PDA

View Full Version : Информация за чип?



Georgi Petrov
13-02-2008, 00:25
момчета кажете нещо повече за тези чипове?

Georgi Petrov
13-02-2008, 00:45
а и какви пари струват смяната на повдигачите + смяна на масло селениа.купуване и маисторлак.мерси

TaNo
13-02-2008, 08:07
Абе ако нямаш турбо на колата по добре недей слагай чип, много малко коне ще ти вдигне а недостатъците ще са повече :?

proper
13-02-2008, 09:00
Колега нека темите са по-конкретни като заглавие дори, за да могат другите да ти отговорят и те конкретно!
Само "чип" за заглавие нищо не казва....(аз го оправих заглавието сега).
За кои чипове точно искаш инфо......има много производители/предлагащи?
Просто да може после темата да е полезна за повече хора!

А повдигачи и масло е съвсем друга тема :)
За повдигачи.....не съм сменял до този момент.
Маслото... Селенията 20К за Алфа Ромео е около 31-32лв 2литра тубичка. А масления филтър вчера питах е между 7-9лв (с отстъпка или без). Смяна....на някое место може и без пари да минеш...иначе 10-15лв.

Georgi Petrov
13-02-2008, 10:13
значи няма смисал да си слагам чип.щом ще вдигне само 10-15 коня само пак и след това ще имам проблеми направо се отказвам.мерси

Georgi Petrov
13-02-2008, 10:22
незнам за кои чипове искам инфо щото не ги разбирам.ти кажи кви пари са и дали си заслужaва

Novachev
13-02-2008, 12:44
Трябва все пак да кажеш за кой двигател става въпрос.
Слагането на чип става по два начина или се сменя чипа на компютъра на колата или само се зарежда нов софтуер на стария чип това зависи от годинатана производство.
Прединства увеличаванена мощността подобряване на динамиката намаляване на разхода на бензин с около 0,3-0,5 л/100км извън града
недостатъци задължителнон използване на 100 октана бензин повишаване на разхода в гарада от 0,5-1,5 л /100 км и увеличаване на разхода на празен ход.
При слагаенто на чипа се измества и ограничителя на максималните обороти обикновенно за ТС моторите на 8000 което може да подобри динамиката при стартиране но за сметка на това за да се запази двигателя трябва да се използват по добри масла за около 25лв/л
Чипа най грубо може да се определи като оптимална програма за работа на двигателя с високооктанови бензини ( над 98 )
цената на хубав чип е коло 250 лв имаи за 700 има и за 100

TaNo
13-02-2008, 18:08
Забрави да добавиш, че съединитела се превръща в консуматив :lol:

TaNo
13-02-2008, 18:11
Абе с две думи чипа дига малко коне но надува въртящия момент, а той има много голямо значение за подобряване на пъргавината

Novachev
13-02-2008, 18:29
Абе с две думи чипа дига малко коне но надува въртящия момент, а той има много голямо значение за подобряване на пъргавината
Чипа най грубо казано дава повече предварение (аванс) и малко по богата горивовъздушна смес от това се вдига мощността а тя е свързана с въртящия момент променя ли се единия параметър променя се и другия Мв=9554хР/n
По спомен на изпитван двигател мощноста се измерва в N нютони които се отчитат от спирачка. а за съединител проблем има при дизеловите двигатели с чип там мощността се увеличава повече и затова понякога има проблеми със съединители не съм чул до сега някой с чип да се е оплакал че му е заминал съединителя.

Georgi Petrov
13-02-2008, 22:42
колата ми е 1.8 144 коня 99 година.искат ми 350 лв за чип.ходих на няколко сервиза ама ми казаха да не си слагам щото щяла да се повреди инсталацията.

Mury
14-02-2008, 11:09
Забрави да добавиш, че съединитела се превръща в консуматив :lol:

Па той и без това си е консуматив бе колега :idea: :idea: :idea:

Ivo Skoklev
14-02-2008, 11:41
колата ми е 1.8 144 коня 99 година.искат ми 350 лв за чип.ходих на няколко сервиза ама ми казаха да не си слагам щото щяла да се повреди инсталацията.
http://images18.snimka.bg/003512781.jpg
Това е много интересно,как че се повреди инсталацията,според теб като по нея тече ток който си остава 12Вт...какво общо има с чипа бе хора,стегнете се не пишете глупости :idea:
+това чипа на ГТВ-то е споен,тъй като съм отварял комп.-а знам=> вариантите са 2:
1.Преинсталира се софтуера
2.Разпоява се стария(по рискования вариант)

proper
14-02-2008, 12:01
Реално за нормалния потребител ЧИП-а нищо не разваля, а нпротив.
Да ако наистина след чип-а колата се кара само на МАКС е нормално да има по честа потдръжка, но то е чсно защото на колата един вид са и махнати някои ограничения зададени фабрично.
Но пък на нашите специално особено при 200км/ч когато фабрично има проблем и сместа е по-беднчка (колите често раждат :) ) чип-а коригира това. И макар да вдига малко разхода при тези скорости.....ти пази двигателя!!!

Novachev
14-02-2008, 13:59
Но пък на нашите специално особено при 200км/ч когато фабрично има проблем и сместа е по-беднчка (колите често раждат :) ) чип-а коригира това. И макар да вдига малко разхода при тези скорости.....ти пази двигателя!!!
И аз така съм чувал

колата ми е 1.8 144 коня 99 година.искат ми 350 лв за чип.ходих на няколко сервиза ама ми казаха да не си слагам щото щяла да се повреди инсталацията.

За товята кола се зарежда само нов софтуер през буксата за диагностика в екстриим тунинг при Бобо тази операция струва 250 лв а и мисля че там чиповете са с добро качество защото се правят въз основа на информацията от стария софтуер което гарантира добра работа на двигателя с новия софтуер, докато на някой места слагат универсална програма след което може да имаш проблеми.

Georgi Petrov
14-02-2008, 19:38
кои е тоя бобо.каде мога да го намеря.в кои град

Novachev
14-02-2008, 19:39
http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=10814

Novachev
14-02-2008, 21:21
Далеч в София е на улица София

Georgi Petrov
15-02-2008, 01:18
много далече тои ще ми излезе златен.някои по наблиза незнаеш ли.

mimo_
05-03-2008, 01:03
Абе с две думи чипа дига малко коне но надува въртящия момент, а той има много голямо значение за подобряване на пъргавината
Чипа най грубо казано дава повече предварение (аванс) и малко по богата горивовъздушна смес от това се вдига мощността а тя е свързана с въртящия момент променя ли се единия параметър променя се и другия Мв=9554хР/n По спомен на изпитван двигател мощноста се измерва в N нютони които се отчитат от спирачка. а за съединител проблем има при дизеловите двигатели с чип там мощността се увеличава повече и затова понякога има проблеми със съединители не съм чул до сега някой с чип да се е оплакал че му е заминал съединителя.
? Може ли пак? :shock:

Novachev
05-03-2008, 07:55
Абе с две думи чипа дига малко коне но надува въртящия момент, а той има много голямо значение за подобряване на пъргавината
Чипа най грубо казано дава повече предварение (аванс) и малко по богата горивовъздушна смес от това се вдига мощността а тя е свързана с въртящия момент променя ли се единия параметър променя се и другия Мв=9554хР/n По спомен на изпитван двигател мощноста се измерва в N нютони които се отчитат от спирачка. а за съединител проблем има при дизеловите двигатели с чип там мощността се увеличава повече и затова понякога има проблеми със съединители не съм чул до сега някой с чип да се е оплакал че му е заминал съединителя.
? Може ли пак? :shock:
Коя част по точно не разбра става въпрос за чип на бензинов автомобил.