PDA

View Full Version : Задни пружини за ланча капа



titanium_bg
28-02-2008, 22:31
Здравейте колеги,имам ланча капа бензин + газ,и естествено от тежеста на бутилката в багажника,задниоте пружини са посмачкани доста.Попитах в няколко магазина за цена за нови обаче отговорите никак не ме удовлетвориха, 205 лв. за един брой.Интересува ме дали някой може да даде информация за някакъв по евтин вариант,защото това е цена за оригинални италиански.А някак не ми се вярва че няма взаймозаменямост с някоя друга кола.На мерцедес 124-ка цената е 70 лв за пружина ........малко се пооливат тези италианци ми се струва :P

RaIDeR
28-02-2008, 23:41
Здравей колега !
Значи сваляш едната пружина и отиваш в най-близкия магазин за авто чясти ! 100% ще ти изкарат същите само ,че за друга кола то прожина може и да си я дялкаш както си искаш !
Така ,че не се плаши ште минеш и по-тънко па и щом колата има газ е препоръчително задните пружини да са малко по-твърди !
Но това ти ще си го прецениш по старите си прожини !
Успех!

gh0str1d3r
29-02-2008, 01:49
имам едни пружини, сменихме ги на един приятел, щото нещо му чукаше отзад и ги карахме по ред, амортесьори-тампони-пружини, а то се оказа че е от втулките... и пружините са си в супер състояние от капа 2,0 - 1996-та... не е имала газ, в добро състояние са... оригиналните... мисля, че още седят и събират прах, той отдавна махна капата....