PDA

View Full Version : Alfa Romeo 159 vs Honda Accord vs Volvo S40



koolio
26-02-2008, 17:04
Интересно и е някой ако е карал тези модели или поне два от тях, да сподели какви са му впечатленията- и за дизелови, и за бензинови двигатели. стойка на пътя, удобство в купето и т.н.

pinko
26-02-2008, 18:45
Интересно и е някой ако е карал тези модели или поне два от тях, да сподели какви са му впечатленията- и за дизелови, и за бензинови двигатели. стойка на пътя, удобство в купето и т.н.

За Алфата съм писал и ти вероятно си ми чел мнението.

Иначе дизеловия двигател на Хондата е много приятен и еластичен мотор, бензиновия също. Но поведението на Акорд на пътя е повече от криминално - за мен тази кола е направо опасна, ако се кара малко по-бързичко. Абсолютно непредсказуемо поднася и е много трудно да бъде овладяна. Освен това спирачките и са ужасно слаби и страдат от силен фадинг - след едно-две яки спирания реално оставаш без спирачки, докато не поизстинат.

Волвото S40 всъщност е Форд Фокус с други ламарини - дизелови двигатели на Пежо, бензинови на Форд, окачването е доста добро, поведението на пътя е съвсем прилично.

code
26-02-2008, 18:46
Е сори казах :) айде по темата. Карал съм Хонда дизел, обаче Сивик. Най-новия модел с целия фар. 140к.с. незнам си кво, незнам си що - нищо особено. А за Акорда - хубав е отвън, обикновен отвътре. 159 като застане до Хонда и Волво последните изглеждат като пенсионери. :lol:

koolio
26-02-2008, 19:46
Интересно и е някой ако е карал тези модели или поне два от тях, да сподели какви са му впечатленията- и за дизелови, и за бензинови двигатели. стойка на пътя, удобство в купето и т.н.

За Алфата съм писал и ти вероятно си ми чел мнението.

Иначе дизеловия двигател на Хондата е много приятен и еластичен мотор, бензиновия също. Но поведението на Акорд на пътя е повече от криминално - за мен тази кола е направо опасна, ако се кара малко по-бързичко. Абсолютно непредсказуемо поднася и е много трудно да бъде овладяна. Освен това спирачките и са ужасно слаби и страдат от силен фадинг - след едно-две яки спирания реално оставаш без спирачки, докато не поизстинат.

Волвото S40 всъщност е Форд Фокус с други ламарини - дизелови двигатели на Пежо, бензинови на Форд, окачването е доста добро, поведението на пътя е съвсем прилично.
Стига бе, ти ми разби илюзиите за Акорда :shock: :cry: ! Беше ми един от фаворитите в този клас. Жалко :cry: .

pinko
26-02-2008, 19:53
Фаворит? Акорда е най-големата трагедия в този клас. Това не си ли го гледал?

http://www.youtube.com/watch?v=zON4bWsl ... ed&search= (http://www.youtube.com/watch?v=zON4bWsl2Ek&mode=related&search=)

Акорда просто не стъпва на пътя, а па на мокро поведениято му е криминално. Я виж кви камшици прави, как гъза му се мятка абсолютно неконтролируемо.

Абе опасна кола е, заеби. А и спирачките са на едно от последните места в класа му, особено със топли спирачки спира като бързия влак....

koolio
26-02-2008, 20:13
Ужас! Не съм карал Акорд, но като дизайн и интериор ми допадше много. Обаче тука като го гледам е като Рено Клио Симбол- идеалът ми за нестабилна кола :lol: .