PDA

View Full Version : проблем със селеспиид



bul77
25-08-2005, 20:31
имам 156-ца селеспиид1999г. Появи се проблем с избирача на скоростите. Ходих във Ванто, казаха че е от съединитела и го смениха срещу скромната цифра от 1300лв. Надявах се проблема да се реши, но само се задълбочи. От Ванто казха, че нямат софтуер, с който да направят пълна диагностика на СЕЛЕСПИЙД-а. Като се изключи и включи колата на дисплея светва директно трета скорост и не може да запали. Също така при градско каране на дисплея започва да мига скоростта, на която се движи колата. Явно се натрупва някаква грешка. Механичен проблем по скоростната кутия и хидравличния блок няма. Сменени са всички консумативи. Можете ли да ми помогнете със съвет къде да отида.

EvgeniiM
25-08-2005, 20:50
Kолега съчувствам ти напълно и аз го имам този проблем но поради липса на време все още не съм ходил на диагностика. Но - как се справям- явно трупа някакви грешки защото на около 500-600 км ми прави същото като при теб- включва 4-та и ако спра гасне и не пали. Решението е рестарт и върви като нова. Което ме кара да се замислям за софтуерен проблем, и най-вече грешки от дупките, защото по лош път много по-бързо се нуждае от рестарт. Като вариант остава смяната на робота която е повече и от съединителя. А имаш ли проблем при дъжд.

п.п. откъде и кога купи колата

bul77
25-08-2005, 21:10
При мокро време не се засилва проблема. Колата я купих от Пловдив. Беше с проблем в оборотомера, в Аутоиталия го смениха. Явно пак трябва там да ходя. По време на движение няма проблим със смяната на скоростите. Ако мога да дам съвет на притежателите на Селеспийд, не ходете в Вантотрейд!Държаха ме 2 мес. и нищо не направиха. Смениха нещо, което не трябваше да се сменя.

EvgeniiM
25-08-2005, 21:29
Аз пък не съм доволен от Александър ауто, където ми отвориха и разхерметизираха комп на селеспиида само да погледнат да не бил изгорял. Всеки сервиз може да се похвали с решен проблемен селеспиид и още някой друг дето му се чудят за какво става дума

Grigor
29-08-2005, 11:09
Познавам добре Радо и Ицо и се поинтересувах за твойта кола, защото разказа ти наистина е покъртителен.

Видях ти колата /хубава е/, видях ти съединителя, знам /случайно - дори имаше шанс да помогна за ремонтирането му/ за счупеното ухо на в кожуха на скоростната кутия.

Според мен съединителя ти наистгина е за смяна, но това няма значение, защото това е проблем между тях и теб. Съмнявам се да са ти го сменили без твое знание и съгласие.

Според мен не е добре да нападах по подобен начин фирми /независимо за какво става дума/ защото се оставя лошо впечатление - и за теб и за фирмата. Ако има неясноти е най-добре да се разберете сами без да правите от това цирк.

KGB
29-08-2005, 14:20
В Ванто има няколко поправени селеспиида...до като на друго място за подобен успех не съм чувал.

valjo
30-08-2005, 09:02
с цел допълнително разучаване, с Евгений ще закараме неговата утре сутринта в Ауто Италия, за да видим там какво имат, какво могат и етц
и ще пишем пак, било то добро или лошо

и си мисля, че всеки трябва да си казва мнението за обслужването, което е получил, за да могат останалите да си направят извода за съответното място, било то което и да е

не мисля че има безгрешни, или еднакво добри за всяка част от нашите автомобили!
:choice:

EvgeniiM
30-08-2005, 11:28
Стига сте му мислили толкова, тия селеспииди са си трудни за оправяне. Толкова време се мотам но сега съм решил да се провери за какво става дума и няма да остана само с мнението на един сервиз. В Александър твърдяха че са оправили един и ги видях колко могат, сега ще мина и през Аутоиталия, след 6-ти септември и през Ванто. Като силно се надявам диагнозата да е една и съща. А въпроса с доволните и недоволните го има навсякъде, няма какво да се караме за един-два по-емоционални поста.

sedefcha
30-08-2005, 12:39
Oтносно селеспийдите във Ванто си признаха, че са некомпетентни. Миналата седмица бях там, защото на пета и на задна ми изписва, че има проблем. След като я закачиха на тестера приемчикът ми обясни че проблемът бил в датчика, който отчита положението на вилките, включващи 5-та и задна. Логично му зададох въпроса срещу колко пари могат да го сменят. Отговорът беше, че поради липса на техническа литература те не могат да сменят отделни части от робота, а сменят целия робот срещу 1800 лв. или слагат механични кутии. Другото, което ми каза е, че в Аутоиталия евентуално имали въпросната литература, но нямало кой да го направи. Като заключение ми показа една 156-тица (може би тази за която беше пусната темата), с която се борели вече от два месеца и отсече, че в България все още нямало кой да прави такива кутии.
В този ред на мисли моята идея е че Гърция и Турция все пак не са толкова далече. Едно време много хора си караха там лачените коли на сервиз и отзивите бяха много добри. Ако проблемите ми се задълбочат май ще изпробвам тяхните сервизи

EvgeniiM
30-08-2005, 13:18
Как ли пък не бих отишъл при xxxxx гърци или турци да им пълня гушите, що си мислиш че там са експерти по селеспиидове, сигурно гърците ходят до Италия.

Quadrifoglio
30-08-2005, 14:02
Ама то няма литература за поправяне на самия селеспийд. Нито има ремонтен комплект. Не мисля че има сервиз особено оторизиран в който да извършват такава услуга. Направо си се сменя целия робот. Имало е опити да бъде поправен но са били абсолютгно неуспешни и аз мисля че дори е невъзможно, не случайно Алфа ромео го продавт цялото като резервна част.

Quadrifoglio
30-08-2005, 14:05
sedefcha
Най-малкото колко мислиш че струва един час в сврвиза в гърция? Гориво? Зелена карта? Хотел? Вече май подмина 1800лв. Да не говориме че и частите са по скъпи и това че в гърция има много малко алфи над 1800 кубика

valjo
30-08-2005, 14:05
Ама то няма литература за поправяне на самия селеспийд. Нито има ремонтен комплект. Не мисля че има сервиз особено оторизиран в който да извършват такава услуга. Направо си се сменя целия робот. Имало е опити да бъде поправен но са били абсолютгно неуспешни и аз мисля че дори е невъзможно, не случайно Алфа ромео го продавт цялото като резервна част.
ми то не е чудно, той самия робот не е производство на фиат концерна
или поне аз така знам :unsure:

Fuji лие кво е там .... някаква японска измислица премислица

а на фона на1300лв саединител 1800лв за робот ми се струват направо приемлива цена;)

Quadrifoglio
30-08-2005, 14:08
Валери да не започваме пак обратно по темата! Цената е била под 1300лв която включва няколко пъти сваляне на скоростната кутия и т.н.

valjo
30-08-2005, 14:27
Валери да не започваме пак обратно по темата! Цената е била под 1300лв която включва няколко пъти сваляне на скоростната кутия и т.н.
ама аз вече позитивно казах де :cold:

KGB
30-08-2005, 18:06
НЯМА ОТОРИЗИРАН (ОФИЦИАЛЕН) СЕРВИЗ КОЙТО ДА СЕ ОПИТА ДА ОПРАВЯТ ЧАСТ ОТ РОБОТА...сменя се целия!!! Това се води рискова част от колата, коята в следствие не оторизирана намеса може да доведе до ПТП. За това се подменя целия робот, за да няма външна намеса в него.

Това важи за всички нормални страни...България не е такава съжеление или за радост.

EvgeniiM
31-08-2005, 16:50
Факти по темата без нюанси и окраски. Диагностиката на Селеспиида струваше 40 лв и е установила загуба на налягане в хидравличния блок между зоната с високо и зоната с ниско налягане. Единствения ремонт е смяна на целия робот(което Пламен каза преди 4-5 месеца без софтуер) на цена 3600лв.
В Александър ауто за диагностика и "ремонт" дето не е извършен защото пак си даваше проблеми ми взеха 160лв без да ми кажат за робота , а според тях помпата не работи както трябва.
Няма да коментирам нищо, всеки да си направи изводите, знаете цената във Ванто

EvgeniiM
06-11-2005, 00:29
Сега, след един месец тестове стигнахме до извода че слабото място на селеспиид системата е хидроакумулатора. На мойта след изрични уговорки че съм съгласен да е опитно зайче, се установи че при смяна на въпросната "Топка" се получва пълно излекуване на проблемите породени от недостиг на налягане в хидравличната система.Демек проблемите при топъл двигател като невключване на дадени предавки и самоизключване на тези се решава тотално. След 2000 км тестово каране не ми се наложи принудително спиране или каквито и да било прпблеми свързани със смяната на предавките. Като пояснение добавям че ми бе сложен последния софтуер за селеспиид, и пусната програма за самообучение. Разбира се имаме предвид че това е бюджетно решение което не може да замести смяната на целия робот, но се побираме в рамките на 200 лв за тестове, части и работа, които съизмерими с варианта 3600лв за нов хидравличен блок са смешна цена.Отново искам да изкажа Поздравления за смелостта , решимостта и умението при работата на механиците на Вантотрейд. Ще се радвам да са полезни и на други колеги решили да изпитат удоволствието от секвенционалните кутии.