PDA

View Full Version : Със или без колан???



KGB
22-06-2004, 15:30
Видях темата в тунинг.бг форума и реших да направа и една при нас....

Винаги с колан, дори когато чакам на едно място....НА 13 май или април щях да си остана без кола в тунела на люлин....седа и чакам аз вътре в тунела с още около 30тина коли всички на аварийни мигачи и фарове. Чакам аз 10тина минути и викъм си я да се мръдна да видя дали спря градушката...точно минавам най-отпред и след малко чувам страшен гръм....един Кретен с ТХ-Техеранска регистрация както вика един приятел се вряза в едно чисто ново толедо...и помля още няколко коли...толедото се беше преместило точно на моето място...всичко това стана за няма и 2сек....добре че 13 ми е щастливо число, че сега и аз нямаше да имам кола...а й тя е само на 6 месеца..още е пеленаче :wink: ....

След една седмица минавам през Христо Ботерв...на сфетофара преди Пиротска на стоянката на бакшишите един се беше врязал в тях и от 4-5 таксита нищо не ставаше...ай така както са си чакали хората...това се опитах да го снимам с телефона ама нищо не излезна....така че щом съм в колата Съм с колан...

Мене колана лично ме е спасявал при удар с около 70-80км/ч...колата беше само купчина старо желязо...аз имах само леко нараняване на дясна ръка защото държейки волана изкъртих ръчката за чистачките...Това беше с хонда...прелюд

само веднъж съм бил в катастрофа без колан....бях си го сложил само е така през дясната ръка, за да не ме видят куките...(возех се отпред до дривера)...една гъркиня реши да направи обратен завой пред нас...ОК добре че бахя едни голями пици в кашони та ме спасиха...но въпреки това си имам малък белег на главата от сенника който разбих с главата си и дясната ръка си ме боли и до ден днешен от тази моя хитрина...

За по новите коли където има и АърБегове е немислимо да караш без колан....

Така че само с КОЛАН щом съм в колата

да не говориме, че той помага и за по добро усещане на колата :wink:

дано на никой не му се налагата да изпозва колата по предназначение...

Alfa_fen
23-06-2004, 01:01
Aми аз вечв използвам колан,от както ми писаха акт :lol:
Един вапрос ще ви задам .Кой е измислил тази система за колана знаете ли :?:

Emus
23-06-2004, 10:51
Вече не спомням по каква причина си създадох навика да си слагам колана винаги щом седна в колата - независимо дали е спряла или е в движение. И слава богу защото имах случай, при който и аз щях да разбия волана с глава (или главата си с волана :D ). На един доста рязък завой имаше посипан пясък (беше началото на Февруари), температурата беше доста под нулата без да има сняг и колата просто изхвърча и се заби в канавката край пътя. Получи се почти челен удар в пръстта с около 60-70 км/ч. За себе си не знам, но със страничното зрение видях как приятелката ми изхвърча напред :shock: и единствено колана я спаси да не изхвърчи през предното стъкло. В крайна сметка се оттървахме с изкривен кош на автомобила, накривени ламарини, счупени фарове и нито драскотина по нас.

Пожелавам ви да не се убеждавате лично в ползата от колана, но ви съветвам да си го слагате - даже и като мръдвате из квартала :D

Kuku
23-06-2004, 11:33
Аз не слагам колан :(

П.П.
Коланите са измислени от един Хамериканец - гледах някакъв филм за него по "Нова телевизия" :!:

Kefo
23-06-2004, 18:06
Az ot PTP-to mi ve4e redovno si slagam kolan :wink:

I togavq bqh s kolan i se razminah bez nikakvi posledstviq.Daje ne usetih i kakvo stana.Ako bqh bez sas sigurnost 6tqh da izbiq stakloto :?

Kogato sym na edno mesto i 4akam nqkoi i ako ne mi se nalaga da slizam ot kolata ne go maham no ako sedq v neq i se vyrtq na razli4ni posoki estestveno go maham. :wink:

valjo
23-06-2004, 22:32
аз също го слагам винаги, и незнам при вас как е, но при мен като я настъпя рязко при потегляне, и той се затяга и почва зверски да ме души :shock: :shock: :shock:

да не говорим за един приятел , 130 кила, който не му давам да се вози без колан, какво ли му е ;) ;)

Бобо знае кой имам предвид, хихи

DiStefano
24-06-2004, 17:11
ХАХАХАХАА

Значи аз имах подобен случай ... валеше някаде март месец - дъжд, аз съм на Орлов Мост и си чакам сфетофара ... Бях още с Пунтото .. пред мен има кола на около 2 метра (винаги си спазвам дистанция) ... говора си нещо с жената ... и изведнаж БАМ изотзадзе ... онаа мойта си завре цигара у носа докато пушеше а аз ако не бех с колан щех да се препарирам у предното стъкло а зъбите ми щеха да останат на таблото .. слизам и ме е страх да погледна изотдазде колата щото ...
гледам некъв седи у една жигула зад мен и си изял граматиката не смее да слезне от колата си ..не можал да спре На Пунтото му немаше нищо баси не можах да повярвам даже само драскотина незабележима върху задната броня която си е баш гумена а на жигулито изотпреде радиаторчето му тече ли тече ........

та слагам си колан аз и тфа си е
даже без него не смеем да седнем у Алфата

JOVANI
30-07-2004, 16:31
Men ,ako pitate ,kolana si e noj s dve ostrieta, kakto moje da te spasi, taka moje i da postradash poveche. No ne e pravilno da te globiavat za tova neshto, tova si e chist reket, vkraina smetka zastrashavash edinstveno sebesi , a ne okolnite. Vseki nosi sam otgovornost za sebesi, taka li e? :x

Bladerunner
28-02-2005, 16:05
Само с колан!
Като не го сложа все едно ми липсва опорна точка... вече ми е такъв навик, че немога изобщо без него.

Дали пази или не е друга работа, предполагам, че ще се намерят примери и за двете положения, но моя съвет е по-добре с него. :D

boian
28-02-2005, 19:18
От 2-3 години карам с колан, преди това го слагах само извън града. И сега ми е някак некомфортно без да сложа колана

Alfoso
28-02-2005, 20:59
И аз започнах да го слагам от 2-3 години насам.Допреди я се сетя,я не,а сега до такава степен съм изградил навик,че дори не усещам,че го слагам,напълно несъзнателно.... :wink:

Gogata
01-03-2005, 00:57
Напълно за коланите :yes: почти винаги слагам колан!И би трябвало всеки да си изгради един навик когато шофира да е с колан,защотото все пак хората не са го измислили напразно,пък и риска когато си с колан е много малък! :yes: Твърдо за коланите! :yes:

Nikiboy
01-03-2005, 08:54
Толкова ме дразни червената лампа на таблото за несложен колан, че дори и за 50 метра го слагам.

06-03-2005, 17:51
По принцип е добре да се слага колана, но според мен за извън града е най-добре.

15-03-2005, 17:56
Слагам винаги колан. Първоначално имах навика да го слагам от шофьорските курсове, но след известно време го бях зарязал защото ми е по-удобно да карам без него, така имам повече пространство. Отново започнах да карам с колан, когато въведоха глобите и от тогава ми остана като навик.

svetulkin
15-03-2005, 18:10
Толкова ме дразни червената лампа на таблото за несложен колан, че дори и за 50 метра го слагам. На мойта лимузина ЛАМПАТА за несложен колан свети оранджево и на чист РУСКИ компютъра веднага ме скастря с акцент-"СТАЛИН" :lol: :lol: :lol: