PDA

View Full Version : Трудно палене.



kris11
12-08-2005, 15:38
2 дни след направената профилактика заради високи обороти на ПХ се появи нов проблем : трудно палене при студен двигател.
Сутрин пали на 4 -5 път , ако е без подадена от пеадла газ. Пали и загасва веднага .Като подам гас вдигам оборотите за да незагасне.Така е докато загрее. След като позагрее няма никави проблеми с ускорение или ПХ.
Колата е при мен от края на май. Явно е имала проблеми защото изрично ме предупредиха да не се подава газ докато палиш зарди спукване на колекторите.
А първите два дни всичко беше си наред.
Колата е на бензин само. Някой им ли идеи??

hf hpe
12-08-2005, 16:32
определено не ти работи idle actuator-а
седи отгоре на смукателните колектори и от него има един маркуч който отива в тръбата преди дроселовата клапа

kris11
12-08-2005, 21:43
определено не ти работи idle actuator-а
седи отгоре на смукателните колектори и от него има един маркуч който отива в тръбата преди дроселовата клапа

Koгато извадя уребреният гумен маркуч към него =маркуча от страната на въздушнит филтър на студена кола /престояла цяла нощ/ пали без проблем -малко се дере/ в смисъл малко неравномерна работа/ но пали и не гасне.
И какво да го правя този активатор?
Между другото съм ресетвал компа докато правих предните процедури. Дали да не го ресетна пак?

Днес се поразрових профилактично из дебитомера. Махнах му капачката отдолу и повиших малко оборотите. Сега е много по-добре няма играене на обороти на студена кола, но ми се струва ,че направих грешка като ги натъкмих оборотите на 900 при спрян климатроник и загасени фарове
След последната корекция пали лесно но трябва малко крачно да регулирам оборотите. По слоя на плъзгача нямаше никакви замърсявания или бразди.
През седмицата ще направя нова корекция.

kris11
27-08-2005, 20:29
определено не ти работи idle actuator-а
седи отгоре на смукателните колектори и от него има един маркуч който отива в тръбата преди дроселовата клапа

Koгато извадя уребреният гумен маркуч към него =маркуча от страната на въздушнит филтър на студена кола /престояла цяла нощ/ пали без проблем -малко се дере/ в смисъл малко неравномерна работа/ но пали и не гасне.
И какво да го правя този активатор?
Между другото съм ресетвал компа докато правих предните процедури. Дали да не го ресетна пак?

Днес се поразрових профилактично из дебитомера. Махнах му капачката отдолу и повиших малко оборотите. Сега е много по-добре няма играене на обороти на студена кола, но ми се струва ,че направих грешка като ги натъкмих оборотите на 900 при спрян климатроник и загасени фарове
След последната корекция пали лесно но трябва малко крачно да регулирам оборотите. По слоя на плъзгача нямаше никакви замърсявания или бразди.
През седмицата ще направя нова корекция.
очистих и актюатора,текна малко матилка иначе си работи и при откачане на куплунга има промяна.
Датчика за температура подаващ информация към компа какви стойности трябва да има на студено и топло ?

kris11
16-09-2005, 21:16
Проблема засега е решен.
Мамка му идва ми да се гръмна !!
Оказа се , че е спукана едната гума към смукателният колектор / най -левият като застанеш срещу колата/ И за да е по-гадно се пада точно отдолу за да не се вижда и не се опипва.
Смучи излишен въздух и променя всичко и аз разбутах дебитомера без да я видя тази цепнатина.
Ще доставят след 2 седмици цена 7 лв на гумена тръбичка
За новие модели след 95г диаметъра на гумената тръбичка е по-голям и струва 9 лв.
Засега съм решил въпроса с Бишоп самовулканизиращ GLF , ч е е широк 50мм и е много гъвкав и държи на 130 градуса. Може да остане за вечно , че не ми се дават 7 л за тръбичка 5 см.

alf
17-09-2005, 09:58
ейййй колега те точно същия бъг ме мъчи и мене само че ми обадиха цена 11кинта за тия пусти маркучи.... засега с яко изолирбанд ама чат пат се изсулва и почва да се бъзика.... странно защото на мене почват да ми играят оборотите и да нямам спирачки и мощност... абе се тая та какво викаш представлява тоз бишоп, колко струва и откъде може да се намери :?:

kris11
17-09-2005, 16:54
ейййй колега те точно същия бъг ме мъчи и мене само че ми обадиха цена 11кинта за тия пусти маркучи.... засега с яко изолирбанд ама чат пат се изсулва и почва да се бъзика.... странно защото на мене почват да ми играят оборотите и да нямам спирачки и мощност... абе се тая та какво викаш представлява тоз бишоп, колко струва и откъде може да се намери :?:

Да ти кажа и аз го имах този проблем със спирачките и при мен се оправи с Бишопа.
Значи щом си от София -отиваш в кв.Враждебна ул 59ном. 20
тел. 02 9 4466116 и търсиш моята колежка Антония и казваш, че Красимир от Варна те праща.
Има различни самовулканизиращи Бишопи /използват този понеже имах разпечатан такъв GLF -35,28 лв с ДДС/
Иначе можеш да си вземеш W 963 za 7,71 lw. Uspeh

kris11
17-09-2005, 19:56
ейййй колега те точно същия бъг ме мъчи и мене само че ми обадиха цена 11кинта за тия пусти маркучи.... засега с яко изолирбанд ама чат пат се изсулва и почва да се бъзика.... странно защото на мене почват да ми играят оборотите и да нямам спирачки и мощност... абе се тая та какво викаш представлява тоз бишоп, колко струва и откъде може да се намери :?:

Да ти кажа и аз го имах този проблем със спирачките и при мен се оправи с Бишопа.
Навих лентата отгоре с презастъпване,като предварително обезмаслих с кореселин. Смени и двете скоби с по-големи, защото те лягат върху навитото с лентата.
Значи щом си от София -отиваш в кв.Враждебна ул 59ном. 20
тел. 02 9 4466116 и търсиш моята колежка Антония и казваш, че Красимир от Варна те праща.
Има различни самовулканизиращи Бишопи /използват този понеже имах разпечатан такъв GLF -35,28 лв с ДДС/
Иначе можеш да си вземеш W 963 za 7,71 lw. Uspeh
А лента W 962 e маслоустойчива.Има още много хубава лента но е скъпа силиокн каучукова която държи на висока температура 20 Plysil.
Aо има нещо неясно питай.
Важно при загряла кола и равномерен ход напрежението на куплунга на дебитомера е 0,9-0,95Волта.
Сега при мен пали, веднага ускорява през да има чудене ,стабилен празен ход .Имаше и добри спирачки ама днес сменях предни маркучи и не можах да обезваздуша добре.Утре ще продължавам с тях.

Ако има от Варна нуждаещи се от лента мога да им услужа с част от моята.