PDA

View Full Version : Загрява с АГУ , а като премина на бензин няма проблем



gaiska
09-08-2005, 18:53
С АГУ съм и в градски условия температурата на охладителната ми течност стига 100 градуса , а по някой път с включен климатик минава и тази граница. Когато превключа на бензин няма проблеми. Повече от 90-95 градуса не минава. Незнам къде да търся проблема, защото на бензин колата е перфектна. Ако някой има идеи, та дори и бегло свързани с проблема, моля да помогне. Благодаря!

gaiska
09-08-2005, 21:14
Искам да попитам още нещо. Като се застане срещу двигателя при отворен капак вляво точно над радиатора има една кутия с релета. На кутията са изобразени знаци срещу всяко реле и предполагам , 4е съответния знак означава за какво служи съотвтното реле. Има място за общо 6 релета , а аз имам само 4. Направи ми впечатление , 4е на мястото изобразено с вентилатор няма реле. Това нормално ли е?

Dodo 155
10-08-2005, 10:37
С АГУ съм и в градски условия температурата на охладителната ми течност стига 100 градуса , а по някой път с включен климатик минава и тази граница. Когато превключа на бензин няма проблеми. Повече от 90-95 градуса не минава. Незнам къде да търся проблема, защото на бензин колата е перфектна. Ако някой има идеи, та дори и бегло свързани с проблема, моля да помогне. Благодаря!
Здравей :wink:
Проблема идва от това, че в сервиза където са монтирали АГУ-то, не са си свършили работата правилно. Както знаеш за да работи колата с АГУ, ГАЗ-та трябва да се изпари и това става в изпарителя (при някои модели в редуктора). За тази цел се използва охладителната система на колата. Когато не се закачи правилно изпарителя към охладителната система може да се получи висока температура или да не работи парното както трябва.
Трябва да отидеш в сервиза, където са монтирали уредбата и да си довършат работата, защото в противен случай може да "кипнеш" мотора и тогава ремонта ще излезе много по-солен, отколкото е файдата от карането на ГАЗ :wink:

WhitePower
10-08-2005, 13:41
бе и това е така ама човека казва че като мине на бензин и колата се оправяла - няма логика в отва

Dodo 155
10-08-2005, 17:24
бе и това е така ама човека казва че като мине на бензин и колата се оправяла - няма логика в отва
Има, защото на ГАЗ грее повече, заради по-високата температура при изгаряне. Все пак разликата е 5 градуса, което не е много :wink: , но достатъчно.

gaiska
10-08-2005, 17:37
Май съм пропуснал да кажа , че съм с газов инжекцион :oops:
Това дали има значение или всичко пак се свежда до монтажа на изпарителя?

gaiska
10-08-2005, 19:25
Ходих при майсторите на АГУ-то и ми казаха , че всичко е варзано както трябва.Иначе нямало да ми се прехварля на газ колата, защото няма да се загрява изпарителя. Сащо ми казаха , че ако мирише на газ , когато отворя капачката на охладителната течност значи надува газ във антифриза. Направих го и си мирише на антифриз.
Също мо казаха , 4е може да е заради катализатора или ми е бедна сместа. Ако е от катализатора , защо на бензин не грее. А ако е от бедната смес не би ли трябвало мотора да не работи добре?
Продължавам да се чудя и мая :frown:
Щом на бензин е нормално мисля , че трябва да се изключи възможността да е от термостат или по вентилатора нещо?!

Dodo 155
10-08-2005, 20:38
Щом си с газов инжекцион и има бедна смес (по думите на майсторите), то значи ЕКУ-то на газовия инжекцион не работи правилно. Не трябва да ти обеднява сместта :idea: Ако искаш и това го провери на газанализатор. Възможно е да грее от бедна смес, но поне при мен когато е била бедна освен, че не е вървяла друго не е имало като проблем :roll:
А колкото до прехвърляне на ГАЗ, то става при 40* на водата, а ти нямаш проблем със загряването, а със прегряване :idea:
Пак казвам, че ГАЗ-та е над 100 октана и развива по-висока температура при изгаряне отколкото бензина.
Търсете проблема в потока на охладителната течност, някъде се "бави" движението на водата и от там при по-висока температура не може да "смогне" с охлаждането.
Имах познат с Рено 21, на когото бяха монтирали АГУ и водата я бяха "отклонили" с някакви тройници. На единият от тройниците имаше "мустак" от пластмасата и колата държеше малко по-висока температура на бензин, но на ГАЗ направо си "кипваше". Махнахме тройниците и я вързахме както трябва (последователно) и нещата заспаха :wink:

gaiska
10-08-2005, 20:43
ОК!
Но малко не ми е ясно как точно свързват изпарителя или по-точно какво правят на охладителната система при монтажа на газовия инжекцион?

Dodo 155
10-08-2005, 20:48
ОК!
Но малко не ми е ясно как точно свързват изпарителя или по-точно какво правят на охладителната система при монтажа на газовия инжекцион?
Абе дълго е за обяснение :roll: С 2 думи прекъсват потока на охладителната течност и го вкарват във входа на изпарителя. От изхода му продължават пътя. Прекъсва се вътрешния кръг, за да може по-бързо да загрее изпарителя и да премине на ГАЗ.
Изглежда много просто, но на думи само :idea: Всяка кола е много различна и трябва да знаеш какво правиш или да прочетеш преди да срежеш и да вземеш парите :wink:
Това не е въздух за аквариум на рибки та да си слагат тройници ей така :lol: :lol: :lol:

gaiska
10-08-2005, 21:13
Значи работата идва от монтажа на изпарителя и вероятно от някакво преграждане пътя на течността предизвикано от монтажа на изпарителя?
А , нещо за катализатора?Ако газта го е запушила или знам ли какво?
И само да кажа , че инжекциона го слагах на 27.07 тази година. Отскоро е и не му знам "номерата" :cry:

Dodo 155
10-08-2005, 21:18
Значи работата идва от монтажа на изпарителя и вероятно от някакво преграждане пътя на течността предизвикано от монтажа на изпарителя?
А , нещо за катализатора?Ако газта го е запушила или знам ли какво?
И само да кажа , че инжекциона го слагах на 27.07 тази година. Отскоро е и не му знам "номерата" :cry:
Махни катализатора, за да не те притеснява и сложи резонатор. Ще се поотпуши колата :wink:
От 27.07 ли ти прави проблем с охлаждането :? :?:
Номера не би трябвало да ти прави ако е монтиран както трябва и е настроен правилно :wink: WhitePower не се е оплаквал от газовия инжекцион до сега :idea:
Каква марка е ГАЗ-та :? :?:

п.с. имаш ЛС.

gaiska
10-08-2005, 21:46
От както съм го сложил прави този проблем.От всички марки газ съм слагал и все е така. Аз катализатора ще го махна , но смятам , 4е не би трябвало там да е проблема.Ако греша ме поправете!
Иначе колата си върви почти като на бензин и от тази гледна точка съм доволен.Разхода е с 0,5 до 1 литър над бензиновия.
А, иначе утре ще го поогледам по обстожно и ще ида на газанализатор!

Dodo 155
11-08-2005, 16:47
Каква марка е ГАЗ-та, имах предвид уредбата (газовия инжекцион) :wink:
Не от къде сипваш, то всичката е един и същи боклук, като бензина :wink:
Проверили съединенията :?: :?

gaiska
11-08-2005, 20:25
Здравейте!
Значи , какво направих днес по проблема:
1. Проверих съединенията- няма проблем. Незнам при другите как е , но при мен взимат течността от линията за подгряване на всумакателния колектор. В сервиза проверихме монтажа още веднъж. Всичко е точно.
2. Оказа се обаче , че си е заминала ламбда сондата ми. Дава СО около 10 на бензин.Незнам дали има отношение с моя случай , но ми казаха , че трябва да я сменя за да могат да програмират газовата уредба правилно.
3.От днес вече аномалията е малко по-малка :shock:
Като сън с включен климатроник не ми загрява, даже не минава и 90 градуса :?: Какво става незнам.
Помогнете ако знаете.
Иначе инжекциона а ВRC
А също и като карам на газ и бензин има разлика.Не е голяма но се усеща. А, някои колеги с инжекцион казват , че нямало разлика.

Bobo
11-08-2005, 21:23
Провери дали ти работи първата степен на перката щото накрая тва ще се окаже :wink:

gaiska
11-08-2005, 21:32
Това щеще да баде следващата ми реплика, защото според моите скромни познания май не работи.Все пак да попитам как да я проверя?
И защо като съм с включен климатроник не загрява?

Bobo
11-08-2005, 23:20
Това щеще да баде следващата ми реплика, защото според моите скромни познания май не работи.Все пак да попитам как да я проверя?
И защо като съм с включен климатроник не загрява?

Когато колата е около 83-85 градуса се пуска първата степен тя е по слаба от втора вижда се с просто око перката се върти по слабо :wink: С климатроник перката работи доста често и затова охлажда и колата :wink:

gaiska
11-08-2005, 23:32
А каква може да е най-вероятната причина да не работи първата степен на венрилора? Дали може да е от някой бушон или реле?

valjo
12-08-2005, 00:06
А каква може да е най-вероятната причина да не работи първата степен на венрилора? Дали може да е от някой бушон или реле?
при мен липсваше бушона на таблото, и точно така, като е пуснат климатика, и той върти перката за да си охлажда неговия радиатор....

а ако не е пуснат .... :)
но на мен ми светеше лапата на таблото че не намира Фан 1 ...
Ауто Италия ми казаха да си зема цела централа за 1500лв....
а бате Еньо тури един бушон от ъгъла на гаражо и работата заспа....
та така

gaiska
12-08-2005, 00:18
За съжаление маи моя модел е доста стари лампа за Фан 1 няма. Всъщност радиатора на климатика къде се намира?Щото като погледна водния радиатор , то до него друг няма.
Като отворя предния капак имам една кутия с релета прикрепена към маската на колата. В нея има място за 5 релета и три бушома/поне по книжка е така/. И пак по книжка на моя модел трябва да имам 3 релета и 2 бушона , но имам само 3 релета и 1 бушон. И пак по книжка излиза , че липсва бушона за вентилатора за вътрешен кръг или нещо подобно/пише го на италиански и не разбирам мнофо добре/ ,а си е там този за вентилатора за охлаждане на радиатора. Иначе на панела с бушоните , който е в купето имам бушон пак за вентилатора за охлаждане на радиатора.
Доста се позамотах май :oops:
Та какво от всичко е проблемно?

Alfamaniak
12-08-2005, 00:26
Колега, аз утре вечер съм в Пловдив дай си телефона да ти звънна и ще ти помогна да го оправим. :wink:

valjo
12-08-2005, 00:27
За съжаление маи моя модел е доста стари лампа за Фан 1 няма. Всъщност радиатора на климатика къде се намира?Щото като погледна водния радиатор , то до него друг няма.
Като отворя предния капак имам една кутия с релета прикрепена към маската на колата. В нея има място за 5 релета и три бушома/поне по книжка е така/. И пак по книжка на моя модел трябва да имам 3 релета и 2 бушона , но имам само 3 релета и 1 бушон. И пак по книжка излиза , че липсва бушона за вентилатора за вътрешен кръг или нещо подобно/пише го на италиански и не разбирам мнофо добре/ ,а си е там този за вентилатора за охлаждане на радиатора. Иначе на панела с бушоните , който е в купето имам бушон пак за вентилатора за охлаждане на радиатора.
Доста се позамотах май :oops:
Та какво от всичко е проблемно?
тя 155цата е много по-подробна откъм датчици и прочее, при мен свети лампата на ижекциона, а ФАн 1 файлуре дава като я закачат на екзаминер.... по-точноо даваше, жив и здрав бате Еньо , амииин :priest:
радиатора на климатика е пред тоя на охлаждането на мотора

от сичкото , тури един бушон да видимкво ше стане :))))

gigi
12-08-2005, 00:30
Мене ако питаш ти е изгорял реостата и затова не работи 1-ва скорост на перката. Това е чест проблем при наще коли. като включи перката издърпай кабелите от реостата и ако перката не спре значи първа скорост я няма а включва направо 2-ра която е директна. радятора на климатика е по ниско и затова не го виждаш а изглежда като един.

gaiska
12-08-2005, 00:40
Значи , бушон не мога да сложа , щото през неговото място минават болтовете за закчване на тази кутийка към маската на колата.
А телефона ми е 0898735920.
И нещо последно: ланбда сондата ми е прецакана. Има ли възможност поради тази причина да не иска да се програмира добре ЕКУ-то на газовия инжекцион и оттам да ми прави някакви бели като карам на газ? Поне така ми казаха майсторите

Alfamaniak
12-08-2005, 00:45
Да може да е от сондата :!: Тя има значение за газовия инжекцион

valjo
12-08-2005, 00:46
И нещо последно: ланбда сондата ми е прецакана. Има ли възможност поради тази причина да не иска да се програмира добре ЕКУ-то на газовия инжекцион и оттам да ми прави някакви бели като карам на газ? Поне така ми казаха майсторите
ламбдата играе само при достигнал работната си температура двигател, и би могла да ти повлияе на смесообразуването на бензин, а за ГАЗ незнам ....

gaiska
12-08-2005, 00:54
Ами то стана една :brickwall:
Е, ще видим като сменя сондата и знам ли още кво :(
А някой знае ли ква марка е оригиналната сонда? Щото на БОШ са скъпички

valjo
12-08-2005, 00:58
Ами то стана една :brickwall:
Е, ще видим като сменя сондата и знам ли още кво :(
А някой знае ли ква марка е оригиналната сонда? Щото на БОШ са скъпички
оригиналната е БОШ, и ако я купиш през Алфа/ФИАТ е още по скъпа ....

gaiska
12-08-2005, 01:00
Поне тук в сервизите на БОШ е 172 лв
Най напред ще си видя първата степен на вентилатора.
Надявам се да е от там!

valjo
12-08-2005, 01:05
Поне тук в сервизите на БОШ е 172 лв
Най напред ще си видя първата степен на вентилатора.
Надявам се да е от там!
а орригинална през вантотрейд е над 230лв....

ама за твойта мисля че тия ЕПС дето ги продава Алекс Ауто може и да свърши работа....
обади им се и питай, цената е доста по-добра

hf hpe
12-08-2005, 10:47
колега порегледай тази тема относно степените на вентилатора
http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?p=21691&highlight=#21691

gaiska
12-08-2005, 20:39
Оказа се , че не ми работи първата степен на вентилатора. Дали е възможно да загрява поради това?
И как да разбера каква е причината за това сда не работи първата степен?

gigi
13-08-2005, 01:37
Оказа се , че не ми работи първата степен на вентилатора. Дали е възможно да загрява поради това?
И как да разбера каква е причината за това сда не работи първата степен?
Ами аз по нагоре ти писах виж и в линка който ти даде Енъо. Най вероятно е изгорял реостатът.

gaiska
13-08-2005, 14:20
Така....
Смених реостата. Температурата продължава да стои около 95-100 градуса. Незнам и указателя на таблото дали показва точно.
Но потвърждавам правилото , че няма майстори за тези автомобили.
Някои не могат да кажат какво е , други ме пращат в трти сервиз , защото те нямали уреди, четвърти пък ми прецакаха климатронока и сега не включва. Е, той си духа , но топло. Казаха , че шаибата не зацепвала и не може да раздвижи фреона или нещо от сорта.
Можело да е от пресостат или бубина или кво ли не. :evil:
Така , че никакви майстори повече. Само на доверени лица :idea:

gaiska
15-08-2005, 20:33
С мой колега решихме проблема относно климатика-реле! :D
А що се отнася до охлаждането отбелязвам , че проблема все още съществува.Вероятните причини според вещи в занаята са:
1.Термостат
2. Замърсен радиатор
3. Термотрийка
4. Датчик
Май излиза , че кво ли не е и на всичкото отгоре трябва да я оставя в сервиза да я работят.
Е, как да направя такова нещо!