PDA

View Full Version : Странен проблем с климатроника!



mikahack
28-08-2005, 21:39
Значи изчетох всички теми за климатроници и се оказва, че такова чудо като при мене няма.
Проблема е следния. Левия кръг(пред шофьора) си работи нормално, обаче десния (до шофьора) духа топло. :((

Ако мислите че сам няма да се справя, дайте моля адрес на някой сервиз за климатроници.
10x предварително!

Dodo 155
29-08-2005, 22:44
Значи изчетох всички теми за климатроници и се оказва, че такова чудо като при мене няма.
Проблема е следния. Левия кръг(пред шофьора) си работи нормално, обаче десния (до шофьора) духа топло. :((

Ако мислите че сам няма да се справя, дайте моля адрес на някой сервиз за климатроници.
10x предварително!
Не съм чувал за 155-ци с двузонов климатроник :roll: :dunno:
То може да не затваря добре клапа за въздуха отгоре или отдолу, ама отляво и отдясно :roll: Или е топло или е студено :?
Има ли силна струя от тази страна където духа топло и дали се усилва със силата на вентилатора или със скоростта на колата:?:

Kostadin
30-08-2005, 08:19
Значи изчетох всички теми за климатроници и се оказва, че такова чудо като при мене няма.
Проблема е следния. Левия кръг(пред шофьора) си работи нормално, обаче десния (до шофьора) духа топло. :((

Ако мислите че сам няма да се справя, дайте моля адрес на някой сервиз за климатроници.
10x предварително!
Не съм чувал за 155-ци с двузонов климатроник :roll: :dunno:

мда и аз не съм чувал за такова нещо :wink:.....с каква температура горе долу е въздуха който духа от дясно :?:

mikahack
30-08-2005, 15:08
Значи, мисля че клапата затваря. Когато пусна вентилатора на мах струята е нормална, но от ляво духа студено а от дясно горе доло външна температура.

virusalfa
30-08-2005, 19:27
Хехехе,за какъв двузонов климатик говорите при 155,бе другари? :lol: Просто има дефлектори под предните седалки и между тях,насочени към задната част на салона и работят ,когато насочите струята в краката :lol:

alf
31-08-2005, 09:56
Хехехе,за какъв двузонов климатик говорите при 155,бе другари? :lol: Просто има дефлектори под предните седалки и между тях,насочени към задната част на салона и работят ,когато насочите струята в краката :lol:
става дума за разлика в температурата отляво и отдясно

Dodo 155
31-08-2005, 11:50
Значи, мисля че клапата затваря. Когато пусна вентилатора на мах струята е нормална, но от ляво духа студено а от дясно горе доло външна температура.
Така, а каква е силата на струята? Същата ли е като от тази страна, където си духа студено?
Ако не е, ще трябва да се поразглоби малко от проблемната страна и да се види дали всички въздухопроводи са закачени правилно, защото явно някъде или е откачено нещо или има отвор (може и да е счупен някой от проводите :roll: ).
Смени и поленовия филтър, малко по-силно ще духне и по-студено след смяната му :wink:

mikahack
01-09-2005, 22:08
Силата на струята от двете страни мисля че е еднаква. Мислите ли че ако няма достатъчно фреон, може да бъде причина.... Защото когато я карам в града доста трудно изстудява. Като карам извънградско от мойта страна е ок, но от ляво е ад.