PDA

View Full Version : Пране + пастиране



kekc
27-08-2005, 22:51
Скоро мисля да я освежа мойта колица с пране и пастиране.
В една автомивка в младост ще намеря връзки и ще ми излезе към 100-150лв. Мивката иначе е много добра, но не се сещам как се казва. До 1 макдоналдс е.
Та въпроса ми е да дадете инфо за каквото се сетите по тази процедура, защото аз досега не съм я правил.
Досега само разбрах че отнема към 2 дена и е задължително времето да е хубаво, за да изсъхне като хората.:depressed:
Приемам и впечатления от автомивки и цени.

EvgeniiM
27-08-2005, 23:03
И аз все я отлагам тази процедура но е задължителна, особено прането. Обаче трябва да е много сигурно и проверено мястото, щото като увисне тавана оправия няма. Пастирането ако нямаш микродраскотини е почти излишно, аз лично мойта не бих я пастирал. Но цената ми се вижда висока, до паркинга където е мойта има много читава мивка с гарантирано качествени препарати и апарати и прането е 45 лв, пастирането и то толкова , до 100 остава и двг да ти измият. А мисля че много Алфи ходеха на една сигурна мивка , но някой който се сеща да каже

Aquila
28-08-2005, 21:13
тавана не го барай :!:

KGB
29-08-2005, 00:09
А мисля че много Алфи ходеха на една сигурна мивка , но някой който се сеща да каже

Да при мене...аз сам си мия колата от близо година...сам си я пастирам (на всеки 3 месеца...много е мръсно в софия за да го правиме само по двапати в годината)...

100-150лв...са страшно много за пастиране...а за пране не бих ти пропоръчал нито една автомивка...както и за пастирането....в БГ няма нито една автомивка където да знаят какво правят поне аз не съм открил такава...за Запазане боя каквата е твоята техните пасти са прекалено силно и изпозването на "шлаиф" машина е излишно и много вредно...

някъде има една тема по твоят въпрос...сега ще се опитам да я намеря.

Моят съвет към теб е сам да си направиш колата...хем ще го направиш по-добре, хем ще се кефиш двапъти повече като я гледаш.

KGB
29-08-2005, 00:12
Не мога да намеря темата май се е затрила при профилактиката...пак ще трябва да пиша романи :depressed:

kekc
29-08-2005, 00:22
ееее, аз не съм толкоз тъп, да не хвърля 1 поглед по старите теми :lol:
Иначе ще се радвам много за съвети.
Проблема при това сам да пастирам не е чак толкова голям, но съм чувал, че машинното е по-добре. Обаче прането незнам как сам мога да си го направя. Трябват специални препарати, които все ще се намерят, но как се перат седалки нямам ни най-малка идея.

KGB
29-08-2005, 01:08
Машинното пастирана отнема много голям слой от боята...премахва голяма част и от предпазния лак...и когата пастата падне след около месец до 6месеца и боята остава незащитена...като по седи така резултата става плачевен.

Твоята боя е нова, няма никаква нужда от машинно пастиране освен ако нямаш голями драскотини и т.н.

"прането" на седелки е още по-лесно от пастирането...взимаш си една по-голяма гъба и си купаваш препарата на ШЕЛ за миене на седалки търкаш хубаво и чакаш да изсъхне...ако имаш по-голями петна по седалките може и по-силни препари да използваш, но никога веро и тем подобни...миенето на седалките става за 30мин.

Mury
29-08-2005, 12:05
Машинното пастирана отнема много голям слой от боята...премахва голяма част и от предпазния лак...и когата пастата падне след около месец до 6месеца и боята остава незащитена...като по седи така резултата става плачевен.

Твоята боя е нова, няма никаква нужда от машинно пастиране освен ако нямаш голями драскотини и т.н.

"прането" на седелки е още по-лесно от пастирането...взимаш си една по-голяма гъба и си купаваш препарата на ШЕЛ за миене на седалки търкаш хубаво и чакаш да изсъхне...ако имаш по-голями петна по седалките може и по-силни препари да използваш, но никога веро и тем подобни...миенето на седалките става за 30мин. :thumbup: :thumbup: :thumbup: А ако си намериш водна прахосмука4ка ще си номер едно за прането между другото в Метро продават такава на Керхер/може-би най-добрата фирма за такава техника/за 100-ина лева

Lucky
29-08-2005, 12:12
:) относно автомивка аз съм доволен от тази на зимния дворец мисля беше 80 лева приблизително целият пакет а там съм вижал Ферарита и Поршета а собствениците на тези коли не ги оставят къде да е си мисля :!:

hf hpe
29-08-2005, 12:47
от това което съм чувал най-хвалена (а може би защото бяха едни от първите) мивка е тази на софавто която се намира на гърба на зимният дворец в подземният паркинг

сега незнам какви са тарифите, но преди 2 години имаше предпродажбена подготовка която струваше 100 кинта

alf
29-08-2005, 13:33
и на нас за ланчата от аутоиталия ни препоръчаха само в софавто... а тя е с един светъл велурен салон.... ужас

rumen
29-08-2005, 14:20
не си мийте двигателите преебава се електрониката
на мен лично ми го миха и сега свалих някой работи защо со много скъпи от точно такова миене
инжикцион не се мие консолтирайте се :?:

KGB
29-08-2005, 14:28
В Софавто зимния дворец са по-добри от повечето масови автомивки, но и там като хванат шлайв машината свалят 80% от боята сигурно...едно БМВ 5та серия с много захабена боя и с много лепенки по него (било служебно) го направиха като ново срещу 90% от боята...стана перфеткно за продажба...беше дизел на около 2 000 000км най-вероятно...но след това собственика да му мисли.

Там съм си капал колата няколко пъти преди година и нещо...ми много зависи колко коли имат...но в повечето случеи ги претупват нещата...все пак там се изкарват пари. Но аз лично никога не бих си оставил колата за пастиране там.

На алфаманияка почнахме да правиме колата преди морето и май ще трябва да я довършиме, за да видето горе долу какъв ефект се получава срещу 20-30лв.

kekc
29-08-2005, 18:23
Мерси за отговорите.
С две думи ме кандардиса, както се казва. Ще се пробвам тия дни сам да се оправя и ще пиша. Ако свършите преди мен с алфаманияка може да постнете крайния резултат, да го видиме. Аз ще се пробвам мойта да я снимам преди и след това, но не знам дали ще се види с подробности резултата.
:jumping:

KGB
30-08-2005, 01:16
абре като гледам тази седмица май няма да можем...но ако искаш можем да се видим да ти обясна някой неща за миене пастиране и т.н.

duran
01-10-2007, 21:39
..И какво се случи с пастирането и прането колеги? 8) Аз също, тряа да подмия малко батмобила, ама незнам сам или срещу скъпа помощ да го направя! Виждам, че колегата кгб е против машинното пастиране.. А искам да попитам с ръчно имам ли някакъв шанс да закрия поне малките драскотинки? Аз този уикенд мисля да я пробвам сам да я пастирам.. ама си нямам представа как ще стане.. По принцип съм чел по форумите преди време че се пастира с няколко вида пасти.. нанасят се една след друга.. оба4е не ми е ясно точно как.. и по какъв ред.. Има ли нещо специфично? Може би при миенето на колата преди това.. времето или нещо друго??? Ако някой намери време да обесни долу - горе какво трябва да направя и коя марка пасти да взема ще му бъда безкрайно благодарен.. че доста ме е страх да не я съсипя хубавицата.. отскоро ми е :shock: Мерси!