PDA

View Full Version : Стоп светлините не светят !!



Bokera
12-03-2008, 19:54
Колеги дайте някаква идея .. не ми светят стоп светлините ... никакви ги няма както и третия стоп ... дайте съвет ... утре на светло ще гледам бушони ама незнам къде са означенията кой за какво е ... колата е Spider ... :? :?

b_angelov
13-03-2008, 08:10
Наведи се под волана, там на педала на спирачката има един бял цилиндричен датчик. Сваля се лесно като го завъртиш по оста му наляво. Когато е свален, контакта му е нормално затворен... виж дали тогава ще ти светят постоянно стоповете. Ако не - откачи му буксата и с един кламер окъси двете клеми на кабела. Ако пак не светне - направи си профилактика на датчика. Ако ли не - провери си първо крушките, после бушоните.

Успех!

Bokera
13-03-2008, 09:20
Колега мерси ... ей сега след малко ще се заемам с него, ще пиша какво е станало после :)

proper
14-03-2008, 12:00
Колега мерси ... ей сега след малко ще се заемам с него, ще пиша какво е станало после :)

Аз имах тема едно време за това......струва 9-10лв (в ТиН) стоп машинката под спирачния педал и почти 100% ти е от нея проблема, както и колегата спомена!!!
Прецакват се на 2-3 години от влагата и мърсотията.....
Сменя се за 1 минута :)

b_angelov
14-03-2008, 13:44
Ако искаш може да си поиграеш и да го почистиш, но ако от искренето на контактите са се появили ямички по контактните пъпки - по-добре го смени с нов, както каза колегата Proper. Иначе аз като си почиствах моя правих снимки, но с апарата на един колега... та забравих да си ги метна и заминаха...

Bokera
14-03-2008, 23:34
Момчета евала ... много ви благодаря за бързите отговори ...
Нямах време вчера да пиша, но се оказа от тази машинката, смених я с нова 9.50лв ... супер .. и бързо се сменя :)
Поздрави :)