PDA

View Full Version : Аудио система



jumbo797
09-03-2008, 10:13
Здравейте колеги,наякой от вас дали би ми казал на задната кора до стъклото имам дупки (заготовка за говорители)само там нямам и искам да си сложа,та въпроса ми е,дали има кабели от аудио системата до там и каде са и как изглеждат!Благодаря предварително!
С Уважение:Иван Георгиев!

EMo0o
09-03-2008, 12:20
Нямаш кабели и не може и да имаш ... бях писал в една тема и valjo ми беше казал че щом няма , значи не е с оригиналната БОСЕ система на алфа и аз също нямам , но мисля да ходя до някой сервиз дето се занимават с аудио техника да ми изкарат кабели :)

jumbo797
09-03-2008, 18:23
Това че няма кабели за аудиото не ме плаши,аз сам ще си прекарам,но питах дали има,защото нали има заготовки и няма говорители и би трябвало да има някакви кабели или букси!то там и през двете дупки минават някакви кабели и май има някакви свободни букси,но не съм сигурен какви са и за какво са,затова питах има ли някой нещо напредвид!

TaNo
09-03-2008, 20:23
и аз мислих скоро да махам кората да вида за кво става въпрос с тея кабели, ма първо имам малко други работи за оправяне, ако разбереш за кво става въпрос ще съм благодарен да споделиш..

EMo0o
09-03-2008, 21:59
и аз мислих скоро да махам кората да вида за кво става въпрос с тея кабели, ма първо имам малко други работи за оправяне, ако разбереш за кво става въпрос ще съм благодарен да споделиш..

Не съм сигурен , но мисля , че няма кабели за колони ... :?

ТаНо ти какво направи .. уреди ли кой да докара 166-цата или ще идваш с друг транспорт :)

jumbo797
10-03-2008, 15:03
Колеги ако някои намери схема на тази инсталация ще стане най добре,няма да си блъскаме главите и да се чудиме какво да правиме!има някаква програма със пълно описание на всички коли и марки за всичко в тях,мисля че се казваше (ауто дата)или се пишеше слято (аутодата)само че на англйски!

leketo84
11-03-2008, 20:16
Момчета някой да знае къде се монтира усилвател щото не ми е много ясно към ченджъра или зад екрана !!! :(

RoMAN
11-03-2008, 20:25
Моя е закачен на гърба на subwoofer-а.

jumbo797
11-03-2008, 20:39
Колега,можеш да го завинтиш и на гърба на седалката,кадето смяташ че няма да ти пречи!

leketo84
11-03-2008, 20:49
в смисьл чинчовете кьде се слагьт щото нали не е с касетофон ?

jumbo797
12-03-2008, 22:18
Единия край на чинчовете е към усилвателя, а другия край е към касетофона,но трябва да разглобиш конзолата,и отзат има изхот за усилвател,поне така е при мене!а усилвателч го захранваш от акомулатура директно през бушон!

BO
12-03-2008, 22:48
Единия край на чинчовете е към усилвателя, а другия край е към касетофона,но трябва да разглобиш конзолата,и отзат има изхот за усилвател,поне така е при мене!а усилвателч го захранваш от акомулатура директно през бушон!
Целият ICS (мониторът) като го извадиш и от задната му страна има два стандартни чинча за изход към усилвател???
Сигурен ли си в това?
Твоята с навигация ли е или без и дали има разлика, ако наистина има чист линеен стерео изход за усилвател?

leketo84
13-03-2008, 16:46
Jumbo мерси бате ! До сега не съм монтирал на кола с екран и ми е непознато ! Да отида при специалист за да не развала нещо или смело напред ! Как е по-добре !!!

jumbo797
13-03-2008, 19:18
Виж,ако не можеш сам да се справиш да разглобиш конзолата по добре отиди на някое сервизче кадето слагат музика,там ще са наясно как да я свалят и да ти вържат усилвателя през бушон(задължително)!

jumbo797
13-03-2008, 19:22
за БО!моята е с навигация,а и не мисля дали има значение дали е със или без,касетофона би трябвало отзат да е еднакъв!

leketo84
14-03-2008, 21:39
Ти къде я монтира твоята щото и аз съм от Люлин и познавам един на който не може да му се има доверие ! :lol: Ето как е при мен .

jumbo797
20-03-2008, 11:56
аз съм от 5-ти,но сам съм си правил нещата,и досега не съм имам проблем!ако искаш ще ти помогна с каквото мога!ще ти пусна лично съобщение!за лекето!

BO
20-03-2008, 21:47
за БО!моята е с навигация,а и не мисля дали има значение дали е със или без,касетофона би трябвало отзат да е еднакъв!
Ама пак не разбрах на 100%.
Ти махал ли си го монитора и от задната му страна да имаш чист стерео изход за усилвател?
Питам защото ако е така, директно да разглобявам и да слагам усилвателя с тубата в багажника.
Това ме притеснява от къде да дръпна по нормален начин стерео изхода.

jumbo797
21-03-2008, 11:20
за БО!моята е с навигация,а и не мисля дали има значение дали е със или без,касетофона би трябвало отзат да е еднакъв!
Ама пак не разбрах на 100%.
Ти махал ли си го монитора и от задната му страна да имаш чист стерео изход за усилвател?
Питам защото ако е така, директно да разглобявам и да слагам усилвателя с тубата в багажника.
Това ме притеснява от къде да дръпна по нормален начин стерео изхода.за бо!аз разглобих отпред конзолата и отзат на касетофона имам изход за усилвател,и така го направих,поръчах си дълги кабели за да ми стигнат до багажника!после нататака знаеш как става!

S@gittarius
26-03-2008, 17:07
Момчета някой да знае къде се монтира усилвател щото не ми е много ясно към ченджъра или зад екрана !!! :(
Оригиналният усилвател е монтиран над стойката на CD-то в багажника. Някой спомена, че е БОСЕ, което е истина но с това уточнение, че е произведен за ALFA, има вграден DSP и си говори по специален протокол с ICS-а на колата, има екуалазер и се управлява от централната конзола. Трудно се намира нещо такова в България, а и ще му искат куп пари. Отделно, включването му е цяло приключение, защото трябва да се пресвържат високоговорителите в колата.

Вместо това бих предложил следното решение. На пазара има двуканални (може и повече) усилватели, които имат и вход с атенюатори. Това позволява да се включат зад крайното стъпало на уредбата в колата, т.е. на една от колоните. Останалото е тривиално.

На ентусиастите мога да пратя схемите на аудио-уредбата с и без усилвател.