PDA

View Full Version : Падане на оборотите....



wanko
17-03-2008, 12:07
когато е студена колата като натисна спирачки в движение оборотите падат рязко до 300-350 и после се дигат.И на празен ход ако запона да припомвам на педала обороти те почват да падат.Иначе спирачките са си добре педала е мек .На изгасен двигател ако припомпам докато се втварди като запаля веднага омеква :roll: :roll: Някои имал ли е подобен проблем да сподели ?

Ivo Skoklev
17-03-2008, 15:16
това само на свободна ли го прави?на скорост няма как да играят обороти като натиснеш спирачката.На место и на мен ми го прави понякога и причината е стъпковото моторче...има цели теми за него

wanko
17-03-2008, 15:36
Ами примерно запалил съм и тръгвам на първитв 4-5 завоиа или кръстовища като натисна съединител и спирачка да намаля ,оборотите падат много а ми се е случвало и да изгсва.Иначе чистих дроселовата клапа,МПХ и смених дебитомера, на място студена даржи 1100 като загрее падат на 800 и немърдат,но ако започна да помпам на спирачката веднага падат спирам да натискам и се оправиа(като на място падат само когато помпам ако натисна нормално педала не се променят)

proper
19-03-2008, 00:14
Охх и аз непрекъснато се чудя дали е от моторчето, но по-скоро не е....
Преди 20 дена заминавах за чужбина (без колата си) и вечерта преди да тръгна ми привършваше бензина, но беше късно и не ми се ходеше по-далече да си заредя както ТРЯБВА в ЕкоЕлда...... ами се ****** и сложих за 20лв ОМВ...... как съм се псувал после...ем си знам....ем съм се псувал и преди ииии....
То не играха обороти...то не гасна като е на 'нулева'.....то не ......
Аре заминах......връщам се и пак.....гаЗЗЗЗ докато го изгори....яко зареждане в ЕкоЕлда и пак си е ОК.
Това е всеки божи път щом заредя другаде......пълен майтап.....
Ако е моторчето защо 3 месеца не го правеше (от тогава не бях съгрешавал с различен от Еко бензин)??? шаш...

Пробвай колега зареди си от ЕкоЕлда 95-супер версията поне 20-30 литра и виж как е......

П.С. зареждам обаче само от Еко бензиностанции, които и преди си бяха от Гръцките, не и от тези които бяха преди БГ и после ги купиха......имам едно наум :)

Ivo Skoklev
19-03-2008, 08:10
И аз сипвам само в Еко и никои не ми вярва че е най-коравия бенз.Последния път сипах в ОМВ и от тогава ми го прави този номер.Дано да е от бензина

proper
19-03-2008, 09:05
Да това е реалноста за добро или лошо....

И аз искам да зареждам от ШЕЛ например......еми спонсори на Ферари Ф1... всичко както си трябва....онзи ден ми пратиха и новите стикери за сезона '08 на Ф1.....ама не..... сипя ли различно от ЕКО и почва ходенето по мъката....
Аз обяснение за сега нямам....

П.С. Ако някой е обърнал внимание на входа на ОМВ (поне кафето им е хубаво та често зимаме :) ) има едни папки от скоро (явно има доста оплаквания от бензина им). Та тези папки са с документи, които би трябвало да показват, че горивата им отговарят на БДС и са в НОРМИТЕ.
С колеги гледахме......гледахме.... вътре освен един лист, който уж показва желаното....... има само листа с нормите, но поне с просто око не се виждат самите техни показатели?!?!?! само нормите....

Така например в ПАПКА - Н95 има норма за горивото да е по БДС от 92 до 95 ОКТАНА!?!?!?!?!?!?!? това е нормата.....!!!!!!!!!! ШОК!!!!

По-големия ШОК е, че в ПАПКАТА за Супер 100 (или както им се казва тази течност) се намира отново документ със същите граници за минимални октани....от 92 до 95!!!!!!!!!!!!!!!

Мога само да си представя с какво гориво съм заредил.........и кви обороти искам и аз кви 5 лева.......

dilian alfa gtv
19-03-2008, 09:35
и аз сипвам от екото и съм много доволен 95 с добавката или 100 октана сгорива от ЕКО алфата се чуства най добре

kosi427
20-03-2008, 16:08
ами че в всички бензиностанциий лъжат е ясно,особено ако искаш приблизително да засечеш расхода,или ти сипват по малко гориво.та заредих пълен резервоар на омв(сливница) за 100км ми даде разход 15л.тя Алфата при ръчка ми даваше толкова
:D а това е едно умрело е36 318i.но след като изразходих цалото гориво,сипах на една шанаджийска бензиностанция пак до горе-като първо колата вървеше повече и на 100км,с доливане до горе ми даде 11л. при едно и също темпо на каране,едни и съши задръствания!Та имах предвит че на шанаджийските горивата не са лоши!

proper
21-03-2008, 01:29
аз дори на Еко си зареждам винаги САМ!!!!
Поне ако има измама да е от колонката само :) не и други шашми на работника :)

Novachev
26-03-2008, 07:58
Ами примерно запалил съм и тръгвам на първитв 4-5 завоиа или кръстовища като натисна съединител и спирачка да намаля ,оборотите падат много а ми се е случвало и да изгсва.Иначе чистих дроселовата клапа,МПХ и смених дебитомера, на място студена даржи 1100 като загрее падат на 800 и немърдат,но ако започна да помпам на спирачката веднага падат спирам да натискам и се оправиа(като на място падат само когато помпам ако натисна нормално педала не се променят)
Колега щом има промяна в оборотите при натискане на спирачката най вероятно имаш скъсана мембрана на сервото на спирачките. От там смуче въздух който не е отчетен от дебитомера и затова оборотите падат. Трябва да си намериш мембрана или нов серво апарат мисля че проблема ти е там.

wanko
27-03-2008, 09:58
ами да ти кажа чува се съскане от педала :roll: :roll: :roll:

proper
27-03-2008, 16:19
Ще е полезно като решиш проблема колега да споделиш. Стана ми интересно.
Дано всичко е ок или да излезе евтино!

Успех

wanko
03-04-2008, 09:53
Няма как да кажа какъв е бил проблема вчера ,започна да се чува МНГО СИЛНО чукане в двигателя,и сега съм пред ритуално самообиство :evil: :evil: .По първоначално впечетление мислиа че е биела която бие в коляновиа вал :idea:

proper
03-04-2008, 21:33
Ужасно неприятно колега.... все пак стискам силно палци да се окаже друго!

Късмет и успех!!!

wanko
04-04-2008, 11:11
точно това се оказа даите инфо откаде мога да купя втора ръка колянов вал и биела :( :( ??? и има ли представа някой за някакви цени за 2-те :cry:

tqnbtb
16-04-2012, 20:16
в продава има точно такъв мотор ЦФ1 и даже се продава на части целия струва 600 лв .. Но може да спазариш и отделни части успех :) ремонта никак не е лек

badmadafaka
16-04-2012, 20:51
Представяш ли си колко туйнспаркове са "умрели" от 2008 (когато е писан последния пост преди твоя) досега..? :oops: