PDA

View Full Version : Момчета помагайте please...



mikahack
30-08-2005, 11:27
Стоя си на светофар и изведнъж оборотите паднаха, а колата почна да се тресе... Няма никаква мощност едвам я прибрах, сякаш работи на 2 и 1/2 цилиндъра... Не се чу абсолютно нищо. Просто така изведъж. Ужассс...
Помагайте please....

търтей
30-08-2005, 11:43
добре :devil:
как точно да ти помогнем?

Lucky
30-08-2005, 11:55
Примерно, кабели или нещо по тоците според мен :idea:

mikahack
30-08-2005, 14:54
Аз също мисля че става въпрос за нещо по токовете, само че от толкова много електроника нямам представа какво да проверя!!!
За това ви питам за предположения.... Какво точно и каде да гледам.

търтей
30-08-2005, 15:12
зоже дза е много неща
включително лош бензин

провери кабелите към свещите
бобините - колата трябава да пали и работи и само с един блок закачен
самите свещи

за начало това
пък ако дадеш още инфо може и повече идеи за се появят

mikahack
31-08-2005, 18:22
Ок ясно е че сам няма да се справя...
Кажете някой сервиз в който да ми направят диагностика и да ми кажат какво и е на колата.....

valjo
31-08-2005, 18:30
Ок ясно е че сам няма да се справя...
Кажете някой сервиз в който да ми направят диагностика и да ми кажат какво и е на колата.....
Вантотрейд Ауто
бул Самоковско шосе - с/у Караулката

рали
01-09-2005, 08:43
може да опиташ и на четвърти километър на итал сервиз под моста но са тутьовци и могат да тямат точния софтуер

arieca155
07-09-2005, 17:57
сащиа номер ми направи моита,пак в софиа,и ходих при един пи4 занимаващ се само с алфа-по бул."балгариа"на "била"налево и направо.4овеку се ка4и пробва ,взе един спреи срещу влага и прасна в буксата на дебитомера и каде виде букса,и ми каза като се прибера да направа така навсекаде.това преди 2 години.
до ден днешен ниамам проблеми.
междудръгото като огасиш и запалиш опражиали се ?
моита като огасиа 4истеше грешката и като друсне ниакаде аиде пак.
мисалта ми е 4е дава грешка на мозака.

mikahack
07-09-2005, 22:10
Значи проблема е решен. Ето как:
Отивам в сервиз Александър Ауто оставям колата и хората ми казват ела утре да си я вземеш. Отивам на следващият ден (алфето готово), питам аз какво й беше. Човека ми обяснява, че са сменили някакъв комутатор(може и да бъркам) под бобините се намира. Каза че служи за разпределение на токовете по колата.
Паля 155-цата мърка като котенце.
Сега проблеми няма!!!
Благодаря на всички за отзивчивостта!!!

alf
08-09-2005, 09:58
a колко пари излезе ремонта ако не е тайна..

koko
12-09-2005, 14:35
късно прочетох темата, иначе щях да бъда от полза със съвета си. Моята ми направи преди четири месеца същото и беше от комутаторите. Смених двата. Преди това се оказа, че работи действително на два цилиндъра. Мен ако питаш колега, смени си сега свещите, без значение колко километра си минал с тях. Знам, че с "давени" свещи не е хубаво да се кара. Аз имах БОШ с четири електрода и ги смених с "Денсо". Много, ама много съм доволен от "Денсо"-то. Хайде със здраве да я кареш!

alf
12-09-2005, 15:18
ако иска да ги сменя човека ама няма голям зор... моите бяха станали черни и мазни но понеже са с голямо напрежение се изчистиха за нула време кат и оправих запалването...

mikahack
12-09-2005, 17:21
Намериха ми комутатор втора употреба за 40лв. общо ми взеха 80лв с работата. За свещите ще мисля по-нататък. Мерси за напътствията. Дерзайте:)))