PDA

View Full Version : CF2 или CF3



gorang
26-03-2008, 18:13
Колеги планувам да оставя 156-цата на жена ми и да се взема за мен 166 2.4 jtd.
Въпросът ми е дали си струва да дам повече пари и да взема по-нова с 140 или дори 150 к.с. мотор (за акцизните няма да стигнат кинтите, иначе... :twisted: ) или да търся много запазена със стария 136 коня.
Прочетох темите по въпроса със разликите между моторите, но пак не става съвсем ясно колко е голяма разликата и особено дали тази разлика ще се увеличи при чипосване на който и да е от двигателите...
Ясно е за еко нормите, но тук в БГ това много не ни касае все още... док`т има москвичи и жигули и т.н.
Благодаря на компетентните предварително.... :lol:

S@gittarius
27-03-2008, 10:40
Колеги планувам да оставя 156-цата на жена ми и да се взема за мен 166 2.4 jtd.
Въпросът ми е дали си струва да дам повече пари и да взема по-нова с 140 или дори 150 к.с. мотор (за акцизните няма да стигнат кинтите, иначе... :twisted: ) или да търся много запазена със стария 136 коня.
Прочетох темите по въпроса със разликите между моторите, но пак не става съвсем ясно колко е голяма разликата и особено дали тази разлика ще се увеличи при чипосване на който и да е от двигателите...
Ясно е за еко нормите, но тук в БГ това много не ни касае все още... док`т има москвичи и жигули и т.н.
Благодаря на компетентните предварително.... :lol:
Без да се смятам за компетентен ще споделя следното.
Зависи какво искаш от Алфата. Дизелът не е за разгонка (тук може и да се поспори). Той е за приятно и безшумно возене, а за него коне не ти трябват. Предимство са му ниските обороти. При 3000 RPS на 6-та Алфа 166 JTD лети със 160 км/ч, без значение на терена и товара в колата. Вероятно още няколко кончета ще окажат влияние, но се запитай дали си струва. Защото желязото е едно и също, може би с изключение на версията 20V (175 hp) и увеличаването на литровата, и цилиндрова мощност води до по-бързо износване на двигателя. А второто име на дизела трябва да е "Г-н Надежден" 8) . Лично аз бих заложил на това. Без да твърдя със сигурност мисля, че скоростната кутия и трансмисията е една и съща за различните версии, което отново повдига въпроса за надеждността. А ремонтите са доста солени 8)
Иначе с мойта 166 JTD/10V/136hp/2000 г. съм стигал до 202 км/ч, което е документалния максимум за модификацията.