PDA

View Full Version : Питане за горивен филтър на 147 2.0



sedefcha
25-08-2005, 16:18
Мараба, пичове! Проблема е, че не мога да намеря горивния филтър на красавицата?!? Проследих бензинопровода по цялата му дължина, но филтър няма :( . В каталога на Фиам дават най-обикновен филтър, но не е показано къде стои. Във Вантотрейд ми обясняваха за "перлен" филтър, който бил заедно с потопяемата помпа и не се обслужвал по никакъв начин. Това ми се струва доста глупаво решение.
Преди да вадя помпата реших да питам, барем някои знае нещо по въпроса.

Мерси предварително :wink:

valjo
25-08-2005, 16:20
Мараба, пичове! Проблема е, че не мога да намеря горивния филтър на красавицата?!? Проследих бензинопровода по цялата му дължина, но филтър няма :( . В каталога на Фиам дават най-обикновен филтър, но не е показано къде стои. Във Вантотрейд ми обясняваха за "перлен" филтър, който бил заедно с потопяемата помпа и не се обслужвал по никакъв начин. Това ми се струва доста глупаво решение.
Преди да вадя помпата реших да питам, барем някои знае нещо по въпроса.

Мерси предварително :wink:
прави са, след някоя си година няма горивен филтър в традиционния смисъл на думата :)
не го търси, като замине помпата ше го смениш комплект;)

sedefcha
25-08-2005, 17:03
не го търси, като замине помпата ше го смениш комплект;)

Звучи гадно :twisted:

Мерси за инфото :)

valjo
25-08-2005, 17:05
не го търси, като замине помпата ше го смениш комплект;)

Звучи гадно :twisted:

Мерси за инфото :)
ами аз пък незнаех че е в попмата, на мен ауто италия просто ми казаха че тия нямат горивен филтър
и толкоз:)

нямам идея колко издържа така.... :unsure:

virusalfa
25-08-2005, 21:18
Е не е сложно да го махнеш стария и да си туриш конвенционален филтър :idea:

KGB
26-08-2005, 03:30
Утре ще се разрова из Диска за 147 и ще видя точно къде и какво е това чудо....че сега ми е малко късно

sedefcha
26-08-2005, 10:29
Слагането на конвенционален филтър ще е трудно по две причини:
1. Бензинопроводите са пласмасови и трябва да ги режа
2. Прекарани са по такъв път, че няма да има място за самия филтър

Затова май ще чакам безучастно счупването на помпичката :?

valjo
26-08-2005, 10:32
Слагането на конвенционален филтър ще е трудно по две причини:
1. Бензинопроводите са пласмасови и трябва да ги режа
2. Прекарани са по такъв път, че няма да има място за самия филтър

Затова май ще чакам безучастно счупването на помпичката :?

де споко де, те ако така се трошаха ....
тва е при всички туин спарк двигатели след 98ма мисля, някъде там
имаме доста такива и още никой не се е "счупил" :)

virusalfa
26-08-2005, 12:22
Много е лесно даже поставяне на нормален горивен филтър.Тури от Лада 2110,на едно място са по 6,30лв :idea: :idea: -руските филтри са по-добри от половината на пазара :!: -режеш парче от маспласовия маркуч и го махаш,правиш два бронзови преходника ф8 и поставяш с маркучленца бензиновия филтър.На мен да не ми беше по-лесно да приспособявам друга турбина?! :wink:

75 2.0 turbo
26-08-2005, 13:22
.......На мен да не ми беше по-лесно да приспособявам друга турбина?! wink........ А поне стана ли работата
:?:

virusalfa
26-08-2005, 13:51
Човека пита за филтър,превърнахме темата в......Стана работата все пак,Благодаря!!!! :lol: