PDA

View Full Version : Как се сваля централната конзола?



TaNo
15-02-2008, 16:34
Как се сваля, незнам как точно се нарича после ще преиминувам темата. Тва пласмасовото от снимките което е по край климатика, часовника, радиото.. И да ви питам при ваз как е при мен има някво като гумено покритие в/у него и където се е пипало най-често с ръце край музиката копчетата на климатика и там е поизтъркано и понадрано и като го тръкна с пръста пада и под него се появява перфекто черно. Та искам да знам дали може да се свали и да се качи после без последствия, смисъл да не вземе да дрънка после нещо.. и как се откача. Някъде бях чел, че се разправяхте за него ма неможах да открия къде

http://www.picvalley.net/u/481/120068_561_m.JPG (http://www.picvalley.net/v.php?p=u/481/120068_561.JPG)

http://www.picvalley.net/u/481/120069_565_m.JPG (http://www.picvalley.net/v.php?p=u/481/120069_565.JPG)

glavnia
15-02-2008, 20:08
Сваля се за 5 мин., ма трябва да ти покажа, че има чалъм. :shock: ако го разгледаш добре ша откриеш начина. Иначе проблема се ре6ава с една боя, ма ша трябва и да потъркаш преди да пръснеш. Мойто го напраих в цвета на колата.

b_angelov
15-02-2008, 21:06
Хехе, колега TaNo, тъкмо и аз това правих. Вчера си свалих конзолата, за да я почистя от това лепкавото. Това мисля, че е едно заводско покритие, меко, седи като гумирано... но само като колата е нова. След като мине някоя-друга годинка това покритие, подложено на слънце започва да деструктира - демек да се разлага. При мен се получи една мека гадост, която ми остава под ноктите където и да пипна. Реших да я сваля вчера - става лесно.
Първо сваляш пепелника и скролера за регулиране на фаровете. Под тях има две болчета. Развиват се с шестограм, но не помня кой номер.
Сваляш двете странични плювени кори в краката на водача и пътника, държат се с по 2 или 3 болта. Развиват се с кръстата отверка.
Под тези кори има още две види - една от ляво и една от дясно. Развиваш ги. сваляш панелчето за регулиране на огледалата. Повдигаш долната конзола и внимателно разкачаш кабелите на бутончетата за регулиране на огледалата, фаровете и запалката.
Така това барче излиза.
Под него ще видиш два болта, които държат централната конзола. Развиват се с шестограм. Сваляш трите врътки на климатика. Под крайните две има 2 болчета - развиваш ги с по-малка кръстата отверка.
Сваляш двете решетки на централните клапи за въздух горе. В нишите ще видиш 8 щифтчета, на които се държи рамката им. При ваденето им внимавай да не счупиш някое, или да не изгубиш някоя малка част, служеща за ос на вертикално въртене на клапите.
Така.. Сваляш рамката и отдолу виждаш още 2 болта - шестограми. Развиваш и тях и внимателно издърпваш конзолата напред. Внимавай с касетофона, махни го след като я издъпраш леко. Откачи всички кабели. Не се притеснявай за местата им, неможе да ги объркаш, както и поляритета им.
Това е!!
Малко думи за крушките: При мен доста бяха изгорели. Отидох в един магазин и си купих всетодиодни, които са със същия цокъл и са на 12V. Съветвам те да ги смениш всичките, включително и тази на запалката (и там имало крушка). Особеност при тях е, че трябва да спазваш полятитета на захранването.
А сега малко за почистването.... Ей тука ми се разказа играта, в буквалния смисъл. Докато махна тази помия от централната конзола и от барчето - търкам 2 дена - вчера цял слетобед и днеска - пак толкова среме. Успях да я почистя горе-долу. Пробвах с какво ли не:
Със "Зебра" - никакъв ефект
със ацетон - опасно е за пластмасата, не ти го препоръчвам
със спирт - истинска мъка, но малко по малко става. Гнусотията се разнася, но втриваш много интензивно, след което със сух памучен парцал забърсваш пак с доста натиск разложеното от спирта. Честно - много майни изрекох по адрес на "инженера" на който му е хрумнала идеята с това покритие. Сега - на 95% е чисто. Повече от това немога.
Приготви се да се изклепаш с черникла до китките, и да я наблъскаш под ноктите. Приготви си и торба с нерви, пусни си и успокояваща музика :)
Така - утре остана само да я сглобя и новото табло да изгрее с новото си осветление :)

Успех! :)

b_angelov
15-02-2008, 21:10
Сваля се за 5 мин., ма трябва да ти покажа, че има чалъм. :shock: ако го разгледаш добре ша откриеш начина. Иначе проблема се ре6ава с една боя, ма ша трябва и да потъркаш преди да пръснеш. Мойто го напраих в цвета на колата.

Мда, много се пулех къде се държи, докато не свалих цялата рамка на възхoховода :twisted:

TaNo
15-02-2008, 23:06
Ще се заемам близките дни и ако възникнат въпроси ще ви питам. Иначе обяснението е перфектно ще си го скицирам :D

b_angelov
16-02-2008, 09:55
Дано съм бил полезен ;)
Сега ще хапна и отивам да монтирам, ще кажа как е с новото задно LED осветление...

А сега ето и малко снимки, но са домашни и няма как да покажа как се свалят страничните кори на конзолата, но не е трудно да се сетиш...

TaNo
16-02-2008, 20:13
Кажи как свали решетките/духалките на климатика смисал от къде да ги чопна да не ги мъча излишно..

http://www.picvalley.net/u/487/121650_027.JPG (http://www.picvalley.net/v.php?p=u/487/121650_027.JPG)

TaNo
16-02-2008, 20:17
И скролера за регулиране на фаровете как да свала да не прецакам пласмасата. С отверчица ли с кво да ги повдигна и има ли значение от коя страна

b_angelov
16-02-2008, 20:52
Първо сваляш решетките по следния начин... Представи си, че синята линийка е тънко ножче или тънка права отверка. Вкарваш 3-4мм навътре (1) и натискаш настрани (2). Решетките се вадят първо от вътрешната страна, после от външната. Под тях ще намериш 8 щифта, които държат рамките им, както и клапата за отворено/затворено. Чак като свалиш тази рамка ще намериш болчетата с шестограми No.5
За регулиране на фаровете - лесно. Пак с тънко ножче повдигаш смело от една от страните. От първия път, или от 2 пъти на 2 места като повдигнеш ще излезе. Повтори същото и за бутончетата за охгледалата. Пепелника - дърпай нагоре за вратичката вандалската!
Под пепелника и упр. на фаровете има 2 болта, шестограм No.4. това е.

П.П. Внимаваш като сваляш рамката на въздуховодите - да не и счупиш щифчетата, че има да блъскаш хартийки после... грозна гледка ще стане. Бавно и нежно!!!

b_angelov
16-02-2008, 20:56
А относно осветлението - разочарован съм от светодиодите. Първо - този на снимката със синьо тяло свети синьо, но никъде не пишеше. Както и да е, смених ги с бели, но понеже светодиода е с рефлектор, светлината му се излъчва само напред. Така неможе да се получи необходимата разсейка за да се провежда светлината по светловодните пластмаси, а часовника и уредите покрай него светиха много грозно - получаваше се един спот някъде на криво, а останалото - тъмно. Махнах ги веднага и си купих нови крушки, които сложих на всякъде, вкл. и на запалката.

Съвет от мен: Почисти си старателно всички светловоди - тези на врътките на климата, както и на тези непосредствено под тях. При мен бяха доста черни от прах, което отново ми спираше потока на светлина към символчетата, и към маркерите на врътките ;)

Magiosnika
17-02-2008, 04:31
Ангелов искам да те питам дали ще стане почистването със спирт без да се маха конзолата? А по принцип след като се изчисти остава ли лъскавото черно или трябва да се боядисва с нещо?

b_angelov
17-02-2008, 11:02
Ангелов искам да те питам дали ще стане почистването със спирт без да се маха конзолата? А по принцип след като се изчисти остава ли лъскавото черно или трябва да се боядисва с нещо?

Много е трудно, колега. Първо пробвахме така на място, аз и приятелката ми търкахме около 3 часа, и успчхме да изчистим само по-откритите площи. Където имаше вдлъбнатини и теснотии неможеш и да си помислиш да го чистиш на место. Иначе ако го свалиш в домашни условия е по-лесно, а пластмасата става една приятна... не е гладка, има съвсен нормалните неравности за пластмаса... но е красива. Ако искаш може и да не я пръскаш.

me_to_u
17-02-2008, 12:28
Преди време имах Фиатче и таблото беше с аналогично гуменоподобно покритие. Махнах го с водна шкурка(аз ползвах 1600 и 2000), става сравнително лесно, за около час и половина беше готово за боядисване. Важно е да не няма остатъци от старото покритие, ако ще се боядисва. Моето го пръснах с черен мат за пластмаса. Резултатът по-долу.

leshoiad
17-02-2008, 13:21
Няма да пердашиш директно с водна шкурка. Първо ше го минеш с по-едра защото основнатазадача е да свалиш силикона, като свалиш силикона напълно тогава ше го минеш със водната шкурка. Основата на на конзолата или материала от който в ==е направена е от нещо като вибростъкло или нещо подобно така че няма страшно от надиране. Тва упражнение го мнавах още началото на миналата година. Съветвам ви да пръснете със спрей за рони. Устойчив е на влага, еластичен е и носи на разни слаби чуквания.

me_to_u
17-02-2008, 16:09
Няма да пердашиш директно с водна шкурка. Първо ше го минеш с по-едра защото основнатазадача е да свалиш силикона, като свалиш силикона напълно тогава ше го минеш със водната шкурка. Основата на на конзолата или материала от който в ==е направена е от нещо като вибростъкло или нещо подобно така че няма страшно от надиране. Тва упражнение го мнавах още началото на миналата година. Съветвам ви да пръснете със спрей за рони. Устойчив е на влага, еластичен е и носи на разни слаби чуквания.
Само да не се получат драскотини, които с боя няма как да се запълнят. :roll: Затова препоръчвам водна, може да е по-груба(ако иска 600), но поне опасност от надраскване няма.

b_angelov
17-02-2008, 17:31
Преди време имах Фиатче и таблото беше с аналогично гуменоподобно покритие. Махнах го с водна шкурка(аз ползвах 1600 и 2000), става сравнително лесно, за около час и половина беше готово за боядисване. Важно е да не няма остатъци от старото покритие, ако ще се боядисва. Моето го пръснах с черен мат за пластмаса. Резултатът по-долу.

Колега, лакира ли го после върху боята?

me_to_u
17-02-2008, 19:20
Колега, лакира ли го после върху боята?
Не. Аз търсих точно този мат ефект, изглежда ми някак скалъпено и неестествено като се лакира, изпъква някак. Въпрос на вкус.

b_angelov
27-02-2008, 20:22
Колеги, като разглобявах централната конзола и сменях всички лампички ми направи впечатление, че не свети и лапмичката на скролера (потенциометъра) за регулиране височината на фаровете. Разглобих го набързо. Първо - оказа се доста запънка - с подръчни инструменти е почти невъзможно. Второ - крушчицата се оказа доста по-малка и запоена. Та го оставих за друг път... за днес. Сваля се таблото на скролерчето и се води в лаборатория (в къщи). Ето снимков материал набързо. Коментари в снимките:

proper
28-02-2008, 02:54
Евала пак колега!!!

Макар и при мене (фаза 2) да е съвсем различно, защото тези копчета са ми на таблото горе.... ми е приятно да гледам снимките и обяснението.
Поздравления!!!

_joro_
16-10-2008, 18:21
пичове с диодите става педфектно незнам колегите какви готови в взимал но аз имах време за губене та праснах цялото табло конзола всички светещи копчета разглобих и самото табло ватре няма крушки фабрично сичко е с диоди с исклу4ение на осветлението на уредите та парво след като свалих таблото одлепих километража и оборотомера одзат имат зелен филм на цифрите из4истих го с лако4истител(тжа имах под рака) изтарках филма и на часожника и на другите уреди и на лукалния километраж после си купих бели яркосни дифузни диоди и резистори на 1 килоом и почна великото поене ,копчетата са си фабрично с диоди но цветни там само ги смених с бели отне ми около 3-4 дни си4ко но без зор един ден само таблото един ден само уредите един ден само копчетата но сега няма такова табло :) свети си4ко с бяла подобно на луминисцентна светлина мн е яко мое да се играе и с цвета на диодите но аз лично исках сичко да е бяло

_joro_
16-10-2008, 18:26
за бравих да спомена че смених с диоди крушките на габаритите ,мигачи стоповете но там слагах по 2 диода последователно и резистор сега габаритите са сажсем бели кат ксенона и консомацията на колата на габарити се ражняжа на половин кру6ка та я оставям с дни да свети за щото сам мазохист и обичам да ми заванят загрижени за акомолатора ми комшии :D

b_angelov
16-10-2008, 20:51
Колега, можеш ли да пуснеш хубави снимки да видим как светят приборите в тъмното?

TaNo
17-10-2008, 01:54
тука и аз се заинтересовах:spiteful: дай някоя снимчица наистина;-)

рали
17-10-2008, 12:44
:go:

_joro_
20-10-2008, 19:45
подобна е сжетлината но бяла кат дожар6а всичко 6те пусна снимки имам един монитор вече на самото двд купих още един 7 инчов които щте се вгради пред местото до шофиора на мястото на аербега моита кола няма десен аербег и щте е лесно свалил сам капака и сам го дал с монитора на тапицер да го вгради, пора4ах и кора за багайника за бас на самата кора кадето са задните колони ве4е са направени басрефлекторите като стане сичко готово щте пусна снимки, заприличва отватре на кола от американско тунинг шоу :)

Доко
20-10-2008, 23:23
:go:

И аз на тия им се точа от известно време :unsure: http://www.xtuners.com/plazma.htm

bobi_kvo
22-12-2008, 14:42
Здравейте ! Вчера ми изгоря крушката на врътката която се намира на централната конзола ....колата ми е 2ра фаза и въпросът ми е дали начина на сваляне на конзолата е същият като при първа фаза ? Благодаря ви предварително.

dilian alfa gtv
22-12-2008, 16:50
начинът не е същия-първо вадиш кожата на скоростния лост излиза лесно на чопове е след това си махаш плеяра и под него има два винта отвиваш тях след това махаш врътките като ги връщаш първо в крайна лява позиция забиваш нокти в гумените врътки и дърпаш смело малко ще те заболи след това конзолата излиза лесно.като махнеш всичко това ще видиш една бяла кутия която е за управление на климатроника държи се на 4 болчета шестограм като я махнеш и откачиш буксите ще видиш отзад крушките но имай в предвид че ги няма никъде специално те и става с махане на старата и запояване на друга на фасунката обикновена крушка с крачета без фасунка и това е начинът успех колега.:big_whoops:как го обясних само но няма друг начин

proper
22-12-2008, 21:25
мисля, че това беше крушката и я има с поръчка от Англия цената без доставка е 8 паунда!!

proper
22-12-2008, 21:37
Мисля, че донякъде и това ще ти помогне, въпреки че е инструкция снимка по снимка за 156..но уредите са ни същите :)

http://www.alfa156.net/tech/bulbs/fr_index.html?/tech/bulbs/consolebulbs.html

dilian alfa gtv
22-12-2008, 23:42
мисля, че това беше крушката и я има с поръчка от Англия цената без доставка е 8 паунда!!
крушката е точно тази и я няма никъде и освен с побългаряване не става.като се извадят фасунките отива се с тях в първия магазин за ел.части и търсиш крушки без фасунка с две крачета и се запояват на мястото на старите.струват по 50ст.а става и без оригиналните фасунки като същите крушки се запоят директно на блока от където са извадени въпросните крушки.моите и трите така са направени: по-лесно е.тези крушки определено са проблем но има измислен начин и за тях а иначе горните примерно на бензиномера и часовника ги има навсякъде с фасунката и струват 1.50лв.иначе точно този е начина по разглобяването както го е показал колегата но и там май е показано чрез запояване защото 8 паунда и поръчката:досега който го е правил е по този начин никой не е дал толкова пари за тези крушки.