PDA

View Full Version : Бензин OMV100/ShellVP 99+ - може ли?



Bladerunner
11-08-2005, 17:58
Колеги, имам един глупав въпрос но все пак... Възможно ли е човек да създаде излишни проблеми ако сипва 100 октанов бензин например OMV 100 или Shell-ския 99+ Racing?

Един образ ми разви някаква теория, че колата ми била пригодена за H95 и със 100 октанов бензин съм щял да си прегоря клапаните... :new_Eyecrazy:

Има ли нещо вярно в това твърдение???? :gruebel:

kekc
11-08-2005, 18:49
Да, ако караш трабант :lol:
Колата е направена за минимум 95, а не точно за 95.
Аз познавам голфаджии с коли на по над 15 години и си карат с 100 октанов бензин от край време. Там вече може да се поспори, но при теб според мен е задължително да караш с високо октанов бензин.
Аз понеже сипвам само в Лукойл и затова винаги карам с 98 (нямат по висок)

Aquila
11-08-2005, 21:10
Тц...карай на 98 , до колкото знам даже го препоръчват от Алфа ,а и гори по-малко

valjo
12-08-2005, 00:10
Тц...карай на 98 , до колкото знам даже го препоръчват от Алфа ,а и гори по-малко
е при мен с лукойл- А98Х ми се спъва колата и гори много
а ОМВ супер100 или там както му викат, нема такиви ядове


бе кви клапани ше изгорат бе, тва да не е Москвич с А92.....

Aquila
12-08-2005, 00:32
Тц...карай на 98 , до колкото знам даже го препоръчват от Алфа ,а и гори по-малко
е при мен с лукойл- А98Х ми се спъва колата и гори много
а ОМВ супер100 или там както му викат, нема такиви ядове


бе кви клапани ше изгорат бе, тва да не е Москвич с А92.....

Еми аз за тази същата разлика говорих при 95-98 ,както и ти за 98-100,сега вече кой бензин колко е качествен ... но по принцип да не пада под 98 :wink:

virusalfa
12-08-2005, 00:36
Тц...карай на 98 , до колкото знам даже го препоръчват от Алфа ,а и гори по-малко
е при мен с лукойл- А98Х ми се спъва колата и гори много
а ОМВ супер100 или там както му викат, нема такиви ядове


бе кви клапани ше изгорат бе, тва да не е Москвич с А92.....

Еми аз за тази същата разлика говорих при 95-98 ,както и ти за 98-100,сега вече кой бензин колко е качествен ... но по принцип да не пада под 98 :wink:Ти па ако мислиш като зареждаш 98 ти сипват съшия :idea:

gigi
12-08-2005, 00:45
Е още малко по офтопико
ама Валка кажи му на човека да си вземе Темпричка дизел ве
:spiteful:
А аз по принцип съм забелязал че със 100 октановият ми харчи с около 1 литър по малко тунджа, а колата има по добро ускорение и работи по хубаво на място че даже и пали по добре.

Bladerunner
12-08-2005, 09:25
Хахаха.... ОК! Успокоихте ме!!! БЛАГОДАРНОСТИ!!!:static:
Че се бях притеснил... :bored:

В тая насока - кой ви е предпочитания бензин на вас? OMV100, Shell 99+, Lukoil 98... etc? :roll:


Аз честно казано (за момента) съм супер доволен от тоя 100 на OMV. Усети се съществена разлика в поведението на колата спрямо 95, а и наистина гори по-малко, което доста ме изненада в началото.

gigi
12-08-2005, 09:32
Ами то и на Шел вече е 100 октана и на мене по ми харесва от този на Омв, но това в България нали знаеш колко зависи от 100 фактора и е относително. Сипвай и не се бой на мене като цена-километри ми излиза по евтино с него :shock: :shock:
Най добре пробвай на Шел после на Омв и виж кой ти харесва повече итака..... :wink:

Bladerunner
12-08-2005, 09:42
Мерси!!! Ще пробвам..:thumbup:

Аз тоя от OMV го сипах защото "УЖ" бил Австрийски... Защото преди това с 95 покрай ценовите войни май прецакаха и бензините... защото колата почна сутрин да хълцука... палиш и аха аха да загасне, но се оправя след няколко изхълцуквания, също вървежа беше ужасен... След 100цата нещата се оправиха и аз го отдадох на това че е "уж" вносен а не лукойлски.

Иначе съм сипвал Shell99+ но преди, като бях с една Vectra '90 1.8. Там нямаше разлика, освен, че колата загряваше по-бързо хехе... :Yeeeehaaa:

EvgeniiM
12-08-2005, 10:02
С оглед полезността на разискваната материя и особено за разликите в клирънса между руски и италиански автомобили темичката отива в раздел Общ технически.
А по темата- твърдо за стооктановия бензин, като си мисля че в гръцката Еко елда имаше доста истински

WhitePower
12-08-2005, 12:02
ЕКО ЕЛДА - кинитрон- моята варни наи много с този

а аз като сам на газ сигурно клапаните са ми за кофата вече :)))))
а и междудругото нашия 100 октанов сигурно се равнява на 92 на западния бензин

valjo
12-08-2005, 12:18
ЕКО ЕЛДА - кинитрон- моята варни наи много с този

а аз като сам на газ сигурно клапаните са ми за кофата вече :)))))
а и междудругото нашия 100 октанов сигурно се равнява на 92 на западния бензин
а мойта и от този прави проблеми, и аз спрях да сипвам оттам

Bladerunner
12-08-2005, 12:28
Аз кинтрон не съм слагал, но съм си сипвал от 95H на ЕкоЕлда и ... какво да ви кажа ... слагах го като беше евтин + някакъв бонус 5лв безплатно на 50 лв или нещо такова. Иначе си беше боза тоя бензин ... :sick1:

Dodo 155
12-08-2005, 18:34
И аз си мисля, че няма начин да изгорят клапаните от по-силен бензин, защото аз си карам на ГАЗ вече 3 год., а тя е поне 102 октана и по-тази логика излиза, че трябва да сменям клапаните с въздушния филтър ли? :nono: :tooth: :tooth:
Друг е въпроса дали тези СУПЕР МЕГА 100+ октана които сипвате дали са толкова наистина :?: :idea:
Преди време Murry беше писал, че закарал колата на тестер и компа отчел 93 октана :wink: Много се беше ядосал, защото сипвал само 98Н :tongue: :whistle:
Та значи по моите изчисления 100 октана = на 95 (щом 98Н=93Н), т.е. толкова колкото и дават по книжка :wink: Затова колите ви вървят по-добре и харчат нормално :wink:

Aquila
12-08-2005, 20:53
На едни приятели във френско пак, с 95 им прави 17 градско а с 98 12л/100км :!: Аз лично съм с дизелак,но и при нафтата се усеща разликата м/у тази в българия и в чужбина

valjo
12-08-2005, 20:54
Преди време Murry беше писал, че закарал колата на тестер и компа отчел 93 октана :wink: Много се беше ядосал, защото сипвал само 98Н :tongue: :whistle:
Та значи по моите изчисления 100 октана = на 95 (щом 98Н=93Н), т.е. толкова колкото и дават по книжка :wink: Затова колите ви вървят по-добре и харчат нормално :wink:
само тва да , се е файда.....

MBlaST
12-08-2005, 23:00
За мен класацията е следната:
ОМВ
ЛУКОЙЛ
ШЕЛ
КИНЕТРОЛ
и никога ЕМКО :twisted:

Bobo
12-08-2005, 23:50
1. Shell Racing
2. OMV Super 100
3. Няма други другото е боза в бензиноколонките :twisted:

Dodo 155
13-08-2005, 13:36
На едни приятели във френско пак, с 95 им прави 17 градско а с 98 12л/100км :!: Аз лично съм с дизелак,но и при нафтата се усеща разликата м/у тази в българия и в чужбина
Че те и нафтата я "кръщават" колега :wink: Сипват какви ли не боклуци вътре - мазут, газьол, парафин (уж да не замръзвала) и др. лайна за които не се сещам :wink: А после продават "ЕВРО" Дизел :lol: :lol: :lol:
Абе взели са ни на мезе :wink:

Mury
13-08-2005, 19:00
1. Shell Racing
2. OMV Super 100
3. Няма други другото е боза в бензиноколонките :twisted:Аз мога да ви кажа 4е вси4кия бензин в БГ е пълна помия нема ОМВ нема шЕЛ така 4е няма какво да се карате аз мисля 4е е все едно е разбира се требе да бегаме от псевдо бензиностанций но все пак аз най признавам ОМВ нищо 4е внасят бенза ве4е от Румъния :? :? :?

Az4o
14-08-2005, 16:45
1. Shell Racing
2. OMV Super 100
3. Няма други другото е боза в бензиноколонките :twisted:

Съгласен съм :lol: Само дето съм малко пристрастен де :roll:
Между другото онзи ден с бате Еньо май бяхте при нас (работя на Shell) обаче мисля че с някакво пежо .. шефката беше покрай мен, иначе щях да ви кажа поне едно здрасти и да се запознаем ама .. другия път :wink:

Bobo
14-08-2005, 18:15
Между другото онзи ден с бате Еньо май бяхте при нас (работя на Shell) обаче мисля че с някакво пежо .. шефката беше покрай мен, иначе щях да ви кажа поне едно здрасти и да се запознаем ама .. другия път :wink:

Мдаа 106 сив металик 5л/100км 95 :wink:

На кой шел бачкаш?

Az4o
15-08-2005, 15:39
Шел Изток - на Цариградско Шосе - посока Пловдив .. той е само един
Малко не му е тука мястото, но да попитам дали ще мога да се уредя с картички на клуба, понеже минават доста красиви алфи при нас .. може да помогна малко за намирането на нови фенове на марката :wink:
Или поне някой ако има файла .. аз ще си го разпечатам цветно на подходяща хартия и т.н. ..

Mury
15-08-2005, 18:37
Elа на някоя от срещите и ще ти дадем визитки а ако видиш пак Бобо напрао го фани за връта да ти дава визитки крие ги у Пежото :gangstah: :gangstah: :lol:

Az4o
15-08-2005, 22:12
Идвал съм на Невски, но не е ставало на въпрос за визитките :wink: На другата среща мисля, че ще успея да дойда и да нагласим нещата .. а ако до тогава срещна някой от клуба ще го дрънкам до последно :spiteful:

MONI
16-08-2005, 09:31
Предлагам да пуснем една анкета кои бензиностанции имат най-добрия бензин. Аз сипвам там където беше писал Мъри и за сега съм доволен........ама мое и да я сменя.

valjo
16-08-2005, 09:53
Предлагам да пуснем една анкета кои бензиностанции имат най-добрия бензин. Аз сипвам там където беше писал Мъри и за сега съм доволен........ама мое и да я сменя.

aa аз па несм, и аз сипвах 2-3 пъти и тая кола не се държеше хич нормално, и то при условие че слагам и добавка....

ОМВ Супер100 е еднствения с който мойта капризка се държи добре:)

дори ВПовер Рацинг-а нещо не и понася :(

баси кривата любовница, ехххх :wub:

MONI
16-08-2005, 10:07
Предлагам да пуснем една анкета кои бензиностанции имат най-добрия бензин. Аз сипвам там където беше писал Мъри и за сега съм доволен........ама мое и да я сменя.

aa аз па несм, и аз сипвах 2-3 пъти и тая кола не се държеше хич нормално, и то при условие че слагам и добавка....

ОМВ Супер100 е еднствения с който мойта капризка се държи добре:)

дори ВПовер Рацинг-а нещо не и понася :(

баси кривата любовница, ехххх :wub:

:lol:

аз за тва искам да видя къде да насоча....към ОМВ или Шел.....щото малко ме наплаши един пич(Пунто ГТ) който се запознах във Ванто докато ми сменяха тва онова .....фен италианските марки и най-вече на Алфа та той каза че се занимавал с горива и той също препоръча ОМВ

Mury
16-08-2005, 14:06
Предлагам да пуснем една анкета кои бензиностанции имат най-добрия бензин. Аз сипвам там където беше писал Мъри и за сега съм доволен........ама мое и да я сменя.

aa аз па несм, и аз сипвах 2-3 пъти и тая кола не се държеше хич нормално, и то при условие че слагам и добавка....

ОМВ Супер100 е еднствения с който мойта капризка се държи добре:)

дори ВПовер Рацинг-а нещо не и понася :(

баси кривата любовница, ехххх :wub:

:lol:

аз за тва искам да видя къде да насоча....към ОМВ или Шел.....щото малко ме наплаши един пич(Пунто ГТ) който се запознах във Ванто докато ми сменяха тва онова .....фен италианските марки и най-вече на Алфа та той каза че се занимавал с горива и той също препоръча ОМВДа не е бил Орлин4о а

MONI
16-08-2005, 14:35
Предлагам да пуснем една анкета кои бензиностанции имат най-добрия бензин. Аз сипвам там където беше писал Мъри и за сега съм доволен........ама мое и да я сменя.

aa аз па несм, и аз сипвах 2-3 пъти и тая кола не се държеше хич нормално, и то при условие че слагам и добавка....

ОМВ Супер100 е еднствения с който мойта капризка се държи добре:)

дори ВПовер Рацинг-а нещо не и понася :(

баси кривата любовница, ехххх :wub:

:lol:

аз за тва искам да видя къде да насоча....към ОМВ или Шел.....щото малко ме наплаши един пич(Пунто ГТ) който се запознах във Ванто докато ми сменяха тва онова .....фен италианските марки и най-вече на Алфа та той каза че се занимавал с горива и той също препоръча ОМВДа не е бил Орлин4о а

Неее Емил е с червено Пунто ГТ

bass
06-09-2005, 17:26
Да кажа и аз впечатления след морето:
Пробвах OMV Super 100, OMV 95, Shell V-Power Racing и по крайна необходимост - 98 от Petrol.
С OMV Super 100 за 50 лв стигнах от София до Шумен през Троян и селата около него. От Шумен налях прост 95 OMV за 20 лв., който ме докара до Албена, после до нос Калиакра и обратно в Албена.
Там налях от Petrol 98 за 25 лв., с който едва се дотътрих до Шумен при непрекъснато светкане на лампата на инжекциона, а колата "нЕмаше дУша да отхапе круша"... От Шумен (пак през Троян) до първото OMV след Ябланица стигнах с V-Pover racing за 50 лв. при много анемичен пауър, ма поне спря да свети инжекционът. Там заредих пак Super 100 за 20 лв., който още не съм изгорил.
Та така - НА МОЯТА КОЛА най-много й се услажда OMV, по възможност Super :D Двигателят работи много по-тихо и равномерно, при палене няма никакво колебание в оборотите и имам нужда от шеста и седма скорост даже в града - не дава да я пипна.
Допреди морето зареждах само на Лукойл, понеже ми е най-близо, но отиват в джаза...

pooh
06-09-2005, 19:39
...

търтей
07-09-2005, 10:27
:idea:

мойта каляска обаче най-добре се държи с шел рейсинг
явно си зависи и от колата и от бензиностанцията ...

MONI
07-09-2005, 10:37
Моята се кефи на ОМВ100 8)

Lucky
07-09-2005, 10:45
:wink: От как съм я взел зареждам OMV ми честно казано не усетих голяма разлика м/у 95 и 100 ни във вървеж ни в разход. А когато зареждах газ там 12/14 на 100. а иначе опела даваше 10/100.
Но всеки си има мнение!

Kostadin
07-09-2005, 10:49
на мене ми се е случвало колата да ми се държи по различен начин при зареждането на един и същи бензин става въпрос за Shell V-Power racing
един път е като бясна друг път ми се тутка нещо, явно си зависи от този дето готви манджата, а иначе OMV 100 не съм пробвал ама ще вземе да го прабвам щом толкова го хвалите да видим и с него как ще се държи агрегата :wink:

bass
07-09-2005, 11:06
явно си зависи от този дето готви манджата
Много точно казано - и аз съм наблюдавал коренно различно поведение при зареждане на различни бензиностанции на Лукойл.