PDA

View Full Version : тропа ми жабката



alf
24-08-2005, 13:34
на капака на жабката има две зъбчета дето я държат затворена и едното е много износено и хич не захваща. от там капака тропа и очаквам всеки момент да започне да пада. пробвах със силикон и дунапрен да го уплътня ма нестава. някой да има идейки икакво може да се направи по въпроса. чичко талянец дали ще продаде само капак на жабка - малко се съмнявам :roll:

hf hpe
24-08-2005, 14:36
аз май трябва да имам
пък за сега не се очертава да ми трябва за новата придобивка така че :beer:

ALFA CORSE
24-08-2005, 17:18
Аз сложих от онези гумени уплътнения за прозорци, самозалепващите и сега не се чува шум от нея Вярно като я отвориш се вижда и не е много хубаво - само тъмно кафяви успях да намеря, но предпочитам да не ми трака.

pr_00f
24-08-2005, 17:29
Аз също сложих такива, и понеже бяха светло сиви си ги боядисах с 4ерен перманентен маркер, и сега не се вижда толкова.

Venci KK
06-10-2005, 16:45
Как може чак сега да разбера, че има такъв форум и да може да се говори по проблемите на красивите “алфи” :)
Имам алфата си от точно една година вече. Страшно съм доволен от колата като цяло. Вътре е с конфортен салон… и изобщо италианеца си е маняк на дизайн и удобство.
Относно жабката, мойта откакто веднъж я препълних, сега пък като минавам през по-големи копки се отваря и много дразни. Нещо се е разхлабило и вече двете зъбчета отгоре не държат надеждно. Ще се радвам да чуя някои решения да ми помогнат :)
Поздрави!

alf
06-10-2005, 16:59
първо да пишеш на кирилица вече :!:
по въпроса - на жабката проблема и е в зъбчетата които я държат - на капака отгоре- износват се и не я задържат особено като е по-пълна. още не съм измислил лечението но примерно с подходяща рапидка облепена с изолирбанд или нещо такова....