PDA

View Full Version : Еб...си мача



krasyb
17-06-2004, 19:14
Хай от Бургас
Ония ден бързах вечерта да се прибирам с работниците от Приморско за Бургас и на завоя на Дюни излетяхме.... ляво-дясно в една ливада, изкъртих с джантата 30 санта бетонен блок ...... Отървахме се по чудо !
На другия ден ляхме куршум и прочие и ся задна лява ми е отворена и мноо поднася. казаха ми че сигурно само носача ми е изкривен, обаче тука в Бс не мога да намеря по моргите, нещо да кажете из София че направо не ми се стъпва в Ауто Италия.

krasyb
17-06-2004, 19:16
забравих да кажа бързахме да хванем мача на нашите, ама с малка резервна гума 40 км към 40-50 мин, хванахме второто полувреме па то едно полувреме беше, б...а си мача скъсаха ни гьона и смлях колата направо съм болен не ами не знам... плаче ми се

hf hpe
17-06-2004, 23:19
значи носача става и от Типо, Темпра, Дедра и всички построени на тази база
но по принцип носача е доста здрав детаил, а и е изработен от чугун, така че е по-вероятно да се счупи отколкото изкриви
провери гредата на задният мост да не е поддала, а също така може да се разминеш само с оста на лагера, тя се демонтира много лесно
все пак всичко това не пречи да имаш поражения и по носача

това което сэм писал е моят горчив опит

krasyb
18-06-2004, 10:00
абе и на мен така ми казаха за шенкела, че може да е само той.... а за моста не думай! дано да не е моста, а за носача тва е много хубаво е стават и от темпра и прочие ей ся ако имах ЦД да видя точно сглобката и частите.... ама ще питам при един познат дано да не е много скъпо че имам да сменям амортисьори и пружини
За "Монро Рефлекс " някой да каже нещо ?
Другия варианта е Sachs май,
искам някъв хубав и твърд аморт.

WhitePower
18-06-2004, 10:18
hubav tvurd
KONI ili Bilshein

hf hpe
18-06-2004, 11:52
чувал съм че монро са рециклирани амортесьори
иначе сакс имат и спортна серия но незнам дали има за италянки
оригиналните боге са си достатъчно твърди за екстремна возия ако са здрави, а същевременно не ти изпадат бъбреците

krasyb
18-06-2004, 12:32
Bilstein че и Koni трудна работа, Boge също няма в Бс, /те май оригиналните и са такива/ Намират ли се по София ?

krasyb
18-06-2004, 12:35
"Монро Рефлекс" се скъсаха да ми ги хвалят, че и са на добри цени....
Двойно действащи, газ-хидр. с 16 клапана ала-бала, аз нещо им нямам вяра, намерих по каталог KYB мноо джотини за 155 но няма кой да ми ги внесе :( .... Питах тука да видя някой карал ли е с такова Монро или пък да знае кой може да ми продаде Кони или Боге за 155 в БГ ???

hf hpe
18-06-2004, 18:26
за BOGE попитай
http://www.daskalov.com

DiStefano
23-06-2004, 18:16
hf hpe е прав за рециклажа и аз такова нещо знам
аз на мойта и смених оня ден по4ти вси4ко отпред хехе
и имам един познат дето ги измисля тия части за без пари
явно колата е крадена ... и разчастена
кажи кфо точно ти требва и аз ще ти провера :?

krasyb
24-06-2004, 10:17
Ами аморт. + пружини + носачи,... предни и задни
Проблема е че не искам да я свалям а искам да е по-стабилна, как да стане предполагам с по-качествени марки, за сега съм намерил само Sachs, Bilstein /ама не знам кои модел ще е B4 ili B6/ и Монро естеств., а от пружините Lemfoerder или Lejoforce.
Въпроса е коя е печелившата комбинация, та питам за да се поуча от опита на колегите ???

Колата е 155 ТS 2.0 8V

DiStefano
24-06-2004, 11:14
Мога да ти дам предните Макферсъни комплект не са чисто нови но са оригинални ... и са перфектни

krasyb
24-06-2004, 16:53
кое точно имаш предвид макферсона със аморт. ли? те не са ли едно ?

DiStefano
24-06-2004, 16:59
Бе пружини и аморт.

krasyb
24-06-2004, 17:36
колко са карани горе-долу, измисли неква цена,
аз по са ми дерт задните ама ще сменям всичко така или иначе...