? . Та значи ....пътувам си аз четвъртъка към моренце и на магистралата тръгвам да изпреварвам един тир. Гаааз...огледало...фиксиране на един джип зад мен дето така и така се движи в лява лента със 160 км/ч викам си ще успея да изпреваря...НО: по средата на тира изведнъж паднаха оборотите, двигателя започна да прекъсва. Натискам газта - той повече прекъсва и респективно джипа зад мен съвсем се доближи. Присвятквания, свирни, средни пръсти...кво да се прави. Аварийки, дясно платно спирам на Шел Пазарджик. Отворих капака - всичко наред. Гледам обаче газта на 3000 оборота и започва да е нестабилна. Викам си ако бяха дюзи - нямаше да има тази зависимост. Паля и продължавам. Да ама не. Започна и на 2000 оборота да играе. Ясно казвам си. Десен мигач, 2-ра и на аварийни в чудесният град Пазарджик. Хубаво, че имам приятели там и те ме заведоха на компютърна диагностика. Гледа човека, връзва нещо... по едно време показва на дисплея - 2 термо датчика и ламдата ...фира :crybaby: . Тръгвам аз на заден да освбодя мястото и на едно наклонче ми засмърдя на феродо. Брех маа... стара.... хайде 1-ва, газ... айде и съединителя даде фира :hmm: .
Два дена стоях на хотел в Пазарджик.... ремонта ми излезе 400 лева с частите и работата. хотела - отделно. Кръчмите - също. :)

Прибрах се после в Софията .. то хубаво ама не е на хубаво. Нещо стана и сега предния десен амортисьор го няма ниакакъв. А утре пътувам за морето. Отпуск..

Та на въпроса, много ли е опасно да се кара с изпуснал амортисьор? И как да карам без да се пречукам някъде.

Малееей..... колко изписах за едно въпросче.

shadow Boxer
08-08-2005, 12:48
аз карах доста време със изпуснал докато намеря оба4е при мен нещо беше заяло и возеше като кару4ка въобще не се люшкаше така 4е зависи 4увал съм 4е е доста кофти ако се люшка наи ве4е със висока скорост :roll:

pth7712
08-08-2005, 12:55
Аз друго си мисля....
възможно ли е това, дето го казах за оборотите и накъсването да е от разваляща се бобина?

Dodo 155
09-08-2005, 17:32
Аз друго си мисля....
възможно ли е това, дето го казах за оборотите и накъсването да е от разваляща се бобина?
Възможно е, може да е и друго нещо, ама нали каза, че са я качвали на стенд и са открили 2 датчика и 1 ламбда :roll: Ако са я диагностицирали правилно и са сменили всичко, то не би трябвало да прекъсва вече :roll: Сигурен ли си, че бензина дето си сложил е читав :?:

Относно амортисьорите и шофиране с прецакан такъв, може да прочетеш ето тук:
http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=2524 :wink:
УСПЕХ!