PDA

View Full Version : Съвет!



Rado_alfa146
10-03-2008, 21:15
Какво ще ме посъветватет да сложа на моята кола? инжекцион или обикновенна газова. И да ме насочите за марка и какво трябва да сложа тоест нали има някви клапи против гърмежи и т.н насочил съм се към обикновенна и дали мога да сложа такава за 600 лева. Какъв ще е разхода на газ и дали ще се намали мощноста на алфата. Колата е 1.4 боксер 90коня. И сервиз в бургас кадето да са добре а не да имам проблеми. Мерси предварително.

Kimi_Raikonen
10-03-2008, 21:22
Газ-та умъртвява 7-8 коня с пускането, :D
НО:
Ако си с метални колектори- слагай обикновена газова, че е по- евтина- бутилка с испарител 2- ра употреба са около 120- 140 лв., нови Х2 цената.
Най- добре е ако си монтираш втора употреба- да заведеш и майстора на газ да ти избере компонентите от автоморгата- те си разбират кое е качественото и лесно за настройка.
На газ все пак се возиш на около два пъти по- евтино. :D :D

hunter1989
10-03-2008, 21:26
Привет колега .Мен ако питаш по добрият вариант е газов инжекцион.Вярно не е евтин ,но за сметка на това мощността се запазва почти еднаква с тази на безнзин ,разликата в динамиката почти не се усеща,а и разхода е такъв какъвто е при бензина.Сега остава само да намериш свестен маистор :D а и при добра настроика всичко си е наред. Ето ти линк тук мойеш да намериш цени и допълнителна информация http://stargas-bg.com/system-injection

hunter1989
10-03-2008, 21:27
Привет колега .Мен ако питаш по добрият вариант е газов инжекцион.Вярно не е евтин ,но за сметка на това мощността се запазва почти еднаква с тази на безнзин ,разликата в динамиката почти не се усеща,а и разхода е такъв какъвто е при бензина.Сега остава само да намериш свестен маистор :D а и при добра настроика всичко си е наред. Ето ти линк тук мойеш да намериш цени и допълнителна информация http://stargas-bg.com/system-injection

lord_chuldarkar
10-03-2008, 21:42
мисля че на боксерите колегите слагат обикновена, но не ти препоръчвам втора употреба

galinves71
10-03-2008, 22:04
Газ-та умъртвява 7-8 коня с пускането, :D
НО:
Ако си с метални колектори- слагай обикновена газова, че е по- евтина- бутилка с испарител 2- ра употреба са около 120- 140 лв., нови Х2 цената.
Най- добре е ако си монтираш втора употреба- да заведеш и майстора на газ да ти избере компонентите от автоморгата- те си разбират кое е качественото и лесно за настройка.
На газ все пак се возиш на около два пъти по- евтино. :D :D1во каква е колата и 2ро на прупанбутан нее толкова важно каква е бутилката, разликата е 20-40лв но от там нататака си е жив риск с каквато и да е г.уредба,неизбежни са проблеми дори и с минимални за нас идващи от не навременна смяна на консумативи.извиниме че ти отговарям като специалист,зящото и аз самия доскоро го задавах този въпрос но колкото и се мъчим да приемем факта чее по-евтино с газ си е такака.все 1 да си купим плазма neo и да се мъчим да убедим човек който има soni че е 1 и също :!:

Rado_alfa146
10-03-2008, 22:27
100% няма да е втора ръка. Знам че не е хубаво да се кара на газ но колега минавам по 40 хиляди километра и отгоре годишно и да ти кажа доста си ми идва този бензин. А относно дали да е инжекцион незнам защото все пак карам кола за има няма 3500 лева и да слагам газово за 1100 лева някак си не идват нещата. Просто искам да отида на свестен майстор които да разбира какво прави и какво слага. Колеги от бургас кажете едно две мнения по въпроса. :P

galinves71
11-03-2008, 16:35
100% няма да е втора ръка. Знам че не е хубаво да се кара на газ но колега минавам по 40 хиляди километра и отгоре годишно и да ти кажа доста си ми идва този бензин. А относно дали да е инжекцион незнам защото все пак карам кола за има няма 3500 лева и да слагам газово за 1100 лева някак си не идват нещата. Просто искам да отида на свестен майстор които да разбира какво прави и какво слага. Колеги от бургас кажете едно две мнения по въпроса. :Pотносно съвестните майстори,имаги много такива но проблема е в това че някой неща не зависят само от майстора а си има и норми и изисквания на които трябва да отговаря дадено нещо и затова по-известните газаджии не се наемат да монтират обикновенни.а до добри майстори в Бургас мога да говоря с комшия които работеше в тези среди и ги знае всичките.

code
11-03-2008, 18:49
Николай Петров - "Техногаз" - в Комлука срещу Opet. При него съм слагал на 3 коли отивай направо там :wink:

galinves71
11-03-2008, 20:51
100% няма да е втора ръка. Знам че не е хубаво да се кара на газ но колега минавам по 40 хиляди километра и отгоре годишно и да ти кажа доста си ми идва този бензин. А относно дали да е инжекцион незнам защото все пак карам кола за има няма 3500 лева и да слагам газово за 1100 лева някак си не идват нещата. Просто искам да отида на свестен майстор които да разбира какво прави и какво слага. Колеги от бургас кажете едно две мнения по въпроса. :Pпо пътя за меден рудник минаваш затвора,после някаква фабрика за хавлии,веднага след нея в дясно новопостроени халета или нещо подобно 2ма братя,най-добрите били в Бостан.успех :th_up: :th_up: :th_up:

code
11-03-2008, 21:29
100% няма да е втора ръка. Знам че не е хубаво да се кара на газ но колега минавам по 40 хиляди километра и отгоре годишно и да ти кажа доста си ми идва този бензин. А относно дали да е инжекцион незнам защото все пак карам кола за има няма 3500 лева и да слагам газово за 1100 лева някак си не идват нещата. Просто искам да отида на свестен майстор които да разбира какво прави и какво слага. Колеги от бургас кажете едно две мнения по въпроса. :Pпо пътя за меден рудник минаваш затвора,после някаква фабрика за хавлии,веднага след нея в дясно новопостроени халета или нещо подобно 2ма братя,най-добрите били в Бостан.успех :th_up: :th_up: :th_up:
Описваш точно същото място :lol: само какви са тия братя не знам, ще питам Николай дали има брат :D

galinves71
11-03-2008, 21:36
100% няма да е втора ръка. Знам че не е хубаво да се кара на газ но колега минавам по 40 хиляди километра и отгоре годишно и да ти кажа доста си ми идва този бензин. А относно дали да е инжекцион незнам защото все пак карам кола за има няма 3500 лева и да слагам газово за 1100 лева някак си не идват нещата. Просто искам да отида на свестен майстор които да разбира какво прави и какво слага. Колеги от бургас кажете едно две мнения по въпроса. :Pпо пътя за меден рудник минаваш затвора,после някаква фабрика за хавлии,веднага след нея в дясно новопостроени халета или нещо подобно 2ма братя,най-добрите били в Бостан.успех :th_up: :th_up: :th_up:
Описваш точно същото място :lol: само какви са тия братя не знам, ще питам Николай дали има брат :Dможе и да съм разбрал погрешно за братята просто говорихме в движение,но се радвам за това че е там :lol: :lol:

Rado_alfa146
11-03-2008, 21:49
колега isoiso: какви пари ще ми излезе за обикновенна газова говоеим. И някои може ли да ми каже колко литра събира местото на гумата защото смятам там да я слагам.

code
11-03-2008, 21:52
Към 500лв, 40л. Задължително ще има напън за по-скъпа уредба, то това си им е като заучено такова :lol: Ама ти си решаваш в крайна сметка, слушай ги какво ще ти кажат и преценяй :wink:

yovi
12-03-2008, 15:41
Има един разказ от Николай Хайтов - "Изпит". Там, в последната реплика на ходжата, е даден отговорът на въпроса. Ако майстор я монтира, обикновената АГУ е по-добра от ГИ, монтиран от някой гъзорък.

galinves71
12-03-2008, 17:03
Има един разказ от Николай Хайтов - "Изпит". Там, в последната реплика на ходжата, е даден отговорът на въпроса. Ако майстор я монтира, обикновената АГУ е по-добра от ГИ, монтиран от някой гъзорък. много точно колега но при обикновенната има допълнителни предпазни елементи за монтиране които съответно не ги слагат с изключение на клапата преди дебитомера и затова се мъчат да те уверят че е по-добре ГИ.Ако сложат всичко което е необходимо ще стане перфектно но на тях им излиза малко по-скъпо и съответно на теб трябва да ти излезе още по-скъпо за да имат печалба от труда и като дръпнеш чертата си казваш че почти няма разлика м/у ГИ и обикновенна агу,затова започват уговорките.