PDA

View Full Version : гарми в трабите на ауспуха



164 турбо
09-02-2008, 19:21
здравеите имам питане относно агу-то ми досега не сам карал кола на гас от известно време имам алфа ромео 164 2000 турбо с оригинално газово
като ми привар6ва газта в бутилката 4увам ниакакво гармене като пусна газта по трабите на ауспуха НЕ Е В ИНТЕРКОЛЕРА
ходил сам на газадйиии ама хабер си ниамат от този модел АГУ
това се слу4ва само при нали4ието на малко газ като има пове4ко не прави така
смениал сам задното гарне с ново
вазможно ли е да е от запу6ено средно гарне ????????
све6ти????????
кабелите са ми нови и вазду6ниа филтар
изпарителиа е обслужен с нови мембрани и ниакакав клапан
бутилката е ТАРТАРИНИ изпарителиа е ловато

manolito
10-02-2008, 20:23
Мисля че това е нормално ако пука само при върната газ. Особено ако имаш някъде пробив по изпускателната система. И моята така си беше , карай и си свиркай. :wink:

Crusader
11-02-2008, 07:03
И сигурно там където би трябвало да ти е катализатора има просто едно кухо гърне или тръба....?

164 турбо
11-02-2008, 16:07
нимам катализатор заводски и ламбда сонда .............................
на негово миасто имам едно огромно гарне и си мислиа 4е то може да е запу6ено като циало колата има мека вразка това средното гарне и задното сменил сам задното с ново 140лв меката вразка са6то е нова 70лв ..........оба4е това средното гарне струва 180лв :(:(:(
ниамам дупки по системата преглеждал сам иа и ми се струва 4е не6то дран4и в средното ...........................
ако го махна и сложа ниакакво резонаторно 6те ми изгорили задното гарне което е на има ниама 3-4 месеца или триабва ако ре6а да го смениам да взема 4исто ново са6тото ??????????????????????

Crusader
11-02-2008, 16:38
След меката връзка май трябваше да има резонатор... :roll: , ако дрънчи може някоя ламарина да се е скъсала и да дрънчи вътре, а бе на газ си пукат малко в изпускателния колектор - щото газта гори по бавно...ако върви и разхода е нормален -> питай си ....... :wink:

galinves71
11-02-2008, 20:40
това как се проявява на скорост по енерция без газ ли или постоянно? моята пежарка преди да и избия катализатора беше добре след това по енерция на скорост без газ гърми,отиват не изгорели газове в гърнето и се запалват там понеже катализатора го няма и се получава все едно хвърляш пиратка в желязна кофа,споко нее проблем.

164 турбо
12-02-2008, 04:28
като иа запалиа и е студенна след като обарне от бензин на газ и ниама достата4но газ изгармиава по трабите даже се слу4ва и да угасне ако е супер студено наванка (като пиратка в кофа)
а като иа карам като пусна газта (и ниама достата4но газ) тогава се полу4ва ........ има ли за 20-30лв газ ниамам такава проблеми
не ми се е отразило на разхода ..............
при мен след меката вразка е това средното гарне което е доста голиамо а след него е задното ......само тези гарнета има колата така е излиазла от завода :):):)
един приател след като си махна катализатора и не сложи ни6то на негово миасто а само траба си издани последното гарне за ниаколко месеца .......................и това ме притесниава ако ре6а да си махна средното гарне и сложа резонаторно 6те имам ли проблеми ????????????
:):):)