PDA

View Full Version : Централно заключване



TaNo
09-02-2008, 20:32
Появи ми се проблем с централното заклучване: задна дясна врата нито се заклучва нито се отключва :roll: дори като го натисна ръчно пак се отваря :frown: в какво може да е проблема, някой сблъсквал ли се е

RoMAN
10-02-2008, 00:52
Пробвай да натиснеш оная шайбичка много много навътре, дето хлътва при заключване... Смисъл това е като временно решение докато идеш да ти го оправят.

nvladev
11-02-2008, 19:57
Нещо не разбрах, като я заключиш с натискане на бутона той автоматично ли изскача или неможеш изобщо да го натиснеш?

TaNo
11-02-2008, 23:23
С алармата или с ключа като заключа и трите врати се заключват замо тази неще, демек седи дигнато.. като го натисна ръчно слиза си надоло обаче не иска да се заключва и пак си се отваря вратата.

EMo0o
12-02-2008, 12:15
Разглоби вратата , т.е. свали кората и виж щангичката за заключване дали не се е откачила или апарата за заключване на вратата :)

code
12-02-2008, 20:36
Разглоби вратата , т.е. свали кората и виж щангичката за заключване дали не се е откачила или апарата за заключване на вратата :)
Много е вероятно, а ако не ти работи машинката - моята не работеше, сложих и една китайска от 15лв и заспа.

nvladev
13-02-2008, 00:00
това е варианта!!!!

TaNo
13-02-2008, 07:59
Разглоби вратата , т.е. свали кората и виж щангичката за заключване дали не се е откачила или апарата за заключване на вратата :)
Много е вероятно, а ако не ти работи машинката - моята не работеше, сложих и една китайска от 15лв и заспа.

Емо ти разгловявал ли си вратата, как точно става от каде да започна на каде да свърша как да я дръпна кората? щото до ся не съм разглобявал и да не е прицакам

А тая махинка от къде мога да я купа и как точно се казва :roll:

code
13-02-2008, 08:51
По-добре си намери елтехник, не се занимавай сам.

jumbo797
13-02-2008, 10:49
Здравей колега,и аз имах такъв проблем само че с предна дясна врата,мислих и правих какво ли не,машинки ли не бяха,лосчета,и какво ли още не,най-накрая я закарах в сервиз и там се установи че се е строшила бравата,и срещу съответната сума си реших проблема(150лв)!Виж провери дали ти щрака релето в багажника,на мен ми щракаше ама доста страно,и като смених бравата започна да работи нормално и да заключва навсякаде!Успех!

nvladev
13-02-2008, 17:15
Здравей колега,и аз имах такъв проблем само че с предна дясна врата,мислих и правих какво ли не,машинки ли не бяха,лосчета,и какво ли още не,най-накрая я закарах в сервиз и там се установи че се е строшила бравата,и срещу съответната сума си реших проблема(150лв)!Виж провери дали ти щрака релето в багажника,на мен ми щракаше ама доста страно,и като смених бравата започна да работи нормално и да заключва навсякаде!Успех!
Какво ти смениха за 150 лв. ,защото машинката е с механизма за бравата заедно

jumbo797
15-02-2008, 09:42
Ми да ти кажа колега смениха ми цялата брава,предполагам че там всичко е на куп!самата брава и с работата ми взеха толкова пари!

nvladev
15-02-2008, 18:47
Кажи къде ти ги смениха, че и на мен ми се ебава предна лява, а не искам да слагам боклуци!!!!!!!!

EMo0o
15-02-2008, 23:09
ма кат незнам къде са :lol: а и де да знам жабаря колко винта е сложил и какви разновидности са. :D Не мой да е само на щипки нъл тъй :?: :wink: :D

Значи има едно капаче при дръжката за отваряне на вратата под него има болт , после при копчето за прозореца махаш гумичката дето е и отдолу има още 2 болта - като ги отвиеш махаш апаратчето като разкачваш буксите и отдолу има още 2 болта , след това махаш обрача и пластмасата на колоната - сваляш я и там има още 2 болта ;) щипките са отдолу и отстрани на кората (мн трудно ще се счупят , направени са лесни за сваляне) след като се разкачи се издърпва долния край на кората леко и се вдига нагоре :) Съжалявам , че не мога да кача снимки , но се надявам да съм помогнал достатъчно :wink:

Ето , в една тема съм описал как се разглобява вратата , на мойта и отварях всичките понеже като я взех се бяха откачили щангичките за отваряне отвътре :) Надявам се да съм помогнал

iliann1973
22-03-2008, 19:00
здравеите колеги...имам 166 от 1 година и имах проблем като този,но го реших само почистване на ключалките на вратите с спреи .. Svitol..
Вече 1 година работи нормално

TaNo
16-06-2008, 17:03
Мама му стара мойта тема за жабарски историйки продължава :shock: Нищо му стана на централното, като го заключа с копчето на ключа се заключват и веднага отключват вратите а като врътна с ключа от шофьорската врата се заклуват вратите ( от дясната незнам дали ставаше).. често срещан проблем но на мен за първи път ми се случва. Имате ли си наидея как се оправя, сложно, ли е че и да си призная ме е страх да я карам на "майстор" :idea:

bobbybg75
17-06-2008, 04:21
машинката е ако ти прави този проблем

bobbybg75
17-06-2008, 04:22
машинката е ако ти прави този проблем

TaNo
17-06-2008, 14:44
ама в всяка врата ли има машинка и ако е така има ли начин да се разбере в коя е проблема :roll:

EMo0o
18-06-2008, 01:30
ама в всяка врата ли има машинка и ако е така има ли начин да се разбере в коя е проблема :roll:

Мисля , че за централното е в задна лява врата :) Една е :D

TaNo
18-06-2008, 09:43
ама в всяка врата ли има машинка и ако е така има ли начин да се разбере в коя е проблема :roll:

Мисля , че за централното е в задна лява врата :) Една е :D

Бахти и логиката в задната врата :shock: само да не ме базикаш ий :D тея дни ще провера колко струва машинката и после ще търса техник да види дали в нея е проблема :wink:

EMo0o
18-06-2008, 10:22
ама в всяка врата ли има машинка и ако е така има ли начин да се разбере в коя е проблема :roll:

Мисля , че за централното е в задна лява врата :) Една е :D

Бахти и логиката в задната врата :shock: само да не ме базикаш ий :D тея дни ще провера колко струва машинката и после ще търса техник да види дали в нея е проблема :wink:

Така мисля , не съм сигурен :!:

purko
20-06-2008, 00:30
И какво стана в крайна сметка , оправиха ли се нещата, какво и беше :? ( разпитвам защото и на наща се случи нещо подобно с 1 от вратите само дето тя се се заключва само с натиск а иначе нито от копчето нито с ключа не мръдва.. )

TaNo
24-06-2008, 16:55
И какво стана в крайна сметка , оправиха ли се нещата, какво и беше :? ( разпитвам защото и на наща се случи нещо подобно с 1 от вратите само дето тя се се заключва само с натиск а иначе нито от копчето нито с ключа не мръдва.. )

Ми пре тебе май ще стане с леко навиване или отвъртане, просто трябва да си го реголираш :D