PDA

View Full Version : Странни проблеми с Bravo 1.6 16V



Creep
10-02-2008, 10:34
Здравейте! Обръщам се към вас с надеждата да октрием причините за поне част от следните интересни проблеми, които забелязвам по моята кола - FIAT Bravo SX 1.6 16V 103hp '96:

1) Първото нещо, което ми прави впечатление са нестабилните обороти при подаване на газ на място. Всеки е чувал "я подай 2000 оборота и задръж така". Ами на моята кола това е почти "мисията невъзможна". Подавам газ, задържам крак, а оборотите играят. Опитвал леко да компенсирам и става още по-трудно. Не знам доколко това е нормално за FIAT - някой ми каза че просто газта им била много чувствителна и се искал мнооооого опитен крак и тренировки за да се задържат дадени обороти. За мен това са глупости.

2) При загрят двигател, когато оборотите на празен ход са се нормализирали, т.е. от 1100 са паднали на ~850 при подаване на газ на место и отпускане на крака от педала на газта, се наблюдава следното явление: стрелката на оборотомера се качва нагоре пропорционално, след което слиза много бързо надолу и подминава заветните 850 оборота, като колата се задавя и аха-аха-да изгасне, след което се връща на мястото си и заковава 850-те оборота.

Моля, помогнете със съвет!

Поздрави,

Георги


P.S. В допълнение мога да кажа, че когато дръпна и задържа с ръка жилото на газта, откъм двигателния отсек, оборотите под 2500 отново не могат да се задържат стабилни. При един приятел, непрофесионалист, със "самоделна" VISA не излязоха никакви записани грешки.

Колкото до стъпковото моторче - изчакахме колата да загрее за да стабилизира ~850 оборота на празен ход. Изключихме от контакт и извадихме буксата от стъпковото моторче. Запалих отново, оборотите без стъпкововото моторче като че ли бяха малко по-високи - около 900-950, но отново при подаване рязко на газ, се повтаря историята от 2).

Идеи? :( :( :(

StarChild
23-04-2008, 19:20
И аз на бравото имах този проблем при мен се оказа грешка в копютъра направих диагнпостика и от там останових. Инак прио мен оборотите се качваха рязко и след това падаха и се нормализираха. :roll:

1115
24-04-2008, 01:11
залагам на един мап сензора или каквото е там в тази кола. Почистиго внимателно - намира се под една пластмаса, закрепен за стената на двигателното срещ пътника.
Добре ти го обясних -нали :shock:

Bobi_33
24-04-2008, 22:23
залагам на един мап сензора или каквото е там в тази кола. Почистиго внимателно - намира се под една пластмаса, закрепен за стената на двигателното срещ пътника.
Добре ти го обясних -нали :shock:

Ванка, нали знаеш, че и тоя мотор се зацепва с лапи(специализиран инструмент) 8) Само подмятам де.....