PDA

View Full Version : 146 jtd - не пуши и не върви



hofman
15-06-2004, 15:06
Здравейте на всички.От скоро притежвам една чудесна алфа 146 1.9 jtd (2001 год.)Колата е прекрасна обаче нещо не ми харесва как върви и сега ще обясня какво имам предвид.

Разхода е приемлив около 8 - 8.5 л само на градско я карам, обикновено в най-големите задръствания , по каталог мисля че и дават 7.8 л/100 км.
От аспуха не излиза ама абсолютно не излиза никакъв дим при каквито и да е обороти.Баща ми кара авенсис (2004) , също дизел и като се настъпи припушва между предавките, въобще личи си че е дизел.
Като се настъпи педала на газта и не се осеща почти никаква динамика в алфата.Почва да набира едно мудно и тромаво сякаш е нещо 60 к.с., въпреки че може да развие някаква по-висока скорост , досега съм вдигал 150 на цариградско на 4 и можеше доста още.
Ходих на диагностика във Vanto Trade и ми казаха че си е добре колата.Диагностика ми казва: " единственото което е че има един клапан, който си работи, обаче от време на време отчита грешка на борд компютъра, но клапана си е здрав и работи, ама те и доста други алфи са така". Това му бяха думите.Иначе вика колата си е ОК.

Замервах ускорението с g-tech-a на крематора(някои от вас сигурно го познават) и показа 13 сек. до 100 км/ч и отгоре на всичкото показа 55 кW., а трябва да е 105 к.с.По каталог на тази алфа 0-100 е към 10.5 ако не се лъжа.Вчера вечерта от сфетофара се настъпвах с някакъв фен с едно ново пунто 1.2 и едвам го изпреварих чак на 4.

Та сега въпроса ми е да ходя ли на друго място на диагностика примерно в Итал Сервиз на кръговото или някъде другате ако препоръчате или и аз не знам какво да правя.
И въобще нищо не разбирам от коли и полудявам а и не си правя експерименти с горивото, сипвам само от omv + добавка или shell v power.
А и турбото със сигурност работи защото се осеща когато се включи, а и при настъпване на газта до долу имам чувство че колата се спъва още повече.

Казвайте защото ще полудея :evil: :evil: , иначе така им се кефя на алфите :D :D :D

WhitePower
15-06-2004, 16:35
pich vish kak si s vuzdushnija filtar , ot tam zavisjat mnogo neshta , kak e dostaput na vuzduh kam kolata
no samo Vanto Trade razbirat shtom sa ti kazali che vsichko e na 6 znachi po kompiutar e taka vish si gorivnija filtar dali ne e za smjana , moze pak malko gorivce da idva
no ne tarsi prichinata v motorut

hf hpe
15-06-2004, 17:00
jtd- то е и с катализатор провери да не е заминал той

Quadrifoglio
16-06-2004, 00:31
Ne opredeleno neshto ne e nared
spored men prosto triabva da otidesh vuv vanto trade i da im obiasnish che opredeleno neshto ne e kakto triabva i che triabva da go otkriat na vsiaka cena a te mogat da go napraviat! Tursi Rado i mu obiasniavai na nego!

Dexer
16-06-2004, 12:13
Ne opredeleno neshto ne e nared
spored men prosto triabva da otidesh vuv vanto trade i da im obiasnish che opredeleno neshto ne e kakto triabva i che triabva da go otkriat na vsiaka cena a te mogat da go napraviat! Tursi Rado i mu obiasniavai na nego!

QV, мога ли да отида в сервиза и да ми направят диагностика на мотора? Аз ти казах, че съм я карал там, но като я вързаха на компютъра им, той не и намери ECU-то, а само другите процесори - на клемата, на abs-a... :?:
Имате ли там някой дизелджия?

Quadrifoglio
16-06-2004, 13:56
Ama imash li problemi?!? Ako iskash mi se obadi da otideme zaedno niakoi put

hofman
16-06-2004, 16:20
еми мерси за отговорите, напоследък сам много зает ама като се поосвободя ще отида отново до Vanto Trade, и ако пак кажат че всичко си е ок значи си внушавам :D

Dexer
17-06-2004, 10:19
Ama imash li problemi?!? Ako iskash mi se obadi da otideme zaedno niakoi put

не че имам някакви особени проблеми, но искам да я преслушат, да кажат тоя разход нормален ли е, да и замерят компресията и ако се вържат с ECU-to, да видим там има ли някакви грешки, това е...
А и ми предстои ремонт на турбината, така че искам да знам как е мотора.
Сега съм в сесиея и нямам почти никакво време, но ще ти се обадя малко по-натам да отидем да я видят.

hofman
17-06-2004, 11:06
А във Vanto Trade има ли нещо такова: примерно някой да се качи с мен в колата , аз да карам а той да гледа на компютър какво става?На мой приятел така му тестваха аудито

KGB
17-06-2004, 13:06
Хофман,

Надявам се че не ти е заминал Дебитомера....като тръгва да заминава точно така почва да се "държи" колата. Същата работа беше и с едно чипосвано Ауди А6 2.5ТДИ на 210коня....едно което си беше 155коня си го биеше до като не смени дебитометара и от тогава стана нещо :twisted:

Бош-ова му работа :evil: Дебитометара се води като консуматив.

Софта за този тест може да го намериш от нета. След това само ти трябва да си направиш буксата и си готов. Естествено и лаптоп ти трябва. НО с този софт можеш да гледаш само, не и да пипаш каквото и да било по колата.

За ванто не знам дали го имат, предполагам скоро ще има отговор на въпроса ти :wink:

hofman
17-06-2004, 13:32
за лаптоп и за буксата няма проблем, а този софт ще ми кажеш ли как се казва.А това че не може да се пипа не ме вълнува, щото аз не съм от тези които си мислят че могат всичко:))

KGB
17-06-2004, 13:37
Не помня точно, но аз този за моята (който май е за всички алфи след 2000г.) го "открих" от един човек от alfaowner.com предвид на супер скоростния ми интернет се отказах да го сваля.

Alfa_fen
18-06-2004, 01:02
И аз мися ,че трябва да си погледнеш ваздушния филтър.А може да е и проблема и в дюзите,мойе някойа да е запушена.

alfamilano
18-06-2004, 12:41
Софта. е Compakt.98,но при мен трябваше да се тегли 2 дена-587Mb!!!
Иначе има всичко за Фиат Алфа и Ланчиа,ако сте мераклии ще ви дам точните координати да си дърпате с въжето! :lol:

MrX
18-06-2004, 12:59
давай колега координатите да го почвам

hofman
18-06-2004, 13:33
Сега ще видя дали го има някъде из нета това нещо

hofman
18-06-2004, 14:19
каквото намерих - за всичко искаха кинти...... :( :(

Quadrifoglio
18-06-2004, 14:26
Ami pochti sum siguren che moje da ti testvat kolata i v dvijenie vuv Vanto trade
a tvoiata alfa ot kude ia kupi?
kakuv cviat e?

hofman
18-06-2004, 15:18
алфата беше закарана на Горубляне от някаква автокъща, защото там се беше залежала много много време.Иначе е сив металик, и има доста добър външен вид.Абе аз я взех през май, а тя май е била вкарана септември 2003 ако не се лъжа и от тогава не е карана

Quadrifoglio
19-06-2004, 17:14
Az biah vidial edna na gorubliane koiato pomnia che beshe na mnogo malko km do 60 000 ama beshe i mnogo skupa neshto kum 14 -15
tazi li e?

hofman
19-06-2004, 23:16
същата е , на към 52 000 я взех и беше и беше обявена за 14 000

Quadrifoglio
21-06-2004, 23:36
a ti za kolko ia vze
ili ne triabva da znaeme :D

hofman
22-06-2004, 23:30
:D :D е ще кажа де,
взех я 13 000

virusalfa
25-06-2004, 20:58
Kolegi,i na men mi trjabva softwear za VM 08b,6toto vzeh edna 164 2.5TD Super,v momenta mi naduva ohladitelnata sistema,6te ja otremontiram i trjabva da ja pregledam.Nakupil sam vsi4ki filtri,sigurno njakoja duza "pikae",no vse pak si e za diagnostika...

Quadrifoglio
29-06-2004, 21:09
Hofman dnes s teb li se vidiahme na levski pochti pri popa?!?

hofman
30-06-2004, 11:13
определно се видяхме :D , ти караше в посока университета ?, между другото си помислих че може да бъде някой от форума:))

Quadrifoglio
30-06-2004, 11:50
Da az kato ia vidiah 146 biah pochti siguren che si ti zashtoto ne sa mnogo takiva :) ama niamashe kak da spreme za da si pogovorim malko :)

КРЕМАТОР
05-07-2004, 10:58
kak se kazwa software-a tochno?
az imam compact98 3 versii
sega swalqm oshte 3 versii w momenta
imam ePER, imam i oshte 1GB car software
i tfa sa softwari za ceni na chasti
kak se kazwa tochno software-a za diagnostika
na BOSCH sistemi, hitachi i marelli?
nqkoi idei ima li?

JOVANI
30-07-2004, 16:22
Vav aVanto treid niama da ti svarshat rabota, otidi v AUTO ITALIA na bistrishkoto shose, no ne zabravai , che vse pak e disel i niama tazi dimanika na benzina.

04-08-2004, 12:40
Probvay v serviz Aleksandar Auto na adres:
Магазин: София, бул."В.Левски" 101, тел.: 02 983 13 74
Rabotiat samo alfa, fiat i lancia.
Imam alfa 146 i tam hodia i sam dovolen.

Aquila
07-08-2004, 15:11
Neznam dali si razbral ot kakvo ne ti varvi kolata no 4etoh v edin forum za sashtia problem pak za jtd ,ta tam kazvaha,4e mnogo vazmojno bilo da e ot turboto.Vapreki,4e tvoiata e nova i ne mi se viarva tolkova barzo da mu e stanalo neshto,no nishto 4udno.Ne sam 4el drugite otgovori i moje i da se povtariam,no pogledni si pak filtrite,kakto i naftovata pompa vapreki,4e kazvash ,4E ne pushi.