PDA

View Full Version : Странен вапрос относно ГИ



hunter1989
11-03-2008, 00:46
Здравеите колеги.Та четох в една тема че колата на ГИ имала 2 режима на каране , нещо като обикновен режим до 4500 върви си нормално и харчи по малко и вървежен режим, с които колата вървяла повече отколкото на бензин и харчела малко повече.Не знам дали това е така , ако моvе някакво инфо да ми дадете .
ПС. ето от тази тема четох http://www.alfaromeo-bg.com/forum/viewt ... c&start=30 (http://www.alfaromeo-bg.com/forum/viewtopic.php?t=4738&postdays=0&postorder=asc&start=30)

nikolaaaay
11-03-2008, 19:17
По принцип има ГИ, чийто софт се настройва автоматично, според стила на каране. Моят ГИ не знам дали е такъв, но си върви доста добре на газ без да харчи много. Днес ми даде 11,2 газ градско. Това стана след няколко донастройки де.
Те разхода и динамиката не са проблем. Проблемите на газ са други.

hunter1989
11-03-2008, 23:05
А в какво се изразяват другите проблеми ???.

nikolaaaay
12-03-2008, 22:55
Ами при мен на студено пали така:
http://www.youtube.com/watch?v=2HWzxVPPbZ4
(ако запали). Освен това ми дава грешки на извънградско и разни подобни. Проблемът е, че ЕКУ-то при Алфа има доста добра памет и се самонастройва според горивото, т.е. за да караш нормално и на газ и на бензин, настройките на газ трябва да са много прецизни. При някои колеги се е получило, но за моята кола е трудна работа.

Chimev
13-03-2008, 00:04
Затова обикновено АГУ. От време на време припуква, ама... :lol: . Поне не се настройва през седмица :gayfight:

lord_chuldarkar
13-03-2008, 12:43
Затова обикновено АГУ. От време на време припуква, ама... :lol: . Поне не се настройва през седмица :gayfight:

купи си 1.8 ТС с пласмасови колектори и му сложи обикновенна - ако нямаш проблеми година пускаи тото :)


извинявам се не съм видял че ти имаш ТС - но незнам дали е с пласмасови колектори

Chimev
13-03-2008, 13:19
Затова обикновено АГУ. От време на време припуква, ама... :lol: . Поне не се настройва през седмица :gayfight:

купи си 1.8 ТС с пласмасови колектори и му сложи обикновенна - ако нямаш проблеми година пускаи тото :)


извинявам се не съм видял че ти имаш ТС - но незнам дали е с пласмасови колектори

Да да, с пластмасови колектори с 4 клапи на тях и над 2 години с агу-то. Веднъж съм имал по-сериозен проблем, но това сме го дъвкали вече :lol: :cheers:

galinves71
13-03-2008, 21:51
Затова обикновено АГУ. От време на време припуква, ама... :lol: . Поне не се настройва през седмица :gayfight:

купи си 1.8 ТС с пласмасови колектори и му сложи обикновенна - ако нямаш проблеми година пускаи тото :)


извинявам се не съм видял че ти имаш ТС - но незнам дали е с пласмасови колектори

Да да, с пластмасови колектори с 4 клапи на тях и над 2 години с агу-то. Веднъж съм имал по-сериозен проблем, но това сме го дъвкали вече :lol: :cheers:хвала тебе колега случил си на доктор по газовите уредби :th_up:

Chimev
14-03-2008, 11:52
Общо взето съм доволен. Е, има какво още да се иска, но.. :lol:

hunter1989
17-03-2008, 13:37
eee савсем ме забравихте с тази тема :D