PDA

View Full Version : Акумулатор



25-06-2004, 16:47
Акумелаторът ми здаде багажа - 1-ва клетка. MONBAT с електролит на 3 години.
Това не проблем ще си взема нов, но защо този е 72 A/h никога не съм се замислял. В документацията с която разполагам пише:

BATTERY
Nominal viltage 12V
Capacity45 A/h or 50 with air cond.

Сега съм сложил един нов 62 A/h и много се надявам да не ми се налага да купувам друг.

Това, което ме притеснява, че остава много празно място около 2 см.

Наистина ли трябва да е 72 A/h?
155 1,8 8V 1993

hf hpe
25-06-2004, 18:00
това което пише в книжката е истина
на 155-цита стартера е с редуктор и не и трябва голям пусков ток
по-принцип може като слагаш български да вземеш малко по силен, но 72 амперчаса си е вече за дизел

WhitePower
25-06-2004, 18:07
brei az ne sam dizel no pak sam s goljam akumolator

DiStefano
25-06-2004, 18:56
Така значи аз съм по принцип от Монтана и навремето баща ми беше зам-директор на Акумулаторния завод ... като се видиме тия дни ще ти разправам къв е случая с MONBAT и как ги прават....
Но аз лично залагам на BOSCH

Kefo
26-06-2004, 20:36
Kaji de kak gi pravqt Monbat-ite? :?: Dobri li sa?Struvat li si parite? :roll:

DiStefano
27-06-2004, 00:44
Ми значи откъм технология са идеални. Не че ... нали ама все пак се правят по американски лиценз ... MONBAT си е американска батерия. Обаче ... то кое ли му е сложното на това устройство ... ми нещо с тия електролити не е като хората . Спомням си как ония от запада бяха спряли производството за 4 месеца заради някаква грешка ... Значи парите си струват стига да попаднеш на такъв от тези които ги правят за износ. Не знам как попадат в някои магазини и бензиностанции от тези но има, виждал съм. На него от долната страна си пише EXPORT ONLY. Обаче на другите, които си се правят за нашия пазар не бих разчитал. Първо от баща ми знам, че не си отговарят на характеристиките. И второто най-важното не обслужват гаранция. Смисъл той акумулатора си има гар. карта и т.н. обаче ти бавят обслужването на гаранцията по 40 дена на някои места а в завода кво ги прават по-добре да не знаеш. Там няма такова нещо като рециклиране. Просто нямат тази среда. Как точно ги "отремонтират" (кво ли може да се поправи в един акумулатор) не знам. А с нови не съм чул да ги заменят.

ИЗВОД : Така че по-добре си дай още 30-50 лева отгоре за некое BOSCH-че и ще знаеш че ти е мирна главата и под капака...

P.S. А за зимата по-добре да не знаеш ...

28-06-2004, 09:55
Този, който сложих - 62 А/h е на "Искра". Моите колеги са също на мнение, че са по-добри от MONTANA, аз също на служебният си а-л карам от 07/1999 вече 90000 км. без да преувеличавам. Разликата обаче е че служ. а-л се ползва всеки ден, 155-та само събота и неделя и рядко през седмицата. Явно този режим не му изнася много и бързо се скапва, но проблема на моя е, че вероятно първа клетка е дала на късо, иначе другите са си наред. Приятел ми каза, че срещу 15лв. ги ремонтират, но за гаранция после незнам.
Забелязвам обаче, че с включен климатик съм малко по-спънат от преди - можеби наистина ми трябва 72A/h.

Kefo
28-06-2004, 14:29
Hmmm!

Alfata e dizelarka i ve4e 4-i godini se vyrti ot edin Monbat pyk do sa ne e dal fira.E verno zimata ne pali mnogo lesno no pak pri -15* 6tom pali ne e zle kato se ima v predvid 4e nqkolko pyti zabravqm farovete i pada do krai ama kato go zaredq pak si e pu6ka :lol:

Ina4e imah i edin star o6te Montana pi6e6e na nego i toi izkara 8 godini bez dori da e svalqn ot kolata(ne e Alfata) i si be6e mnogo dobyr.

A kakvo ob6to ima klimatika s akumulatora?

Офф пак забравих че теа да се пише на кирилица :cry: Е нема да го пиша на ново.Който може да го прочете :wink:

DiStefano
28-06-2004, 16:47
Това че си спънат като пуснеш климата поне според мен не ти идва от акумулатора все пак като се движиш динамото ти "пуска" тоците :wink:

Kefo
28-06-2004, 21:32
Alternatora po-to4no.Dinamo ne se izpolzva ot 70-e godini :wink:

DiStefano
28-06-2004, 23:32
Да де алтернатора :lol: