PDA

View Full Version : Питане за Алфа 156 1,9JTD



lazy
27-08-2005, 11:05
Здравейте на всички ! От дълго време следя форума, но вече май ще стана един вас :) Гледам една 156 1,9JTD и ме интересува следното : колата е 1999г и по думите на продавача е в перфектно състояние. Естествено, аз ще мина през Ванто, но не знам тези мотори имат ли разни такива специфични дефекти като разтропване на валове и кобилици, пукане на глави, дефекти в ел.блокове и т.н., каквито си имат разни други марки. Питам, т.к. според мен тази кола е поне на 200-250к / въпреки че е обявена на под 100 :D / и искам да съм готов за евентуални последващи разходи. Какво друго би могло да ме вкара в голям разход - предница, турбо, дебитомер ? Тези неща биха ли могли да се диагностицират, дори и приблизително ... Много ми харесва колата, но по обява е на 15000лв и бих искал поне в краткосрочен план да не хвърлям още много пари по нея. Предварително ви благодаря за всякакви мнения и съвети !

EvgeniiM
27-08-2005, 11:24
Ха добре дошъл. Относно пробега във Ванто ще ти кажат на колко е, което си е страшен коз за пазарлък, т.к. ми се вижда скъпичка. За тия пари нищо не би трябвало да пипаш по нея доста време. Защото ако е над 200к най-вероятно дебитомера и турбото отдавна са сменени. По главите дизел-юзърите да се изкажат, но доколкото знам определено откъм двигател слаби места няма.

valjo
27-08-2005, 11:47
Ха добре дошъл. Относно пробега във Ванто ще ти кажат на колко е, което си е страшен коз за пазарлък, т.к. ми се вижда скъпичка. За тия пари нищо не би трябвало да пипаш по нея доста време. Защото ако е над 200к най-вероятно дебитомера и турбото отдавна са сменени. По главите дизел-юзърите да се изкажат, но доколкото знам определено откъм двигател слаби места няма.
здравей,
както каза и колегата, при диагностиката във Вантотрейд ще ти кажат на колко километра е мотора (за колата не се знае;))
много внимателно разгледай окачването !
да проверят всеки носач за луфтове, стабилизиращите щанги отпред и отзад ... имай предвид че окачването на 156 е достра сложно и повечето компоненти са "само оригинални"

амортисьорите, те имат шок тестер, но нешо май не показва много вярно... виж ги визуално, клати колата...

lazy
06-09-2005, 10:15
Вчера гледах една 1,9JTD в една автокъща и ми направиха впечатление няколко неща : пали едва след няколко завъртания на мотора - това нормално ли е ? Никога не съм карал комън-рейл и не знам... Моят ТД пали от половин оборот и топъл, и студен... Освен това климатикът се включваше сам след запалване ??? Продавачът казва, че това било климатроник и това било нормално ... При натискане на спирачката на таблото с оборотомера светваше някакъв жълт индикатор-продавача пак каза, че това е нормално, но забелязах, че свети и при включване на светлините ... Извинявайте, ако задавам смешни въпроси, но наистина не съм запознат с тези коли, а твърдо съм решил да си купувам :roll:

hf hpe
06-09-2005, 11:34
...
за паленето незнам как е, но все пак комън рейл-а се управлява с електроника и може и да е нормално да завърти няколко оборота, датчика на хол да отчете няколко пъти и тогава да пали, но най-добре да кажат тези с JTD-та

за климатика е така, разрешаването за включване на компресора минава през ЕКУ-то за управление на двигателя

относно лампата дето ти светва, предполагам че е оранжева и изобразява светеща крушка, ако лампата е тази то тя е индикатор за неработещи светлини, така че минимум един габарит и една стоп светлина не ти работят

Alfa 156
06-09-2005, 12:03
климатроника и на мен ми се включваше всеки път когато запаля и на вън е над 20 градуса, иначе не се включва! това с паленето и мен ме дразнеше, след 1-2 оборота, и не знам със сигурност дали е нормално. Но така карах близо година и зиме и лете :) виж си окачването, то е доста цифра, ако има нещо за подмяна!!! жълтия индикатор, колегата ти е обяснил за какво е! успех!

kekc
06-09-2005, 12:07
Климатроника се включва, ако си го нагласил на температура, която е различна от тази в купето. Идеята е винаги да искаш примерно да ти е 21 градуса температурата и да не те интересува климатроника дали е включен или не.

KGB
06-09-2005, 15:35
Това за паленето от 1-2оборота е нормално.

Това за климатроника на 156тицата също е така...тоест нормално

при 147 не е...там ако искаш го включваш ако искаш не...ако си го изключил той сам няма да се включи когато запалиш колата отново...за разлика от 156

"светваше някакъв жълт индикатор" виж точно какъв е на вид индикатора да сме сигурни...

но по принцип колегите са прави, че най вероятно това е индикатора за изгоряла крушка...много достадни са габаритните крушки отпред Н5W често горят (производителите им дават към 100-200часа живот което е много малко) а и са към 5-8лв.

Ако колата е някъде в София можеш да ни казеш къде е да минем и ние я да разгледаме...че човек когато иска да си купи нещо и малко става "любовта е сляпа" тоест не забелязва доста неща.

Успех

lazy
06-09-2005, 16:04
Благодаря за отговорите ! Колата е в провинцията и понеже случайно я видях, реших да я проверя. Със сигурност няма да я купувам, т.к. е удряна отпред. По думите на продавача "малко", но пък после е пребоядисвана цялата ?!? Сменяни са преден десен фар и ляв /?!?/ халоген и затова може би свети този оранжев индикатор - аз въобще не се сетих да проверя дали нещо не свети, но пък вече знам . Освен това е без резервна гума, без светлоотразители отзад, въобще " забеуежки" много :) Следващата седмица ще гледам една кола в София, но мисля направо във Ванто. Дано всичко да е наред, за да мога да почерпя на първата сбирка :)

KGB
06-09-2005, 18:10
Щом има толкова забележки по нея...бягай на далеч...

156 m-jet
06-09-2005, 21:32
Колеги, сте ме извинйавате, ама това с паленето не е тоцно така :D

Моита кола и зиме( при -15) и лете пали тоцно като бензинова, като пипне клуца и е запалила

KGB
07-09-2005, 03:27
Колега,

При мултиджета може и да е така ама ние сме с униджет...моята от чисто нова си беше така...1-2оборота не си ги представяй като яко въртене, да не сме се недоразбрали нещо.